Шлях маленького додатки до великої і жирної монетизації
- Канали розподілу:
- Що ж такого примітного в Blackberry?
- Чим приваблює Amazon?
- Може бути, спробувати Microsoft?
- поза мейнстріму
- Запуск програми. Один ринок або чим більше, тим краще?
- Класичні схеми заробляння грошей
- Freemium
- платне скачування
- Підписка
- Реклама всередині програми або рекламна модель
- Так в чому ж проблема платних додатків?
- висновок
24 Жовтня, 2013, 14:30
12020
Ні для кого не секрет, що правильно розроблена маркетингова стратегія дає можливість не тільки заповнити витрати по створенню програми, але і заробити грошей, забратися на верхівку App Store, і підкорити весь світ своєю диво-розробкою. Але, будь все так просто, ми б все жили в ідеальному світі, пожинаючи плоди своєї чесно розробленого додатка. На жаль, успіх на ринку залежить від стількох факторів, що можна написати цілу книгу в спробі розкрити вплив кожного з них в цьому складному і багатогранному процесі.
У цій статті ми зосередилися на процесі монетизації, c точки зору каналів розподілу (апп сторі, по-нашому), чи потрібно писати додаток під один ринок, або, чим більше ринків задієш спочатку, тим красивіше буде грошовий еквівалент, а також, описали класичні схеми заробляння грошей + платні програми за, проти, і кому вони потрібні.
Канали розподілу:
Великий App Store і його основний конкурент Google Play, безумовно, є лідерами на сьогоднішній день, туди всі прагнуть, і не дарма. Але, крім них, на зведная арені миготять і інші представники мобільних рас, серед яких найпомітніші - Blackberry, Amazon і Microsoft. Є канали поменше, де не такі великі можливості і площа, так званий «не мейнстрим". Хочете відрізнятися - вам туди.
Успіх App Store сприймають як належне, адже він надійний, йому можна сміливо довірити себе і свої гроші. 93% додатків на цій лідерської майданчику скачують щомісяця. App Store настільки успішний не тому, що "яблучники" пропускають тільки ті додатки, які вважають гідними, і не розчарують своїх користувачів, як вони заявляють. Крутість App Store в тому, що він генерує більше прибутку з одного користувача в порівнянні з Android Market. До того ж, пірати "яблучний" ряд додатків набагато складніше. Бізнес є бізнес.
Google Play побив App Store в кількості доступних додатків, але в обсягах доходу на одного розробника він поки програє. Великі розміри Google Play не дивні, адже Android підкорив ринок своїми численними девайсами. Пристрої Android залучають покупця. Тут є з чого вибрати, і на чому протестувати одне маленьке пріложеньіце, тому що всі пристрої Android різні, і верстати доводиться під всілякі види екрану.
Коротше кажучи, не все те золото, що блищить для користувача, сяє так само яскраво для розробника.
згідно Q2 2013 , Скачування додатків в Google Play досягли високої позначки, приблизно на 10% вище, ніж в iOS App Store. Але навіть якщо Google Play обігнав iOS App Store в кількості інсталл додатків, в питаннях монетизації розрив між ними все ще залишається значним.
Тобто, показники доходу з продажу в App Store вище таких у Google Play в два рази.
Ці два ринкових монстра, однак, не самотні. Існують також Blackberry, Amazon і Microsoft.
Що ж такого примітного в Blackberry?
У Blackberry гарантують $ 10,000 доходу будь-якого творцеві додатки, який зумів виручити принаймні $ 1,000 від свого застосування. Додамо, що такі прийоми залучення уваги розробників, як 80% доходу з кожного продажу, підтримка PayPal billing, пошук за ключовими словами і багато іншого, роблять свою підступну справу і множать кількість додатків на ринку, не по днях, а по годинах. Питання лише навіщо (цікавим товаришам клікнути сюди ).
Чим приваблює Amazon?
Власне, є чим. Ось і в фірмі мобільного аналітики Flurry кажуть, що Amazon App Store йде майже в ногу з Apple App Store в нарощуванні доходу для розробників. Але ж він в десятки разів менше! Скажете ви, і матимете рацію. Зате Amazon App Store, на відміну від Google Play, дозволяє на деякий час вантажити додаток безкоштовно, а потім повертатися до платної версії + у них навіть свій день безкоштовного додатку є де ви зі своєї мобільної розробкою можете взяти участь.
Може бути, спробувати Microsoft?
Ну, як сказати, прийом в Windows Phone Store, звичайно, дорогий - $ 99. Але в Microsoft можна вантажити 100 безкоштовних додатків, які не доплачуючи додаткові $ 19,99 за кожне, тобто - ставте бізнес на конвеєр і за справу. Крім того, всі, на що наткнеться очей користувача в Windows Store, добре протестовано (здається).
Як не сумно, Microsoft, будучи однією з найбільших транснаціональних компаній, на мобільній території, поки що, цілковитий аутсайдер.
Якщо ваш додаток вже добре і успішно продається на головних ринках збуту мобільних розробок, є сенс спробувати щастя на периферії.
поза мейнстріму
Серед найкращих, можна зупинити свій вибір на таких магазинах, як GetJar, F-Droid і SlideME, Appoke, Handango (Pocketgear) і MobiHand. У них, звичайно, є свої плюси і мінуси, а головний їх недолік - це віруси і погана політика безпеки. Тому, не робіть поспішних висновків і зважте всі ризики, щоб ваш вибір був вірним і генеруючим дохід.
Запуск програми. Один ринок або чим більше, тим краще?
В App Store йти за грошима найбільш розумно, хоча хто знає - може, і в Google Play відразу пощастить. Можна спробувати 2 відразу + все інше за списком, якщо ви затятий прихильник народної мудрості "чим більше, тим краще".
Якщо подивитися на додаток реалістичним поглядом, ми побачимо, що воно нове і ще зовсім зелене, ніхто про нього не знає, і у вас 0 даних по метриках. Хочете покрити всі ринки відразу? А сенс?
Після того, як наш додаток - лічильник часу до подій під назвою My Day - було запущено в App Store, його скачало досить велика кількість користувачів за невеликий проміжок часу. Однак пройшло півроку, і всі користувачі зникли, так трапляється з ними досить часто. Процентне співвідношення кількості залишилися користувачів склала 1%, що дало нам їжу для роздумів.
Щоб знову отримати користувачів, ми проаналізували дані метрик, зокрема UX, usage, retention, engagement і інші. Слідом, внесли зміни в додаток. Після виконаних праць, ми зуміли втримати 15% користувачів (ця цифра все ще зростає). Додаток My Day вже готове до запуску на Google Play.
Велика кількість завантажень, на жаль, майже нічого не означає, тому що 69% користувачів, згідно SessionM Study , Більше ніколи не повернуться до додатка знову. Тому замість того, щоб фокусувати увагу тільки на показниках завантажень, зверніть свій погляд на те, хто ці люди, які використовують ваш додаток регулярно, вивчіть їх поведінку всередині програми і те, на які кнопки вони там натискають.
Розумний підхід до нарощування доходу від додатка, який мінімізує ризики, матеріальні витрати і час, виглядає наступним чином:
Виберіть один ринок> зберіть дані метрик> проаналізуйте> поліпшите> знову і знову аналізуйте> скоряйте інші ринки
Класичні схеми заробляння грошей
Коли ви визначилися з місцем продажу додатки, час вибрати спосіб заробляти гроші.
Нижче ми окреслили найпоширеніші.
Freemium
як сказав СЕО Апп Мьюз Марк Стетлер "The mobile app ecosystem is steadily trending to a point where the free mobile app is the rule rather than the exception." ( "Екосистема мобільних додатків поступово схиляється до того, що безкоштовне мобільний додаток - швидше правило, ніж виняток ")
Безкоштовні програми на даний момент налічують близько 60 і 80 відсотків від загального числа всіх доступних додатків на App Store і Google Play відповідно.
Схема заробітку: ви віддаєте користувачеві основний функціонал безкоштовно і використовуєте покупки всередині програми як метод монетизації, зміцнюючи цінник до додаткових функцій і інструментів + використовуєте додаток в якості реклами. В нашій суворій дійсності це найприбутковіша бізнес модель. Але не забувайте, що напихати додаток треба лише тими функціями, які радували б користувача, а їх ви зобов'язані з'ясувати, дивлячись на метрики, бо позитивний досвід користувача у використанні програми - наш хліб.
платне скачування
Не користується популярністю і не відрізняється прибутковістю, але має право на існування, як і кожна, навіть сама нікудишня, розробка. Щоб додаток приносило вам користь, а користувачам віртуальне щастя, воно повинно бути або дійсно унікальним, або високо-бюджетної грою (може, взагалі іграми почати займатися). Вкрай небажано запускати платне додаток на Android, тому що у них на ринку піратського добра з лишком, а безкоштовних конкурентів і так вистачає. До того ж, процедура повернення грошей користувачам дуже проста у виконанні, а навіщо нам, розробникам, нариватися на повернення платежу.
Підписка
Ця модель вимагає постійного нарощування контенту або ж важливих користувачеві послуг і стягує плату щотижня, щомісяця або щорічно, в залежності від виду абонемента. Такий спосіб заробляння грошей займе багато часу, так як потрібно дізнатися про вірною своєму додатку аудиторії і завантажити інформаційну віз цікавим для користувача матеріалом, а свої кишені зеленими банкнотами, бо розробка потребуватиме фінансових витрат.
Якщо ви видавець новин або контент провайдер типу oll.tv або "Кореспондент", має сенс задуматися над цією бізнес моделлю. Ви можете повчитися на гіркому досвіді iPad-only додатки для новин The Daily's, як Метью Інграм помітив в своєму пості на GigaOm (перекладаю: «Не ігноруйте веб, що не підбирайте контент виключно для конкретної платформи - якщо він не унікальний - і не зводите платну стіну навколо того, чого ще ніхто не бачив»), або набратися корисного від Instapaper , наприклад.
Реклама всередині програми або рекламна модель
Тут ви вбудовуєте рекламне поле в продукт і продаєте його брендам, чия продукція доведеться якраз до речі цільової аудиторії користувачів програми.
Підхід "старої школи" мобільних додатків, який полягає в наступному: напихати додаток рекламою з самого початку, не має значення, хто ці люди, які його скачують, як і те, як вони ним користуються, + "СРМ банера: чіпляй - кліки отримуй" , стає все менш ефективним, і, взагалі, його переоцінюють.
Використання СРА мереж (таких, як AdMob, Millenial, Jumptap, iAds, Tapjoy, Epom Market + як же без них, google і apple), поступилося місцем "новій школі". У концепцію нового підходу входить детальне вивчення поведінки постійного користувача. Таким чином, формується "рідне користування програмою« рекламний простір, яке не відштовхує користувача, а навпаки, відповідає його інтересам. Такий підхід конструює якісний зміст додатки, генерує хорошу продуктивність так, щоб вірна додатком аудиторія позитивно реагувала на все більший і більший рекламний контент, а рекламщики платили вам денежку.
Так в чому ж проблема платних додатків?
Якщо ваше дорогоцінний витвір не відрізняється унікальністю і не служить вірою і правдою людям з певної сфери бізнесу, без якого вони просто жити не можуть, навіть спробувати зробити premium додаток - ідея, як не крути, погана, особливо на ринку Android.
Така природа користувача - раз платно, не варто навіть опускати очі на ціну, не важливо, що щоденний кави коштує в рази дорожче. Дейв Аддей, що володіє студією розробки додатків в Великобританії, навіть написав цілу статтю, озаглавлену " Apps are too cheap ".
Зміцнюючи цінник на додаток, ви нариваєтеся на ризик низький рейтинг у разі якщо користувач (не дай Бог!) Знайде якісь дефекти в ньому.
Хоча, шанс, що ваш додаток знайде своїх поціновувачів і фанатів, завжди є, варто лише подумати над тим, як би спонукати їх його купити. В іншому випадку, шукайте нові винаходи в області мобільних технологій і ринки, де повно вільного місця для нових ідей, ну і, звичайно, покупців.
висновок
Ключ до успішної монетизації - правильний вибір ринку, розумно підібрана схема заробляння на додатку і аналіз даних метрик.
- Не розпиляти на все підряд, охопити мобільний простір ви завжди встигнете, а для початку - сконцентруйтеся на одному каналі розподілу.
- пам'ятайте, що безкоштовний додаток - правило на ринку додатків. Платити за нове і невідоме будуть тільки самі зупинено на додатках індивідууми.
- аналізуйте дані, ви повинні знати все про своїх користувачів. Саме так ви зрозумієте, що потрібно з додатком для того, щоб заробити гроші і популярність.
Користуючись такою тактикою, ваш мобільний додаток обов'язково виправдає всі покладені на нього надії і очікування.
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити нам.
Чим приваблює Amazon?Може бути, спробувати Microsoft?
Один ринок або чим більше, тим краще?
Що ж такого примітного в Blackberry?
Чим приваблює Amazon?
Може бути, спробувати Microsoft?
Один ринок або чим більше, тим краще?
Хочете покрити всі ринки відразу?
А сенс?
Так в чому ж проблема платних додатків?