Що таке маркетинг; Цілі маркетингу; ефективність маркетингу

  1. Що таке маркетинг? Парадокс маркетингу полягає в тому, що він є одним з найбільш старих видів...

Що таке маркетинг?

Парадокс маркетингу полягає в тому,
що він є одним з найбільш
старих видів діяльності людини,
але при цьому продовжує вважатися
новою дисципліною в бізнес освіті.
М. Бейкер

Маркетинг - похідне від англійського слова to market - пропонувати, продавати. Відносини в сфері маркетингу виникли як тільки люди навчилися обмінювати товари, виходячи з їх споживчої цінності для кожного з учасників обміну. Але незважаючи на це, на сьогоднішній день немає єдиного визначення маркетингу, як немає і єдиної думки про те, коли все-таки маркетинг "з'явився на світло".

За словами Джека Траута, за останні тридцять років вийшло понад двадцять тисяч книг з маркетингу та стратегічного планування. У більшості з них дано унікальне, відмінне від інших джерел визначення маркетингу. Вам немає необхідності вивчати кожне з них. Досить зрозуміти, що сутність маркетингу виражається в вигідному обміні між продавцем і покупцем. А в результаті обміну повинна вирости сприйнята цінність товару і її компанії-виробника.

Але далеко не кожен гуру маркетингу вважає за необхідне дати чітке визначення маркетингу. В одному зі своїх виступів найвідоміший маркетолог в Росії Ігор Манн говорив про те, що маркетинг для кожного фахівця має своє значення. Немає ніякого сенсу давати визначення цьому поняттю, тому що в залежності від того, в якій сфері ти стикаєшся з маркетингом, так ти його і розумієш.

Що таке маркетинг: за версією професійної спільноти маркетолгов Росії.

У 2003 році вперше було опубліковано визначення маркетингу від імені професійного співтовариства - Гільдії маркетологів Росії.

Маркетинг - це філософія бізнесу, заснована на систематичному вивченні і аналізі ринку (поведінки споживачів, каналів збуту, конкуренції) з метою розробки та реалізації ефективних стратегій, спрямованих на прогнозування і задоволення потреб фірм, домогосподарств і фізичних осіб, установ, громадських об'єднань.

Визначення маркетингу, озвучене в 2003 році, спиралося на необхідність задоволення потреб. Сім років потому співтовариство професійних маркетологів змінило визначення, змістивши фокус уваги в бік створення цінності. І тепер визначення звучить так:

Маркетинг - це система управління розробкою і просуванням товарів і послуг, що володіють цінністю для споживача, виробника і суспільства в цілому на основі комплексного аналізу ринку.

На думку Академічного директора центру онлайн навчання "Маркетингова освіта" Юрія Робул маркетинг - це інструмент для досягнення цілей організацій на ринку шляхом:

  • кращого ніж у конкурентів задоволення і передбачення потреб і бажань споживача
  • налагодження і підтримування взаємовигідних обмінів в інтересах власників, працівників та інших зацікавлених сторін, включаючи суспільство.

Чим займається маркетинг?

У бізнесу є дві ключові завдання: інновації та маркетинг.

Саме вони приносять прибуток, решта - це витрати.

Пітер Друкер.

На сьогоднішній день виділяють шість завдань, які повинен вирішувати відділ маркетингу. Кожна з них має свою мету, досягнення якої є індикатором визначення ефективності маркетингу в організації.

Кожна з них має свою мету, досягнення якої є індикатором визначення ефективності маркетингу в організації

Перше завдання маркетингу: Зростання сприймають цінності товару.

Мета: Зростання прибутку компанії

Друге завдання маркетингу: Аналіз ринку та пошук нових ринків збуту

Мета: Зростання продажів, що перевищує темпи зростання ринку

Третє завдання маркетингу: Вивчення потреб споживачів, моделі здійснення покупки, виявлення прихованого попиту

Мета: Зростання клієнтської бази

Четверте завдання маркетингу: Розробка маркетингової стратегії

Мета: Зростання конкурентоспроможності товару

П'яте завдання маркетингу: Робота з товарним асортиментом компанії

Мета: Зростання рентабельності продажів

Шоста завдання маркетингу: Аналіз ефективності маркетингової діяльності

Мета: Контроль і внесення змін в маркетинговий план на основі даних аналітики

Завдання номер один можна назвати головною, так як мета будь-якої маркетингової активності полягає в тому, щоб ваш товар став для споживача набагато ціннішим, ніж товари конкурентів. І в цьому випадку мова не йде про ціну, ми говоримо про сприймають цінності продукту. Набір властивостей, якими володіє ваш товар повинен бути для споживача важливіше, ніж вартість самого продукту.

Зрозуміти наскільки ефективно була виконана перша і головна задача маркетингу можна тільки за допомогою аналізу, тобто виконання завдання номер шість. Якщо ви не будете підводити підсумки, то одного разу підсумки підведуть вас. Ефективність кожної маркетингової активності і кожного рекламного каналу повинні бути підтверджені цифрами по числу звернень, заявок, зростання обсягу продажів, зростання впізнаваності бренду компанії і т.п.

Але побудова ефективних маркетингових комунікацій неможливо без виконання всіх шести завдань маркетингу одноразово. Тільки комплексна робота приносить довгострокові результати і дозволяє будувати сильні бренди.

Освойте комплекс маркетингу - реєструйтеся на найближчий потік курсу NIMA-B і станьте маркетологом міжнародного рівня.

Що таке маркетинг?
Що таке маркетинг?
Чим займається маркетинг?