Що таке файл підкачки - принцип роботи та положення
Доброго часу доби, дорогі друзі, знайомі, читачі та інші особистості. Сьогодні як Ви зрозуміли з заголовка, ми поговоримо про те, що таке файл підкачки. Якщо Ви шукаєте текст про його налаштування і розмірах, то Вам сюди .
Здавалося б, що в ньому такого, бо там все просто? Так-то воно так, та далеко не завжди. Це досить корисна і зручна штука, яка живе в операційній системі як раз з метою оптимізації роботи і своєрідного прискорення оной.
Втім, давайте до суті.
Файл підкачки - термінологія
Файл підкачки - це своєрідне доповнення до оперативної пам'яті (Яка займається тимчасовим зберіганням даних для швидкої доставки їх на обробку процесору ) Вашого комп'ютера. Навіть не стільки доповнення, скільки її розширення або, можна сказати, продовження.
Справа в тому, що коли не вистачає оперативної пам'яті системі нікуди діватися, а виснути, ясна річ, нікому не хочеться (і комп'ютер тому не виключення), а тому використовується така собі додаткова пам'ять у вигляді файлу. Здавалося б, навіщо тоді оперативна пам'ять, якщо можна користуватися жорстким диском ?
Швидкість роботи же жорсткого диска, а саме читання \ завантаження туди даних і пошуку їх там, значно нижче ніж швидкість оперативної пам'яті, а тому файл підкачки може використовуватися тільки як допомогу, але не може є заміною оперативної пам'яті в силу меншої пропускної здатності.
Принцип роботи
Сам по собі принцип файлу підкачки спрямований на розвантаження оперативної пам'яті тобто, якщо одночасно запустити багато програм сильно завантажують RAM (оперативну пам'ять), то так чи інакше, частина цих програм буде неактивна (згорнуті або просто не використовуються в даний момент) і , як наслідок, їх дані будуть розвантажуватися в менш швидку область, тобто в файл підкачки, а дані активних в даний момент програм (скажімо поточної гри) будуть знаходиться безпосередньо в оперативній пам'яті.
Коли ж Ви звернетеся до неактивної програмі (тобто, наприклад, розгорнете її), - дані з нього перейдуть безпосередньо в оперативну пам'ять щоб прискорити роботу. У загальних рисах все це виглядає приблизно так.
При гострій нестачі в системі пам'яті файл підкачки використовується безпосередньо і в нього вивантажуються і дані активних програм. У разі ж відсутності \ занадто маленького файлу (само собою, при обліку браку оперативної пам'яті) в системі може початися купа проблем від скарг останньої на відсутність пам'яті і до збоїв програм \ самої системи.
Де повинен лежати файл підкачки
Сама по собі це штука тонка і розподіляти його з бухти барахти можна, але безглуздо, бо грамотно налаштувавши його можна буде значно прискорити швидкість роботи.
Докладна стаття за розмірами, нагадуємо, тут . А ось основні принципи по розміщенню його на диску:
- Якщо у Вас кілька фізичних (тобто не розбитий на частини один, а кілька пристроїв взагалі) жорстких дисків, то розташуйте файл підкачки на більш швидкому диску ;
- Якщо у Вас один жорсткий диск, розбитий на розділи, то розташуйте файл підкачки на диску C: / або тому, де встановлена система. Якщо Ви розбивали диск не по цій схемі , То на будь-якому розділі, відмінному від системного;
- Після того як Ви встановили розмір або положення, власне, потрібно перезавантажитися (втім, про це Вас попередить система Windows і сама по собі);
- Як побачити його положення? Або за допомогою диспетчера задач, або безпосередньо на диску, але сам файл підкачки буває прихований (його можна побачити, включивши відображення прихованих файлів і папок в системах) і називається pagefile.sys (щоб не видалили ненароком).
За сім все, можна переходити до післямові.
Післямова
У двох словах якось воно ось воно
Як і завжди, якщо є якісь питання, доповнення і все таке інше, то ласкаво просимо в коментарі до цього запису.
Ми в соц.сетях: ВК Facebook Twitter Telegram
Здавалося б, що в ньому такого, бо там все просто?