Що таке оптимізація витрат?

У мережі таку силу-силенну інформації про те, що потрібно обов'язково вести особистий бюджет

У мережі таку силу-силенну інформації про те, що потрібно обов'язково вести особистий бюджет. Мовляв без обліку доходів і витрат, і життя не так і мільйон не заробити.

Тільки от чомусь ніде немає чіткої відповіді, навіщо ж все-таки цей облік вести. І, звичайно, багатьох ставить це в глухий кут. Тут же з'являються питання: «Навіщо мені вести облік, грошей і так немає» або протилежний «Грошей достатньо, навіщо контролювати».

Насправді, облік доходів і витрат ведеться з метою отримання інформації. Отримана в процесі обліку інформація буде потрібно для оптимізації витрат або вироблення шляхів до скорочення витрат сімейного бюджету.

оптимізація

Як зрозуміло з самого слова «Оптимізація» - це спроба зробити краще без обмеження комфорту. Дії спрямовані, в першу чергу, на збільшення якості життя. Або для прискорення руху до реалізації цілей. Виберіть, що є пріоритетним для Вас зараз.

Основні правила оптимізації

Для початку потрібно створити буфер. Пам'ятайте то вільне місця в грі в квача, за допомогою якого можна тасувати частини картинки? У кожного з нас є такі категорії, які, ну, сильно роздуті, і їх зменшення ніяк не відіб'ється на якості життя.

Кожна категорія важлива. Прагнучи знизити витрати, деякі повністю прибирають категорії «розвага», «додаткові витрати». Не слід так шматувати свій бюджет. Якщо Ви виділили категорію, значить вона важлива для Вас. Подумайте, що може стати заміною для неї або її частини.

В першу чергу займіться найбільшими категоріями. Ефект від оптимізації маленьких занадто малий, а енергії йде як на великі. Слід почати з найдорожчих категорій витрат.

Слід почати з найдорожчих категорій витрат

аналіз бюджету

Ось тут-то ми і підійшли до найцікавішого. Саме за допомогою аналізу можна провести оптимізацію. Скласти середню по категоріям витрати. А краще, якщо у Вас перед очима буде 3 останніх місяці (в звітах сервісу з обліку особистих фінансів EasyFinance.ru Ви можете переглядати звіти за будь-який обраний період)

Виявити найбільші. Зазвичай це житло, харчування. Але не рідкісні випадки, коли витрати на розваги або авто перевищують інші. Розробити план по зниженню. Наприклад, знизити витрати на телефон допоможе зміна тарифного плану. А на авто - вибір більш якісного автосервісу, а може бути навіть зміна машини.

А на авто - вибір більш якісного автосервісу, а може бути навіть зміна машини

джерело: finik.me

Ще стаття по темі:

Детально про складання бюджету.

Спілкуйтеся з нами в соцмережах:

Facebook

Twitter

ВКонтакте

Однокласники

Пам'ятайте то вільне місця в грі в квача, за допомогою якого можна тасувати частини картинки?