Вирішив, нарешті, зайнятися корисною справою, і написати нову статтю на блог. Тема сьогоднішньої статті - просування в Mail.Ru. Не так давно, на одному з SEO форумів, знайшов дуже цікавий гайд по розкрутці в даній системі. Але після прочитання його, у мене залишалася маса питань, тому нічого не залишалося, як почати працювати, і отримати відповіді самостійно, на практиці.
Зізнаюся чесно, довгий час я дуже упереджено ставився до Mail.Ru, вважаючи його не зовсім пошукачем, та й глюків повно було. Останні залишаються і зараз, але завдяки цьому, я і маю можливість написати зараз цю статтю. Потрібен ТОП в даній пошуковій системі, чи ні - вирішувати тільки вам, і якщо ви маєте намір досягти його, продовжимо.
Відразу хочу відзначити, що висновок запитів в топ Mail.Ru, за описаним в цій статті, не має нічого спільного з класичним SEO просуванням. Проте, спосіб реально робочий, і при належному працьовитість, можна вивести основні запити сайту на перші місця видачі.
Спочатку Mail.Ru був задуманий як поштовий сервіс. Як вказано в офіційних джерелах, свою роботу поштовик почав в 1998 році. Через 7 років, в 2005 році компанія стала називатися Mail.Ru Group. На сьогоднішній день, корпорація скупила найбільші соцмережі Рунета (Однокласники. ВКонтакте), і створила безліч корисних і не дуже сервісів. Щомісячна аудиторія, на даний момент, становить майже 55 млн користувачів в місяць, як повідомляє Вікіпедія .
Що стосується конкретно пошуку Mail.ru, то спочатку він використовував для ранжирування алгоритми Google, а з 2006 року перейшов на програмне забезпечення від Яндекса. У 2010 році Mail.ru Group знову почала співпрацювати з Google, ходять чутки, що останній віддав мейл хороший шматок доходів з контекстної реклами (природно, з тієї реклами, яка відображається в пошуку Мейл.ру).
Зараз пошук Mail.ru використовує власні алгоритми ранжирування. Звичайно, вони поки далекі від ідеалу. Але саме це дає можливість потрапити в ТОП пошукової системи, без особливих зусиль, при цьому ще й допомагаючи поліпшити роботу пошуку.
Питання, скоріше, риторичне. Як вище згадувалося, охоплення аудиторії Mail.ru перевищує 50 млн користувачів, і частина з них може потрапити до вас на сайт. ТОП у видачі пошукової системи забезпечить переходи на сайт. Звичайно, трафік з мейла не так якісний, як з Яндекса або Google (багато відмов, низька глибина і тривалість часу), але це пов'язано більше з нерелевантні видачі Mail.ru. Проте, і такий трафік потрібен, і таких відвідувачів можна конвертувати в клієнтів. Але це вже інша тема. А ми поки приступаємо до справи.
Процес даного методу «розкрутки» сайту в Mail.ru починається з реєстрації в кабінеті веб-майстра . Після реєстрації, необхідно додати сайт / сайти в кабінет, за допомогою відповідної форми.
Після цього, необхідно верифікувати сайт. Цілком очевидна процедура, будь-якого веб-майстру повинна бути знайомою. Верифікувати сайт можна за допомогою html-файлу, мета-тега, або текстової записи в DNS. Потрібно вибрати один з варіантів. Найчастіше, вважають за краще вибирати перший варіант. Html-файл потрібно завантажити на комп'ютер, і завантажити по FTP в корінь вашого сайту.
Через деякий час, ваш сайт проиндексируется. Ну а поки це станеться (в мейл.ру це досить багато часу займає, як правило, не менше місяця проходить), ми можемо продовжити роботу з сервісом. До речі, щоб прискорити індексацію, раджу додати XML карту сайту в кабінет вебмастера. Нижче на скріншотах показано, як це зробити.
Врахуйте, що вказувати необхідно відносне посилання на карту, тобто, без домену. Наприклад, правильно буде виглядати так: /sitemap.xm l, а неправильно: «sky-fi.info/sitemap.xml».
Тепер, коли наш сайт стоїть у черзі на індексацію, можна зайнятися більш цікавими речами. Для того, щоб додавати в ТОП запити, ми будемо використовувати опцію кабінету вебмастера, називається вона «Хочу на перше місце». Якщо знаходиться на головній сторінці кабінету вебмастера, то внизу можна побачити ряд інструментів, серед яких і потрібні нам ( «Хочу на перше місце» і «Поліпшити пошук»). Схема дії гранично проста: спочатку ми допомагаємо покращити пошук Mail.ru, отримуємо за це бали, витрачаємо їх на додавання своїх запитів на перші місця видачі.
Отже, вибираємо «Поліпшити пошук». Перейшовши на відповідну сторінку, рекомендую паралельно відкрити вкладку з пошуком Майл.ру (знаходиться за адресою go.mail.ru). Тут ми будемо шукати помилки.
На сторінці «Поліпшити пошук», потрібно додавати помилки пошукової видачі і відправляти їх в техпідтримку Mail.ru. Типів помилок буває кілька. Я їх перелічу нижче.
Для початку, потрібно ввести в пошук запит, за яким (імовірно) видача буде нерелевантною.
Як бачимо, при спробі знайти підприємство з продажу цегли, я отримав оголошення про продаж будинку з цегли. В даному випадку, в наявності помилка категорії «На першому місці не те, що потрібно». На сторінці відправки помилок , Необхідно додати посилання на сторінку пошукової видачі, де була виявлена помилка, вибрати тип помилки, і додати уточнююче коментар.
Після цього можна відправляти помилку. Перевірка помилки триває по-різному. Зазвичай не менше 2-3 тижнів, але бувають випадки, коли перевіряють за 2-3 дня. Тут уже як пощастить.
За кожну підтверджену помилку вебмайстер отримує віртуальні бали. Зазвичай по 20 балів за помилку, більше не зустрічав ніколи. Однією підтвердженої помилки вистачає на додавання в топ 4 низькочастотних запитів, якщо частотність висока - може бути списано більше кількість балів.
Після того, як модератори перевірять відправлені помилки, і зарахують бали, саме час починати «просування» сайту в Mail.ru. Як це роблю я.
Збираю всі запити по переходах на сайт за певний період (чим більше відвідуваний сайт, тим менше період), використовуючи програму Кей Колектор. Джерела даних - Яндекс.Метрика і Google Analytics. Після парсинга, чекаю частотності (якщо ключ частотний в Яндексі і Google, є ймовірність, що і в Mail.ru він не виявиться пустушкою), а також збираю релевантні сторінки (щоб потім вручну не шукав кожну сторінку на сайті). Далі чистимо сміття, вибираємо найбільш підходящі ключі.
Для додавання запиту в топ видачі, необхідно перейти на сторінку « Хочу на перше місце «, І додати вибрані в КК запити в відповідну форму, і тиснемо на« Отримати дані ».
Як видно, частотність не надто висока, але що поробиш 🙂 Додаємо запит.
Ось, власне, і весь секрет. Особисто я тестував цей метод просування на багатьох сайтах, і результат не скрізь однаковий. По-перше, для позитивного ефекту, потрібно додати багато ключів (мінімум сотню, але набагато краще - тисячу і більше). По-друге, ключі потрібно вибирати якомога більше частотні - з пустушок толку не буде взагалі.
Повний цикл, починаючи з пошуку помилок, і закінчуючи фактичним появою запитів у видачі, займає чимало часу. В середньому - близько місяця. Але, працюючи за даною схемою півгодини щодня, можна за кілька місяців добитися хорошого додаткового трафіку з пошуку Mail.ru.
Що стосується «тру» просування, то для Майл.ру найбільш важливий фактор - посилальна маса, тому сміливо можна займатися видобутком посилань, якщо є задумка прорватися в топ. Поки що пошукові алгоритми Mail.ru далекі від ідеалу, але якщо розробники продовжать в тому ж дусі, то цілком можливо, що через кілька років цей пошуковик отримає значну аудиторію.
Copyleft © 2017 . www.info-center.od.ua Информационный центр - Всегда в центре событий