Просування бізнесу в соціальних мережах: впізнаваність, репутація, продажу

  1. Навіщо бізнесу SMM
  2. що потрібно
  3. висновки

Коротко про SMM для бізнесу: навіщо запускати, так це необхідно, чого очікувати і як діяти. Перші кроки по просуванню компанії в соцмережах - що дійсно важливо? Коротко про SMM для бізнесу: навіщо запускати, так це необхідно, чого очікувати і як діяти

Навіщо бізнесу SMM

Збільшити впізнаваність. Регулярні пости в соціальних мережах допомагають з мінімальними витратами постійно перебувати в інформаційному полі і контактувати з ЦА. Бренд буде миготіти всюди і запам'ятовуватися.

Бренд буде миготіти всюди і запам'ятовуватися

Бюджет на SMM-просування знадобиться менше, ніж, наприклад, для кампанії на ТБ або в друкованих виданнях. Але ефект буде порівнянний.

Підвищити лояльність до компанії. Вигідна відмінність SMM-просування від простої реклами в тому, що у бізнесу з'являється можливість бути корисним для клієнтів.

У соцмережах ви не просто всюди рекламуєте свої дивани, послуги фітнес-тренера або таксі, але і ще і можете ділитися тими матеріалами, які цікаві ЦА. Хороші поради від експерта цінують, їх запам'ятовують, і бренду починають довіряти більше. Як підвищити лояльність покупців в роздрібній торгівлі.

Як підвищити лояльність покупців в роздрібній торгівлі

Більше довіряють - частіше звертаються за інформацією, приходять на сторінку знову, діляться з друзями посиланням, а там і до покупок недалеко. Іноді досить відповісти на питання, що хвилюють ваших клієнтів, а не продавати безпосередньо.

Ефективно працювати з репутацією. Відгуки та думки клієнтів вдасться отримувати швидко. Через соціальні мережі зручно не просто миттєво давати зворотний зв'язок, але і демонструвати своє вміння працювати з негативом. При наявності зворотного зв'язку клієнти будуть частіше розповідати не про негативні моменти, а дякувати.

Щоб з'являтися там, де про вашому бізнесі кажуть, досить налаштувати оповіщення на назву бренду. Ви завжди зможете оперативно відреагувати на скаргу, відзив, пропозиція клієнта.

Ви завжди зможете оперативно відреагувати на скаргу, відзив, пропозиція клієнта

Коли представник компанії з'являється в коментарях до посту це завжди викликає позитивні емоції у автора, навіть якщо у нього є претензії до компанії, то в листуванні з конкретним співробітником він обов'язково знизить градус.

В такому публічно-особистому спілкуванні простіше підвищити лояльність окремо взятого клієнта, інших коментаторів і просто читачів обговорення.

Високу швидкість реакції демонструє Модульбанк, співробітник цієї фінансової установи завжди візьме участь в дискусії, якщо хтось згадав назву бренду, наприклад, у ВКонтакте.

Продавати товари та послуги. Не варто і забувати основну мету просування. Бізнесу зручно безпосередньо продавати товар, приймати заявки і оформляти замовлення безпосередньо через соціальні мережі.

Оперативно вдасться і проінформувати про нові надходження, акції та розпродажі. Сторінку компанії можна використовувати як онлайн-вітрину або як повноцінний інтернет-магазин.

Так, КИТ-Фінанс Брокер продає акції через магазинчик Вконтакте і на Фейсбуці: цінні папери просто виставлені в списку товарів і інвестор відразу може прикинути вартість пакета акцій і перейти по посиланню на оформлення угоди.

що потрібно

Головне - правильно вибрати майданчик, продумати позиціонування в соціальних мережах, знайти вихід на свою цільову аудиторію і говорити з клієнтами на їх мові.

Як приступити до просування в соціальних мережах:

  • Вибрати спосіб позиціонування: по бренду або за інтересами ЦА. У першому випадку ви більше говорите про свої товари і послуги ( «Сьогодні у нас розпродаж меблів!»), У другому - більше даєте інформації про лайфстайлом, пов'язаному з вашим бізнесом ( «Інтер'єр для маленької кухні: як все розмістити на 8 квадратах») .
  • Сформулювати, хто є вашою цільовою аудиторією. Писати потрібно так, щоб вас розуміли ваші клієнти. Тому, якщо ви продаєте відеоігри для підлітків, то не треба намагатися писати солідно, використовуйте геймерський сленг - вас обов'язково зрозуміють.
  • Подумати, що саме ви б могли сказати потенційним і діючим клієнтам, щоб опинитися для них корисним, цікавим. Вони не знають, як отримати податкове вирахування при купівлі житла, якщо у вас агентство нерухомості - такий пост стане відмінною темою для обговорення. Влаштуйте онлайн-конференцію і дайте відповідь на всі питання про податкові відрахування в коментарях.
  • Підготувати редполітіку - правила спілкування з клієнтами в соцмережах. Зробіть своєрідну пам'ятку для співробітників, щоб будь-хто міг відповісти на запитання та коментарі в соцмережах правильно, без суперечностей політиці компанії.
  • Скласти контент-план і розміщувати матеріали регулярно. В середньому пости потрібно розміщувати від 5 до 10 разів на тиждень, але для різних матеріалів, соцмереж і аудиторії вірні різні рекомендації. Все перевіряється на практиці, при тестуванні охоплення та залучення.

Займатися SMM може хтось із співробітників компанії або залучені фахівці. Вартість ведення паблік і спільнот в соціальних мережах нижче, ніж просування сайту, а потенціал цього каналу нітрохи не менше, тому можна довірити це професіоналам.

висновки

Отже, просування бізнесу в соцмережах знадобиться, якщо ви хочете охопити більше нової аудиторії, залучити й утримати клієнтів, підвищити впізнаваність бренду, лояльність до вас і поліпшити репутацію компанії.

Для старту SMM-проекту в своєму бізнесі необхідно:

  • визначити свою стратегію: для чого ви хочете бути присутніми в соцмережах;
  • знайти свою ЦА: для кого ви створюєте групу або співтовариство;
  • вибрати тему, формати, подачу і прописати їх в редполітіке: як саме ви будете спілкуватися з клієнтами;
  • створювати контент і розміщувати його за планом, в процесі коригуючи стратегію.

Перші кроки по просуванню компанії в соцмережах - що дійсно важливо?