Лента новостей

Кредит под залог недвижимости
Необходимость в займе финансовых средств может возникнуть как у частного лица, так и предприятия. Сегодня кредитование не является особенной проблемой и, например, получить кредит под залог недвижимости

Недвижимость
Наша великая Родина богата прекрасными населенными пунктами и городами с удивительной архитектурой и комфортными условиями жизни. Конечно, очень привлекательна в этом плане Новосибирск, который расположен

Недвижимость новая рига
Хотите почувствовать себя королями? Хотя нет, так наверное могут жить только боги недвижимость новая рига. Элитный поселок с замечательной архитектурой, открытым спа, бассейнами, фонтанами. Все находиться

Инвестиции в недвижимость Европы: тенденции 2017 года
Для инвесторов: обзор ключевых рынков европейской недвижимости в 2017 году. Недвижимость в Германии Доля недвижимости Германии в ВВП страны сегодня составляет 9,8%. Недвижимость в Германии отличалась

Дешевая Польская недвижимость
Если по какой-то причине мы решили продать квартиру, безусловно, мы хотим, чтобы это сделать как можно скорее и по лучшей цене. Тем не менее, для этого можно, мы должны быть готовы. Ничто не остановит

«Недвижимость» / Госкорпорации отказано в эффективности
По результатам проверки Счетной палатой деятельности Фонда содействия реформированию жилищно-коммунального хозяйства ( Фонд ЖКХ), площадь аварийного жилья в стране выросла на 1,6 млн. квадратных метров

Лизинг недвижимости
Обычно компании берут аванс - 10-20 % со ставкой удорожания 6-8 %, иногда 10-12% в год на срок от 2 до 10 лет, предлагая различные варианты графиков лизинговых платежей. занимаются примерно десяток компаний

Специалист по недвижимости
Наша компания стремиться дать широкие возможности, удобство в работе без лишних трат всем участникам рынка недвижимости Крыма. Аренда квартир, комнат, коттеджей, продажа в Санкт-Петербурге Гильдия риэлторов

Коммерческие помещения | Жилье, недвижимость > Коммерческие помещения | Киев | SLANET
class="top_line"> id="topnav"> class="subcolumns" id="logonav"> id="nav demo" class="hlist"> id="topnav"> id="header_tab"> id="content"> class="c75l"> class="c25r"> class="subcolumns"> class="c75l">

Юрист по недвижимости
При осуществлении такой юридически сложной и трудоемкой сделки, как покупка или продажа квартиры или участка земли, достаточно часто возникает необходимость обращения за специализированной юридической

SEO курс молодого бійця

 1. 1. Дизайн і usability сайту
 2. 2. Інтеграція з соціальними мережами
 3. 3. Внутрішня оптимізація сайту
 4. 1. Заголовок сторінки (Title)
 5. 2. Опис сторінки (Description)
 6. 3. Ключові слова (keywords)
 7. 4. Текст сторінки
 8. Теги заголовків тексту <h1> ... <h6>
 9. Виділяють теги <b> <strong> <em> <i>
 10. Теги альтернативного тексту зображення <alt>
 11. Щільність ключових на сторінці
 12. ПОСИЛАННЯ
 13. 5. ЧПУ сторінки.
 14. 6. Robots.txt і Sitemap сайту
 15. 4. Зовнішня робота над сайтом

Так, все-таки Ти зважився зайнятися SEO. Страшне слово, яке дуже часто чути в 21 столітті комп'ютерних технологій. По-перше - ти вже молодець, що захотів дізнатися, що ж це таке. Багато просто відкривають свої сайти, роблять нісенітницю, і коли звертаються в SEO-студії, для підняття запитів в пошукових системах, що отримують чотирьох або п'ятизначний рахунок в оптимізації сайта.Что ж таке SEO і з чим його їдять?

SEO - (S earch E ngine O ptimization) пошукова оптимізація. Оптимізація сайту під певні запити в пошуковій видачі. Гаразд, поясню на пальцях: У тебе є сайт, що розповідає про термоядерні реакції - а якогось біса на 1 місці у видачі сидить Вікіпедія. І тебе це дратує. Ти вигукували сотні матюків в сторону монітора, і намагаєшся зрозуміти, в чому ж власне справа! Чому мій сайт не перший, адже він божественен, він кращий! Та й взагалі, чому його немає на перших 154 сторінках пошуку! Дивно. А нічого дивного немає! Це все лише доводить, що в житті - нічого немає легкого, і під лежачий камінь вода, все-таки, не тече. Все потрібно домагатися своїми силами, а не сидіти колупати в носі.

Ось маркетинговий приклад - ви відкрили магазин продуктів за 20 км від міста, що ви будете сидіти і чекати, поки, хтось дізнається про ваш магазин ?! Емм, це буде крах. Так і до смерті можна чекати. А ось якщо запустити рекламу в місті - будь-яку (радіо, ТБ, розклеювання оголошень), і з оригінальними словами «Кожен третій товар безкоштовний» - тут уже маркетинговий хід дасть про себе знати.

В SEO - практично те ж саме. Ви ніхто серед мільярдів сайтів по всьому світу. Ви НУЛЬ, навіть без хвостика. І ось тому і існує сфера послуг по SEO. Взагалі SEO в даний час, з кожним днем все більше і більше наближається до маркетингу. Він уже й називається у вузьких колах - комплексний інтернет маркетинг. Але мало хто розуміє до чого ці слова. Про це пізніше.

Задайтесь таким питанням - Навіщо мені робити сайт? На яку тему? Чи буде Вам самому цікаво? Краще станьте перед дзеркалом, на тверезу голову і запитайте самі у себе - а чи треба? Це ж геморой і не слабкий. Гаразд, вирішили так вирішили. Ваша справа.

Перше і найголовніше правило - є абревіатура SEO і тільки SEO. Якщо ти слов'яномовних, запам'ятай, немає СЕО в плані оптимізації сайтів. СЕО - це вища посадова особа компанії (C hief E xecutive O fficer), шеф, начальник, головний, але ніяк не пошукова оптимізація. Запам'ятай, а краще зроби татушку з розшифровкою SEO. Запам'ятав ?! Молодець. Тепер ти точно SEOшнік. Хороший холівар влаштував Микита в своїй статті на тему SEO vs СЕО з моїм несамовитим відповіддю.

Відвернемося трошки від SEO. Тепер короткий курс про поняттях - що, куди, навіщо. Трошки загальної інформації про інтернет. Як взагалі зробити свій сайт?!

По-перше - потрібно купити доменне ім'я для нашого сайту, наприклад доменне ім'я на цьому блозі staurus.net - staurus це ім'я, net - загальний домен верхнього рівня «gTLD», їх всього 6:

 • .com - для комерційних сайтів;
 • .edu - для освітніх сайтів;
 • .gov - для сайтів державних організацій США;
 • .mil - для військових організацій США;
 • .net - для сайтів, чия діяльність пов'язана з Мережею;
 • .org - для некомерційних організацій;

Все решта розподіляється на:

 • Інтернаціоналізованних домени типу - .рф .укр .БЛОГ,
 • Національні домени типу - .ru .ua .kz
 • Зарезервовані доменні імена - example.com .test .invalid

Найпопулярніші доменні зони - це .ru .com .net .рф (тільки недавно з'явився, і вже користується популярністю).

По-друге, потрібно купити хостинг для сайту (загальними словами - хостинг - це коли ви орендуєте місце на сервері, де розміщуєте свій сайт). Можна звичайно і на домашньому комп'ютері помістити ваш сайт, але чи буде він постійно включений і буде давати повний доступ в online режимі? Ось з цього люди купують хостинг і сплять спокійно. Я купив сервер, що б зовсім не мучаться і бачити солодкі сни. Де купувати домен і хостинг? На смак і колір, фломастери різні. Нікого не буду піарити, просто наберіть в пошуку «Зареєструвати домен» і «Купити хостинг«. Якщо грошей немає - «Хостинг безкоштовний» - але не раджу, а точніше НЕ ТРЕБА, будь ласка.

Купили домен, купили хостинг. Тепер потрібно на хостинг встановити CMS - Система керування вмістом (англ. C ontent M anagement S ystem). Нібито оболонка для сайту, з нею більш зручно, швидко і якісно працювати, ніж із звичайними HTML сторінками, які були написані в роки уроків з інформатики в блокноті. Можете і чистий HTML розмістити, але якщо у вас сайт буде постійно оновлюватися, то краще за все поставити CMS.

Найпопулярніші CMS за даними статистики РуНета:

 • WordPress - безкоштовна
 • Joomla - безкоштовна
 • Drupal - безкоштовна
 • DLE - умовно безкоштовна
 • 1С-Бітрікс - платна
 • NetCat - платна

Взагалі-то їх сотні. На який CMS працювати - вибирайте самі. У кожної свої плюси і мінуси, розписувати дуже довго доведеться. Цей блог на WordPress - найпопулярніша серед блогерів, тому що, вона безкоштовна і має величезну кількість безкоштовних плагінів (доповнень), які розширюють функціонал сайту. Як встановити CMS? По кожній CMS є докладні FAQ на сайтах розробників. Якщо читати виразно і уважно, то ніяких проблем не повинно виникнути. Якщо якимось дивом, у вас щось не виходить, шукаємо форуми технічних питань по CMS і вирішуємо всі свої проблеми. Так чи на крайній випадок набрати свою проблему в пошукових системах.

Є сайт, є хостинг, а ось тепер повертаємося впритул до SEO. Поїхали !!! Мабуть, напишу свій нестандартний список оптимізації сайту:

 1. Дизайн і usability сайту
 2. Інтеграція з соціальними мережами
 3. Внутрішня оптимізація сайту
 4. Зовнішня робота над сайтом

А ось тепер поясню, чому саме так я написав:

1. Дизайн і usability сайту

Ставлю цей пункт на перше місце, та тому, що це найголовніше на сайті! У будь-який напрямку, в будь-якої тематики, з будь-якою аудиторією, комерція чи ні, я завжди звертаю увагу на дизайн і зручність сайту. Навіть якщо ви будете на першому місці видачі, і у вас буде незручна навігація, я піду на інший сайт. Якщо у вас інтернет-магазин, криво намальований дизайн, кошик потрібно шукати (саме шукати) по сторінці і в поле реєстрації нового покупця у вас купа полів (більше 5-7) для введення, я нічого не куплю, навіть якщо у вас ціни дешевше . Завжди потрібно піклуватися про своїх відвідувачів.

Якоб Нільсен - провідний світовий фахівець з Usability каже:

«Вивчення поведінки користувачів в інтернеті показує, що вони погано сприймають повільні сайти і сайти зі складним дизайном. Люди не хочуть чекати. Також вони не хочуть вивчати, як користуватися домашньою сторінкою. Не існує таких речей, як навчання веб-сайту або інструкція по веб-сайту. Люди хочуть схопити функціональність сайту відразу ж після побіжного сканування сторінки, тобто за кілька секунд »

З цього випливають загальні висновки по юзабіліті сайту:

 • Дизайн повинен бути легким і швидко завантажуватися (мінімалізм в моді)
 • Навігація інтуїтивно тямущий (без складно-структурованих розділів, плюс додати «хлібні крихти» - Головна> Розділ> Підрозділ)
 • Текст добре читається
 • Важливі елементи сторінки (корзина, купити, акції і т.п.) повинні виглядати привабливо (від слова привернути увагу) на тлі загального дизайну сайту. При правильно підібраною колірною гамою або дизайну «Кошика», можна збільшити продажі на 10-25%

Як цього добитися? Не пошкодуйте грошей дизайнеру сайту, тому що, ваш сайт - це обличчя вас і вашої фірми. Не пошкодуйте грошей для тестувальників (юзабілістов) сайту. Перед відкриттям сайту можете надіслати посилання всім друзям і знайомим, нехай зацінують сайт майбутні потенційні клієнти і користувачі з їх точки зору.

2. Інтеграція з соціальними мережами

Чому саме соціальні мережі і на другому місці? Запитайте у молоді, у домогосподарок, у офісних працівників - де вони проводять більшу частину часу, перебуваючи в інтернеті ?! - більшість відповість: ВКонтакте, Однокласники, Twitter, Facebook і інші зомбо-соціалки. Соціальні мережі - це інтернет в інтернеті. Це свій окремий світ. У них живуть і живуть в прямому сенсі. Для мене соціальні мережі - основне джерело інформації, тому що, все ЗМІ, форуми, інформаційні, тематичні сайти мають свої акаунти у всіх соц. мережах. Зафоловив, зафрендити, додав в підписки цікавить аккаунт і все - отримуєш свіжу інформацію щохвилини. Тому що, у них повна інтеграція з соц. Мережами. Більша половина інтернет трафіку зосереджена саме в соціальних мережах. Саме в них, можна створити свій бізнес, навіть не маючи сайту. Інтегруйте свій сайт з усіма соціальними мережами.

Twitter - мікроблог всього інтернету. 140 символів в повідомленні, які несуть найважливішу інформацію. Найостанніші новини в СВІТІ йдуть саме з Твіттера. Пам'ятайте теракт в аеропорту Домодєдово? Можу сказати, як інформація про вибух поширювалася в громадські маси:

 • ТВ - через 3-4 години після теракту (демократія рулить)
 • Радіо - через 45 хвилин
 • ЗМІ в інтернеті - через 30 хвилин
 • Twitter - через 10 хвилин

Я навіть пам'ятаю, хто перший «прощебетав» в Twitter про вибух: Владислав Циплухін PR-директор ВКонтакте, який прилетів до Москви з черговою конференції і побачив дим з вікна свого терміналу. Встановіть кросспостінг з RSS вашого сайту в акаунт твіттера, і завжди ваші фоловерів бачитимуть найостанніші новини з вашого сайту.

Соціальні мережі ВКонтакте, Однокласники, Facebook - ну тут все зрозуміло. Весь інтернет в цих соц.сетях мешкає. Зробіть групи, публічні сторінки, спільноти з вашою тематикою бізнесу, і запрошуйте людей в них. Це відмінний спосіб зв'язку зі своїми клієнтами. Клієнти можуть швидко отримати відповідь на питання, що цікавлять, а Ви, як власник бізнесу, дізнатися всі побажання і претензії ваших клієнтів. Це Fast Double-Direction Connect (швидка двосторонній зв'язок) вашого сайту і клієнтів. Влаштовуйте акції, конкурси, загадки, завдання для всіх слідчих в соц. Мережах. Створюйте рух, створюйте ажіотаж, створюйте життя в них і віддача в клієнтах і грошових знаків неминуча. Чому це так впливає на бізнес? Люди звикли жити в зручностях і привчилися жити в соціальних мережах. Соц.сетях - це зручно і комфортно. Чи не відривайте своїх потенційних клієнтів від цього. Дайте їм - те ж саме, але з вашою мотивацією, з вашої вигодою надалі. Люди люблять грати і користуватися додатками в соц.сетях - створіть простий додаток з функціоналом вашого сайту. У вас магазин? - створіть інтернет магазин у додатку. Нехай тітка Люба, після поливання городу в «Щасливому фермера» зайде до вас в магазин і купить собі нові панталони від D & G. Їй це буде зручніше зробити вже з знайомого оформлення ВКонтакте або Однокласників, аніж мандрувати по вашому невідомому сайту.

Хочете прорекламувати свій бізнес величезній масі людей !? Найпростіше - це створити вірусний відео ролик і запустити в соціальних мережах. Якщо він дійсно вийшов вірусним, то десятки тисяч людей його переглянуть, а чиста конверсія з такої кількості людей, залежить від сфери вашої справи. Ми живемо в 21 столітті, і в соціальних мережах живе велика частина користувачів інтернету - не забувайте про це, і користуйтеся цим. Ось тому цей пункт знаходиться у мене на 2 місці просування в інтернеті.

3. Внутрішня оптимізація сайту

Найважливіший пункт в SEO, хоча і стоїть у мене далеко не на 1 місці. Мабуть я розіб'ю цей пункт на дрібні частини, що б було зрозуміло:

 1. Заголовок сторінки (Title)
 2. Опис сторінки (Description)
 3. Ключові слова (keywords)
 4. Текст сторінки:
  • Загальна структура тексту
  • Теги заголовків тексту <h1> ... <h6>
  • Виділяють теги <b> <strong> <em> <i>
  • Теги альтернативного тексту зображення <alt>
  • Щільність ключових на сторінці
  • посилання
 5. ЧПУ сторінки.
 6. Robots.txt і Sitemap сайту

Тепер про все по порядку

1. Заголовок сторінки (Title)

Заголовок сторінки, як його ще називають title (тайтл) найголовніше у внутрішній оптимізації сторінки. Ця назва вашої сторінки, яке відображається на вкладці вашого браузера і разом зі сніпетів в результатах пошуку. Тому він має дуже вагоме значення в очах пошукових систем.

Тема цієї сторінки - SEO курс молодого бійця - хоча це і не конкурентний запит, але він несе інформативність для користувачів. Тобто на цій сторінці курс по SEO, як в армії - перед тим, як потрапити в бойову частину, призовники проходять КМБ, що б бути повністю підготовленим до всіх труднощів справжньою бойовою служби. Ось так і в мене, перед тим, як потонути в безкрайньому океані SEO, я даю невеликий курс.

Що повинно бути в Title:

 • Довжина не більше 50-80 символів (так як пошукові системи обрізають заголовок через довгі, це погано виглядає для користувачів)
 • Заголовок повинен бути релевантним до тексту сторінки (Якщо ви пишіть про білу ромашку, то і тайтл повинен бути «Біла ромашка»)
 • Найважливіші ключові слова сторінки, повинні стояти на першому місці в тайтли. Але не завжди це допомагає. Іноді потрібно ставити ключове слово на друге, а то і третє місце. Це пов'язано з переоптімізацію сторінки.

Що не повинно бути в Title:

 • Непереспамь. Повторюйте як молитву. Не потрібно зловживати повторенням повторення слів повторення в тайтли сторінки про повторення.
 • Намагайтеся не вживати стоп-слова і стоп-символи в title (і, або, на, тд, -: /> <)
 • Банальні назви Index, головна, Моя сторінка і так далі. (Вони не несуть інформативність)

Прописується Тайтл між тегами <head>. Приклад: <title> SEO курс молодого бійця </ title>

2. Опис сторінки (Description)

Опис сторінки, важливий meta тег сторінки. У тайтл ми акцентували увагу на одному, двох словах, а в описі ми можемо написати цілий абзац і дати повноцінну інформацію користувачеві, про що написано на сторінці. Дуже часто Description потрапляє в сниппет у видачі пошукових систем. І цей пункт теж не мало важливий. По-перше - це відмінний шанс вставити ключові слова в нього, по-друге - їм можна заманити відвідувачів саме до себе на сайт, навіть якщо він знаходиться нижче, ніж ваші конкуренти. Що не повинно бути в Описі (Description):

 • Текст опису, який не відповідає вмісту
 • Не варто заповнювати його безліччю ключових слів
 • Не копіюйте текст зі сторінки в опис. Придумайте унікальне опис.
 • Не копіюйте одне і те ж опис на різні сторінки сайту

Довжина опису повинна бути не більше 150 символів, що б підходило для Яндекса і Google одночасно. Пишіть тільки унікальні описи для сторінки, з кричущим текстом, який може залучити відвідувачів саме до вас, а не до конкурентів з видачі.

Прописується опис так само між тегами <head>. Приклад: <meta name = "description" content = "SEO курс молодого бійця. Невеликий курс про SEO в цілому для новачків »/>

3. Ключові слова (keywords)

Ще один meta тег, але зараз він майже не актуальний, через наших же SEOшніков, які зловживали і маніпулювали видачею запитів. Але все одно за звичкою я кожен раз їх прописую. У цьому тезі полягають важливі ключові слова сторінки. Не зловживайте повторенням. Виділяйте тільки головні слова.

Наприклад так: <meta name = "keywords» content = "seo, курс» /> - мало, але зрозуміло, що головне тут SEO і курс.

4. Текст сторінки

Загальна структура тексту

Структура тексту на сторінці має бути зрозумілою, що б в ньому розібралася навіть ваша бабуся. Як в газеті - заголовок, абзаци, поділ на підзаголовки. Красиво оформіть, якщо треба - вставляйте список, таблицю, цитату, виділення, але так, що б це було доречно. Користуйтеся тегами <p> <span> - для основного тексту, <ul> <ol> - для списків, <b> <strong> - для виділення важливих слів тексту, <i> <em> - для курсивного тексту. Так само правильно розподіляйте теги заголовків текстів, про що піде мова нижче.

Теги заголовків тексту <h1> ... <h6>

Друге за значимістю у внутрішній оптимізації - це теги заголовків тексту. Вони повинні стояти в тексті по спадаючій. Найголовніший і найбільш значимий тег - <h1>. Він повинен повторяться всього 1 раз на сторінці. Як в газеті - 1 головне назву. Далі йдуть підзаголовки - H2, H3, H4, H5 і H6. Вони не повинні бути розставлені упереміш.

Ось приклад розстановки заголовків:

<H1> </ h1> <h2> </ h2> <h3> </ h3> <h3> </ h3> <h4> </ h4> <h2> </ h2> <h3> </ h3> < h4> </ h4> <h5> </ h5> <h4> </ h4> <h3> </ h3>

Виділяють теги <b> <strong> <em> <i>

Існує думка, що виділення саме ключових слів в тексті, призводить до погіршення становища у видачі (проводив експеримент - результат 50 на 50, де то покращився, де то погіршився). Переспа ключами з виділеннями однозначно веде до фільтрів від Пошукових Систем. А значить, виділяємо тільки дійсно ті слова, які важливі для читача, а не для ПС.

Теги альтернативного тексту зображення <alt>

Дуже важливий фактор в оптимізації, а так само - зручності на сайті. Атрибут Alt дозволяє отримати текстове назви картинки при відключеною в браузері завантаження зображень, а так само використовується як підказка на зображенні. Іншими словами, якщо на зображенні зображено яблуко, то і альт повинен бути «яблуко». При відключених картинках користувач побачить текст, а не порожнє місце на сайті. Так само це хороший спосіб для ранжирування картинок в пошукових системах по певних запитах. Слід не зловживати надмірною повторенням ключів в alt атрибутах. За останніми експериментів - довжина Alt не повинна перевищувати для Google 16 слів, для Яндекса - 28 слів.

Щільність ключових на сторінці

За словами Сергія Кокшарова :

«Щільність слів не є частиною сучасного алгоритму роботи пошукової системи з тієї простої причини, що так було б простіше управляти пошуковою видачею, вставляючи потрібну кількість ключів в текст, пошукові системи не могли б правильно відповідати на запити користувачів.»

І я з ним Повністю згоден. Ні для одного запиту в пошукових системах ви не знайдете ідеальну щільність ключа. Ви можете тільки дізнатися золоту середину серед конкурентів в ТОП-10. Відмінний аналіз щільності ключових слів є на біржі rookee.ru

Намагайтеся писати не для роботів, з метою їх обдурити, навряд чи вийде, пишіть для людей. Пишіть так, як би вам сподобалося читати. Ключові слова можете замінювати синонімами, застосовувати різні словоформи і склоняемость слів.

ПОСИЛАННЯ

В першу чергу всі посилання на сайті повинні мати структурований вигляд. З поділом на категорії, під категорії і так далі. Робіть перелинковку між сторінками з тими ключовими словами, які стоять в заголовках на які посилаються сторінках.

Чи не закривайте зовнішні посилання на ресурси атрибутів nofollow, які ви рекомендуєте відвідати. Посилання для цього і зроблені, що б посилатися. Дуже часто бачу як блогери закривають всі зовнішні посилання. Це виходить так: знайомий просить підказати хорошу фірму по ремонту побутової техніки (приклад), ви чітко говорите: -так ось є класна фірма, не раз користувався їхніми послугами, відмінно працюють, знижки і таке інше є (посилаєтеся), і додаєте - але я б не рекомендував до неї звертатися (ставите атрибут nofollow). Навіщо тоді, питається, говорити про нього? о_О

Закривайте ті посилання, які дійсно ви не рекомендуєте.

Ось приклади посилань:

 • http://yandex.ru/ - безанкорние неактивна посилання (згадка)
 • кредит під заставу нерухомості - анкорний активне посилання
 • тут круто - майже марна, не інформативна посилання

5. ЧПУ сторінки.

Ну цей пункт більше для естетичного вигляду, хоча і користі він теж багато приносить.

ЧПУ - Ч еловек П онятний У рк

Як для користувачів інтернету так і для пошукових систем краще дивитися на урл такого виду:

site.com/kakoy-podarok-vibrat-lybimoy.html ніж site.com/site=&5^do=action#a=19823.html

Концепція ЧПУ передбачає максимально лаконічні і інтуїтивно зрозумілі адреси, які показують природну для людини логічну структуру даних на сервері, а не її програмний інтерфейс з модулями і параметрами. Структуру зазвичай представляють у вигляді ієрархії як у звичайній файлової системи, до якої звик користувач.

Переваги ЧПУ для відвідувача очевидні:

 • подібні адреси дуже легко запам'ятати;
 • можна продиктувати URL за тим же телефоном іншого співрозмовника;
 • подібні URL дозволяють користувачеві навіть не дивлячись на сторінку, відразу зрозуміти, де він зараз перебуває, і як наслідок, допомагають краще розібратися в структурі сайту.
 • щоб перейти вгору по ієрархії, досить стерти непотрібну частину шляху з адресного рядка;
 • если людина Вже БУВ на Вашому сайті и набірає адресою вручну, то ВІН відразу может звернути до потрібного Йому документу, Дивлячись на URL'і попередніх Запитів.

недоліки:

 • збільшення витрат ресурсів сервера для більшості реалізацій;
 • ускладнення настройки сайту в зв'язку з необхідністю втручатися в конфігураційні файли веб-сервера.

6. Robots.txt і Sitemap сайту

Файл robots.txt - це текстовий файл, що знаходиться в кореневій директорії сайту, в якому зазначаються спеціальні інструкції для пошукових роботів. За допомогою нього можна заборонити роботам індексувати окремі каталоги на сайті. Наприклад прибрати з індексу дублі, де повторюється контент (теги, архіви, сторінки і так далі) і залишити тільки потрібний контент для Пошукових систем.

Дуже багато вебмастера забувають про нього, але цей файл дуже важливий. Їм можна як і нашкодити сайту (виключивши важливий контент), так і допомогти йому (виключивши дублі, як написано вище).

Основні команди в robots.txt:

 • Disallow: - дає заборона на певну ділянку сайту
 • User-agent: - вказується параметри для певної пошукової системи, наприклад: User-agent: Yandex. Крім того, що в robots.txt закривається індексація каталогів сайту, для Яндекса є окремий покажчик:
 • Host: домен.ру - це вказівка основного домену для сайту. Наприклад якщо є багато дзеркал у сайту. Ну і загальний покажчик це: Sitemap: - вказується шлях до карти сайту.

Sitemap сайту:

Це ваша карта сайту. Він може бути в Xml форматі для пошукових систем і в Html - для користувачів. Краще використовувати два способи одночасно. У XML Sitemap, пошукові системи одержують всю інформацію про ваших сторінках і бачить що йому варто індексувати в першу чергу за допомогою тега <priority>, а так само вказуємо інформацію коли останній раз була відредагована сторінка тегом <lastmod>.

4. Зовнішня робота над сайтом

І так ви зробили сайт, наповнили його контентом, зробили внутрішню оптимізацію і пишаєтеся собою. І все. Можна лягає спати, а завтра на ньому буде 10 тисяч відвідувачів. Ви гребете гроші лопатою і все добре в житті. Happy End ....

Ага, щаз, розмріялись. Так кажуть тільки Великі повнолітні і в здоровому глузді веб-майстри з «самі знаєте якого форуму» і «самі знаєте на якому хостингу» у них сайти.

Без праці не витягнеш рибку зі ставка. Спочатку потрібно наростити кількість посилань на сайті.

Давайте почнемо з найпростішого, що є в інтернеті:

«Обмін посиланнями» - це обмін активними посиланнями між тематичними сайтами. Найкраще знайти сайти по вашій тематиці в Яндекс каталозі або в DMOZ каталозі. Але навряд чи у вас вийде з ними домовиться з приводу обміну. Вебмастера там все жадібні і майже ніколи не обмінюються з сайтами, які не перебувають в тих же ЯКаталог і DMOZ. Але все одно спроба не тортури, спробуйте. Не вийшло?! Є ще каталог на Li.ru, там сайтів побільше і більше шансів.

Багато хто говорить, що обмін посиланнями вже давно не рулить, нехай говорять. Але це краще ніж прогін за профілями заспамленності форумах. Для початку найпотрібніше.

Взагалі я не правильно почав з обміну посиланнями. Найголовніше що потрібно для початку - це аналіз конкурентів в ТОП-10 по вашим запитам. Його можна робити різними способами, але ручна праця ніщо не замінить.

Відкриваємо Excel, записуємо в стовпчик 10 сайтів по Яндексу, і 10 сайтів по google. Потім руками перевіряємо кожен сайт на наявність і кількість беків по Yahoo, google і Яндексу (згадки). Підраховуємо золоту середину, і дивимося скільки нам потрібно беків і яких саме, що б досягти ТОПу видачі. Дуже зручний інструмент є на Webmasters - перевірка зворотних посилань. Він відразу показує тИЦ і PR донора посилання.

Взагалі ще є тонна інформації по SEO, але я думаю на перший раз вистачить.

Втомився я взагалі то писати, докладніше про просування можете почитати в статті «як розкрутити сайт».

Слідкуйте за блогом, буде багато смачного. Це я тільки почав.

На по следок пораджу кого почитати на дозвіллі:

Блог Сергія Кокшарова

Что ж таке SEO і з чим його їдять?
Ось маркетинговий приклад - ви відкрили магазин продуктів за 20 км від міста, що ви будете сидіти і чекати, поки, хтось дізнається про ваш магазин ?
Задайтесь таким питанням - Навіщо мені робити сайт?
На яку тему?
Чи буде Вам самому цікаво?
Краще станьте перед дзеркалом, на тверезу голову і запитайте самі у себе - а чи треба?
Запам'ятав ?
Можна звичайно і на домашньому комп'ютері помістити ваш сайт, але чи буде він постійно включений і буде давати повний доступ в online режимі?
Де купувати домен і хостинг?
Як встановити CMS?