SEO проти контексту: хто краще?
У пошуку найбільш оптимального та ефективного з фінансової точки зору інструменту просування багато рекламодавців часто вибирають між SEO відчувається через 1-2 місяці, але зберігається значно довше - від трьох до шести місяців, в залежності від проведеної роботи. Прогнозованість результату в першому випадку вище, ніж у другому.
- якщо в SEO сайт можна прив'язати тільки до певного регіону, то в контексті використовуються можливості географічного, часового і поведінкового таргетингу.
- критерії оплати також дещо відрізняються: в обох випадках може це може бути ціна за клік (CPC), крім того для контекстної реклами діє ціна за дію (CPA), а для SEO - ціна за місяць. Тільки ось ціна за клік для них різна - контекстна реклама зазвичай коштує дорожче, ніж SEO. Встановлюється вона також трохи по-різному. У першому випадку ціну кліка можна налаштовувати вручну - з огляду на конкуренцію, рентабельність вкладень і прагнення займати певну позицію у видачі, в другому вона визначається автоматично, в залежності від рівня конкуренції по даному запиту.
- якщо ризики від вкладень в контекстну рекламу незначні, то в SEO вони високі, і, в залежності від умов договору, можуть лягати або на замовника, або на виконавця.
- допрацьовувати сайт під контекстну рекламу практично не доводиться. Щоб привести користувача на релевантну сторінку лише зрідка може знадобитися змінити структуру сайту або додати сторінки приземлення. Під SEO сайт обов'язково доведеться доводити до розуму - покращуючи його навігацію і готуючи базу для правильної індексації пошуковими системами.
- оперативно управляти контекстом набагато легше завдяки великій кількості налаштувань і таргетинг. З SEO доводиться довго погоджувати з замовником, а потім вносити правки і коригування в сторінки сайту.
- конверсія від SEO стабільно висока, від контекстної реклами може коливатися - в залежності від сфери діяльності і видів пошукових запитів.
Підводячи підсумки потрібно відзначити, що ідеальним виходом стане використання обох каналів. Хоча в деяких випадках можна обійтися і тільки одним з них.
Так, можна використовувати тільки SEO, якщо розкручувати напрямок досить вузьке і точно відомо, що тих клієнтів, які прийдуть з ним вистачить позаочі. Особливо якщо вартість цього інструменту для власника сайту оптимальна і його рентабельність цілком влаштовує. До того ж цей варіант - єдино можливий, коли послугу або продукт не можна рекламувати відповідно до Закону «Про рекламу». Контекстною рекламою можна обмежитися в очікуванні результатів від SEO або при просуванні різних акцій (вони проходять недовго, але про них обов'язково потрібно оголосити).