SEO-аналіз тексту: як і коли перевіряти якість контенту?

  1. зміст
  2. Створення ТЗ для копірайтера
  3. Рекомендований алгоритм роботи при роботі з текстом після отримання ТЗ
  4. Аналіз роботи копірайтера
  5. Аналіз контенту на сайті з великою кількістю сторінок

Ця стаття допоможе насамперед SEO-фахівцям і власникам сайтів. Основна моя мета - розвіяти міф про те, що оптимізацію тексту проводити не має сенсу, якщо ми створюємо тільки якісний контент.

Будь-який текст в інтернеті створюється з якоюсь метою. Ефективний текст - це той, який виконує потрібні завдання. Як правило, їх дві:

  • зайняти 1 місце в топі видачі по максимально можливого пулу заздалегідь зібраних пошукових запитів;

  • перетворити сторінку з текстом в ідеальний гвинтик вашої воронки продажів.

Для досягнення цих цілей я пропоную виконувати аналіз тексту на декількох ключових етапах. Покажу, як ми це робимо в Boosta за допомогою власних інструментів.

зміст

Аналіз тексту конкурентів

Уявімо, що у нас вже є зібрані пошукові запити, використовуючи які, ми хочемо створити сторінку з контентом. Чи можемо відразу ж сісти за написання або спочатку додатково досліджувати контент на сторінках, що вже в топі. Так один з минулих наших постів про технічному аналізі сайту за допомогою sitechecker.pro створювався з метою потрапити в топ по трьом основним запитам: аналіз сайту, перевірка сайту, аудит сайту.

Чим нам в даному випадку може допомогти аналіз тексту конкурентів, які вже стоять в топі?

Чим нам в даному випадку може допомогти аналіз тексту конкурентів, які вже стоять в топі

Перший етап створення ТЗ - вибір ключових слів, мови, пошукової системи

Модуль створення ТЗ для копірайтера всередині Copywritely , Крім свого кінцевого продукту в формі власне завдання, дає можливість дізнатися наступну інформацію:

1. Які сайти ранжуються в топі відразу по всьому списку обраних ключових слів, і які позиції ці ресурси займають по кожному ключовому слову. Якщо досліджувати конкурентів по одному ключу, в топі можна зустріти сторінки, які відповідають різним ІНТЕНТ одного і того ж запиту. Пошукова система змушена формувати таку видачу, так як поки вона не може точно вгадати мета юзера. А якщо ми досліджуємо топ відразу за кількома пов'язаними запитами, то відразу бачимо наших самих прямих конкурентів. Але навіть якщо ви бачите на другому етапі генерації ТЗ, що серед сторінок є абсолютно не зв'язані з вашим майбутнім контентом, ви можете просто виключити їх з аналізу.

Але навіть якщо ви бачите на другому етапі генерації ТЗ, що серед сторінок є абсолютно не зв'язані з вашим майбутнім контентом, ви можете просто виключити їх з аналізу

Другий етап - оцінка сторінок конкурентів і відбір релевантних з них для аналізу

2. Які біграми і триграми конкуренти використовують в своїх текстах найчастіше. Дослідження биграмм і триграм вносить ясність в наше уявлення про те, які питання варто розглянути на сторінці. Збираючи семантику, ми спочатку думаємо про ІНТЕНТ користувача досить вузько, виходячи з основного запиту. І в підсумку додаємо в ядро ​​тільки запити, тісно пов'язані з основним. Тому можемо припустити теми, важливі для користувачів в рамках даної статті, але які ніяк не пов'язані з зібраної семантикою. Тут найкращим прикладом служить наступний скрін:

Третій етап - узагальнений аналіз змісту тексту конкурентів

Це триграми, зібрані на основі аналізу топа пошукової видачі за запитом «404 error». На одному з наших сайтів є однойменна сторінка - sitechecker.pro/404-error/ - і вона вже займає 10 місце по найважливішим запитам. Одна з очевидних гіпотез - що розширення контенту на ній посуне її ближче до першої трійки. Але який саме контент потрібно додати? Біграми / триграми - один з джерел такої інформації. На скрині бачимо, що як мінімум у двох конкурентів розглянуті питання, пов'язані з настройками файлу htaccess і практикою перезапису урлов за допомогою mod_rewrite. Слід розширити контент цими темами і зафіксувати зміни позицій.

Ще одне джерело даних для написання і / або розширення контенту може виступити один конкурент з найкращим текстом і позицією в пошуку. Ми просто оцінюємо структуру тексту і дивимося, які з тим нам точно потрібно включити на нашу сторінку.

Аналіз структури контенту у одного з найкращих конкурентів

Так ми проводимо подвійний аналіз контенту конкурентів.

Перший - узагальнений, на основі всього топа пошукової видачі.

Другий - аналіз одного, кращого, на нашу думку, тексту.

Такий обсяг роботи для сторінки може здатися занадто великим. Тут все залежить від очікуваної цінності сторінки. Але в підсумку кращі позиції у видачі займає той, хто розглядає кожен Лендінгем, як окремий продукт, і виділяє на це відповідну кількість ресурсів.

Створення ТЗ для копірайтера

Якщо ви самі пишете контент для сайту, то часто не усвідомлюєте весь ланцюжок дій, які виконуєте в процесі роботи. І при необхідності делегуйте написання контенту, краще приділіть більше часу для перекладу власної технології роботи в зрозумілу і вичерпну інструкцію.

Наші SEO-фахівці перевели власну технологію в модуль ТЗ всередині Copywritely .

Модуль корисний в двох векторах:

  • Швидкість - при регулярному створенні великої кількості тексту за допомогою модуля ви будете робити це набагато швидше.

  • Повнота ТЗ - при проведенні аналізу тексту конкурентів інструмент вимірює частки використання ключових слів окремо в тексті і в тегах «title, h1, description». Також, крім зібраних слів, ви в ТЗ можете додати будь-які слова, які вважаєте потрібними, але які не потрапили до переліку.

Також, крім зібраних слів, ви в ТЗ можете додати будь-які слова, які вважаєте потрібними, але які не потрапили до переліку

Вибір ключів для включення в ТЗ копірайтеру

Але важливо розуміти, що даний модуль - це допоміжний елемент. Якщо у вас є копірайтери, з якими ви працюєте на постійній основі, то краще створити одну детальну інструкцію, де буде описаний ваш підхід до написання контенту. Така інструкція повинна включати певні принципи, основні пункти, що потрібно обов'язково робити, а що - НЕ робити ніколи.

І в цьому загальному мануале вже варто пояснити, як копірайтер грамотно використовувати шаблон ТЗ, який він буде отримувати окремо по кожній сторінці.

Тут може виникнути важливе питання. Чи не направляє чи інструкція з рекомендаціями щодо входження ключових слів творця тексту в неправильне русло? Людина, намагаючись передати свої думки, може використовувати різні слова. І ось ця свобода у виборі слів дає можливість створювати тексти, наповнені цінністю, змістом - так як у кожної людини різний словниковий запас + уявлення про значення окремих слів може різнитися. Ставлячи завдання в такій формі, ми обмежуємо роботу уяви і розумового апарату людини.

В даному випадку багато залежить від того, як копірайтер працює з ТЗ.

Рекомендований алгоритм роботи при роботі з текстом після отримання ТЗ

1. На основі ТЗ і дослідженою структури тексту обраного конкурента складіть основу для свого тексту.

2. Далі напишіть текст БЕЗ прив'язки до будь-яких ключовим словам.

3. Пройдіться по тексту і подивіться, де за змістом добре впишуться слова, зазначені в ТЗ.

Перший пункт допомагає охопити всі необхідні теми і створити вичерпний текст. Другий допомагає не обмежувати своє мислення і висловлювати свої думки найбільш природним способом. Третій допомагає ще більше розширити створений контент і ще додати фрази, які набагато релевантні для пошукових систем, ніж використані нами вираження.

Тепер ви бачите, що ТЗ не обмежує копірайтера, якщо він працює з ним по правильному алгоритму.

Аналіз роботи копірайтера

Необхідність в аналізі роботи копірайтера виникає, в основному, на етапі прийняття рішення про довгострокову співпрацю. Або ж в тому випадку, коли кожен новий текст пише новий копірайтер.

Оцінюємо текст копірайтера за трьома основними критеріями:

1. Відповідність формальним вимогам, зазначеним у ТЗ. Тут райтер повинен бути елементарно дисциплінованим, уважним і відповідальним. Якщо в перших же текстах він цих якостей не проявляє, то продовжувати далі співпраця не має сенсу.

Перевірка якості тексту всередині Copywritely

2. Ступінь володіння мовою, на якому написаний текст. Англійська текст, написаний райтером, для якого англійська мова - рідна, дуже відрізняється від того, який написаний перекладачем. Якщо ви поки не можете дозволити собі знайти Нейт-райтера, то потратьте трохи більше часу на відбір кращих перекладачів.

3. Кінцевий результат у формі позицій, трафіку, конверсій, віральності. Хоча успішність сторінки в пошуковій видачі залежить не тільки від контенту, він продовжує грати ключову роль. Якщо райтер постарався і написав цікавий, зрозумілий, вичерпний текст, то зрозуміло, що у такої сторінки більше шансів потрапити в топ. Важливо розуміти, що пункти 1 і 3 не пов'язані. Правильний по формальним вимогам текст може бути дуже слабким за своїм змістом. Третій пункт - найважливіший. Нехай пошукова система і користувачі самі скажуть, хто з ваших райтерів кращий.

Аналіз контенту на сайті з великою кількістю сторінок

І заключний етап - аудит контенту, який пройшов жорна відбору на попередніх етапах, був опублікований і по ньому є зворотний зв'язок від користувачів та пошукових систем. Необхідність такого аналізу виникає через те, що з ростом кількості сторінок частина з них все одно виявиться неефективною, частина буде дублювати розглядаються теми, а частина, незважаючи на генерацію трафіку, буде слабо конверт на наступний етап вашої воронки. Правильний алгоритм аудиту дає можливість підсилити ваші сильні сторони і знищити слабкі.

Раніше я проводив такий аудит, спираючись тільки на дані Google Search Console. Але недавно знайшов в Гуглі дуже корисний шаблон, які точно описує технологію аналізу контенту на сайті. Шаблон працює на базі Google-таблиць. Його віддають за імейл тут . Ми плануємо впровадити такий алгоритм в одному з наших інструментів незабаром. А поки продублюють основні його положення російською мовою.

Для запуску шаблону вам необхідно ввести свій домен, підключити свій аккаунт Google Analytics через сервіс Supermetrics і завантажити беклінки по вашому сайту з Ahrefs.

Так у вас буде список сторінок вашого сайту з такими параметрами: кількість органічного трафіку, показники відмов, конверсії і кількість зворотних посилань.

Виходячи із зібраних даних по кожному УРЛу, приймається одне з чотирьох рішень:

1. Залишити сторінку як є. Якщо сторінка отримує органічний трафік, у неї низький відсоток відмов і високий коефіцієнт конверсії, залишаємо її без змін.

2. Проаналізувати якість контенту. Якщо сторінка отримує органічний трафік, у неї високий відсоток відмов і низький коефіцієнт конверсії, то необхідно проаналізувати релевантність контенту і на основі такого ручного аналізу прийняти одне з рішень: видалити, средіректіть або переписати контент і, відповідно, поліпшити сторінку.

3. Видалити сторінку. Якщо сторінка не отримує органічний трафік, і у неї немає зворотних посилань, то вона не несе цінності для сайту. Потрібно або покращувати її, або видаляти.

4. Зробити редирект на сторінку зі схожою темою. Якщо сторінка не отримує органічний трафік, але у неї є зворотні посилання, то для збереження посилальної ваги потрібно зробити редирект на іншу зі схожим контентом і одержує органічний трафік.

Важливо, що в шаблоні ви можете самі задавати кордону низької конверсії, високого показника відмов і наявності органічного трафіку.

Сподіваюся, що стаття буде корисною і допоможе вдосконалити ваші процеси з написання текстів і розвитку ваших сайтів.

Від редакції. Радимо також прочитати статтю Івана «Як правильно використовувати генератор тегів на YouTube?» .

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter

Чим нам в даному випадку може допомогти аналіз тексту конкурентів, які вже стоять в топі?
Але який саме контент потрібно додати?
Чи не направляє чи інструкція з рекомендаціями щодо входження ключових слів творця тексту в неправильне русло?