SMM маркетинг від А до Я

  1. 3 відмінності SMM від інших видів маркетингу
  2. # 2 - Роль особистості в СММ маркетингу
  3. # 3 - Вірус - це така форма життя
  4. 4 етапи просування через SMM
  5. # 2 - Створення майданчика для спілкування
  6. # 3 - Створення вірусного контенту
  7. # 4 - Монетизація
  8. резюме

Розвиток соціальних мереж породило нову величезну бізнес галузь - СММ маркетинг. Це коли ми приходимо з нашим продуктом в якусь соцмережа, знаходимо там нашу цільову аудиторію, і пропонуємо їй наш товар різними способами.

Звучить нескладно. Але в SMM (Social Media Marketing - Маркетинг в соціальних мережах (англ).) Є цілий ряд підводних каменів. Саме вони часто заважають гуру «традиційних» продажів використовувати нові можливості.

зміст:

І давайте спочатку розберемо, чим відрізняється цей «новий маркетинг» від старих способів просування.

3 відмінності SMM від інших видів маркетингу

# 1 - Спілкування і розвага

СММ в першу чергу означає «соціальний». Тобто весь маркетинг через СММ побудований на спілкуванні. Соціальні мережі - це взагалі дуже цікава середу. Люди приходять в соціальні мережі тільки з двома цілями:

  • спілкуватися
  • розважатися

Якщо ви їм даєте якийсь контент, які не спрямований на спілкування або розвага - вас «перегорнути» і не помітять. Тобто всі ваші дії, пов'язані із залученням цільової аудиторії повинні так чи інакше залучати до спілкування або розважати.

Можу навести простий приклад. Вконтакте зліва вам показується різна реклама. Вона називається «таргетинговой рекламою». Знаєте, яка таргетингової реклама працює краще за все? Та, де на зображенні є якесь смішне або цікаве зображення. За яким оголошенню вам більше хочеться клікнути?

За яким оголошенню вам більше хочеться клікнути

Тобто якщо людина бачить в рекламі натяк на розвагу - він набагато охочіше клацне по ній, щоб подивитися, що там всередині. І це тільки один крок - реклама. В інших аспектах SMM - те ж саме.

# 2 - Роль особистості в СММ маркетингу

Ще одна особливість соціальних мереж - це те, що вся ваша «таємниця» виставлена ​​на загальний огляд. Раніше звичайно теж намагалися створювати бізнес «з людським обличчям», розуміючи, що люди вважають за краще купувати у людей, а не у безликих компаній.

Для цих цілей наймали спеціальних людей, які найбільше підходили під те, що любить цільова аудиторія. Далі цим людям створювався спеціальний імідж, і їх ставили «маріонетками» на чолі компанії. А справжні власники і керівники ніде і ніколи не світилися.

Але тільки соціальні мережі дали можливість так швидко і так можна розвивати особистісний бренд. Знову-таки ми трохи нижче про це поговоримо, але одна з основних цілей розкрутки через СММ - це зробити так, щоб вас почали впізнавати «в обличчя». Це і є довіра. А там, де довіра - там і продажу.

І якщо ви просуваєте своє обличчя, то зробіть так, щоб його було хоча б видно. А ще краще - щоб було видно, що ви справжній чоловік, а не манекен. Яке з двох оголошень, побудованих на ідеї особистого бренду, викликає у вас більше довіри?

Яке з двох оголошень, побудованих на ідеї особистого бренду, викликає у вас більше довіри

# 3 - Вірус - це така форма життя

Основний двигун SMM - це вірус. Нові люди приходять до вас в групи, а потім і не продають сторінки після того, як побачать репост вашої записи на стіні свого друга. Вони приходять і теж роблять який-небудь репост або залишають коментар.

І вже його друзі бачать це в своїй стрічці новин, і теж приходять до вас. На звичайних сайтах безкоштовний трафік поставлявся (і поставляється) через пошукові системи. Це так зване SEO просування. А тут - вірус.

Однак SEO працює «завжди», а вірус треба постійно запускати новий. Тобто якщо ви написали одну гарну статтю, і вона вийшла в ТОП пошукових систем, то швидше за все вона там залишиться дуже надовго, і буде кожен день приносити вам трафік.

А в соцмережах все складніше. Якщо ви один раз зробили класний вірусний пост, то він буде на вас працювати 2-3 дня максимум, а потім все про нього забудуть. Тому що за цей час з'явиться ще сто тисяч класних нових постів. Це до речі одна з основних причин, чому я не люблю займатися SMM. Я люблю, коли результат «накопичується». Але своя група вконтактіке у мене, звичайно, є. Приєднуйтесь .

А тим часом давайте розглянемо, з яких етапів будується просування через соціальні мережі і СММ.

4 етапи просування через SMM

# 1 - Вибір соціальної мережі

Ось здавалося б - навіщо людям стільки різних соціальних мереж? Це і вконтакт, і фейсбук, і інстаграмм, і однокласники, і твіттер, і багато чого ще. Чому б усім не перебувати в якійсь одній мережі. А вся справа в тому, що вони різні. І люди, які там перебувають, теж різні.

Наприклад, вважається, що аудиторія Фейсбук - більш інтелектуально розвинена і серйозна, ніж вконтакте (в російськомовному фейсбуці, звичайно). І так воно і є насправді. Люди там вважають за краще обговорювати складні питання світової політики і економіки, і все таке інше. Саме ці люди, до речі, частіше використовують Гугл в якості пошукової системи, а не Яндекс.

Аудиторія вконтакте - легша і весела. Вона вважає за краще лайкать котиків і смішні картинки, без глибокого соціального підтексту. Це не означає, що «під вконтакте одні тільки школярі». Просто підходить до них треба так само - легко і весело.

Аудиторія інстаграмма - це в основному дівчата, які викладають свої фотки і обговорюють фотки інших дівчат. І якщо ваш продукт для жіночої аудиторії - в інстаграмме ви її знайдете з надлишком. Особливо привільно себе там почувають продавці курсів та тренінгів по жіночим тематиками.

Аудиторія однокласників - це те, що зазвичай називають «середньостатистичний житель Росії» - з середньостатистичною зарплатою, пенсією і тривалістю життя.

Жителі селищ міського типу і заводських околиць великих міст чомусь вважають за краще спілкуватися саме там. І від все цієї мережі так і віє дуже нескладним народним гумором в дусі Петросяна. Туди я б приходив з «новинками» (які вже давно відомі в інтернеті всім, крім мешканців однокласників).

Туди я б приходив з «новинками» (які вже давно відомі в інтернеті всім, крім мешканців однокласників)

Всі інші соцмережі у нас не дуже поширені, тому їх в даному огляді можна опустити. Ваше завдання - вибрати ту соціальну мережу, де мешкає саме ваша цільова аудиторія. Навіть якщо ви самі вважаєте за краще спілкуватися з іншими людьми - нічого не поробиш. Магомед повинен прийти до гори.

А після вибору мережі нам треба зробити «точку збору» для нашої аудиторії.

# 2 - Створення майданчика для спілкування

Залежно від обраної соціальної мережі, майданчиком для збору цільової аудиторії може бути група або ваша особиста сторінка. Головне, щоб люди туди кожен день приходили за новим контентом. А ще важливо, щоб вас не заблокували.

Вконтакте наприклад заборонено вести будь-яку комерційну діяльність через свою персональну сторінку. Але я знаю людей, яких ця заборона анітрохи не бентежить. Вони постять контент у себе в акаунті, і продажу роблять там же.

Ще один важливий момент - не розпиляйтеся між декількома соцмережами. Вам потрібно вибрати тільки одну площадку, і вся увага приділяти саме їй. Так у вас буде більше шансів а успіх.

Створення майданчика - справа п'яти хвилин. Найскладніше - це постійно давати людям цікавий контент. Ось тут можете подивитися повну інструкцію просування групи вконтакте .

# 3 - Створення вірусного контенту

На першому етапі вам треба робити багато цікавих постів, щоб люди ними ділилися і залучали нову аудиторію. Я всього виділяю 4 типи вірусного контенту, яким люди діляться найохочіше:

  • Контент - провокація
  • Контент - інструкція
  • Контент - медаль
  • Контент - ржака

Детальніше про всі ці типах контенту і як вони працюють ви можете прочитати в статті «4 типи контенту для вірусного маркетингу» .

Ще швидше за все доведеться вкладати гроші, якщо ви хочете, щоб ваше співтовариство розвивалося швидше. Практично у всіх соціальних мереж є вбудовані рекламні механізми. Якщо віддаєте перевагу «повільно, але вірно», то можна не платити. Головне, щоб контент був дійсно вірусним.

# 4 - Монетизація

Тут відразу дуже важливо зрозуміти, що залучення аудиторії і заробіток грошей на цій аудиторії - це абсолютно різні, ніяк не пов'язані між собою речі. У вас може бути група на 100 тисяч чоловік, а заробляти ви будете копійки.

І навпаки, група в 2 - 3 тисячі активних учасників буде вам давати величезні прибутки. Все залежить від того, які способи монетизації ви використовуєте. Існує всього три основні варіанти заробітку в інтернеті на своїх тематичних майданчиках:

  • Реклама (звичайнісіньке і малоприбуткове заняття)
  • Партнерські програми (тут як пощастить)
  • Продаж своїх товарів і послуг (золоте дно, але доведеться багато орати).

Заздалегідь придумайте, як ви збираєтеся заробляти на своєму майданчику, і виходячи з цього прописуйте стратегію. У цьому вам сильно допоможуть безкоштовні шаблони контент-плану для соціальних мереж.

резюме

  • СММ маркетинг - це просування товарів і послуг через соціальні мережі.
  • SMM відрізняється від інших видів маркетингу трьома речами: упор в контенті робиться на розвагу і спілкування, величезну роль грає особистісний бренд, просування будується на вірусності контенту.
  • Всі соціальні мережі різні, і вам треба знайти ту, в якій мешкає саме ваше цільова аудиторія.
  • У вибраній соціальній мережі вам треба зробити майданчик, куди буде приходити ваша аудиторія за новим контентом кожен день. Це може бути група, спільнота або ваша особиста сторінка.
  • Для просування намагайтеся кожен ваш пост робити максимально вірусним. Детальніше про це ви можете прочитати в книзі «Безконтактні продажу».
  • Якщо дозволяють кошти - платите за рекламу в соцесті, щоб просуватися швидше.
  • Заздалегідь продумайте, як ви збираєтеся заробляти на вашій аудиторії. Інакше ви ризикуєте розділити долю тих, хто витратив два роки на збір величезної групи, а потім не зміг нічого з неї заробити.

Сподіваюся. стаття була вам корисна. Не забудьте завантажити мою книгу «Автостопом до мільйона» . Там я показую вам найшвидший шлях з нуля до першого мільйона в інтернеті (витримка з особистого досвіду за 10 років =)

До скорого!

Ваш Дмитро Новосьолов


Знаєте, яка таргетингової реклама працює краще за все?
За яким оголошенню вам більше хочеться клікнути?
Яке з двох оголошень, побудованих на ідеї особистого бренду, викликає у вас більше довіри?