Просування сайту поведінковими чинниками. Як не потрібно робити

  1. Як підвищити поведінкові чинники
  2. горе фрілансери
  3. Бот-ні
  4. Чим це загрожує
  5. підсумок

Вітаю в моєму блозі авторів, веб-майстрів, SEO-оптимізаторів і просто співчуваючих. Сьогодні буде розповідь про те, як не треба просувати сайт. На ідею написання даного «шедевра» мене наштовхнув Кворк, точніше деякі виконавці послуг, нижче буде наведено один з них, що б говорити предметно.

Кожен веб-майстер мріє щоб її сайт був відвідуваний, рано чи пізно виникає питання підняття відвідуваності сайту, є безліч різних інструментів для цього, один з них це - поліпшення поведінкових факторів (ПФ).

Як підвищити поведінкові чинники

  • Цікавий контент;
  • Зручна навігація;
  • Продумана функціональність (подібні матеріали);
  • Тайтл і дескріпшен відповідає контенту (користувач отримує те, за чим приходить);
  • Наочність (картинки, відео, інфографіка).

Всі ці фактори роблять сайт більш цікавим для відвідувача. Приходить з пошуку людей за певним запитом, контент відповідає запиту, вже добре, якщо контент цікавий, ще краще. Картинки, відео - краще сприйняття контенту, перегляд відео займає час, ростуть поведінкові чинники. Прочитав статтю, подивився відео, побачив пропозицію почитати щось з цієї ж тематики - перейшов по посиланню, знову ростуть ПФ.

Начебто все просто і очевидно, роби хороший сайт для людини і все буде відмінно. Продумай інтерфейс і запропонуй людині додаткові матеріали, що б він прочитавши один матеріал, залишився на сайті і прочитав інший.

Але хочеться всього і побільше, я м'яко кажучи шокований тим, що побачив на Кворке. Про самому майданчику не можу нічого поганого сказати, це просто майданчик для фрілансерів, де і ви можете заробити, якщо будете пропонувати іншим, то що вмієте самі. ось посилання на Kwork, якщо надумаєте.

горе фрілансери

Я взяв першу-ліпшу пропозицію від фрілансера по «просуванню поведінковими чинниками». І таких пропозицій - дуже багато.

І таких пропозицій - дуже багато

Просування поведінковими чинниками

Ви подивіться і скажете - «Ну і що?», Добре, продовжимо:

Просування поведінковими чинниками, умови

За 500 рублів виконавець обіцяє:

Проста математика 1000 відвідувачів ділимо на 500 рублів, виходить: 2 рубля за відвідувача.

Ну і що, запитаєте ви? А то що всі ці заяви - обман. Особливо варто звернути увагу на це:

Вас не бентежить те, що спочатку виконавець каже, що це повний аналог реального переходу, а в нижче йдеться про те, що відвідувачі будуть - реальними людьми.

Гаразд, не буду мучити, викриваю схему.

Є сайти, де можна замовити відвідування ботами будь-якого сайту, так звані бот-нети. Процес відбувається приблизно так.

Бот-ні

Реєструєшся на сайті, встановлюєш софт на свій комп'ютер у вигляді файлів, запускаєш його, відкривається невелике віконце і бот ходить по сайтам бот-нету, накручуючи трафік. Вам нараховуються бали, які ви можете витратити на те, що б інші боти відвідали вказаний вами URL, можна замовити з якого URL бот зайде на сайт, пошукову систему, пошуковий запит і скільки часу бот буде перебувати на сайті.

У платному варіанті, можна не встановлювати софт, а просто заплативши жалюгідні копійки нагнати бот-трафік на сайт жертву. Чому «жертву»?

Справа в тому що пошукові системи давно розпізнають бот-трафік і негативно до нього ставляться.

Чим це загрожує

У кращому випадку - нічим, це марне заняття, в гіршому - впадуть позиції сторінок сайту в пошуковій видачі. Адекватні адміністратори сайтів, банять ботів і аналогічну нечисть, що б не просідали позиції сайту, та й боти підвищують навантаження на сервер.

Конкуренти можуть купити такий трафік, що б вибити ваш сайт з конкуруючих позицій у видачі, є малоефективним, але в бізнес-тематики готові на все.

А тут виконавець пропонує за ваші ж гроші, гробити ваш же сайт, іронія.

підсумок

З особистого досвіду скажу, я тестував даний метод, це ніяк не вплинуло на просування мого сайту, від цього позиції на той момент, мого зовсім молодого блога ніяк не підвищилися, посилання на ці смітники я звичайно ж давати не буду, що б ви не займалися цією нісенітницею й інших не втягували в цю дурну й небезпечне заняття.

Мало не забув, в метриках ви будете бачити купу трафіку, марного і сміттєвого, але купу. Alexa підросте.

Якщо я вас не переконав, нагугліть ці смітники і ганяйте ботів по своїх сайтах самі, це вам вийде набагато дешевше або безкоштовно, якщо вам не шкода ресурсів вашого комп'ютера і своїх сайтів.

Якщо я вас не переконав, нагугліть ці смітники і ганяйте ботів по своїх сайтах самі, це вам вийде набагато дешевше або безкоштовно, якщо вам не шкода ресурсів вашого комп'ютера і своїх сайтів

реальний відгук

На 106 позитивних відгуків все-таки знайшовся один чоловік, який не пошкодував свого часу і залишив негативний (другого можна ігнорувати). Виконавець заводить стару пісню SEO-шників, що треба почекати, ефект не миттєвий. Але це не витримує ніякої критики, мова йде не про посилання, а про бот-трафіку. Це ефект від посилань може бути через 2 місяці або півроку, а тут падіння за запитами в пошуковій видачі, причому швидко.

І мені цікаво, якого результату треба було дочекатися?

Я б ще міг зрозуміти, якби він десь на буксах давав школярам завдання, але зараз навіть школярі не будуть за рубль тусуватися на сайті. Раніше таке коштувало 5-20 рублів, в залежності від букса. Скільки зараз - не знаю.

Але виконавець чітко вказав що це бот-трафік.

Куди світ котиться? Веб-майстри тупеют, раз купують такі послуги або я чогось не розумію? Або 106 позитивних відгуків накрутка?

Ну і що, запитаєте ви?
Чому «жертву»?
І мені цікаво, якого результату треба було дочекатися?
Куди світ котиться?
Веб-майстри тупеют, раз купують такі послуги або я чогось не розумію?
Або 106 позитивних відгуків накрутка?