СЕРП. Пошукова видача.

Видача (Серп) - сторінка пошукового сайту, на якій відображається список сайтів в порядку убування релевантності запиту і відповідного сайту або сторінки. Слово «Серп» - це абревіатура від англійського "Search Engines Result Page", що в перекладі: «сторінка результатів пошукової системи». Перша сторінка серпа - це топ, на ній знаходяться найбільш релевантні відповіді на запити користувачів. Видача (Серп) - сторінка пошукового сайту, на якій відображається список сайтів в порядку убування релевантності   запиту   і відповідного сайту або сторінки
SERP (видача) в пошуковій системі Яндекс, за запитом «seowizard»

структура СЕРП

Серп є сторінкою з відсортованими посиланнями на сайти. Однак крім самих посилань на сторінці присутні і інші елементи. Під посиланнями знаходяться так звані сніппети - кілька рядків з описом сайту. Вони допомагають користувачеві визначитися, чи варто йому заходити на той чи інший сайт. З метою організації монетизації пошукові системи розміщують контекстну рекламу або платні посилання. Ці невеликі фрагменти тексту розміщуються в результатах пошуку на платній основі. При необхідності під віконцем пошуку з'являється уточнений запит. Там же розташовуються шорткати - область перед основним результатом пошуку, де розміщується корисна інформація або короткий готову відповідь на питання. Так само для зручності користувача пошукові системи надають можливість автоматичних підказок при написанні запиту в поле введення. Основну частину видачі складають природні або органічні результати. Пошукова система знаходить проіндексовані документи і складає список. Список документів впорядкований по спадаючій релевантності документів пошуковому запиту. За складання списку відповідають алгоритми ранжирування пошукової системи.
шорткати
Деякі пошукові системи видають результати на запити у вигляді вже готової відповіді або надають корисні посилання і інформацію. Такі результати прийнято називати шорткати. Однак слід зазначити, що термін «шорткати» вживається пошуковою системою Yahoo і деякими незалежними дослідниками. Google називає їх «one-box'амі», Bing - instant answers ( «швидкими відповідями»), Яндекс - «чаклунчик». Шорткати розглядаються як частина технології універсального пошуку.
Фактори відбору релевантних відповідей
Кожна пошукова система має свою унікальну сукупність критеріїв для відбору відповідей на запити. Доказом тому служить наступний експеримент. Спробуйте змінити Гуглу і Яндексу один і той же запит, наприклад, «календар Майя». Ви побачите, що деякі сайти, які увійшли в ТОП-10 Гугла не зустрілися в ТОПі Яндекса і займають далеко не верхні позиції. Це доводить те, що у цих пошукових систем різні фактори відбору релевантних відповідей. Однак загальним для всіх пошукових систем є те, що сайти, які потрапляють в СЕРП, мають унікальну і корисну інформацію для користувачів. Пошуковики відсівають недобросовісні сайти. Випадковий сайт ніяк не може потрапити в Топ пошукових систем.