Просування додатків в 2018. Які способи працюватимуть в Google Play і App Store
- Які способи просування додатків працювали в 2017?
- органічні установки
- неорганічні установки
- Платні інсталл - мотивований трафік
- Яких змін в методах просувань додатків варто очікувати в 2018?
- Тренди просування додатків в 2018 році:
- Підключення нових каналів залучення цільового трафіку
- Більше уваги аналітиці подій
- Ціна просування мобільних додатків 2018?
Ринок мобільної індустрії зростає, а мобільні додатки грають ключову роль практично у всіх сферах. У 2017 році сфера просування мобільних додатків сильно змінилася. ASO набула нового значення, а для успішного просування в ТОП реклама і вмотивований трафік повинні залучати тільки реальних користувачів без ботів, емуляторів та інших накруток.
Які способи просування додатків працювали в 2017?
Так 2017 рік став для просування додатків насиченим і не завжди простим. У міру появи недобросовісних компаній з сумнівними рішеннями для просування, App Store і Google Play почали активно боротися з накрутками, ботами, емуляторами, змінюючи алгоритми ранжирування додатків, впроваджуючи фільтри сумнівних сценаріїв активності в маркетах.
Для успішного просування додатків активно використовували відразу декількох методів для залучення органічного та неорганічного трафіку.
органічні установки
ASO
Як і раніше, ефективно працює просування за ключовими словами і популярним пошуковим запитам. Раніше, перед стартом рекламних кампаній ми просили багатьох клієнтів попрацювати над ASO оптимізацією додатків і поліпшенням їх візуальної привабливості в маркетах. Зараз ми звертаємо на це особливу увагу наших клієнтів і пропонуємо як послугу. App Annie в одному зі своїх останніх звітів підтверджує, що 2 \ 3 додатків встановлюються саме шляхом їх пошуку по пошуковим запитам.
Замовити ASO просування
неорганічні установки
Залучення трафіку - невмотивовані установки
Зі зміною алгоритмів ранжирування все більшого значення набуває просування невмотивованим трафіком - соціальні мережі, правильна настройка кампаній в Google Adwords і Apple Search Ads, Facebook та ін канали. При цьому CPI (Cost Per Install - вартість однієї установки) цих джерел значно зросла, реклами стало дійсно багато і користувачі тепер стають все більш виборчими. Хороший результат показує залучення трафіку через YouTube блогерів. Варто розуміти, що це постійний і системний процес комунікації та налагодження зв'язків з блогерами, аудит як старих, так і нових каналів, які купують популярність.
Ще кілька років тому, робота маркетів була більш передбачувана, конкуренція програм була меншою, і вихід в ТОП App Store і Google Play приносили успіх, на хвилі якого розробник отримував "чистих" цільових користувачів, легко окупав рекламну кампанію і продовжував заробляти далі.
Сьогодні все дещо складніше - фактори впливу на позиції додатків в сторах змінюються, робота пошукових алгоритмів зазнає змін, що в свою чергу вимагає копітку роботу над аналізом алгоритмів призначення ранжирування, ASO оптимізацією додатків, роботою з відгуками і оцінками в маркетах - все це ускладнює процес просування , і збільшує бюджети.
Платні інсталл - мотивований трафік
Мотивовану трафік для додатків був і залишається ефективним інструментом просування, який прямо впливає на зростання позицій додатків в пошуку Google Play і App Store.
Якщо додаток якісне і привабливе, виконавці стають активними користувачами. Тому, ми додали можливість таргетингу наших користувачів за статтю, віком і геолокації. Завдяки такому підходу можна отримати високі показники конверсії мотивованих користувачів в органічних.
Яких змін в методах просувань додатків варто очікувати в 2018?
Що стосується країн СНД, то методи просування в 2018 році істотно не зміняться, акцент в майбутньому році буде зроблений на вдосконаленні методів монетизації. Якщо говорити про App Store, то наші користувачі починають більше купувати в сторі, ніж раніше. На Заході окупність додатків в App Store досягається набагато швидше, так як платоспроможність користувачів вище, користувачі з Росії неохоче роблять нематеріальні покупки, проте є позитивна динаміка в цьому питанні.
Тренди просування додатків в 2018 році:
Комплексний підхід
Максимальний ефект досягається при використанні декількох інструментів просування, особливо в умовах постійно мінливого ринку. Методи просування не повинні обмежуватися бюджетом або завданням.
Підключення нових каналів залучення цільового трафіку
Розглянемо такий приклад:
Просунули додаток на видимі позиції в маркеті, потоком користувачів з соц.сети ми допомагаємо з додатком утримувати свої позиції. Утримання позицій можна домогтися і мотивованими користувачами, цей варіант буде простіше і дешевше. Однак аудиторія YouTube - це потік зацікавлених користувачів, з хорошими поведінковими метриками:
- виконують більше дій;
- високий час сесії;
- у такій аудиторії ймовірність неудаленія додатки висока - вище коефіцієнт утримання.
Просування додатки через YOUTUBE блогера
Більше уваги аналітиці подій
Важливо відзначити, що успіх рекламної кампанії варто оцінювати з придбання якісних користувачів.
Але хто такі ці якісні користувачі?
Вони купили додаток в сторі, написали позитивний відгук або досягли прогресу в додатку?
Найважливіші показники на рівні побудови бізнес моделі - утримання і внутрішні покупки.
Retention (утримання) - відсоток користувачів повернулися в програму або гру.
Якщо користувач постійно повертається в додаток, значить, він буде досягати прогресу в ньому, буде переглядати рекламу або здійснить покупку, а значить розробник запрацює.
Як цього досягти?
- Якісне додаток, якісне ASO, правильно обраний канал або спосіб просування, коректний таргетинг.
- Постійний аналіз воронки, подій після установки з метою повторного залучення.
Ціна просування мобільних додатків 2018?
Ціна завжди однакова для будь-яких типів додатків, не залежить від їх розміру, категорії, необхідної кількості установок. Різниця вартості інсталл лише в маркеті (платформі) Google Play або App Store.
Детальніше про ціни на мотивовані інсталл
Важливо знати, що інсталл потрібно в Google Play набагато більше для досягнення ефекту, ніж в App Store.
При цьому, є популярні і менш популярні категорії в маркеті, тобто в категорія "соціальні" в десятки разів популярнішим і завантаженість, ніж, наприклад, категорія "медицина". Кампанія з просування буде значно дорожче в першій категорії, ніж у другій, а й користувачів клієнт отримає більше, якщо звичайно зможе конкурувати з такими гігантами, як вк, інстаграм, однокласники, фейсбук, снепчат.
Якщо говорити про ігри, то є популярні підкатегорії "аркади", "стратегії", "казуальне", "головоломки", а є "гонки", "рольові", "пригоди", "карткові", вони різні за популярністю, але при цьому у кожній категорії все одно є свої шанувальники, і якщо гра приваблива і цікава, аудиторія зростатиме.
Знову приходимо до того, що потрібно зробити гру максимально привабливою і попрацювати ASO. Так вартість ASO послуги може зрости, тому що чим якісніше дана послуга, тим більше шансів на успіх.
Слід пам'ятати, що сучасні користувачі перебірливі, завдяки великому вибору додатків в маркетах.
Уже сьогодні приділяйте увагу оптимізації та побудови комплексної стратегії просування вашого застосування, щоб в 2018 не відставати від свіжих тенденцій.
Які способи просування додатків працювали в 2017?Які способи просування додатків працювали в 2017?
Яких змін в методах просувань додатків варто очікувати в 2018?
Але хто такі ці якісні користувачі?
Вони купили додаток в сторі, написали позитивний відгук або досягли прогресу в додатку?
Як цього досягти?
Ціна просування мобільних додатків 2018?