Просування особистого бренду в facebook
- Крок 1. Ставимо мету просування
- Крок 1.1 Визначаємо цільову аудиторію (ЦА) особистого бренду
- Крок 1.2 Визначаємо образ представників цільових аудиторій
- Крок 1.3 Визначаємо бажане дію
- Крок 2. Уточнюємо мета просування
- Крок 3. Наводимо в порядок профіль
Просування особистого бренду
Чи вважаєте, що особистий бренд допомагає продавати? - Для вас корисні поради про те, як просувати особистий бренд в facebook від Ніка Зебра. Текст скорочений і перероблений, так процес просування особистого бренду виглядає більш логічним.
Соцмережі відмінно пристосовані для того, щоб керувати своїм образом. Таке просування фактично не вимагає прямих витрат. Однак вимагає часу.
Крок 1. Ставимо мету просування
Визначте свою мету просування в Facebook. Для цього опишіть її письмово і максимально конкретно, відповівши на питання:
Я хочу, щоб ХТО? вважали, що я ЯКИЙ? �� робили ЩО?
Приклад: Я хочу, щоб рекламодавці і піарники вважали, що я самий крутий тревел-блогер, запрошували мене в закордонні блог-тури і замовляли рекламні пости за ціною від 50 000 руб. в моєму блозі.
Якщо таких цілей декілька, доведеться вибрати ту, що важливіше зараз.
Крок 1.1 Визначаємо цільову аудиторію (ЦА) особистого бренду
Цільова аудиторія.
Сформулюйте з якими саме аудиторіями ви хотіли б спілкуватися в Facebook. Хто ці люди: клієнти, партнери, колеги, послідовники? Письмово складіть портрет типового представника для кожної цільової аудиторії: вік, стать, освіта, де живе, рівень доходів, посаду.
(Про цільову аудиторію читайте Цільова аудиторія, цільовий ринок, сегментація - розбираємося з поняттями )
Цільових аудиторій може бути кілька. Наприклад: потенційні клієнти, потенційні партнери, що діють партнери, конкуренти, лідери думок, журналісти і т. Д.
Крок 1.2 Визначаємо образ представників цільових аудиторій
Для відповіді на питання «Який?» - напишіть 5 прикметників, з якими ви хочете асоціюватися. Як в ідеалі вас охарактеризував би ідеальний представник цільових аудиторій?
Крок 1.3 Визначаємо бажане дію
Відповідь на питання "ЩО?" Каже, що саме результат від цієї аудиторії ви хочете отримати? Що люди повинні робити / думати, як саме реагувати?
Крок 2. Уточнюємо мета просування
Подивіться ще раз на всю фразу про мету. Вона вам подобається? Це реально те, чого ви хочете? Якщо немає, уточнюйте і переписуйте. Особистий бренд коштує того, щоб попрацювати над цілями.
Крок 3. Наводимо в порядок профіль
Перечитайте свою мету і перевірте, чи співвідносяться з нею основні елементи вашої сторінки в facebook. Яке має створитися враження у людини, який вперше відкрив ваш профіль?
Головна фотографія профілю. - Оцініть, чи формує поза, стилістика, одяг і вираз обличчя на аватарке образ, який повинен бути сформований у цільової аудиторії.
Замість фото можна завантажити відео. Відео завантажується тривалістю не більше 7 секунд, зате зі звуком, тому можна коротко сказати, чим займаєшся або показати себе "в дії".
Примітка. Відео на аватарку можна поставити тільки в додатку Facebook для Iphone або для Android. З комп'ютера завантажити не можна. Натисніть на аватарку і виберіть «Зняти відео" або "Вибрати відео".
Ім'я, прізвище, псевдонім. Пишіть справжні ім'я та прізвище, без "Анюта В.". Якщо використовуєте в роботі псевдонім, вказуйте його після імені. Ваше ім'я - це частина вашого особистого бренду.
Задній фон (обкладинка). Відмінне поле для творчості та позиціонування себе. Кілька можливих підходів до оформлення фону:
- Анонс нового заходу або публікації.
- Запрошення на особистий сайт + позиціонування "Про що я пишу".
- Просування своїх послуг з цифрами, які підтверджують результат.
Блок "Про себе". Тут все просто: коротке позиціонування, хто ви або з якихось питань звертатися, як зв'язатися. Рекомендую ставити email замість телефону. Кількість символів строго обмежена, постарайтеся вписати найважливіше.
Блок "Вибрані фотографії", під блоком "Про себе". Сюди можна помістити 5 вибраних фотографій. Якщо є фотографії, які можуть зіграти як соціальних доказів вашої затребуваності і правильно вас подати - ставте їх сюди (з виступів, нагороджень, з лідерами думок, зразки своїх робіт). Часто ставлять фотографії "Я і моя остання фотосесія з сім'єю", але в цьому сенсу немає, якщо ваш бізнес не пов'язаний з пристроєм сімейного щастя або якщо частиною вашого образу не є характеристика "зразкового сім'янина".
Якщо немає відповідних фото, можна завантажувати зображення, які будуть грати роль реклами. У прямому сенсі використовувати місце під рекламний модуль своїх послуг або навичок. По суті графічне відображення блоку "Про себе".
При оформленні профілю важливо підтримувати свій стиль, образ, манеру, які підтримують ваш образ - особистий бренд.
Верхні 10 постів на сторінці. Чи говорять хоча б 30% з них на захист позиціонування? Все, що заважає, компрометує - видаляємо або змінюємо налаштування на "бачу тільки я". Вони повинні не руйнувати потрібне враження і мінімум в 3 з них необхідно пояснювати хто ви, який ви і чим займаєтеся. Якщо у вас порожня стіна (а вона може так виглядати, якщо всі повідомлення тільки для друзів), то перша думка у більшості зайшли буде: "Ти не цікавий, так навіщо мені тебе читати?". І все, він закрив вашу сторінку.
Групи і спільноти, в яких перебуваєте. Виходимо з будь-якого сміття, вступаємо в галузеві спільноти. Поки неважливо, чи будете ви їх читати. Люди часто френд за загальними інтересами, в т. Ч. Через групи.
Фотографії. Окремо вивчаємо те, що викладено на сторінці і ті, на яких вас відзначили "добрі друзі". Приберіть все, що заважає потрібного образу. Додайте хоча б 5-10 фото, які допомагають бажаного позиціонування, щоб не було виключно «я з друзями в барі», «наша дача», «я на морі», «я красуня".
Чи виступаєте публічно? Обов'язково знайдіть і викладіть фотографії з своїх виступів. Сюди ж фотографії, що дозволяють візуально показати роботу. Ваша команда на нараді в офісі? Зразки дизайну або фотографії продукту? Що може підтвердити, що ви реально займаєтеся справою, а не сидите цілими днями в соцмережах.
Друзі. Так, їх теж варто перевірити. Деякі з аватарок друзів явно працюють проти вас. Відпишіться від дивних і незрозумілих суб'єктів, якщо хочете створити діловий образ.
Крок 4. Додаємо в друзі «правильних людей»
Найважливіше на думку Facebook - хто у тебе в друзях, яка їх значимість (соцкапіталу) і ваші зв'язки з ними. Всі маніпуляції з профілем будуть набагато ефективніше, якщо є хоча б 1000 друзів. Все цікаве просування починається з цієї цифри. У вас менше? Починайте щодня додавати в друзі 20-30 чоловік зі своєї ЦА. Так, ручками, представників цільових аудиторій. Де шукати? Ви ж уже вступили в галузеві спільноти? Або шукайте в профілях.
Кого варто додавати в друзі самому?
- потенційних клієнтів
- партнерів
- адвокатів бренду (ваших захисників і лояльних до вас людей)
- активних коментаторів у вашій сфері (подивіться в галузевих спільнотах)
- лідерів думок
- журналістів
Перша 1000 - це рубіж, але це тільки початок. У галузевого лідера думок в середньому збереться близько 3-5 тисяч осіб, у популярного і відомого за мірками російського сегмента Fb людини - від 20 000 друзів і передплатників (активних, чи не ботів). На це буде потрібно 1-5 місяців роботи без бюджету.
Крок 5. Залучаємо лідерів думок
Склади список груп і лідерів думок у вашому середовищі. Знайди майданчики, на яких твоя аудиторія вже зібралася. Додай в друзі лідерів думок. Необхідно вступати з ними в дискусії і писати розгорнуті коментарі до їх постам, хоча б на 3-5 рядків. Взагалі, писати доведеться багато. Це можливість показати свою експертність і кваліфікацію. Чужі сторінки, групи і спільноти - відмінний канал для напрацювання зв'язків. Навіщо сидіти тільки на своїй сторінці, якщо можна прийти туди, де вже зібралася цільова аудиторія і звідти залучити її в свій профіль?
Тільки акуратно. Незграбну рекламу не люблять і адміни груп, і власники особистих сторінок. Будете виходити за межі - забанити. Вливайтеся в співтовариство, давайте цікаві теми для обговорення, налагоджувати відносини з конкурентами (а взагалі краще вважай їх колегами), подумайте, ніж можете бути корисні лідерам думок.
Крок 6. Визначаємося, про що писати
Пишете, а лайків немає? Немає лайків, немає просування в динамічної стрічці, повідомлення мало хто бачить. Тому так важливо а) мати потрібну аудиторію б) викликати її увагу до постів в) писати повідомлення, орієнтовані на досягнення мети.
Необхідно знайти баланс між трьома видами контенту:
- тим, про що хочете написати;
- тим, що хоче читати цільова аудиторія;
- тим, що приносить вам користь.
Складіть список з 5-10 ключових тематичних блоків, про що будете писати. Не забудьте категорію "Особисті враження" (думки, опис відбуваються ситуацій, емоції від прочитаного / переглянутого) або "Сім'я" (замальовки з життя, цитати або фото), якщо плануєте про них писати регулярно. Так ви отримаєте загальний перелік тематик, груп повідомлень, які буде включати в себе близько 80-90% ваших записів.
Треба скласти свій перелік рубрик, після відповідей на питання:
- Про що буде сторінка?
- Яку потрібну аудиторії інформацію ви будете тут давати?
- Навіщо вони підпишуться на тебе? Заради чого?
Скільки може бути рубрик? Скільки завгодно. Найчастіше виходить 4-8.
Якщо цей пост не потрібен вашій аудиторії і він не принесе користі, може краще залишити його просто в нотатках на компі? Ви прийшли сюди самовиражатися або робити гроші і репутацію?
Крок 7. Робимо «чіпляє» контент
Використовуйте різні формати контенту: історії, поради, відео, посилання на корисні ресурси, кейси, гумористичні замальовки, прямі ефіри і так далі. Завжди тримайте в голові образ мети. Пост повинен вирішувати 2 завдання: привернути увагу і викликати реакцію.
3 прості причини, за якими люди зазвичай читають пости, навіть якщо це лонгріди (а лонгріди читають і ще як!):
- корисний
- прикольний
- чіпляє емоційно
Пишіть так, щоб пост відповідав хоча б одного з цих умов. Важливо вибрати правильну стилістику: так, корисне не повинно бути нудним.
Крок 8. Заробляємо соціальний капітал
На основі активностей на сторінках і складних поведінкових механік, Facebook ранжирує всі сторінки для кожного користувача окремо. Назвемо цей механізм "оцінка соціального капіталу". Капітал змінюється постійно, в режимі реального часу. Чим більше соціальний капітал, і тим більшій кількості людей FB показує публікацію. І в кожної стрічці кожної людини ваш пост бореться з нотатками інших людей за право бути нагорі. Зазвичай пост бачать тільки 10-20% друзів і передплатників. Якщо у вас великий соцкапіталу, то сьогоднішній пост буде показуватися не тільки сьогодні, але і завтра, і навіть повідомить друзям друзів про нього, в кілька разів збільшивши число читачів.
Спочатку Fb показує пост невеликої частини аудиторії. Якщо ви робите публікації, які аудиторія активно лайкать, репоста і коментує, тоді Facebook приходить вам на допомогу і починає показувати його більшій кількості людей. Гарне залучення? Ось тоді показує навіть передплатникам ваших друзів. Чим більше коментарів і лайків, тим вище значимість поста на думку FB. Ну і ваша, як автора.
Що можна робити, щоб підтримувати соціальний капітал?
- Піднімайте активність на своїй сторінці і оперативно відповідайте на коментарі до записів. Закликайте в коментарі тих, кому близька ця тема (робиться через згадка @ ім'я). Особливо важливі перші кілька хвилин після публікації.
- Лайкать коментарі до ваших записів і спілкуйтеся з коментаторами, розвиваючи дискусію.
- Будьте присутніми в групах і спільнотах, де сидить ваша ЦА. Пишіть туди контент, залишайте осмислені коментарі до вибуховим постам. Це допоможе привернути до себе на сторінку цільову аудиторію.
- Додай в друзі лідерів думок, згадуй їх в коментарях, посилайся на їх думку / повідомлення / книги
- Увімкніть можливість "передплатників" на сторінці. Відкрийте "Налаштування" в правому верхньому кутку сторінки. Виберіть "Хто може на мене підписатися" - "Доступно всім".
Сприймайте себе як серіал. Кожен пост - новий епізод. Можна робити кілька серіалів в різних жанрах і з різними героями. Наприклад, «Приколи наших клієнтів», «Тут я пишу книгу», «Продовжую серію публікацій про ...».
Якщо ваш серіал цікаво дивитися і хочеться продовження - ти отримуєте підписку на нього (збільшення друзів і переглядів). Коли серіал стає інтерактивним - отримуєте залучення (лайки, репости, коменти). Таким чином ви заробляєте соціальний капітал. Чим більше соціальний капітал, тим важливіше автор сторінки. Будуть охоплення, буде приплив лояльної аудиторії, будуть знову зростати охоплення. Все разом дає зростання цільової аудиторії.
Довіра, авторитет і рекомендації - це те, що можна отримати, не вкладаючи ні рубля в своє просування.
Як вся ця робота конвертується на прибуток від Facebook?
Як підвищити ефективність сторінки в Facebook
Спочатку вас читають, намагаються зрозуміти, хто ви, який ви. Звикають до вас, дізнаються вас краще, формують асоціації. Коли виникає питання за профілем діяльності «А хто б міг ...?», Згадують про вас: дають замовлення, платять за консультацію, запрошують в проекти, рекомендують знайомим.
У вас на сторінці повинна зібратися якась тусовка за інтересами. Лайкать, спілкуватися, обговорювати, реагувати, рекомендувати вас своїй стрічці, посилатися на ваші пости, купувати. Давати ту реакцію, яку ви визначили в "робити ЩО?".
Люди повинні до вас звикнути, зрозуміти, в чому ви професіонал і який ви і ... полюбити. Або зненавидіти. Це теж шлях просування і вельми ефективний.
Автор: Ніка Зебра (Публікується зі скороченнями).
Поділитися
- 8
8
поділилися
? робили ЩО?
Хто ці люди: клієнти, партнери, колеги, послідовники?
Як в ідеалі вас охарактеризував би ідеальний представник цільових аудиторій?
Quot; Каже, що саме результат від цієї аудиторії ви хочете отримати?
Що люди повинні робити / думати, як саме реагувати?
Вона вам подобається?
Це реально те, чого ви хочете?
Яке має створитися враження у людини, який вперше відкрив ваш профіль?
Чи говорять хоча б 30% з них на захист позиціонування?