Що приховують від вас SEO-фахівці?

  1. 1. Що сайт - відстій Коли сайт приходить на передпродажний аудит, сеошник зазвичай бачить 90% косяків...
  2. 3. Що треба міняти структуру і посилання, які добре проіндексовані
  3. 4. Що був косяк на стороні сеошника
  4. 5. Що в SEO є варіанти (але за кожен треба відповідати грошима)
  5. 6. Що клієнтові не потрібно SEO
  6. 7. Що оновлюватися потрібно регулярно, а не раз на три роки
  7. 8. Що SEO - це спільна робота клієнта і оптимізатора

1. Що сайт - відстій

Коли сайт приходить на передпродажний аудит, сеошник зазвичай бачить 90% косяків і навіть знає, як їх виправити. Але не говорить. Буває, що сайт треба цілком переробити і перенести на нову CMS, перш ніж просувати. Але це займе час і влетить в копієчку. «Клієнт скаже, що ми охреніли, і піде до конкурентів», - думає сеошник, і береться просувати сайт в надії, що радикальні переробки можна буде провести в процесі. Ці плани рідко збуваються - або клієнт не готовий до такого повороту подій, чи ні бюджету.

Насправді, серйозні зміни - це нормально. Вимоги пошукових систем стають цікавішими і жорсткіше. І якщо сайт їм не відповідає (особливо з технічної точки зору), ви нічого не доб'єтеся. Наприклад, якщо сайт вантажиться 2,5 секунди і більше - це катастрофа: люди не будуть чекати завантаження. Добре, якщо можна скоротити час завантаження, змінивши хостинг. Але іноді проблеми - в ядрі сайту і в CMS, самопісний або з закритим кодом. У мене був випадок, коли в просування прийшов сайт на безкоштовному конструкторі Wix - а він майже не індексувався пошуковими системами, тому що весь контент в Wix подгружается через Ajax (контент завантажується у фоновому режимі, і це заважає пошуковому роботу його проіндексувати). Довелося міняти движок.

Що з цим робити: для початку - перевірити свій ресурс в спеціальному сервісі Google. І чесно кажучи SEO-фахівця, щоб він не боявся говорити про проблеми і пропонувати зміни. Головне - їх обґрунтувати.

2. Що без змін ваш бізнес втрачає гроші

Деякі інтернет-маркетологи бояться сперечатися з клієнтом і щось доводити. Наприклад, у пошукачів є базова вимога: вказувати ціни на сайтах, на яких продаються товари і послуги. Якщо послуга складна, бажано вказати хоча б «ціну від». Інакше ваші товари просто не з'являться в пошуковій видачі, на відміну від товарів конкурентів. Буває, що сеошник повідомляє про це клієнта - а той відповідає, що ціни писати не буде, і на цьому розмова закінчується.

Тільки перевірені SEO-фахівці в B2B-магазині Rusbase .

Не завжди хочеться «світити» ціни, але у вимогах пошукових систем є комерційна логіка. Коли на сайті є чітка ціна, користувач робить замовлення вже готовим до неї і набагато краще конвертується в кінцевого покупця, ніж люди, які телефонують, щоб просто дізнатися ціну. Багато дзвінків - це не завжди багато клієнтів. І те ж саме з іншими комерційними факторами ранжування: користувачі купують більше, якщо на сайті написано про способи доставки і оплати, є відгуки, відеоогляди і якісні фотографії.

У мене був такий досвід з клієнтом, який поставляє медичне обладнання. Ціни там обчислюються сотнями тисяч рублів, і клієнт вважав, що розполохає покупців. До речі, багато в цій сфері досі не публікують ціни по тій же причині. Ми запропонували просто спробувати - розміщувати ціни протягом місяця. За цей місяць кількість дзвінків зросла на 50%. Бачачи таке, клієнт погодився ціни залишити, і через три місяці сайт був в топі за найбільш конкурентними запитами і залишається там до сих пір.

Що з цим робити: попросіть сеошника вказати помилки, які можна виправити швидко і дешево, і назвати найперспективніші зміни з точки зору продажів. Зміни даються простіше, якщо відразу починають приносити прибуток. Точно так же починайте оптимізацію з тих товарів, які приносять вам найбільше прибутку або генерують основний грошовий потік. Ну, а якщо ціни у магазина гірше конкурентів, краще їх переглянути, а ще зробити ставку на конкурентні переваги (гарантія на всі товари, безкоштовна доставка і так далі).

3. Що треба міняти структуру і посилання, які добре проіндексовані

До SEO-оптимізатора приходить сайт з «кривий» структурою, яка вже проіндексована пошуковими системами. Напрацьовано посилальна маса, є якісь позиції і трафік, є продажу. Клієнту не хочеться це чіпати, особливо якщо неочевидна логіка пропонованих змін.

Приклад: є інтернет-магазин фарб, в якому асортимент ділиться по продуктам і по брендам. Тобто один товар можна знайти в декількох товарних категоріях. SEO-спеціаліст пропонує створити на кожну таку категорію окрему картку товару, адже « так рекомендує Яндекс ».

SEO-спеціаліст пропонує створити на кожну таку категорію окрему картку товару, адже «   так рекомендує Яндекс   »

У чому логіка? Якщо користувач шукає конкретний бренд, то йому зручніше спочатку вибрати бренд, потім вид фарби, потім конкретні продукти. А ось користувач, який шукає товар по категорії, розраховує на іншу структуру каталогу: «фарби - масляні - продукт 1 / продукт 2 / продукт 3». Ланка «бренд» для нього зайве. Особливо це помітно, якщо людина хоче повернутися на крок назад, щоб подивитися інші варіанти. Потрапляючи на сторінку бренду з усіма його товарами, легко забути, що шукав. Це погіршує призначений для користувача досвід, а значить, і якість сайту в очах пошукової системи.

Що з цим робити: не відмовлятися від змін, в результаті яких користувачеві має стати зручніше. Навіть якщо через них просядуть трафік і позиції, вони швидко відновляться. Так що, якщо брати сайт з нашого прикладу, краще продублювати картки товарів. Головне, не забути прописати «канонікали» :)

4. Що був косяк на стороні сеошника

Найбільша проблема - боязнь повідомити про проблему. Люди не люблять зізнаватися в помилках, навіть перед самим собою. Наприклад, сеошник рекомендував змінити структуру сайту, клієнт погодився, але позиції у видачі не змінилися або пішли вниз. Сеошніку важко визнати, що нова структура невдала, і він починає шукати інші причини і винних, особливо на стороні клієнта.

Говорити про інших не дуже люблю, тому визнаю тут свій косяк! Років 7 назад я перестарався з тематичної оптимізацією сторінки - перевантажив її ключовими фразами. В результаті сайт з 13-17 місця в Яндексі полетів кудись за межі топ-50. Звичайно, я повернув, як було, але в той момент все звалив на глюк в пошуковику))

Що з цим робити: бути готовим до того, що деякі пропозиції по SEO не спрацюють або спрацюють не відразу - звичайно, в розумних межах і рамках бюджету. В SEO мало стовідсотково робочих рекомендацій. Основний принцип роботи - це побудова гіпотези, її перевірка і застосування робочого результату. При цьому сеошник повинен розуміти, що якщо він облажався, він зобов'язаний це визнати і виправити за свій рахунок. Визнати помилку - це найчастіше шлях до лояльності клієнта.

5. Що в SEO є варіанти (але за кожен треба відповідати грошима)

В SEO багато розвилок, де можна зробити так чи інакше, немає одного правильного рішення. Сеошник повинен зробити вибір, грунтуючись на особливостях проекту, і відповідати грошима і репутацією, якщо рішення не спрацює.

Взагалі, не всі хочуть брати на себе відповідальність і будується з клієнтом. Наприклад, коли готуються тексти на сайт, а клієнт їх категорично не погоджує. Часто таке буває на сайтах медичних клінік. Оптимізатор пише тексти з описом послуг, які зрозумілі простому користувачеві і спонукають його записатися на прийом. А клієнт наполягає на «більш коректних» формулюваннях, які будуть зрозумілі лікаря.

Сеошніку простіше поступитися незважаючи на ризик погіршити позиції сторінок в пошуковій видачі по потрібним цільовим запитам і просто втратити заявки. В ідеалі обидва боки треба скооперуватися і врахувати всі інтереси. Ми вирішили цю проблему, взявши в штат редактора з медичною освітою.

Що з цим робити: найчастіше SEO-фахівці бояться брати відповідальність за все, що стосується аналітики, тому що не всі цифри можна передбачити. Так що краще не вимагати відразу конкретної цифри приросту конверсії, а дізнатися у оптимізатора, який результат дали аналогічні зміни в інших проектах. І дізнатися, чи впевнений він, що конверсія не знизиться. Якщо не впевнений, нехай порадиться з юзабілістов і з веб-аналітиком. А ще краще провести порівняльне тестування двох варіантів сторінки, старого і нового, і вибрати найкращий.

6. Що клієнтові не потрібно SEO

Є напрямки бізнесу, в яких невеликому гравцеві безглуздо просуватися по загальним комерційним запитам. Це стосується банківських , Страхових і деяких медичних послуг (наприклад, УЗД, МРТ), житлових комплексів, автодилерів.

Наприклад, топ видачі Яндекса за запитом «кредити готівкою» щільно займають агрегатори кредитів і великі бренди на кшталт ВТБ і «Тінькофф Банку». І місць для інших банків в топі видачі все менше, тому що зростає число агрегаторів.

Що з цим робити: по-перше, вкладатися в бренд: покращувати репутацію, робити так, щоб про вас говорили, працювати з відгуками. Для пошукачів сила бренду - один з найважливіших факторів ранжирування. Подивіться на AliExpress, який все частіше з'являється у видачі по комерційним запитам. У них-то вже точно немає ніякої оптимізації контенту, якісних заголовків і так далі :)

У них-то вже точно немає ніякої оптимізації контенту, якісних заголовків і так далі :)

По-друге, не кидати розвиток сайту! Він все одно повинен бути швидким, зручним, зі зрозумілими якісними текстами, які будуть приводити на сайт інформаційний трафік. Також потрібні якісні вхідні посилання. Завдяки цьому зростає «трастових» сайту, тобто довіру з боку пошукових систем, а разом з тим і сила вашого бренду.

7. Що оновлюватися потрібно регулярно, а не раз на три роки

Алгоритми пошукових систем - живий організм, під який треба постійно підлаштовуватися. Особливо це стосується роботи над семантичним ядром сайту - набором цільових запитів, за якими ви плануєте просуватися. Але ці запити повинні конвертуватися в замовлення і покупки. Завдання SEO - відстежувати, які запити перестали працювати, і або відмовлятися від них, або допрацьовувати посадочні сторінки.

Ось приклад з туристичної тематики. Був такий низькочастотний запит «тури до Туреччини з москви від всіх туроператорів». А потім він раптом з'явився в підказках Яндекса і відразу отримав більше 27 тисяч показів. Оптимізатори, які помітили це першими, змогли отримати додатковий дешевий трафік.

Що з цим робити: краще відразу домовитися про те, як буде йти робота над семантичним ядром сайту. Наприклад, прописати в договорі, що такі роботи проводяться раз в квартал. Це дозволить вчасно зупиняти просування по запитам, які стали неефективними, і перестали давати цільовий трафік. При цьому, якщо просування йде не по позиціях, а по трафіку або лідам, то робота над семантикою повинна йти постійно.

8. Що SEO - це спільна робота клієнта і оптимізатора

Від зусиль сеошника залежить від сили половина успіху, інша половина - це зусилля клієнта. Просто пошуковики будуть оцінювати не тільки якість сайту, але і якість бізнесу компанії: популярність, рівень цін, швидкість і географію доставки, наявність товарів на складі.

Все це вирішується тільки на стороні клієнта - але сеошник повинен допомогти в цьому, а не намагатися замовчати проблеми і урвати свій шматок пирога.

Матеріали по темі:

Знайшли друкарську помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl + Enter

У чому логіка?