SMM-менеджер: чим живе і скільки заробляє володар соціальних мереж?
- Просування в соціальних мережах - кому цим займатися?
- За що платять SMM-менеджеру, а головне, скільки?
- А як навчитися заробляти на соціальних мережах?
SMM-просування, по суті, являє собою грамотно побудовану політику по залученню уваги і управління думками в соціальних мережах. Якщо говорити зовсім грубо і просто, SMM - такий собі віртуальний аналог Public Relations та маркетингу в мережі Інтернет.
Професію SMM-менеджера можна вважати молодий, проте за швидкістю розвитку і змін цієї сфери вона цілком порівнянна з SEO, так і за обсягами нічим їй не поступається. Так чим же займається SMMщік і скільки може на цьому заробити?
Просування в соціальних мережах - кому цим займатися?
На щастя, вже проходять ті часи, коли до цієї спеціальності ставилися як до способу «швидко cрубіть бабла» на любові до «просиджування часу ВКонтакте». Створити співтовариство, нагнати туди передплатників і накручувати «лайки» вже вважається моветоном. В області з'явилися професіонали, і пріоритетом стає побудова грамотної комунікації з клієнтами, підвищення впізнаваності бренду і формування лояльності. Цим і займаються СПРАВЖНІ SMM-спеціалісти. Можна сказати, що успішний і перспективний фахівець повинен поєднувати в собі якості класичного PR-ника, креативність і всюдисущість хорошого контентщіков, і чималі задатки психолога.
Соціальні мережі - це високововлеченная і спочатку досить лояльна аудиторія. Уміння бути з нею на одній хвилі, розділяти її інтереси, бачити в ній більше, ніж потенційних покупців, - ось чого чекають від SMM-фахівця. Крім того, скрізь, де так чи інакше прослизає слово просування, мається на увазі наявність ... маркетингу!
Саме тому сучасні хедхантери і HR-менеджери говорять про підвищення віку претендентів: погодьтеся, у 25-30-річного фахівця більше особистого і ділового досвіду, ніж у 18-20-річного, нехай і перспективного, студента.
За що платять SMM-менеджеру, а головне, скільки?
Якщо проаналізувати зміст вакансій, які публікуються роботодавцями, то виходить зовсім невживані йорж з «просування в Інтернеті», «написання статей», «малювання картинок» і «ведення блогів». При цьому, вже після прийому на роботу виявляється, що роботодавець зовсім не те мав на увазі. Отже, давайте розкладемо все по поличках: за що і скільки згодні платити роботодавці? Що повинен знати і вміти фахівець, щоб успішно працювати?
Уміння спілкуватися і вибудовувати комунікації. У SMMщіка є завдання - зробити так, щоб про компанію / бренд / товар заговорили тільки хороше, а негатив був зведений до мінімуму і без втрат. Але головне, щоб захотіли КУПИТИ її продукти. Це і є кінцева мета SMM.
Реалізація концепції просування в соцмедіа. Тут не обійтися без уміння вибирати конкретні майданчики під конкретні продукти і навіть акції. Потрібні навички організації рекламних компаній, вміння працювати з контекстною рекламою, досягнення поставлених перед цілей - популярності, лояльності, зростання продажів.
Хороші аналітичні здібності. Придумати, запустити, організувати, розкрутити - лише третина роботи. Далі починається довгий і часто нудний процес по відстеженню, утриманню, роботі з лідерами думок, грамотно-акуратному і ввічливому «відстрілу тролів» та інша рутина. Без уміння відстежувати результати і аналізувати статистику, оперувати поняттями «трафік», «охоплення», «ліди» SMMщіку нікуди не дітися. Сюди ж входять регулярне спостереження за активністю конкурентів і відстеження «витоків»: всі ми сумлінно копіюємо вдалі чужі знахідки. Нарешті, останню третину роботи займає вибудовування подальшої стратегії розвитку на основі отриманих результатів.
Робота з контентом і вміння його генерувати. Тут ми не будемо говорити про елементарну грамотності і творчому підході. Зрештою, для цього є копірайтери та контент-менеджери. Тут йде мова про так званої тематичної стратегії, яка повинна м'яко і ненав'язливо підштовхнути ваших передплатників до вчинення конкретного дії: покупка, похід в магазин, дзвінок, поширення вірусного ролика і так далі. Для успіху потрібно правильно вибрати, що де і коли публікувати. Звичайно, часто буває так, що на всі ролі залишається один менеджер з соціальних мереж. Що ж, тоді ось вам цікава цитата для роздумів : «Всі компанії цієї галузі працюють в деякому" перегрів ". Якщо людина хоче спокійного життя, то це не до нас. Ще я Прідері до слова "креативність". Немає ніякого креативу - є довга і нудна робота зі створення грунту, на якій може з'явитися ідея. І це абсолютно не те, чого чекають багато. Є маркетинг, збір інформації, вимог, дослідження, аналіз і т.д. А ось креативу немає »(Микита Михеенков, директор з розвитку Nimax).
Тісна взаємодія з інтернет- і офлайн-маркетологами, контентщіков і менеджерами продажів. Інформація, яка буквально обрушується з соцмедіа, - необмежений потік ідей, тільки-тільки Накльовувався трендів, настроїв, сподівань і навіть не оформились бажань. І хороший SMMщік просто зобов'язаний вчасно відчути, встати, так би мовити, біля основи хвилі, щоб потім вивести компанію на її гребінь. Це вміння можна отримати тільки з досвідом.
Звичайно, тут ми спробували зібрати основні обов'язки і функції, які повинен виконувати хороший фахівець. Їх повний обсяг може змінюватися від компанії до компанії, але суть у всього цього одна - отримати максимум лояльних до компанії, бренду і товарів користувачів і покупців!
питання заробітної плати в SMM вирішується, починаючи від 20-30 000 рублів за роботу в офісі на конкретного роботодавця - це відмінний старт для початківця фахівця. Оплата крутого професіонала може досягати і 80 000 руб. Справа в тому, що дану спеціальність, як і багато інших в області IT, цілком можна поєднувати. У сфері SMM міцно зміцнився фріланс, і багато талановитих і цікаві фахівці працюють «вільними каменярами» мало не з самого початку своєї кар'єри. Правда, якщо ви хочете знайти подібну роботу на сайтах типу fl.ru або freelance.ru, то шукати треба не SMM, а «ведення соціальних груп», ведення блогів або «менеджера соціальних мереж».
А як навчитися заробляти на соціальних мережах?
Навіть в наш непростий кризовий час хороші SMMщікі йдуть нарозхват, як гарячі пиріжки. Тому ми вирішили допомогти всім, хто хоче навчитися продавати і просувати через соціальні мережі: Курс по SMM: просування в соціальних мережах був розроблений, щоб дати вам найнеобхідніші знання, навички та інструменти.
По закінченню курсу ви дізнаєтеся відповіді на найпоширеніші запитання на кшталт наступних.
Чим ВКонтакте відрізняється від Фейсбуку?
Який контент піде на ура в Твіттері, але не повинен з'являтися в Одноклассниках?
Як вибрати соцмережа саме для вашого продукту?
Як організувати рекламу і просування?
Як моніторити і аналізувати результати?
Як синхронізувати сайт і соціальні мережі?
Як грамотно скласти бюджет і на чому можна економити?
І це далеко не все.
Хочете знати подробиці? тоді відправляйте заявку або телефонуйте нашому менеджеру по телефону +7 (952) 922 55 53 та запитуйте: «Як стати володарем соцмереж?» Також можна написати на пошту [email protected]
Увага! Хочете отримати знижку на навчання на курсі? Немає нічого простіше! Додайте пост про наш курс у своєму акаунті в будь-якій соціальній мережі з коментарем «Я записався на курс в IT-Академії!» І посиланням на наш сайт ( www.suhorukov.com/it-academy )
До зустрічі в стінах Академії!
Просування в соціальних мережах - кому цим займатися?За що платять SMM-менеджеру, а головне, скільки?
А як навчитися заробляти на соціальних мережах?
Так чим же займається SMMщік і скільки може на цьому заробити?
Просування в соціальних мережах - кому цим займатися?
За що платять SMM-менеджеру, а головне, скільки?
Отже, давайте розкладемо все по поличках: за що і скільки згодні платити роботодавці?
Що повинен знати і вміти фахівець, щоб успішно працювати?
А як навчитися заробляти на соціальних мережах?
Чим ВКонтакте відрізняється від Фейсбуку?