Путівник по SEO 2018: тренди, поради, передбачення

  1. 10 SEO трендів 2018
  2. 1. Нові елементи в SERP
  3. 2. Структуровані дані
  4. 3. Швидкість
  5. 4. Актуальність
  6. 5. Голосовий пошук
  7. 6. Мобайл
  8. 7. Авторитетність ресурсу
  9. 8. Персоналізація
  10. 9. Аналітика
  11. 10. Безпека
  12. Поради для SEO стратегії 2018
  13. 1. Вивчіть дані для визначення своєї ніші
  14. 2. Оптимізувати заголовки
  15. 3. Відкривайте для себе нові можливості

У 2018 пора відмовитися від шкідливої ​​звички ставитися до SEO, як до одиничного зусиллю. Оптимізувавши сторінки один раз, необхідно регулярно адаптувати їх до тим, що відбувається в пошуку змін.

Сьогодні це важливо як ніколи, адже тепер навіть займають першу позицію сайти відображаються не у верхній частині сторінки через зміни в дизайні видачі. І це тільки одне з багатьох нововведень.

Про які ще трендах повинен знати кожен SEO специалист в 2018?

10 SEO трендів 2018

Цей рік обіцяє бути незабутнім для фахівців з пошукової оптимізації. Правила гри постійно змінюються, тому залишатися в курсі всіх останніх подій просто необхідно. На що варто звернути особливу увагу в 2018? Ось, що думають про це експерти .

1. Нові елементи в SERP

Ви, напевно, помітили, що в пошуковій видачі стало набагато більше блоків: з'явилися розширені відповіді, панелі знань, рекомендації. Тепер, навіть якщо ваш сайт займає першу позицію за запитом, він не буде залучати той же обсяг трафіку, що і раніше.

Яндекс додав в SERP посилання на свої актуальні сервіси, чотири спецрозміщення і тестує додатковий блок Діректа. Google запустив три оновлення своєї пошукової видачі, щоб користувачі могли бачити ще більше інформації і фото по запросу.

Як реагувати на ці зміни? Слідкуйте за тим, які додаткові блоки з'являються по вашим запитам, і оцінюйте власні шанси потрапити в один з них.

Кейсі Джіллетт, головний директор по інтернет-маркетингу в KoMarketing, вважає, що SERP і далі буде змінюватися, тому SEO фахівці повинні добре знати свою аудиторію і розуміти її пошукові наміри.

2. Структуровані дані

Структуровані дані можуть допомогти вашому сайту потрапити в панель знань або розширені описи і залучити до 30% більше кліків. Це стане справжньою SEO перемогою над конкурентами.

Існує декілька форматів структурованих даних, але більшість фахівців вважають за краще Schema.org.

На думку засновника Search Engine Journal Лорен Бейкер мікродані незабаром стануть важливим сигналом ранжирування для штучного інтелекту пошукових систем, а сайти з Schema розміткою будуть частіше потрапляти в нові блоки SERP.

3. Швидкість

Швидкість - не тільки важливий сигнал ранжирування, а й основний фактор UX. Якщо ваші сторінки завантажуються довше трьох секунд, ви втрачаєте величезний обсяг трафіку.

Дон Андерсон, керуючий директор в Move It Marketing, радить звернути увагу на TTFB (час завантаження першого байта) і почати активно освоювати AMP. З розвитком мобільного пошуку сайти почнуть ще суворіше оцінюватися по продуктивності на маленьких екранах і при поганому з'єднанні.

4. Актуальність

Згодом стає все складніше переконати пошуковики, що ваш контент заслуговує на увагу.

З введенням нового алгоритму Баден-Баден в Яндексі стане менше неякісних сторінок. Однак SEO-фахівцям тепер потрібно бути уважнішими, щоб не потрапити під санкції.

Google оцінює якість контенту за допомогою Latent Semantic Indexing - алгоритму аналізу мільярда сторінок і зустрічаються в них термінів. Так пошуковик розуміє, в потрібному чи контексті використовується запит.

Вивчіть топ видачі по вашим ключовим словам і адаптуйте контент так, щоб він сподобався алгоритмам.

5. Голосовий пошук

Голосовий пошук стає все популярнішим, а користувачі звикають до спілкування з голосовими помічниками. 55% підлітків і 44% дорослих вже користуються ними щодня. У цих умовах SEO фахівцям важливо не забувати про діалогових запитах.

У 2017 Яндекс запустив помічника Алісу, Google також продовжує підтримувати цей напрямок. Можливо, він стане першим пошуковиком, який розділить запити в аналітиці на друковані та голосові.

Можливо, він стане першим пошуковиком, який розділить запити в аналітиці на друковані та голосові

Крістін Черчилль, президент і генеральний директор KeyRelevance, впевнена, що голосовий пошук буде рости впевненими темпами. Щоб продовжувати створювати актуальний контент в цих умовах, фахівцям доведеться освоювати нові стратегії.

Корисні дані про те, хто і як використовує голосовий пошук, ви знайдете в статті " Як підготувати бізнес до революції голосового пошуку ".

6. Мобайл

Частка мобільного пошуку продовжує стрімко зростати, а, значить, SEO фахівці повинні досконало освоїти AMP Google і Турбо сторінки Яндекса.

Очікується, що в цьому році буде запроваджено mobile-first індекс, а мобільна оптимізація стане найважливішим фактором ранжирування.

На думку засновника Highly Searched Шеллі фагин в 2018 фахівці продовжать готувати свої сайти до майбутнього виходу mobile-first індексу, покращуючи мобільний UX, швидкість завантаження сторінок і контент.

7. Авторитетність ресурсу

Довгий час заслання були єдиним сигналом авторитетності джерела. Але часи змінюються, тепер пошукачі враховують і згадки без посилань. Тому брендам сьогодні особливо важливо стежити за своєю репутацією в мережі.

При цьому якщо на ваш сайт посилаються сумнівні ресурси, ви ризикуєте втратити позиції у видачі. Обов'язково стежте за якістю посилань, допоможуть вам в цьому " 30 кращих інструментів для перевірки посилань ".

Пратика дголак, співзасновник E2M, також відзначає, що пошукові системи почали ефективніше визначати маніпулятивні прийоми на сайтах. Ось чому варто остаточно відмовитися від будь-яких сумнівних практик.

8. Персоналізація

Персоналізовані результати пошуку ґрунтуються не тільки на традиційних факторах ранжирування, а й на інформації про користувача. Ще в 2011 50% видач в Google були персоналізовані.

Але цього не варто боятися, скоріше навпаки. Якщо вам вдасться залучити відвідувача на сайт хоча б один раз, в майбутньому ваші посилання пошуковик буде пропонувати йому в першу чергу.

Засновник Searchmetrics Маркус Тобер вважає, що в 2018 SEO фахівці повинні добре знати свою аудиторію і орієнтуватися при оптимізації тільки на свій цільовий ринок. Єдиний підхід для всіх вже давно не працює.

9. Аналітика

Разом зі змінами пошуковики пропонують і нові можливості для відстеження ефективності. Наприклад, Google недавно оголосив про збільшення періоду зберігання даних в Search Console до року.

Яндекс вдосконалює свій інструмент Веб-майстер, відкриваючи доступ до нової інформації і пропонуючи корисні підказки.

Паралельно з'являються нові інструменти для роботи з даними і автоматизації, а за рахунок AI і машинного навчання вони стали ще розумнішими.

На думку Дженіфер ван Ідерстайн, головного спеціаліста по стратегії в Overit, майбутнє SEO лежить в інтеграції технологій і впровадження CRM. Пошукова оптимізація не може бути окремим напрямом, вона повинна стати частиною всіх маркетингових зусиль компанії.

10. Безпека

У 2017 сайти почали масово переходити на https, щоб зберегти свої позиції в ранжируванні. Також на багатьох ресурсах з'явилася інформація про політику обробки персональних даних.

У 2018 безпеку ресурсу і його відповідність чинним законам - та база, без якої будь-які зусилля по оптимізації в кінцевому рахунку виявляться неефективними.

У 2018 безпеку ресурсу і його відповідність чинним законам - та база, без якої будь-які зусилля по оптимізації в кінцевому рахунку виявляться неефективними

Отже, це основні тренди, які визначать розвиток SEO в 2018 році. Як же діяти в умовах, що склалися?

Поради для SEO стратегії 2018

Не знаєте, з чого почати оптимізацію в 2018? Ось кілька порад:

1. Вивчіть дані для визначення своєї ніші

При виборі ключових запитів SEO фахівці часто стикаються з двома крайнощами: за фразу занадто велика конкуренція, або її ніхто не шукає. Тут важливо вибрати золоту середину.

Допоможе вам в цьому аналіз даних про ефективність нинішніх ключів: їх позицій щодо обсягу пошуку.

Ставте перед собою реальні цілі. Дуже складно вийти в топ за ключовою фразою з об'ємом 2 000 запитів в місяць, якщо ви не потрапили і до першої тридцятки результатів для слова з об'ємом 1 000 запитів в місяць. Пам'ятайте, важливіше не обсяг трафіку, а його якість. Для деяких компаній вдалим вибором буде ключова фраза з 50 показами в місяць.

Незважаючи на зміни в SERP, високі позиції у видачі досі мають важливе значення. Постійно працюйте над поліпшенням своїх результатів: переміститися з сьомого місця на п'яте не так складно.

2. Оптимізувати заголовки

Ви використовуєте ключові слова в SEO заголовку? Ви додаєте в нього назву вашого бренду?

Дуже важливо розуміти, як пошукові системи "читають" ваші заголовки. Наприклад, найбільше значення мають тільки перші кілька слів. Але при цьому не варто уникати і довгих формулювань, адже вони допомагають залучати таргетовану аудиторію.

3. Відкривайте для себе нові можливості

Створюйте привабливі і зручні сторінки з корисним вашої цільової аудиторії контентом, але не забувайте при цьому і про ключові слова. І в цьому році вони не втратять свого значення. Головне не перестаратися.

Максимально використовуйте можливості оптимізації:

  • Позначте тегами H1 заголовки з ключовими словами
  • Додавайте описи зображень
  • перейменовуйте зображення
  • Оптимізуйте alt текст
  • Залучайте зовнішні посилання з авторитетних і актуальних джерел
  • Створюйте новий контент і періодично оптимізуйте його: стежте за тим, по яких запитах він має кращі показники, і вносите відповідні зміни.

Детальніше про те, як адаптувати контент до нових умов, читайте в статті " Пошук змінився. Як адаптувати контент? ".

Пошукова оптимізація - це складний шлях, повний перешкод. У вас завжди буде органічне присутність, питання тільки в видимості і здатності адаптувати стратегію до постійних змін. Слідкуйте за трендами і не бійтеся діяти.

Слідкуйте за трендами і не бійтеся діяти

Про які ще трендах повинен знати кожен SEO специалист в 2018?
На що варто звернути особливу увагу в 2018?
Як реагувати на ці зміни?
Як же діяти в умовах, що склалися?
Ви додаєте в нього назву вашого бренду?
Як адаптувати контент?