SEO оптимізація і наповнення інтернет магазину
- Дизайн (Юзабіліті) інтернет магазина.
- Наповнення сторінок.
- Про теги (мета теги)
- Як наповнювати інтернет магазин текстом.
- Про адреси сторінок або url.
- Про наповнення деяких полів.
- Роль картинок при наповненні інтернет магазину.
- Результат правильного наповнення і оптимізації категорій інтернет магазину:
У статті розповідається про наповнення інтернет магазину, деякі обов'язкові правила для якісної внутрішньої оптимізації сайту. Що потрібно знати, перед тим, як наповнювати інтернет магазин.
У даній статті висвітлено питання: наповнення інтернет магазину, як оптимізувати і наповнювати інтернет магазин.
Ефективне просування інтернет магазину можливо при хорошому дизайні (юзабіліті - зручність перебування відповідного товару, інформації) і при дотриманні правил наповнення контентом.
Дизайн (Юзабіліті) інтернет магазина.
У дизайні інтернет магазину рекомендується використовувати шаблони, що дозволяють задіяти колонки для модулів і плагінів ліворуч і праворуч від основного поля контенті сайту (3х колоночного шаблони). Наприклад, стандартний шаблон Opencart має таку структуру., Стандартний шаблон Opencart має таку структуру.
У структурі інтернет магазину рекомендується використовувати модулі з висновком рекомендованих, популярних, нових товарів і т.д. Для сайтів, з досить великою кількістю категорій і товарів, обязятельно необхідно задіяти фільтри пошуку товарів по параметрам.
Наповнення сторінок.
При наповненні інтернет магазину необхідно оптимізувати не тільки головну сторінку, а й обов'язково оптимізувати і наповнювати статтями сторінки рубрик (категорій) разом зі сторінками товарів сайту.
Для того, щоб забезпечити якісне просування інтернет магазину, необхідно правильно наповнювати сторінки сайту. Основні інтернет запити (ключові слова) необхідно прив'язати до категорій. Сторінки товарів також необхідно оптимізувати, вони будуть відповідати на низькочастотні і унікальні запити і можуть дати більшу частину пошукового трафіку.
Наповнення інтернет магазину і його оптимізацію розглянемо на прикладі движка Opencart (для інших CMS принцип аналогічний). Щоб оптимізувати інтернет магазин (сторінки рубрик та товарів з точки зору пошукового просування (SEO), потрібно:
Наповнити оптимізованими статтями категорії, об'ємом більше 1000 символів (для сторінки товару можна менше). У статті повинні кілька разів фігурувати слова «фото», «ціна», назва і т.д. Як підбирати і розставляти ключові слова на сторінці підбір і розстановка ключових слів .
Про теги (мета теги)
Наповнити теги і мета теги за допомогою адмін панелі движка:
Заповнюємо обов'язково поля:
HTML-тег Title - Найголовніше для пошуку! (Близько 50 символів для Гугла, для Яндекса можна більше, але основні ключові слова обов'язково попереду).
HTML-тег H1
Мета-тег Keywords
Мета-тег Description (близько 160 символів з пробілами) для Гугла.
Як оптимізувати, правильно наповнювати ці теги в статті оптимізація мета тегів.
Рекомендується у вкладці ЗАГАЛЬНІ наповнити поле ТЕГИ ТОВАРУ, причому в них повинні бути основні характеристики (колір, розмір, для чого і т.д.) щоб користувач міг легше знаходити його за відповідними параметрами.
Як наповнювати інтернет магазин текстом.
Якщо немає часу або просто лінь робити наповнення інтернет магазин унікальними текстами для товарів - це погано, треба робити хоча б мінімальний рерайт, замінюючи деякі слова на синоніми і змінюючи пропозиції місцями. Наповнювати інтернет магазин бажано унікальним контентом. Якщо текст скопійований з іншого сайту, ОБОВ'ЯЗКОВО перед тим як наповнювати інтернет магазин, потрібно цей текст вставити в блокнот, щоб прибрати стилі і посилання, після в документ Ворд, підкоригувати, а потім вже наповнювати інтернет магазин.
Про адреси сторінок або url.
Особливу увагу приділяємо адресами сторінок інтернет магазину. Вони повинно містити правильну транслітерацію (російські слова латинським шрифтом). Адреса долкім бути унікальним для всього сайту, відображати шлях до необхідної сторінці і бути зрозумілою як користувачу, так і пошуковому роботу.
Можна транслітерацію деяких російських слів не робити, а написати на англійське слово, але переконатися, що російськомовний пошук Гугл її правильно розпізнає. Прописувати ці частини урл необхідно в розділі «Дані» в поле «SEO Url» маленькими латинськими буквами. Якщо частина адреси складається з 2 слів, то писати їх треба через дефіс без пробілів, інакше згенерує НЕ человекопонятний url, що не дає правильного розуміння адреси роботу. Для категорій обов'язково вказуємо батьківську категорію. Якщо назви товарів або категорій однакові, то можна в SEO Url додати букву або слово разом з основним або через дефіс.
наприклад:
Меблевий інтернет магазин www.site.ru
Категорія корпусні меблі SEO Url: mebel-korpusnaia
Будь корпусні меблі для кімнати SEO Url: room
Товар SEO Url: shkaf
виходить:
www.site.ru/ mebel-korpusnaia / room / skaf.
Для коректної настройки ЧПУ адрес і виключення дублів сторінок в двигунах інтернет магазинів можуть бути передбачені спеціальні настройки, наприклад для цього в Opencart є настройка SEO Url. Включити її можна в адміністративній панелі по шляху: в верхньому меню СИСТЕМА - НАЛАШТУВАННЯ - Управління магазинами - нижче навпроти назви магазину праворуч - ЗМІНИТИ - СЕРВЕР - включити SEO URL - натискаємо ТАК.
Не можна забувати, що для роботи цих опцій потрібний налаштувати файл .htaccess в кореневому каталозі магазина.
Про наповнення деяких полів.
При наповненні поле НАЗВА товару і категорії (підкатегорії) не обов'язково писати повністю, щоб не займати місце і не дублювати одні й ті ж слова. При правильному наповненні, шлях на сайті і посилання вкажуть всі необхідні слова.
наприклад:
Шлях на сайті МЕБЛІ-КОРПУСНАЯ мебель- КОРПУСНІ МЕБЛІ ДЛЯ КІМНАТИ-ШАФА можна скласти
МЕБЛІ-КОРПУСНАЯ-ДЛЯ КІМНАТИ -Шафи
МЕБЛІ-МЯГКАЯ-ДИВАН
І т.д.
Для зручності користувача бажано в товарі у вкладці ЗВ'ЯЗКУ проставити категорії, в яких він буде показуватися, щоб не було сторінок категорій без товарів.
Роль картинок при наповненні інтернет магазину.
Хорошу роль зіграє наповнення інтернет магазину якісними зображеннями. Вони повинні бути, бажано, без чужих логотипів і водяних знаків. На сайт можуть прийти і через пошук за картинками, коли шукають фото продукту.