Розкрутка дитячих каналів YouTube
Тут ми детально розглянемо методи просування і особливості даного виду контенту, інтерес до якого після успіху парочки Макса і Кітті з Одеси ніяк не вщухає. Уже котрий рік спостерігається сплеск активності таких каналів як по всьому світу, так і в Росії.
Якщо говорити грубо, то дитячі канали можна поділити на дві групи:
- сірі канали
- білі канали
У першому випадку це відео, створені на основі вже популярних мультфільмів або героїв. Наприклад, можна обігравати на свій лад мультсеріали «Поїзд динозаврів", "Синій Трактор» або ту ж «Свинку Пеппі». Можна робити контент і на основі повнометражних мультфільмів. Але варто пам'ятати, що в будь-який момент правовласник може кинути страйк на канал, і ви втратите проект, над яким працювали цілий рік. І зазвичай це відбувається саме тоді, коли канал нарешті набув популярності, і відповідно його помітили правовласники.
До білих каналах відноситься ексклюзивний контент власного виробництва. Це або історії з життя дітей, або ж свої авторські мультики. Свої мультики мало хто випускає зі зрозумілих причин - складно і не всім дано, більшість знімає своїх дітей. Про це і поговоримо докладніше.
Приблизно після 2014 року просувати дитячі канали без бюджету стало дуже складно. Зараз же їх кількість настільки велике, що новачкам потрібно дійсно створити щось геніальне, щоб вистрілити. В інших випадках потрібно закуповувати трафік, і в не маленький обсягах. Розглянемо спочатку все ж безкоштовні способи просування.
Спосіб 1: Дуже багато відео на низькочастотні запити
Сенс в тому, що ви займаєте нішу з низькою конкуренцією. Вибираєте ключові слова, за якими майже немає відео. Наприклад, «аналог лего китайський майнкрафт». Відео саме на цю тему на Youtube майже немає, і є всі шанси вийти в топ за таким запитом. Переглядів, природно, буде мало, тому потрібно брати кількістю відео. Якщо все робити правильно, то канал почне рости. Навіть 100 переглядів з таким підходом буде непогано для початку. Коли кількість передплатників збільшиться, можна починати робити відео на середньочастотні запити, але поступово. Спосіб безкоштовний, і при грамотній роботі обов'язково дасть результат.
Спосіб 2: Копіюємо канал, який виділяє на себе гроші
Справа не тільки в плагіаті успішного контенту, а ще й в тому, що ви потрапите в рекомендовані відео до цього каналу з бюджетом. Якщо робити відео на такі ж запити і копіювати стиль, то можна тягнути частина його трафіку собі абсолютно безкоштовно. Метод складний і неоднозначний, може не спрацювати.
Спосіб 3: Знімаємо відео на високочастотні теми і чекаємо дива
Щоб вистрілити, потрібно створити щось геніальне і нове. Але не завжди. Багато дрібних канали з незрозумілих причин потрапляли в рекомендовані до монстрам, і відмінно проглядалися. Хоча до цього відео лежало пару місяців і мало сотню переглядів. Нові перегляди дають зростання каналу, і вже нові його відео автоматично потрапляють до середніх каналах. Чого ще бажати каналу без передплатників і переглядів? Профіт.
Є багато прикладів зльоту дрібних каналів за такою системою. Вони точно не купували трафік. Нічого геніального в їх відео не було. Але ось передбачити і зімітувати таку ситуацію практично неможливо.
Аналіз одного такого випадку показав, що, швидше за все зростання почалося після того, як один великий блогер поміняв теги в своєму відео, зробивши оптимізацію. В результаті вони частково співпали з відео дрібного каналу, і воно пішло до нього в рекомендовані.
Ясна річ, це лотерея, і чекати чогось при посередньому контенті від цього методу не варто. Все ж краще не чекати роками, а спробувати вкласти гроші в розкрутку свого каналу. Про це далі.
Спосіб 4: Купуємо трафік
Даний метод можна розділити на багато груп, тому що сам трафік буває дуже різний, і добувати його можна теж багатьма способами. Сенс в тому, що навіть при поганому контенті у відео будуть перегляди, і рано чи пізно Youtube виведе ваші відео в схожі до інших більш успішним. Але при поганих відео вони швидко звідти випадуть при припиненні заливки трафіку. Тому ідеально буде робити хороший контент + закуповувати трафік + потрапляти в схожі і рости по ключам.
Після зупинки трафіку в цьому випадку ви отримаєте:
- Або стабільний органічне зростання на нових і старих відео і потрапляння в рекомендації до великих каналах;
- Або все повернеться на свої місця.
Щоб все пройшло за першим сценарієм, відео повинні бути якщо не високого, то рівня вище середнього. Припиняти закуповувати трафік краще не відразу, а поступово. Пам'ятайте, що все індивідуально і бувають винятки. Потрібно проводити постійну аналітику і стежити за статистикою під час зростання каналу, щоб розуміти, що з ним відбувається і куди це може привести. Ось діаграма доброго прикладу тимчасової закупівлі трафіку:
Звідки брати трафік
Всі топові канали мають «друзів» серед інших дитячих каналів, які і наливають їм трафік. У вас, швидше за все, такої розкоші немає. Тому залишається три варіанти - робота з Adwords, накрутка і посів.
Накруткою краще не користуватися, але є багато успішних каналів, які їй не гребують. Вони виводять свої відео туди, куди їм потрібно, і нічого за це їм немає. Але все ж краще відмовитися від подібних ідей. На Youtube завжди легко відстежити накрутку через аналітику, і робота з цим методом перетворюється на бомбу сповільненої дії. Рано чи пізно вас торкнуться санкції.
Adwords і посів дуже схожі за своєю суттю, але краще використовувати перший спосіб. Він дозволяє точніше націлювати і отримувати аналітичні дані. Основна різниця між посівами і Adwords полягає приблизно в наступному: ви отримуєте якісніші перегляди, але їх набагато менше, ніж у випадку з посівом. Якщо вам потрібно збільшити глибину і утримання - використовуйте Adwords, якщо ж ваша мета зараз це головна або потрапляння в тренди - займіться посівами.
Розглянемо дві схеми закупівлі трафіку з прикладами. Припустимо, у вас є $ 1 000 і ви можете їх витратити на просування через Adwords. У вас 15 роликів.
Перша схема полягає в поділі бюджету між усіма роликами пропорційно результатам пошуку. Вийде приблизно 66 доларів на кожен. Це дасть зростання десь в 6500+ переглядів на кожному відео в випадку з доларовими аккаунтом. Якщо ви добре попрацювали над націлених, то високий відсоток тих, що проглянули відео десь залишить коммент, лайкнет, зробить репост. Утримання буде хорошим, і почнеться приплив трафіку з пошуку і рекомендацій. Головне не зливати бюджет, використовуючи заманужние заголовки. Люди прийдуть, розчаруються і підуть, а деякі ще й дізлайк залишать замість підписки.
Друга схема - слив всій $ 1 000 на парочку ваших кращих відео. У цьому випадку вони гарантовано потраплять в рекомендації до кількох монстрам, і трафік звідти вже підніме всі інші відео на каналі.
То яку схему вибрати у вашому випадку? Якщо ваш контент розрахований на пошукові запити, то беремо першу. Якщо ви розраховуєте на потрапляння в рекомендації (а ця стратегія вигідніше), то беремо другий варіант і просуваємо самі бустовие відео. Дуже важливо в обох випадках розрахувати, чи вистачить виділених грошей на висновок вашого каналу в рекомендації. Інакше можна зупинитися за крок від мети і просто спустити бюджет.
Оптимізація і зйомка самих відео
До всіх відео на Youtube застосовуються однакові алгоритми ранжирування, але у дитячих каналів є свої особливості, які зобов'язаний знати кожен блогер цього формату:
- Використовуйте помітну мініатюру. Досвід показує, що будь-який текст в кадрі знижує конверсію. Відмінно працює контраст. Наприклад, яскраві вбрання на тлі однотонного снігу;
- Використовуйте емоції на мініатюрі;
- Грамотний монтаж і зйомка грають вирішальну роль. Забудьте про нудних пастельних тонах, робіть кожну секунду ролика яскравою і соковитою. Звук повинен бути якісним. Дізнайтеся все про експозицію, вивчіть тему зйомок контрастних сцен і так далі;
- Ваші головні глядачі - діти. І вони завжди гуляють по схожим відео, а не шукають щось конкретне. Це означає, що до вас прийдуть з рекомендацій, а не через пошук, і через рекомендації покинуть ваше відео. Щоб потрапити в цей ланцюжок, ваш матеріал повинен бути схожим і на попередній, і на наступний. І це стосується не тільки загальної теми відео, але і якості зйомки, звуку, стилю. Почніть з ідеального звуку - він дуже багато що вирішує і досить легко приводиться в норму;
- Тут просто відмінно спрацьовують тренди, тому ви повинні стежити за ними. Випущено новий конструктор? Ви вже повинні його добути. Це ж стосується Челлендж - не втрачайте їх і ваші відео втиснуться в ланцюжок з мільйонами переглядів. Копайтеся на англомовних ресурсах, дивіться зарубіжні канали та першими копіюйте і використовуйте їх свіжі фішки. Бути першим означає мати всі шанси потрапити в рекомендації до топів;
- Вивчіть питання оптимізації контенту досконально. У цій ніші рекомендації важливіше трафіку з пошуку, так що працюйте в цьому напрямку;
- Коли ви присутні в кадрі (або говорите щось за кадром), ви повинні робити це для дітей, а не для дорослих. Жартуєте для дітей, говорите для них, а не для їх батьків. Знайдіть харизму, яка подобається дітям. Дорослим і дітям не подобається одне і те ж, це потрібно прийняти і не намагатися догодити всім відразу;
- Слідкуйте за трендами в монтажі. Зараз, наприклад, дуже добре заходять відео з компіляцій кращих моментів минулих серій. Аналізуйте моменти утримання в коротких роликах і використовуйте ці кращі прийоми в довгих. Наприклад, ви зняли кілька відео з одним Челленджем. Обов'язково зробіть відео з їх кращими моментами. Часто перегляди таких компіляцій перевершують всі інші разом узяті. При цьому вам навіть не потрібно заново щось знімати і думати над сценарієм.
Загальний висновок:
Конкуренція серед дитячих каналів на Youtube зараз дикою. Можна сказати, що пропозиція перевищує попит. І з кожним днем запити до якості цього контенту ростуть.
Але і глядачів стає куди більше. Якщо ви готові вливати хоч якийсь бюджет в свій канал, розберетеся з оптимізацією і в принципі розумієте свою аудиторію - є всі шанси домогтися успіху. Але коли? Приготуйтеся, що довгі місяці, а то й кілька років, ваш канал не буде окупатися. Потрібно буде зробити дуже багато відео, перш ніж на вас підпишеться перший мільйон. Звичайно, ж, як і скрізь, без удачі і своєї родзинки тут не обійтися.
Коментарі фахівця з Youtube:
«Багато нові дитячі канали зараз користуються накруткою і посівами - в« кращому за тиждень »регулярно можна бачити такі приклади. Також дуже вигідно знімати Челлендж - вони забили весь топ. Зняли відмінний челлендж і ви в ланцюжку з величезним трафіком - простіше не буває.
Помітив ще одну цікаву деталь - багато крадуть стилі як самого каналу, так і образи головних героїв. Містер Тишка - суцільний плагіат Містера Макса, а Тео Блейд - Івангая. Обидва мільйонники і явно приносять відмінний дохід, незважаючи на грубе копіювання навіть жартів.
Закупівля переглядів і фейковий комментов привела до того, що в топ виводяться ну зовсім абсурдні відео і канали. »
VIDEO 1
Ось, наприклад, маса комментов в стилі «давно дивлюся всі ваші відео», при тому, що їх всього на каналі дві штуки, і в другому використовуються нецікаві іграшки з першого.
VIDEO 2
Тут і додати нема чого, дивіться самі і лякайтесь.
Деякі використовують клікбейтние заголовки і превью, які спотворюють суть ролика для підвищеного залучення уваги. Жовто, але це завжди працює:
VIDEO 3
Ось це подивилися вже 8 мільйонів чоловік.
Але є й винятки в цій пекла кухні дитячого контенту. Якщо грамотно використовувати потенціал гарного відео і вивести його в топ, то глядачі підхоплять і понесуть його далі, і можна буде скоротити витрати на просування. Ось приклад:
VIDEO 4
Відео набрало 10 мільйонів переглядів всього за 6 діб, і провисіла в тижневому топі до моменту появи Шуригін, яка перемкнула вся увага на себе як один з найбільших інфоприводів останніх місяців.
Упевнений, що стаття була корисна.
Трохи пізніше розкрию декілька варіантів (ідей) для створення каналу.
- де брати товари для оглядів
- де знімати відео
- як правильно знімати огляди і відео
Бути добру!
Хлопці, ми вкладаємо душу в MoeDobro.com. Спасибі за те, що відкриваєте нові горизонти разом з нами. Дякую за натхнення і підтримку. Приєднуйтесь до нас в FaceBook
Чого ще бажати каналу без передплатників і переглядів?То яку схему вибрати у вашому випадку?
Випущено новий конструктор?
Але коли?