SEO - З чого почати розкрутку сайту.

Ваш перший досвід оптимізації або розкрутка для чайників.

Отже, у Вас є сайт. Перший, можливо десятий, неважливо. Важливим є те, що Ви вирішили встати на нелегкий шлях оптимізатора, фахівця SEO. Чтоже це похвально . Але перш ніж Ви прочитаєте цю статтю - задайте собі питання - "чи не простіше звернеться до професіоналів?". Можу гарантувати, що це обійдеться дешевше, особливо якщо це один з перших сайтів, який Ви взяли на оптимізацію.

Все ще читаєте? Завзятість, яке ні яке у Вас є - вже добре. У даній статті я спробую описати самі основні ключові моменти, які повинен знати кожен початківець оптимізатор. Так і хочеться почати з місця в кар'єр і сказати що посилання правлять балом а все інше нюанси. Але не будемо поспішає, надто вже багато цих самих нюансів і надто вже вони важливі, не куди без них.

1. Трохи про те як працюють пошукові системи.

Все дуже просто - пошуковик знаходить сайт в глобальній мережі Інтернет, "викачує" його собі в кеш, в свою базу даних і там його зберігає. Коли користувач вводить запит на пошук потрібної йому інформації наприклад - "мій мега супер-пупер сайт", пошуковик шукає даний текст в своєму кеші і видає список сайтів найбільш "релевантних" даному запиту. Ось така дуже спрощена модель. Насправді все набагато складніше. Головне питання тут в якому порядку "сортувати" видачу? У кожного пошукача є свій розроблений алгоритм для цього, проникнути в таємниці цього алгоритму і є завдання оптимізатора. Точне і повний опис цих алгоритмів пошуковики зберігають в секреті і ніхто Вам їх не розкриє, але загальне уявлення все ж є. Перша і одна з найважливіших це контент, тобто наповнення сайту, інформація, яку він несе користувачам. Якщо контент унікальний, його багато, він корисний і цікавий користувачам, то в принципі на цьому можна і закінчити. Правда чекати доведеться довго. Поки пошуковик знайде сайт, проиндексирует. Поки його знайдуть користувачі і веб-майстри, які поставлять посилання на Ваш сайт. А до цього часу приплив відвідувачів буде рости дуже повільно, хоча і неухильно вгору. Рік чи два почекати доведеться. Чи потрібно нам це? Ні! Ми хочемо якомога швидше донести сайт максимальній кількості людей. Тому на другому місці після контенту стоїть "авторитетність" сайту. Наприклад користувач шукає в пошуковику слово "Їжачок". Мільйони сторінок містять це слово. Щоб надати серферу найбільш "хорошу" інформацію, пошуковики в перших позиціях виводять сайти з великим "авторитетом". Читач мабуть вже задає питання - "як же отримати цю авторитетність і як вона визначається" пошуковими системами. Для різних пошукових систем ці поняття трохи відрізняються і для розрахунку "авторитетності" сайту використовуються різні показники. Наприклад Google враховує вік домену. Тобто ніж старіший домен тим він авторитетніше. Yandex вік домену поки не враховує, але все змінюється і з часом я предплагаю враховувати буде. У будь-якому випадку все пошуковики використовують в алгоритмі такий фактор як "посилання з інших ресурсів". Особливо цінними є посилання з авторитетних сайтів. Більш того наприклад Google може навіть знизити показники Вашого сайту якщо на нього посилається »не благонадійні" сайти. Yandex в цьому плані більш милостивий до веб-майстрам і зовнішні чинники при накладенні фільтрів не враховує (це загальна думка веб-майстрів просувають сайти під Yandex, хоча моя думка трохи інше - зовнішні чинники враховуються але тільки в сукупності з внутрішніми факторами. Тобто . якщо на вашому сайті є незначні порушення, то в сукупності із зовнішніми факторами він може бути знижений в пошуку або забанили).

Найпростіший і швидкий спосіб просунути сайт це система Сеопульт.
Вони перші відфільтрували тільки робочі посилання.
Вся робота автоматизована.

Але перш ніж Ви прочитаєте цю статтю - задайте собі питання - "чи не простіше звернеться до професіоналів?
Все ще читаєте?
Головне питання тут в якому порядку "сортувати" видачу?
Чи потрібно нам це?