SEO аналіз контенту сайту в WebSite Auditor
- SEO-аналіз контенту сайту
- Нові критерії аналізу сайтів
- нові звіти
- Авторитетність домену \ сторінки MOZ
- Збереження проектів в хмарі
- Схожі матеріали
Для тих, хто ще не знайомий з WebSite Auditor (і іншими програмами від Link-Assistant), рекомендую прочитати цикли статей про ці продукти у себе на сайті. Якщо коротко, WebSite Auditor - це програма для самостійного SEO-аудиту сайту і його контенту по безлічі критеріїв. Вона дозволяє проаналізувати як свій сайт, так і сайти конкурентів, незалежно від того, на який конкретно програмі зроблено сайт ( Joomla , Website X5 І.Д.). Програма підійде як для новачків, так і для досвідчених користувачів (SEO-фахівці, веб-майстри) або фірм, що займаються розробкою і просуванням сайтів (є можливість налаштування красивих і інформативних звітів з автоматичної їх генерацією і відправкою по пошті або вивантаженням на сервер). На мій погляд, програми SEO PowerSuite (а також BuzzBundle ) Дозволяють істотно скоротити час на рутинні операції і сконцентруватися на питаннях, які, на даний момент, не піддаються автоматизації доступними програмно-апаратними засобами.
У попередній статті « Огляд WebSite Auditor Enterprise. Аналіз сторінок сайту »Ми розглянули нові можливості WebSite Auditor 3.15.4. З тих пір пройшов рік і за цей час всі програми SEO PowerSuite, включаючи WebSite Auditor, а також BuzzBundle, оновилися безліч разів. Наприклад, WebSite Auditor - 64 рази (без урахування поновлення пошукових алгоритмів )! Link-Assistant дуже активно розвиває і підтримує свої програмні продукти. Така частота оновлень свідчить не про наявність великого числа помилок, а про відповідальному підході розробників до своєї справи. Програми SEO PowerSuite працюють в дуже динамічному середовищі - середовищі SEO. Саме це, на мій погляд, є основною причиною такої високої частоти оновлень.
Огляд буде проходити в останній, на момент написання статті (27.10.2015), російськомовної версії WebSite Auditor Enterprise 4.6.
Перед розглядом основних змін в програмі перерахую ряд дрібніших. Зверніть увагу, що ці зміни відносяться до всього пакету SEO PowerSuite.
- Додавання нових пошукових систем: Google Mobile (для всіх країн), Baidu Thailand (baidu.co.th), Haosou (haosou.com), Google Solomon Islands (google.com.sb), Google Uzbekistan (google.co.uz) та інші.
- Сумісність з Windows 10.
- Підтримка нового методу синхронізації даних з Google Analytics.
- Покращення стабільності та продуктивності.
- Безліч оновлень пошукових алгоритмів.
SEO-аналіз контенту сайту
З огляду на важливість контенту сайту, адже саме заради нього користувачі приходять на веб-ресурси, SEO-аналіз вмісту є дуже корисним процесом. Не секрет, що якісний, унікальний контент може сильно вплинути на відвідуваність сайту, поведінкові фактори, дасть можливість отримання природних зворотних посилань як з «звичайних» сайтів, так і з соціальних мереж (покращує «соціальні чинники»).
В нових версіях програми даний процес був істотно перероблений.
Крім цінності контенту для людей, дуже бажано, щоб він був оптимізований і для пошукових систем. Так пошукачам буде простіше зрозуміти про що саме йдеться на сторінках Вашого сайту.
WebSite Auditor дозволяє провести SEO-аналіз контенту сайту, враховуючи ключові слова і пошукову систему, під які оптимізуєте сторінку. Наведу приблизний алгоритм аналізу. Передбачається, що Ви вже розмістили контент у себе на сайті, визначилися з 1-3 ключовими словами \ фразами і пошуковою системою. Також необхідно попередньо просканувати свій сайт .
Краще оптимізувати сторінку під 1 ключове слово \ фразу (або під кілька «однотипних», наприклад, «SEO аналіз контенту сайту», «аналіз контенту сайту»). При цьому варто не забувати про налаштування пріоритетною пошукової системи .
Для прикладу візьму статтю « Огляд Phoca Guestbook. Книга відгуків для Joomla 3 », Ключове слово« Phoca Guestbook ». Забігаючи наперед відзначу, що аналіз зайняв приблизно 11 хвилин. Пріоритетна пошукова система Яндекс (RU) (місце розташування користувача Росія).
- У розділі Аналіз Контенту виберете Аудит Сторінки.
- Натисніть Додати станицю. Надалі можна буде повторювати аналіз, вибираючи або тільки контент, або контент і технічні фактори, або все заново.
- Виберете потрібну сторінку.
- Введіть бажане ключове слово.
- Виберете пріоритетну пошукову систему.
- WebSite Auditor починає пошук конкуруючих сторінок за запитом в обраній пошуковій системі.
- Потім відбувається аналіз контенту конкуруючих сторінок і Вашої.
- Після аналізу зможете самі вибрати ті сторінки, на які хочете «рівнятися» (малюнок нижче). Це вплине на подальші рекомендації WebSite Auditor щодо оптимізації контенту Вашої сторінки. Можна орієнтуватися на показник «Ступінь оптимізації» або позицію у видачі.
- Спробуйте скористатися порадами, які видав WebSite Auditor.
- Внесіть правки на сторінку Вашого сайту відповідно до рекомендацій.
- Оновлення аналіз, але вже без урахування конкурентів. Якщо загальний рівень оптимізації недостатньо високий (індикатор зелений), повторіть пункти 9 і 10.
WebSite Auditor
Детальніше про це можна прочитати в статті « Огляд SEO програми WebSite Auditor ».
У нових версіях програми критеріїв аналізу сайту більше, ніж в попередніх версіях (малюнок нижче). Плюс, доступні пояснення на русскому мовою про те, на що саме впливає кожен критерій, і що треба виправляти.
SEO-аналіз контенту сайту
У цьому ж розділі зможете отримати досить докладну інформацію про використання ключових слів на сторінках конкурентів (малюнок нижче), причому інформація наведена і по Вашій сторінці (для зручності порівняння).
Програма для аналізу сайту
У вкладеннях до даної статті (внизу сторінки) Ви можете подивитися приклад звіту SEO-аналізу контенту сайту.
Зверніть увагу, навіть при досягненні 100% оптімізірованності контенту немає гарантії потрапляння в топ, хороші поведінкові чинники і так далі. Більш того, ступінь оптимізації не є статичним показником. Він може змінюватися з плином часу і залежить від безлічі факторів, навіть в рамках однієї пошукової системи. Також варто врахувати, що хороша технічна SEO-оптимізація не зможе зробити контент корисним, цікавим і популярним для реальних відвідувачів. Не потрібно чекати зльоту виключно на підставі оптимізації контенту за рекомендаціями WebSite Auditor або будь-який інший програми. Для досягнення результату потрібен комплексний підхід і постійне поліпшення сайту в цілому і його контенту.
Нові критерії аналізу сайтів
Пошукові системи, зокрема Google, стали приділяти велику увагу адаптації сайту під екрани мобільних пристроїв. Наприклад, у Google є окремий пошук для мобільних пристроїв, в Search Console (колишній Інструмент для веб-майстрів Google) є цілий розділ, присвячений цьому питанню - «Зручність перегляду на мобільних пристроях» (малюнок нижче), власники сайтів, які не оптимізованих для мобільних пристроїв, отримали «листи щастя» в Search Console і так далі. Тобто, факт на обличчя - потрібно враховувати цей критерій при аналізі сайту. На даний момент визначення «зручності» використання сайту, в повній мірі, можна тільки шляхом безпосереднього тестування і аналізу поведінки користувачів. Але виявити деякі грубі помилки все ж можна і автоматично.
Зручність перегляду на мобільних пристроях
У програмі, в розділі SEO-аналіз сайту, з'явився новий критерій - Адаптованість для мобільних пристроїв (малюнок нижче).
Критерії аналізу сайтів
У результатах аудиту кожної сторінки є шість критеріїв, які допоможуть виявити більше проблем з адаптивністю (малюнок нижче).
- Адаптованість для мобільних пристроїв.
- Правильність настройки viewport.
- Занадто маленький текст.
- Занадто малі елементи навігації.
- Контент, що виходить за краї області перегляду.
- Використання плагінів на сторінці.
Критерії аналізу адптірованності сторінки під мобільні пристрої
Рішенням проблем з адаптованість сайту під мобільні пристрої може бути відповідний шаблон . Або, якщо дизайн унікальний, то потрібно робити його адаптацію шляхом зміни верстки (CSS). Ще один варіант - окрема версія сайту спеціально під мобільні пристрої. Також можна створити сторінки, адаптовані під мобільні пристрої, і в випадках, коли користувач заходить на сайт з такого пристрою, відображати йому відповідні сторінки (це незаборонені спосіб оптимізації, не плутайте з клоакінг).
У нових версіях програми з'явилася низка критеріїв аналізу сайту за швидкістю завантаження (Google PageSpeed Insights).
- Розмір сторінки.
- Час відповіді сервера.
- Перенаправлення.
- Стиснені ресурси.
- Стиснені зображення.
- Ресурси, що не кешіруються.
- Немінімізірованние ресурси.
- Оптимізація обробки JavaScript / CSS.
- Обсяг контенту в верхній частині сторінки
Критерії аналізу швидкості завантаження
Для вирішення проблем зі швидкістю роботи може знадобитися комплексний підхід від простого стиснення зображень на сторінках до тонкої настройки сервера. Існує безліч інструментів, які допоможуть трохи полегшити процес оптимізації швидкості завантаження, наприклад, WEBO Site SpeedUp (joomla / rasshireniya / webo-site-speedup-loading-optimisation-aleksius-com). Він доступний не тільки для Joomla, але і для сайтів, зроблених на інших CMS.
06 серпня 2014 Google опублікував офіційну заяву про те, що протокол HTTPS відтепер є одним з факторів ранжирування. У застосуванні захищеного протоколу є не тільки позитивні, але і негативні моменти. У 2012 році я проводив експеримент із застосуванням HTTPS у себе на сайті. Навіть написав статтю « Захист Joomla (частина 8). Безкоштовний SSL сертифікат »За встановлення безкоштовного SSL сертифікату. Але в 2013 році відмовився від HTTPS. Частина причин, за якими я це зробив, описані в статті « Google's new HTTPS ranking signal - what does it mean for you? »(На англ.) Від розробників SEO PowerSuite. Рекомендую з нею ознайомитися. Також раджу прочитати ще дві статті російською:
- « Як перенести сайт на HTTPs. Покрокова інструкція ».
- « Досвід перенесення проекту на HTTPS ».
З огляду на сучасні тенденції, нова версія програми для аналізу сайту обзавелася додатковим критерієм - дублюються HTTP / HTTPS версії (малюнок нижче). Також з'явилася можливість перевірки змішаного вмісту HTTPS .
Дублюються HTTP / HTTPS версії
нові звіти
WebSite Auditor і раніше дозволяв створювати і налаштовувати експорт різних даних у вигляді HTML і PDF-звітів. Про це можна прочитати в статтях « Огляд WebSite Auditor. Програма для розкрутки сайту »І« Огляд SEO програми WebSite Auditor », А про налаштування звітів в« Огляд WebSite Auditor. Повний SEO аналіз сайту ».
Зараз у всіх програмах SEO PowerSuite звіти були кардинально перероблені, явно в кращу сторону.
Тепер з'явилася можливість редагування \ створення звіту шляхом перетягування окремих частин звіту - віджетів (малюнок нижче). А з оновленнями 2017 року подібних налаштувань стало ще більше.
редагування звітів
Можна змінювати набір критеріїв (факторів), інформація про яких увійде до звіту (рисунок нижче).
Налаштування віджета
Були розширені параметри налаштування колірної схеми оформлення звітів - палітри кольорів (малюнок нижче).
Палітра кольорів
Ви можете створити свою власну колірну схему (рисунок нижче).
Схема кольорів
Можна створити звіт на своїй мові або скористатися одним з 8 існуючих (на 28.10.2015). Серед них російський, польський, німецький, французький і інші.
Приклади звітів можете знайти у вкладеннях до даної статті (внизу сторінки над коментарями).
Тепер HTML-версії звітів адаптовані для перегляду на мобільних пристроях.
Можна фільтрувати дані, які додаються до звіту за допомогою тегів (малюнок нижче). Детальніше про тегах можна прочитати в попередній статті .
Фільтр по тегам
Є можливість вставки віджета з довільним HTML-кодом (малюнок нижче). Або можна написати і відформатувати простий текст з додаванням «наповнювачів».
Вставка довільного вмісту
У звіти можна додавати дані про конкурентів, розмістити свій логотип і багато іншого. В принципі, раніше теж можна було «тонко» налаштувати звіти шляхом правки HTML-коду. Але тепер можливостей набагато більше, і все стало відчутно простіше у використанні \ налаштування. Нові версії програми оснащені функціями для ще великий автоматизації відправки і налаштування звітів.
А в Rank Tracker ще є можливість настройки графіків у звітах.
Авторитетність домену \ сторінки MOZ
В якості одного з критеріїв оцінки сторінок \ домену в WebSite Auditor та інших програмах SEO PowerSuite використовується Google PR (Google PageRank). У зв'язку з тим, що Google PR давно не оновлювався, в WebSite Auditor з'явилася можливість використання альтернативи - Авторитетність домену \ сторінки MOZ (критерій оцінки від популярного сервісу MOZ ). Дана зміна відноситься до всіх програм SEO PowerSuite.
Досить отримати безкоштовний API-ключ MOZ і ввести його в налаштування програми (рисунок нижче).
Авторитетність домену \ сторінки MOZ
Рекомендую активувати опцію Використовувати MOZ DA / PA замість Google PageRank. За моїми спостереженнями, це може істотно скоригувати показники в більш точну сторону.
Збереження проектів в хмарі
Для збереження проектів, а також для спрощення можливості роботи над проектом в команді, WebSite Auditor і всі інші програми SEO PowerSuite (а також BuzzBundle) оснащені новою можливістю збереження проектів в хмарі. Можна зберігати проекти у хмарі SEO PowerSuite або на Dropdox. Тепер не потрібно переносити проект з одного комп'ютера на інший. Можна зберегти його в хмарі і отримувати доступ з будь-якого ПК, де є програма. Зверніть увагу, що файли, що зберігаються в хмарі, захищені за допомогою технології SSL / TLS. Для Dropdox підтримується двоетапна перевірка.
Спершу потрібно додати в налаштування програми потрібний аккаунт, наприклад, Dropdox (малюнок нижче).
Збереження проектів в хмарі
Після цього можна буде зберігати, завантажувати і створювати посилання для колективної роботи над проектом в меню Файл (малюнок нижче).
Відкриття та збереження проекту
У нових версіях програми з'явилася можливість зберігання в хмарі не тільки проектів, але і звітів.
У наступній статті « Огляд Rank Tracker. Підбір слів і пошук фільтра »Ми розглянемо нововведення в Rank Tracker, серед яких розширені можливості по складанню семантичного ядра (підбір ключових слів) і виявлення фільтра, накладеного на сайт з боку пошукових систем.
Схожі матеріали
Корисні посилання: