Просування сайтів в регіональній видачі Яндекса в 2017 році

  1. Чому саме Яндекс?
  2. Геонезавісімие запити
  3. Дивацтва і «глюки» у визначенні геозалежні в Яндексі
  4. Як мінімізувати помилки при перевірці запитів на геозалежні
  5. Фактори ранжирування Яндекса в регіонах
  6. Правильна структура сайту і розподіл запитів
  7. Чи потрібні посилання в регіонах?
  8. Що з поведінковими чинниками в регіонах?
  9. Комерційні фактори в регіонах
  10. Стратегії просування в регіональній видачі Яндекса
  11. Стратегія з використанням Яндекс каталогу БЕЗ піддоменів
  12. Просування ГНЗ запитів при використанні стратегії БЕЗ піддоменів
  13. Стратегія з використанням піддоменів
  14. Просування ГНЗ запитів при стратегії з використанням піддоменів:
  15. Просування інтернет магазину одягу БЕЗ піддоменів по п'яти регіонах
  16. Просування сайту послуг БЕЗ піддоменів по семи регіонах
  17. Просування гіпермаркету по 20 регіонах З ВИКОРИСТАННЯМ піддоменів
  18. Просування гіпермаркету по 30+ регіонах З ВИКОРИСТАННЯМ піддоменів
  19. Висновок

Автор: Євген Шестаков, керівник відділу просування в агентстві   Rush Agency   , Постійний учасник конференції   Baltic Digital Days   , Розповідає, як на практиці реалізувати   просування в регіонах Автор: Євген Шестаков, керівник відділу просування в агентстві Rush Agency , Постійний учасник конференції Baltic Digital Days , Розповідає, як на практиці реалізувати просування в регіонах . Приклади, покрокові інструкції, обгрунтування - все, що потрібно для роботи.

  1. Класифікація запитів в Яндексі. Гео-залежні (далі ГЗ) і геонезавісімие (ГНЗ).
  2. Фактори ранжирування в регіонах. Які групи факторів працюють добре, а які не дуже.
  3. Стратегії просування в регіональній видачі - що вибрати: піддомени або папки?

Чому саме Яндекс?

  1. На відміну від Google в Яндексі геопривязку домену та окремих документів має колосальне значення. Без вірно присвоєного регіону не варто розраховувати на ранжування по геозалежних конкурентних запитах в обраному вами регіоні.
  2. Росія - одна з найбільших країн в світі і має безліч регіонів і субрегіону (з точки зору пошукової системи), ранжування і конкуренція в яких може відрізнятися кардинально.

геозалежні запити

Це запити, для яких пошукова видача буде відрізнятися в залежності від регіону введення запиту.

приклади:

  • купити холодильник,
  • замовлення піци,
  • таксі,
  • дитячі ортопедичні ранці для дівчаток.

Видача за запитом [купити холодильник], введеному з Москви:

відрізняється від видачі за запитом [купити холодильник], введеному з Владивостока:

У другому прикладі чітко видно регіональні піддомени, зроблені великими гравцями спеціально під Владивосток.

Геонезавісімие запити

Варто відразу зазначити, що переважна більшість інформаційних та навігаційних запитів - геонезавісімие. Ми будемо розглядати тільки транзакційні (комерційні) запити з топонімом (уточненням міста або іншого геоприв'язки безпосередньо в запиті).

приклади:

  • купити холодильник в Москві,
  • замовлення піци у Владивостоці,
  • таксі Курськ.

Видача за запитом [купити холодильник в Москві], введеному з Москви:

дуже схожа на видачу за тим же запитом, введеному з Владивостока:

Топ усередині перемішався, але всередині ТОП-10 залишилися одні і ті ж сайти.

Ви можете самостійно перевірити запити на геозалежні, порівнявши видачу по різних регіонах.

Дивацтва і «глюки» у визначенні геозалежні в Яндексі

Очевидно, що абсолютно все не може працювати так, як воно повинно і задумано. Зокрема, зустрічається безліч «глюків» у визначенні геозалежні запитів:

  1. Очевидно геозалежний комерційний запит без топоніма (по здоровій логіці він повинен бути саме таким) може виявитися геонезавісімим.
  2. Запит з точним вказівку міста або іншого геопрівязкой в ​​самому запиті може раптом виявитися геозалежних.

Також деякі дивні речі проявляють запити, які містять, наприклад, «онлайн» чи інші слова, що вказують на те, що регіон введення запиту і регіон надання послуги не важливі.

Як мінімізувати помилки при перевірці запитів на геозалежні

  1. Намагайтеся максимально уникати персоналізації з боку Яндекса: використовуйте браузер з чистим кешем, cookie і в режимі інкогніто.
  2. Перевіряйте видачу за запитом як мінімум по трьох регіонах - чим більше регіонів ви порівнюєте, тим більше точність і менше шанс помилитися з визначенням типу запиту.

Перевіряйте видачу за запитом як мінімум по трьох регіонах - чим більше регіонів ви порівнюєте, тим більше точність і менше шанс помилитися з визначенням типу запиту

Фактори ранжирування Яндекса в регіонах

Текстові чинники є основним сигналом для пошуку в регіонах

  1. Добре оптимізовані теги Title: необхідно максимальне покриття самих частотних запитів кластера, також не забуваємо про синоніми та переформулювання запитів.
  2. Наявність релевантного неспамного заголовка Н1. Досить входження одного головного ключа кластера в Н1. Не потрібно спамити і додавати в заголовок комерційні слова на кшталт: «купити», «ціна», «недорого». Інтернет магазинах варто приділити особливу увагу Н1 на картках товару: необхідно залишати тільки значиму частину назви товару - без зайвих специфікацій і артикулів.
  3. Наявність оптимізованого тексту. Так як конкуренція в регіонах (навіть в містах-мільйонниках) значно нижче, ніж в Москві, то і вимоги до рівня текстової оптимізації значно нижче. Досить тексту з входженням основного запиту і всіх слів частотних запитів кластера, не потрібно спамити! Також варто відзначити, що інтернет-магазинах варто звернути увагу на доцільність написання тексту на категорійні сторінки в принципі - на деяких категоріях текст протипоказаний і може обрушити ваші позиції. Щоб дізнатися напевно - писати чи не писати, загляньте в ТОП і подивіться на конкурентів або скористайтеся вже готовими текстовими аналізаторами (Just Magic або Rush Analytics).
  4. Різні таблиці і списки для сайтів послуг. У деяких тематиках є елементи верстки, ранжування без яких практично неможливо. Як приклад - звичайні таблички з цінами в тематиці «бетон» і список робіт з цінами в тематиці «ремонт квартир».
  5. Наявність входжень запиту в посилання на картки товару для лістингів інтернет-магазинів.

Приклад правильної оптимізації для сторінки типу Категорія + Бренд «холодильники Bosch»:

Табличка з цінами в тематиці «бетон»:

Список робіт з ціною за квадратний метр або навіть калькулятор в тематиці «ремонт квартир»:

Базово пропрацювавши ці фактори, ви вже зможете розраховувати на непогане ранжування в регіональній видачі Базово пропрацювавши ці фактори, ви вже зможете розраховувати на непогане ранжування в регіональній видачі.

Правильна структура сайту і розподіл запитів

У регіонах особливо важливо спочатку правильно розподілити запити по сторінках і побудувати структуру сайту, орієнтовану під SEO. На відміну від Москви, це можна зробити один раз і забути.

Основні аспекти:

  1. Важливо дивитися на видачу, відокремлювати комерційні запити від інформаційних і оптимізувати документи відповідно. Наприклад, запити «туш для вій» і «туш для вій купити» повинні просуватися на різні сторінки, так як перший запит - інформаційний, а другий - комерційний.

Наприклад, запити «туш для вій» і «туш для вій купити» повинні просуватися на різні сторінки, так як перший запит - інформаційний, а другий - комерційний

  1. Правильно об'єднавши запити в один кластер і зосередивши максимальну текстову релевантність для кожної групи запитів на окремій сторінці, можна потрапити в ТОП в момент індексації нового документа. Тегів сторінки і зрізи по попиту - запорука ТОПу в регіонах, особливо для інтернет-магазинів:

Тегів сторінки і зрізи по попиту - запорука ТОПу в регіонах, особливо для інтернет-магазинів:

Потрібно розуміти, що крім піддоменів великих добре оптимізованих гравців і агрегаторів, в регіональних топах представлено безліч дрібних регіональних гравців зі слабкою оптимізацією. Роблячи окремі сторінки під певні зрізи по попиту, регіональні гравці легко вибиваються з видачі по цікавим вам запитам.

Чи потрібні посилання в регіонах?

Дуже часто представники регіональних проектів запитують мене: «А як же посилання? Де їх купити і скільки? ». Перш ніж відповісти на це питання, нагадаю, що зараз ми говоримо виключно про Яндекс.

  1. Навіть в містах-мільйонниках досить низька конкуренція за досить частотним запитам. Документи в топі можуть взагалі не мати посилань. Навіщо ж нам купувати, якщо інші цього не роблять? Відповідь очевидна - немає чого.
  2. Більшість регіональних топів досить легко береться за належної внутрішньої оптимізації і правильному розподілі запитів. Так навіщо ж нам впливати на динамічні посилальні чинники, якщо текстової релевантності та так вистачає? Відповідь - нема чого, анкорний Посилальне нам не потрібно зовсім.
  3. Варто враховувати той факт, що Минусинськ, слідом за регіональним піддоменом, який прокачують SEO-посиланнями, негайно покарає і основний домен. Чи готові так ризикувати? ризикуйте ☺

Що з поведінковими чинниками в регіонах?

Ця група факторів починає вносити вагомий внесок в ранжування тільки якщо у пошуку достатньо даних про поведінку користувачів. Якщо простіше - запити, в ранжування яких великий внесок вносять поведінкові фактори, повинні мати солідну частотність - сотні і тисячі «по лапок».

  1. Більшість запитів в регіонах мають настільки маленьку частотність, що вплив поведінкових факторів на них просто непомітно.
  2. Масовий «спамерських» захоплення регіонів через піддомени або фальшиві адреси не принесе нічого хорошого. Якщо ви все-таки змогли привласнити своїм проектом безліч регіонів, в яких ви поки не можете обслуговувати клієнтів, або ваші умови не конкурентні (немає кур'єрської доставки, тільки пошта) - ваш сайт з часом все одно опуститься у видачі. На відміну від документних і запит-документних факторів, для поведінкових, які розраховуються для всього сайту (хостової), у пошуку достатньо даних, щоб зрозуміти, що ваш сайт не надає потрібного сервісах клієнтам, і вони мають негативний досвід. Думайте про своїх клієнтів, а не тільки про трафік.
  3. Виходячи з пункту 1, накрутка поведінкових факторів у регіонах позбавлена ​​будь-якого сенсу. Більш того, будь-які спроби вплинути на поведінкові фактори неприродними методами тягнуть за собою дуже жорсткі санкції з боку пошукових систем.

Комерційні фактори в регіонах

Уже кілька років в московській видачу вплив комерційних чинників посилюється, в регіонах же ситуація протилежна.

  1. Помічено вкрай низький вплив більшості комерційних факторів у регіональній видачі. До сих пір з багатьох частотним і конкурентних запитах можна побачити сайти вкрай низької якості, але з хорошою, а іноді і спамние текстової оптимізацією.
  2. Комерційні фактори однозначно варто впроваджувати в регіонах, але не для пошуку, а для користувачів і конверсії.
  3. Ще один аргумент на користь комерційних чинників - робити «наперед». Якщо вплив цієї групи факторів в регіонах посилиться, ви вже будете до цього готові, а ваші конкуренти - ні.

Стратегії просування в регіональній видачі Яндекса

Що важливо і на що варто звернути особливу увагу:

  1. Максимальна увага до геопривязку! Немає геоприв'язки до потрібного регіону - немає ранжирування. Яка б не була у вас прекрасна структура і внутрішня оптимізація, ви ніколи не будете ранжуватися по геозалежних запитам в потрібному регіоні, якщо він не прив'язаний.
  2. Не потрібно прив'язувати регіони виду «Місто + Область» і «Область». У першому випадку ви не отримаєте хорошого ранжирування по геозалежних запитам ні в місті, ні в області. У другому випадку ви будете ранжируватися тільки по області, а по місту немає. Більшість трафіку зосереджено саме в містах. Щоб ранжуватися добре і по місту, і по області - необхідно завжди прив'язувати районний центр. Наприклад, щоб ранжуватися і по Катеринбургу, і по Свердловській області, необхідно присвоїти сайту регіон "Єкатеринбург".
  3. Необхідно правильно вибрати стратегію виходу в регіони - робити піддомени або робити папки. Це ми детально розберемо далі.
  4. Потрібно правильно робити внутрішню оптимізацію під ГНЗ запити, щоб вони одночасно добре ранжувались - і щоб не переспаміть.

Стратегія з використанням Яндекс каталогу БЕЗ піддоменів

Стратегія для проектів, що просуваються не більше ніж по 7 регіонах, і більше підходить для комерційних сайтів і сайтів послуг, ніж для інтернет-магазинів.

плюси:

  1. Швидка прив'язка регіонів.
  2. Легкість реалізації - не потрібно створювати піддомени.
  3. Легкість просування геозалежних запитів.

Мінуси і обмеження:

  1. Дуже сильні обмеження на просування ГНЗ запитів, так як перерахування топонімів в метатегах та інших зонах документа - спам. Неминуче клонування структури.
  2. Для інтернет-магазинів основна структура може просуватися по ГНЗ тільки під один регіон. Щоб просунути ГНЗ запити під інші регіони, необхідно повністю клонувати структуру на папках. Ця методика тягне за собою проблеми як з індексацією клонованої структури, так і з її ранжированием.
  3. Щоб привласнити регіони через Яндекс Каталог, необхідно надати модераторам Яндекс Каталогу документи про оренду приміщення в кожному з привласнюються регіонів, що також тягне за собою певні обмеження.
  4. Останнім часом різко збільшилася кількість регіональних піддоменів у видачі. Великі гравці і агрегатори активно і успішно виходять в регіони, використовуючи стратегію з піддоменів.

Тонкощі реалізації стратегії:

  1. В Яндекс Каталозі прив'язуємо 7 пріоритетних регіонів і отримуємо регіон «Росія» восьмим, бонусним. Регіон «Росія» спеціально прив'язувати не потрібно, це «технічний» регіон і не варто витрачати на нього корисний «слот».
  2. Найкраще реєструвати сайт в Яндекс Каталозі на фізичну особу. Модератори при розгляді заявки на додавання регіонів вимагають, щоб документи про оренду приміщень у прив'язуються регіонах були оформлені на те ж юридична особа, від якого подавалася заявка на додавання сайту в Яндекс Каталог. У багатьох випадках це може бути не дуже зручно. Або дуже незручно ☺
  3. Якщо ви замовляєте документи про оренду на «всім відомих» форумах, просите зробити відразу кольорові копії! Модератори можуть легко відхилити чорно-білі копії документів! ☺
  4. Яндекс.Довідник - THE KING! Необхідно в кожному з привласнюються регіонів додати окрему організацію в Яндекс.Довідник.
  5. Не намагайтеся обдурити модераторів Яндекс.Довіднику! Обов'язково попередьте співробітників колл-центру, що будуть дзвонити з Яндекс.Довіднику і що їм потрібно підтвердити, що у вас дійсно є офіс в цьому регіоні і справді за вказаною в Довіднику адресою. Якщо ви цього не зробите, і модератори все зрозуміють, то вас можуть назавжди забанити в Яндекс.Довіднику, і вам доведеться робити піддомени.

Приклад бана:

  1. Для кожного регіону на сайті повинна бути окрема сторінка контактів з релевантними мета тегами, заголовком Н1 і вбудованою через API Яндекс Картою.
  2. Для кожного регіону необхідно купити місцевий телефон і розмістити його на відповідній сторінці контактів. Плюсом буде мати єдиний телефон 8-800.
  3. Обов'язково заповнюйте всі поля в Яндекс Довіднику, включаючи місцевий номер, для кожної організації!

Просування ГНЗ запитів при використанні стратегії БЕЗ піддоменів

  1. ГНЗ головного регіону завжди просувається на основний каталог: входження назви регіону (тільки основного) в Title і текст.
  2. ГНЗ інших регіонів просувається на окремий кластер (ефективно для комерційних сайтів): входження назви регіону в Title,! URL папки, Н1 і тексти.
  3. Можна використовувати хороший шаблонний текст з підстановкою топонімів в текст і інші зони документа. Якщо ви використовуєте шаблонний текст, все входження запитів і безпосередньо сам текст повинні бути узгоджені і не мати «кривих» входжень і неправильного порядку слів.

Приклад грамотної реалізації просування групи ГНЗ запитів під регіон Армавір:

Стратегія з використанням піддоменів

Підходить для проектів, що просуваються більш ніж по 7 регіонах.

Ідеально підходить для інтернет-магазинів, гіпермаркетів, агрегаторів.

плюси:

  1. Досить легка прив'язка регіонів для піддоменів.
  2. Необмежені можливості для просування як ГЗ, так і ГНЗ запитів разом.
  3. Легко масштабується на необмежену кількість регіонів.
  4. Останнім часом в топі все більше і більше регіональних піддоменів, що робить цю стратегію ще більш привабливою.

мінуси:

  1. Трудомістка і дорога розробка та підтримка інфраструктури. На великих проектах необхідна людина в штаті для підтримки і поліпшення інфраструктури.
  2. Важко відслідковувати баги і «поломки» в оптимізації на великій кількості піддоменів. Скрипти ламаються, люди помиляються. Помилки неминучі.
  3. Часто «поломка» на одному піддомені поширюється на всі інші, що може привести до катастрофічних наслідків для органічного трафіку

Тонкощі реалізації стратегії:

  1. Головному домену завжди прив'язується основний (стартовий) регіон. У дуже рідкісних випадках є сенс поміняти прив'язку основного домену на користь більш конкурентного регіону. Ці дії можуть спричинити за собою серйозну втрату трафіку і вимагають дотримання безлічі нюансів.
  2. Решта регіонів прив'язуються за принципом «1 піддомен - 1 регіон». Регіони прив'язуються просто через Яндекс Вебмайстер
  3. Для кожного поддомена прив'язується організація в Яндекс.Довіднику. ВАЖЛИВО! Організація прив'язується саме для поддомена!
  4. На кожному піддомені створюється своя сторінка контактів з регіональними телефонами, адресами і Яндекс Картою. Зі сторінки контактів основного домену ставляться посилання на сторінки контактів піддоменів.
  5. Для кожного регіонального поддомена необхідний місцевий телефон на сторінці контактів і в шапці / футере сайту. Телефон 8-800 буде плюсом.
  6. Назва регіону = назва поддомена. Не потрібно спамити, створюючи піддомени четвертого рівня, а тим більше входженням ключів, наприклад, kupit-holodilniki.ekaterinburg.site.ru. Це не дасть ніякого бонусу в ранжируванні, це спам, який, швидше за все, не ранжируватиметься зовсім.

Просування ГНЗ запитів при стратегії з використанням піддоменів:

  1. Під ГНЗ просувається основний каталог, разом з ГЗ запитами даного регіону.
  2. Обов'язково потрібні гео-вказівки в усіх зонах документа: Title, Description, Н1, в тексті або іншому контенті.
  3. За фактом просування поддомена є просуванням звичайного сайту по одному регіону. Просто? - Так, просто ☺

Наші кейси просування сайтів в регіонах

В основному ми виводимо в регіони великих московських гравців, але є кейси і з зовсім невеликими сайтами, які захотіли розширити свою географію.

Просування інтернет магазину одягу БЕЗ піддоменів по п'яти регіонах

Зростання трафіку 200-300%

Просування сайту послуг БЕЗ піддоменів по семи регіонах

Зростання трафіку - 400%!

Просування гіпермаркету по 20 регіонах З ВИКОРИСТАННЯМ піддоменів

Зростання трафіку - 440%

Просування гіпермаркету по 30+ регіонах З ВИКОРИСТАННЯМ піддоменів

Зростання трафіку - 500%

Висновок

Для багатьох бізнесів вихід в регіони - відмінна точка росту. Більш того, на відміну від просування з нуля, це не така важка задача, якщо все робити правильно.

З роками конкуренція в регіонах буде тільки зростати: локальні гравці починають займатися оптимізацією, агрегатори активно роблять піддомени, нові агрегатори ростуть, як гриби після дощу. Так що, рекомендую вам вже сьогодні виходити в регіони і забирати якомога більше трафіку, поки зробити це легко і не сильно затратно.

Чому саме Яндекс?
Що з поведінковими чинниками в регіонах?
Стратегії просування в регіональній видачі - що вибрати: піддомени або папки?
Чому саме Яндекс?
Чи потрібні посилання в регіонах?
Дуже часто представники регіональних проектів запитують мене: «А як же посилання?
Де їх купити і скільки?
Навіщо ж нам купувати, якщо інші цього не роблять?
Так навіщо ж нам впливати на динамічні посилальні чинники, якщо текстової релевантності та так вистачає?
Чи готові так ризикувати?