Розширення Tag Meta - управління мета тегами в Joomla 1.5

Розширення Tag Meta - управління мета тегами в Joomla 1.5 - 4.0 out of 5 based on 8 votes

Розширення Tag Meta дозволяє ефективно управляти мета тегами в Joomla Розширення Tag Meta дозволяє ефективно управляти мета тегами в Joomla. За допомогою його можна задавати заголовок сторінці (тег Title), мета теги 'description', 'keywords', 'robots', а також вказувати канонічний адресу сторінки.

В Joomla є і стандартні інструменти дозволяють управляти мета тегами, але якщо для головної сторінки і сторінок матеріалів ви зможете задати мета теги без проблем, то для сторінок розділів або категорій вам це зробити не вдасться.

Крім цього існуємо безліч розширень, в яких немає можливості вказувати мета теги. Але всі ці проблеми можна вирішити за допомогою розширення Tag Meta. В першу чергу воно призначене для завдання мета інформації в тих розширеннях, де такої можливості немає.

Дане розширення має дві версії безкоштовну і комерційну. На мій погляд, безкоштовна версія справляється зі своїм завданням на всі 100%, а той функціонал, який доступний в платній версії стане в нагоді в рідкісних випадках.

# 1. Можливість задавати заголовок сторінки, тег Title;

# 2. Можливість вказувати мета теги 'description', 'author', 'keywords' і 'robots';

# 3. Для мета тега 'robots' можна вказувати всі можливі його значення;

# 4. Можливість вказівки канонічного адреси посилання;

# 5. У глобальних налаштуваннях плагіна є можливість вказати вміст мета тега 'author' і 'generator', а також відображення назви сайту в заголовку сторінки.

Розширення складається з плагіна і компонента. Установка розширення стандартна і не викликає жодних труднощів. Відразу після установки необхідно включити плагін System - Tag Meta і при необхідності провести його налаштування.

Тому після установки розширення пройдіть в адмін панелі Joomla в пункт "Розширення" >> «Менеджер плагінів», знайдіть у списку плагін System - Tag Meta і увійдіть в його налаштування.

Зліва, навпаки параметра «Включено:» відзначте пункт «Так». Справа вам доступний ряд параметрів плагіна, які ви можете налаштувати за потребою.

Custom Meta Author - в цьому полі ви можете вписати ім'я автора матеріалу, яке буде виводитися в мета тезі 'author'.

Add Meta Author - додавання мета тега 'author'. Якщо вибрати «Ні» - ім'я автора, яке ви вказали в полі вище, не буде виводитися взагалі. «Так» - ім'я автора, яке ви вказали вище, буде виводитися на всіх сторінках сайту. «Preserve» - вказане вище ім'я автора буде, виводяться тільки на тих сторінках, для яких створені мета теги в компоненті Tag Meta.

Custom Meta Generator - в цьому полі можете вписати те, що хочете помістити в мета тег 'generator'. За замовчуванням в цьому мета тезі, Joomla відображає таке: "Joomla! - the dynamic portal engine and content management system". Якщо ви хочете замінити цей текст, на який або свій-то можете вписати його в це поле.

Replace Meta Generator - в цьому параметрі ви можете налаштувати відображення мета тега 'generator'. «Ні» - значить даний мета тег буде за замовчуванням. «Так» - значить буде відображатися той варіант, який ви вказали в полі вище. «Force» - варіант вказаний в полі вище буде відображатися на всіх станицях сайту, навіть на тих для яких ви не створювали мета теги в компоненті Tag Meta. «Clean» - даний мета тег буде просто очищатися, і не буде виводитися взагалі.

Add site name to page title - в цьому параметрі ви можете визначити з якого боку в заголовок сторінки буде міститися назва сайту, до заголовка сторінка або після. «Ні» - назва сайту не буде додаватися в заголовок сторінки. «Before» - буде додаватися до заголовка. «After» - буде додаватися після заголовка.

Separator string - в цьому полі можете вказати той роздільник, який буде використовуватися між назвою сайту і заголовком сторінки в заголовку Title.

Clean default page - даний параметр визначає чи буде виводитися в мета тезі 'title' головної сторінки тільки назва головної сторінки.

Align Meta Title - даний параметр встановлює, чи буде назва з тега <title>, додаватися до мета тегу 'title' даної сторінки. "Ні не буде. «Так» - буде додаватися тільки в тому випадку, якщо для даної сторінки встановлено назву в компоненті Tag Meta. «Force» - додавати на всіх сторінках сайту.

«Force» - додавати на всіх сторінках сайту

Це були загальні настройки, які, на мій погляд, не так і важливі. Тепер приступимо до створення мета тегів для певної сторінки, наприклад сторінки категорії.

Для цього в адмін панелі Joomla пройдіть в пункт «Компоненти» >> «Tag Meta» і натисніть на іконку «Створити». На завантажиться сторінка, праворуч перед вами з'явиться блок налаштувань «Подробности».

В поле «URI:» - необхідно вказати адресу сторінки, для якої ви хочете задати ці мета теги. Можна вказувати як повну адресу, так і частина адреси від кореня сайту.

Опубліковано: - тут ви можете визначити, чи будуть дані настройки застосовані до цієї сторінки.

Тема: - в даному полі можете вказати заголовок сторінки, тег title, який буде відображатися замість того заголовка який є на сторінці за замовчуванням.

Опис: - вкажіть опис, яке виводиться в мета тезі 'description'.

Автор: - вкажіть ім'я автора для мета тегу 'author'.

Keywords: - можете вказати декілька ключових слів для мета тегу 'keywords'.

Canonical: - в це поле можете вписати канонічний адресу вашої сторінки. Часто буває так, що одна і та ж сторінка на сайті доступна за кількома адресами. Це призводить до дублювання контенту, до чого негативно ставляться пошукові системи. Тому був введений атрибут rel = "canonical", за допомогою якого ви можете вказати один кращий адреса сторінки. Таким чином, ви повідомите пошуковим системам, яку сторінку потрібно вважати за основну і саме ця сторінка буде брати участь в пошуку. Тому в даному полі вкажіть повну адресу сторінки.

Comment: - можете додати коментар, але він ніде не виводиться, це просто інформація для вас.

Наступний блок налаштувань пов'язаний з мета тегом 'robots'. Тут для його можна вказати всі можливі значення. Для кожного значення ви можете встановити один з трьох параметрів: «No» - заборона, «Yes» - дозвіл, «Skip» - ігнорування.

index: - управління індексацією сторінки;

  • «No» - значить, буде підставлена ​​значення «Noindex», забороняє пошуковим системам індексувати і розміщувати сторінку в результатах пошуку;
  • «Yes» - значення «Index», дозволяє пошуковим системам індексувати старніцах;
  • «Skip» - ігнорує це значення, в цьому випадку для даної сторінки використовуватиметься то значення, яке задається в самій Joomla або якимось компонентом, зазвичай це значення Index.

follow: - управління індексацією посилань сторінки;

  • «No» - значення «Nofollow», забороняє пошуковим системам переходити за посиланнями, розміщеними на станиці і індексувати їх.
  • «Yes» - значення «Follow», дозволяє пошуковим системам слідувати за посиланням і індексувати її.
  • «Skip» - ігнорувати, буде встановлено значення, задане в самій Joomla, за замовчуванням Follow.

snippet: - управління відображенням сниппета, в результатах пошукової видачі;

  • «No» - значення «Nosnippet», забороняє показувати сниппет сторінки в результатах пошукової видачі;
  • «Yes» - значення Snippet, дозволяє показувати сниппет в результатах пошукової видачі;
  • «Skip» - ігнорувати, за замовчуванням Joomla не виводить це значення.

archive: - управління відображенням закеширувалася сторінок;

  • «No» - значення «Noarchive», забороняє пошуковим системам показувати закеширувалася копію сторінки.
  • «Yes» - значення «Archive», дозволяє пошуковим системам показувати копію сторінки знаходиться в кеші пошуковика;
  • «Skip» - ігнорувати це значення.

odp: - управління відображенням сниппета виходячи з опису сайту в каталозі DMOZ;

  • «No» - значення «Noodp», забороняє використання в якості сниппета опису сайту з каталогу DNOZ;
  • «Yes» - значення «Odp» дозволяє використання в якості сниппета опису з каталогу DMOZ.
  • «Skip» - ігнорувати.

«Skip» - ігнорувати

Після вказівки всіх необхідних налаштувань натисніть на іконку «Зберегти», потім можете зайти на сайт і перевірити мета теги даної станиці.

Крім цих налаштувань, як ви можете бачити, тут є 9 макросів за допомогою яких ви можете керувати мета інформацією сторінки.

Web site address - вказує адресу сайту;

Web site name - вказує назву сайту;

Global site meta description - глобальне опис, яке задається в настройках Joomla.

Global site meta keywords - глобальні ключові слова, які задаються в загальних налаштуваннях Joomla.

Current page title - поточний назва старніцах;

Current page meta description - поточний опис старніцах;

Current page meta keywords - поточні ключові слова сторінки;

Current page meta author - поточне значення мета тега «author» сторінки;

Current page meta generator - поточне значення мета тега «generator» сторінки.

Користуватися ними дуже просто. Наприклад в заголовку сторінки ви хочете розмістити спочатку заголовок сторінки, а після його додати ще назву сайту в заголовок. Тоді в поле «Тема:» вкажіть наступне:

Заголовок сторінки {sitename}

Заголовок сторінки {sitename}

Таким же чином можна використовувати і інші елементи.

Файли для скачування

Матеріал підготовлений сайтом: WebMasterMix.ru

Пропонуємо Вам ознайомитися:

подробиці

Опубліковано: 11 серпня 2011

Оновлено: 16 Жовтень 2013

Переглядів: 18995