Що таке просування сайту? Способи розкрутки сайту

  1. Основні способи просування сайту
  2. Просування сайту в пошукових системах
  3. Пошукове просування або контекстна реклама: плюси і мінуси

Просування сайту - це сукупність заходів, що вживаються для забезпечення стійкого потоку цільових користувачів на просувний сайт. Як правило, цей потік необхідний для його подальшої монетизації за допомогою продажу товарів і послуг, а також демонстрації рекламних блоків відвідувачам сайту.

Як правило, цей потік необхідний для його подальшої монетизації за допомогою продажу товарів і послуг, а також демонстрації рекламних блоків відвідувачам сайту

Основні способи просування сайту

На даний момент існує досить пристойну кількість способів для просування сайту, при цьому деякі з них істотно відрізняються від інших. Давайте їх перерахуємо:

  • пошукове просування
  • контекстна реклама
  • Медійна реклама
  • Таргетована реклама в соціальних мережах
  • E-mail маркетинг
  • SMM

Є й інші, більш екзотичні методи просування майданчики, але все ж в абсолютній більшості випадків саме ці входять в арсенал кожної людини, який займається розкруткою власного порталу.

Пошукове просування ставить перед собою за мету оптимізувати кінцевий, просувний сайт таким чином, щоб він був якомога вище у видачі по певних пошукових запитах. Очевидно, що чим вище сайт знаходиться у видачі, тим більша кількість відвідувачів буде на нього кликати, що не може не радувати власника майданчика.

Контекстна реклама полягає в показі рекламних блоків вузької цільової аудиторії, яка зацікавлена ​​в товарі чи послузі в даний момент. Це допомагає зменшити зусилля по спробах зацікавити якомога більшу кількість людей і сконцентруватися на невеликій вибірці цільових користувачів.

Медійна реклама радує нас яскравими картинками, банерами, тизерами. Гостре сприйняття користувачами барвисто поданої інформації дозволяє відкусити свій шматок аудиторії.

Таргетована реклама в соціальних мережах дає можливість показувати рекламні блоки певним користувачам соціальних мереж, застосовуючи до них дуже строгу вибірку по масі параметрів. Пол, вік, геопозіція, сімейний стан, професія і так далі. Таргет реклама дозволяє вам показувати рекламу, наприклад, тільки одруженим слюсарям з Смоленська від сорока до сорока п'яти років, цікавий інструмент розкрутки.

Email-маркетинг приховує під собою масові розсилки цікавої інформації користувачам, які дали на це дозвіл. Не потрібно плутати зі спамом, в основі якого якраз лежить розсилка користувачам, які цього не просили, це не те ж саме що і e-mail маркетинг. Ну а корисна розсилка допомагає залучити певну аудиторію на ваш сайт.

SMM має на увазі під собою просування вашого сайту через соціальні мережі. Вважається, що в соціальних мережах простіше створити собі лояльну аудиторію, ніж в будь-яких інших місцях. Приємною особливістю SMM є те, що, створивши наприклад рекламний пост, або поділившись будь-якої цікавою інформацією з посиланням на вашу майданчик, частина аудиторії візьметься її поширювати далі вже без вашої участі. Схвальні сигнали на кшталт лайків і репоста лише додають рівня довіри до інформації, що поширюється, що в кінцевому підсумку, на руку тому, хто просуває сайт.

Просування сайту в пошукових системах

Просуваючи свій майданчик в пошукових системах, ви піднімаєте його місце у видачі по безлічі запитів, нарощуєте аудиторію, а ваш портал стає все більш затребуваним і успішним, це чудово, але давайте розберемося з чого складається це саме просування. Умовно, просування в пошукових системах включає зовнішню і внутрішню оптимізацію.

Зовнішня оптимізація вдає із себе роботу на збільшення посилальної маси вашого сайту. Іншими словами, головна мета зовнішньої оптимізації в тому, щоб на ваш сайт посилалися якомога більше інших хороших сайтів. Для пошукового двигуна посилання на сайт є свого роду рекомендацією, і тому чим більше серйозний і успішний сайт зробить посилання на наш, тим краще. Відповідно сукупність великого числа природних посилань з зовнішніх сайтів на наш сайт істотно збільшує його шанси на більш високу видачу в пошуковику.

Внутрішня оптимізація спрямована на роботу з кодом і вмістом нашого сайту. Головним завданням оптимізації є максимізація корисності, тобто релевантності порталу як для пошукових систем, так і для користувачів. Якщо пошуковик відвідав наш сайт і порахував його корисним, цікавим, коректно працюють, він набагато охочіше помістить його вгору видачі, дозволивши користувачам заходити на нього в першу чергу.

Забезпечивши високий рівень зовнішньої і внутрішньої оптимізації, ймовірність видачі сайту в топі по великому числу запитів істотно зростає і призводить до очікуваного, позитивного результату.

Пошукове просування або контекстна реклама: плюси і мінуси

Давайте порівняємо ці два способи просування, так як саме їх часто ставлять на противагу один одному. У них є щось спільне, проте результат в обох випадках досягається по-різному.

Поговоримо про плюси і мінуси пошукового просування. До плюсів можна впевнено віднести наступне:

  • Просто оцінити результат. Ніяких складних формул і графіків, результат очевидний. Ви витратили стільки-то часу і коштів, і тепер ваш сайт зайняв N-е місце у видачі.
  • Довгострокові результати. На відміну від контекстної реклами, пошукове просування дає дуже далекосяжні результати. У контекстній рекламі приплив користувачів на ваш сайт йде тільки поки є бюджет на показ цієї самої реклами, в той час, як в SEO оптимізації настає такий момент, коли ваш сайт оптимізований настільки, що як такого бюджету вже не потрібно, а потік користувачів стабільний і більш ніж вас влаштовує.
  • Величезний охоплення аудиторії. Тут годі й говорити, ви охоплюєте всіх користувачів пошуковика, просто задумайтеся скільки людей користуються Яндекс і Google. Це мільйони людей.
  • Ваш сайт постійно поліпшується. Так як під час пошукового просування ви постійно оптимізуєте свій сайт, він неминуче поліпшується, розвивається. Вкладаючи в оптимізацію, ви в першу чергу вкладаєте в свій портал, і ці інвестиції вже нікуди не подінуться, ваш сайт набирає обертів, і на нього заходить все більше людей.

В цілому, до мінусів такого способу просування можна віднести кількість необхідного часу і зусиль для отримання дуже хороших результатів. Ви не можете закинути свій сайт в топ видачі за пару днів, для цього доведеться попрацювати. І навряд чи ви отримаєте величезний приплив відвідувачів в перший же день просування.

Тепер обговоримо плюси і мінуси контекстної реклами, як способу просування інтернет-майданчики.

До плюсів такого методу розкрутки можна віднести наступне:

  • Швидкий спосіб отримання відвідувачів. Якщо вам потрібні відвідувачі тут і зараз, невідомо з яких причин, але вам так треба. Те за певну плату контекстна реклама виконає ваше бажання, ви отримаєте перші кліки вже сьогодні.
  • Трендовий продукт. Іноді таке трапляється, що ваш товар або послуга - це гарячий пиріжок, який може дуже швидко охолонути. Іншими словами, втратити актуальність вже в найближчий місяць. В такому випадку ви не хочете втрачати часу на SEO оптимізацію, ви хочете продати свої гарячі пиріжки якомога швидше. Якщо це ваш випадок, то контекстна реклама та правда може вам допомогти в цьому.
  • Контекстна реклама буде корисна, якщо ваш сайт абсолютно не готовий до пошукової оптимізації та взагалі до великого потоку користувачів. Він зроблений дещо як, ви не плануєте робити з нього щось успішне. Вас влаштовує 2-3 продажу на місяць і зовсім не плануєте покращувати сайт. В такому випадку, контекстна реклама відмінно справляється із завданням.

Мінуси у такого роду просування теж є, давайте нагадаємо про них:

  • Висока конкуренція. Що й казати, це простий і популярний метод отримання аудиторії. Конкуренція на ринку контекстної реклами велика, така реальність.
  • Є чимала ймовірність піти в мінус. Тут потрібно розуміти, що ви виділяєте конкретний бюджет на конкретну кількість користувачів, які перейшли на ваш сайт. Якщо ви не будете окупати ці витрати, ви залишитеся в мінусі. А вартість контекстної реклами, до речі, зовсім немаленька.
  • Цільову аудиторію знайти непросто. Може так вийти, що ви не знайдете свою цільову аудиторію, користуючись сервісами контекстної реклами. Буває і таке, що ваша цільова аудиторія в цілому неохоче користується інтернетом. І в тому і в іншому випадку, даний вид реклами буде викинутими на вітер грошима.

Підводячи підсумки по темі можна з упевненістю сказати, що хоч пошукове просування і не є блискавичним джерелом величезного потоку цільових користувачів, це все ж набагато перспективніше і вигідний напрямок розкрутки сайту. Працюючи і постійно покращуючи свій сайт, оптимізуючи його в пошукових системах, ви гарантовано отримуєте прекрасну, розкручену майданчик, яка буде приносити вам стабільний дохід і великий потік зацікавлених користувачів. З таким підходом ви можете розраховувати на глобальні перспективи, пов'язані з просуванням вашого сайту.