Просування блогу: реальні способи і їх ефективність

  1. Навіщо просувати блог
  2. Способи просування і їх особливості
  3. Наповнення блогу якісним контентом
  4. Підтримка спілкування в коментарях
  5. Мерехтіння на просторах ресурсу конкурентів
  6. Участь в рейтингах
  7. Використання соціальних мереж
  8. Створення карти сайту
  9. розсилки передплатникам

Вітаю! Трохи раніше я вже розкривала дієві підходи до розкручування сайту. Сьогодні прийшла пора розглянути просування блогу, як більш вузької категорії ресурсів, розміщених на просторах мережі Інтернет. Зробити це можна самими різними способами. Однак, не всі вони є ефективними. Виходячи з цього, я вирішила розкрити для вас тільки дієві підходи, що дозволяють потрапити в ТОП видачі пошукових систем.

Навіщо просувати блог

Чи варто просувати блог? Відповідь на це питання знає більшість інтернет-користувачів. Звичайно, адже він позитивний, так як в будь-якому випадку результатом розкрутки або просування є отримання прибутку.

Хтось може бути зі мною не згоден, стверджуючи, що йому потрібна впізнаваність. Цікаво, а навіщо тоді потрібен такий ефект? Природно, для реалізації власних товарів або послуг.

До речі, просувати блог потрібно не тільки для заробітку, а й для надання інтернет-користувачам цікавого, а головне, корисного матеріалу.

Якщо ви є носієм незвичайної інформації та бажаєте поділитися нею з суспільством, то можете сміливо продумувати концепцію особистого пізнавального сайту. Такий варіант дозволить вам не тільки розповісти світу про свої відкриття, але і отримати конструктивну критику, мотивацію для просування діяльності. Як це станеться?

Все досить просто: якщо ви створите цікавий ресурс, наповніть його унікальним контентом і не перестанете ділитися власними знаннями і думками, то отримаєте передплатників або зацікавлених інтернет-користувачів. Саме ця ваша цільова аудиторія стане відмінним мотиватором для просування улюбленого заняття.

З необхідністю розкрутки блогу і результатом такого цікавого процесу ви познайомилися З необхідністю розкрутки блогу і результатом такого цікавого процесу ви познайомилися. Отже, прийшла пора розібратися в існуючих способах просування ресурсу в мережі.

Способи просування і їх особливості

Не секрет, що існують як платні, так і безкоштовні підходи до розкручування інтернет ресурсів.

Якщо говорити про тих, які вимагають фінансових витрат, то під ними в основному мається на увазі звернення до спеціальних агентства, що надають відповідні послуги. Я не прихильник таких підходів, адже важливо не тільки вийти в ТОП, але і закріпитися там, а для цього доведеться постійно викладати фінанси. Плюс, ви самі так нічому і не навчитеся, отже, підвищите ймовірність втрати цільової аудиторії (якщо припиніть співпрацю з агентством).

Щоб не потрапити в безвихідну ситуацію і навчитися не тільки злітати в ТОП, але і конкурувати за місця в ньому з популярними інтернет ресурсами, досить скористатися наступними безкоштовними способами:

  1. Наповнення якісними, а головне, унікальними статтями, складеними з урахуванням SEO.
  2. Підтримка спілкування відвідувачів в коментарях.
  3. Мерехтіння в блогах конкурентів.
  4. Участь в рейтингах.
  5. Використання соціальних мереж.
  6. Створення карти сайту.
  7. Ведення розсилки передплатникам.

Ведення розсилки передплатникам

А ви вже знайомі з цими способами? Бути може, варто нагадати основні моменти, покликані допомогти з попаданням на першу сторінку списку видачі пошукових систем?

Наповнення блогу якісним контентом

Не буду приховувати, що тільки грамотно складені тексти допоможуть просуванню молодого ресурсу. Якщо ви ведете своє дітище вже тривалий термін, а результату так і не отримали, пора щось змінювати. Що саме? Ось кілька пропозицій:

  • Змінити стиль подачі матеріалу.
  • Провести коригування семантичного ядра. Якщо такого не було, то терміново його скласти.
  • Скорегувати строки публікації нових оглядів.

Якщо ви розміщуєте по одній статті в місяць, то і про просування думати марно. Щоб залучити, а головне, утримати інтернет-користувача, ресурс повинен часто оновлюватися, мати не тільки унікальний, але і цікавий матеріал. Не бійтеся експериментувати з варіаціями подачі інформації. Спробуйте новини, повноцінні інформаційні статті, свого роду аналізи зачіпок проблем і т.д.

Звичайно, перед вибором того чи іншого типу тексту, не забудьте провести аналіз своєї цільової аудиторії . Якщо ви займаєтеся автомобільною тематикою, то можете розмішати не тільки огляди, а й новини.

Підтримка спілкування в коментарях

Не знімайте коментарі інтернет користувачів, а навпаки, прислухайтеся до їх побажань, порад і рекомендацій. Пам'ятайте, що не кожна людина зможе залишити перший запис на сторінці. Зате, якщо є парочка, то подальші висловлювання думок оточуючих будуть литися рікою.

Скориставшись плагіном Top Commentators Widget, ви зможете надихнути читачів залишати коментарі. Вся справа в тому, що ця розробка дозволяє виводити список кращих коментаторів в окремий розділ. Бажання залишитися в лідерах настільки сильне, що мотивує передплатників залишати свою думку про розміщеному на ресурсі матеріалі.

До речі, недавно помітила цікаві ідеї у деяких блогерів - проведення конкурсу на найкращий коментар чи швидку відповідь на питання, поставлене в опублікованому огляді. Дивіться, таким чином, власник ресурсу не тільки підвищує відвідуваність свого творіння, а й стимулює інтернет-користувачів до ретельного ознайомлення з наданою інформацією. Відмінне рішення.

Мерехтіння на просторах ресурсу конкурентів

Це досить цікавий спосіб просування, вимагає грамотного підходу до свого провадження. Вся справа в тому, що ви повинні уважно вивчати матеріали, розміщені на сайтах конкурентів, аналізувати отриману інформацію.

Крім іншого, ви можете висловлювати протилежну точку зору, наводячи повноцінні докази. Таким чином, зможете переманити частину аудиторії до себе. Можливо це не найкращий варіант, хоча і він має місце бути.

Участь в рейтингах

Якщо блог знаходиться в рейтингу, то при розміщенні нового матеріалу, відомості про нього надаються всім зацікавленим особам в спеціальній стрічці новин. Такий підхід дозволить вам підвищити відвідуваність свого ресурсу.

При високих значеннях цього показника, ви зможете досягти лідируючих позицій в списку, а отже, отримати популярність і можливість легко монетизувати своє дітище.

Використання соціальних мереж

Social Media Marketing (SMM) або залучення соціальних мереж - це, на даний момент, найефективніший засіб, що дозволяє розкрутити інтернет ресурс. Ключовим моментом є створення такого типу контенту, яким можна буде ділитися в VK, Facebook і т.д.

Використовувати SMM потрібно грамотно, щоб не відлякати цільову аудиторію.

А ви звертали увагу на те, що в соціальних мережах вже є велика кількість груп та паблік, що рекламують той чи інший ресурс? Ось це ще один варіант соціалізації блога. Не відмовляйтеся від нього, адже зараз VK, Facebook досить популярні.

Створення карти сайту

Чудовою знахідкою для інтернет-користувачів є карта сайту, адже вона дозволяє зрозуміти зміст ресурсу. Для власників блогів на wordpress розроблені спеціальні плагіни, здатні спростити робочий процес блогерів. Наприклад, Dagon Design Sitemap Generator - створює щось подібне змісту книги. Такий варіант безсумнівно приверне інтернет користувачів.

розсилки передплатникам

Розсилки виробляються з метою надання передплатникам інформації про акції і конкурсах, повідомлення про публікацію унікальних матеріалів і т.д. Про те, як правильно працювати з такими сервісами, ви зможете прочитати в "Розсилка e-mail - спосіб просування".

В якості висновку, хочу дати декілька рекомендацій:

  1. Не поспішайте застосовувати всі відомі способи просування одночасно. Слідкуйте не тільки за позиціями блогу, а й за реакцією відвідувачів.
  2. Видавайте тільки корисні матеріали (шлаку в інтернеті повно).
  3. Пам'ятайте, що розкрутка ресурсу - трудомістка робота, яку не можна зупиняти.

Хочете домогтися результатів, працюючи під чуйним керівництвом досвідчених наставників? сміливо вибирайте «Школу блогерів» . Якщо вас приваблює самостійна робота, то можете зупинити свій вибір на видеокурсе «Кібер блогер» , В якому детально розкриті всі кроки від створення блогу до його просування.

Залишилися питання? Залишайте їх у коментарях і не забувайте користуватися методикою «72 години» (якщо протягом трьох діб не почати здійснювати свої задумки, то мотивація втрачається).

І наостанок, розкажіть про те, які способи використовуєте ви? А якщо ви тільки плануєте приступити до процедури просування блогу, то поділіться сподобалися підходами. Бути може, ми зможемо вам підказати найбільш оптимальні варіанти.

На цьому все, буду рада зустрітися з вами знову на просторах блогу.

З повагою, Олена Ізотова.

Цікаво, а навіщо тоді потрібен такий ефект?
Як це станеться?
А ви вже знайомі з цими способами?
Бути може, варто нагадати основні моменти, покликані допомогти з попаданням на першу сторінку списку видачі пошукових систем?
Що саме?
А ви звертали увагу на те, що в соціальних мережах вже є велика кількість груп та паблік, що рекламують той чи інший ресурс?
Залишилися питання?
І наостанок, розкажіть про те, які способи використовуєте ви?