Що робити, якщо GTA V для PC висне і лага?

Зіткнувся з цікавою проблемою. Конфігурації мого ПК для GTA V вистачає із запасом на найпродуктивніший режим, а гра при запуску у мене здорово лага. Спробувавши багато, знайшов варіанти, як виправити ситуацію. Одне з рішень проблеми може допомогти і вам.

Одне з рішень проблеми може допомогти і вам

Отже, для початку потрібно ознайомитися з мінімальними і рекомендованими переліками характеристик ПК для гри в GTA V.

Мінімальні ХАРАКТЕРИСТИКИ PC ДЛЯ GTA V:
ОС: Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1, Windows Vista 64 Bit Service Pack 2 * (* NVIDIA video card рекомендується для Vista)
Процесор: Intel Core 2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz (4 CPUs) / AMD Phenom 9850 Quad-Core Processor (4 CPUs) @ 2.5GHz
Оперативна пам'ять: 4 GB RAM
Відеокарта: NVIDIA 9800 GT 1GB / AMD HD 4870 1GB (DX 10, 10.1, 11)
Місце на жорсткому диску: 65 GB available space
Звукова карта: 100% DirectX 10 compatible

РЕКОМЕНДОВАНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ДЛЯ GTA V ПК:
ОС: Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1
Процесор: Intel Core i5 3470 @ 3.2GHz (4 CPUs) / AMD X8 FX-8350 @ 4GHz (8 CPUs)
Оперативна пам'ять: 8 GB RAM
Відеокарта: NVIDIA GTX 660 2GB / AMD HD 7870 2GB і краще
Жорсткий диск: 65 GB available space
Звукова карта: 100% DirectX 10 compatible

Якщо ваш ПК не дотягує і до мінімальних показників, включаючи і версію ОС (зауважте, на Windows 7 32BIT гра не запуститься) - то можна не морочитися, не качати більше 60 Гб установника гри на свій ПК і не платити за ліцензію. Гра у вас напевно не піде.

Якщо ПК відповідає мінімальним необхідним характеристикам GTA V для ПК, пограти вийде з мінімальними налаштуваннями графіки. Гра, до речі, сама виставить оптимальні значення.

А що робити, якщо ваш ПК в цілому значно потужніше рекомендованих характеристик, а GTA 5 на РС все одно лагает і підвисає? Або і зовсім не запускається, хоч ви і завантажити офіційну ліцензію.

Насамперед, поновіть драйвера відеокарти. І nVidia, і ATI випустили оновлення драйверів спеціально під GTA V. Завантажити та встановити їх можна з сайтів nVidia і ATI відповідно. При установці драйверів, краще вибрати опцію «чистої установки», якщо вона доступна. З видаленням даних попередніх установок.

Якщо не допомогла установка свіжих дров, шукаємо проблему в системі. Якщо гра запустилася, але жорстко лагает, хоча і не повинна, спробуйте:

  • Дефрагментувати розділи жорсткого диска з ОС і з грою (якщо різні розділи жорсткого диска використовуються). Насправді, напевно допоможе саме це! Як дефрагментувати диск для вашої версії ОС, легко знайти в Яндексі, не буду описувати, там все просто.
  • Спробуйте відключити фаєрвол і антивірус. Не виключено, що проблема в них. Якщо в цьому випадку гра запрацює нормально - внесіть її в список виключень в налаштуваннях своїх програм захисту, щоб кожного разу не відключати.
  • Власники відеокарт nVidia можуть скористатися утилітою GeForce Expirience, яка встановиться разом зі свіжими драйверами. У ній, в переліку доступних ігор, можна встановити як рекомендовані параметри налаштувань GTA V для вашого PC, так і вибрати значеннясамого, в залежності від потужності вашого заліза, вибираючи оптимізацію в сторону якості картинки (і більшого навантаження), або в сторону продуктивності « трохи гірше картинка, зате без гальм).
  • PUNTO SWITCHER змушує GTA V гальмувати! Додаток, який, напевно, варто на ПК у кожного другого користувача, може підкласти «свиню». Саме з GTA V Punto Switcher особливо сильно конфліктує, моніторячи всі вводяться вами команди з клавіатури і намагаючись їх постійно Транслітом, переводити, виправляти, коригувати. Спробуйте перед запуском гри вимкнути повністю Punto Switcher, і якщо гра запуститься без лагів, в настройках самого програму, знайдіть пункт «Програми-виключення», і, попередньо запустивши GTA V і звернувши додаток через alt + tab, в переліку «запущені» в Punto Switcher відключіть всі процеси, пов'язані з GTA V і Steam (якщо купували гру через стім). Повинно допомогти!

Саме ці поради повинні допомогти вам насолодитися грою в GTA 5 на вашому PC в повній мірі!

І ще, після релізу GTA V for PC, багато, хто завантажував гру заздалегідь, зіткнулися з проблемою, що GTA V не запускається, намагаючись завантажити оновлення, яке не качається. Переживати не варто, проблема в тому, що сервера просто жорстко перевантажені. Тому щоб завантажити фінальні 300 з невеликим Мб поновлення, яке дозволить нарешті запустити GTA V на вашому ПК, потрібно просто почекати. У моєму випадку, скачування апдейта зайняло приблизно 1 годину 20 хвилин. При тому, що було 3 «стрибка», коли йшло скачування, секунд по 5 і мегабайт за 100 за 1 раз, а потім хвилин за 30-40 нічого не відбувалося і не хиталося. Просто чекайте. Завантаження почнеться. Не відразу.

60989 Total Views 16 Views Today