Що таке SEO або яким буває просування?

  1. Внутрішня оптимізація.
  2. Зовнішня оптимізація.
  3. Класична Інтернет-реклама.
  4. Пошукова реклама.

Привіт, дорогі мої читачі

Привіт, дорогі мої читачі!

Сьогодні я сів і зрозумів, що пишу статті по SEO, починав при цьому з основ і орієнтуючись на новачків, але пишу якісь зокрема: як організувати внутрішню перелинковку, правила написання статей на сайт, правила покупки посилань і т.д. - все це конкретні приватні питання, які не дають загального уявлення про те, що таке SEO в загальному? Чи багато треба вивчити, щоб навчитися реально добре володіти інструментами SEO? Яке місце в SEO займає Інтернет-реклама і пошукова реклама? З чого (яких областей) складається просування сайту (якою є загальна структура робіт)? Що більше, а що менше важливо з цих областей, і як вони між собою взаємопов'язані? А це ж основне! Перше, з чого слід починати вивчення будь-якої серйозної теми - з архітектури даної теми, з її загального змісту. З пояснень того, що в неї входить, і як воно між собою функціонує. Ось саме про це сьогодні і поговоримо! Тепер у мене совість буде спокійна: після прочитання цієї статті ви будете добре розуміти всю сферу SEO-оптимізації та просування сайтів в її глибині і основних принципах!

Почнемо. Область SEO досить багатогранна: вона набагато ширші за ті думок, які про неї нерідко ходять. Типу: закупити побільше посилань (нехай і грамотно), купити у кого-небудь рекламу і т.д .. Робота тільки по одній єдиній напрямку ефективних результатів, повірте моєму досвіду, не дасть, тому треба розуміти, що взагалі є в понятті просування. А є в ньому 4 основних напрямки.

Отже, просування сайтів (SEO-оптимізація) складається з наступних областей:

  1. Внутрішня оптимізація.
  2. Зовнішня оптимізація.
  3. Класична Інтернет-реклама.
  4. Пошукова реклама.

Всі 4 напрямки - важливі і невід'ємні елементи роботи в сфері розкрутки сайтів. Однак не всі з них однаково важливі і не всі з них має сенс активно використовувати в один час. Розберемо докладно кожен з пунктів.

Внутрішня оптимізація.

Сюди входить абсолютно все, що пов'язано з вмістом сайту, і що не пов'язане з чимось зовні вашого сайту. Як вже давно і всім відомо, пошукові системи, як і реальні люди (ваші відвідувачі) оцінюють ваш сайт перш за все за його контенту - по тому, на скільки він якісно зроблений, на скільки він цікавий і корисний. Вони (люди і пошукові системи) оцінюють кількість реклами і спаму, якість оформлення текстів і дизайну сайту, виділяють ключові слова і заголовки. Так-так, пошукові системи теж: вони зараз стали дуже інтелектуальними і дуже добре вміють аналізувати реальну корисність і мета створення сайту (корисний або створений для спаму і реклами). І якщо сайт здасться відвідувачам або пошуковикам корисним, вони обов'язково на нього повернуться і навіть порадять його іншим. Якщо ж ні, все стане гірше, ніж до приходу оних.

Що ж входить у внутрішню оптимізацію сайту:

* Внутрішня перелінковка .
* оптимізація контенту (Написання текстів з потрібною щільністю ключових слів і виділенням ключових фраз).
* Технічна оптимізація (мета-теги, title-заголовки, h-теги).
* Картинки (заповнення alt-тегів).

Ну ось, власне, і всі основні кроки. Звичайно, є безліч хитрощів, а також правил роботи з перерахованими кроками, але наша сьогоднішня мета - зрозуміти, що взагалі є, які методики і в якому напрямку рухати своє навчання. Важливою особливістю оптимізації даного типу є той факт, що вона не вимагає ніяких вкладень! Можна зробити все на ура, і це не зажадає від вас ніяких витрат! Саме тому даний етап є важливим і строго обов'язковим всім, хто володіє своїм сайтом! Далі.

Зовнішня оптимізація.

За назвою можна зрозуміти, що цей етап просування - щось протилежне попередньому кроці. Якщо під час внутрішньої оптимізації ми працюємо з тим, що всередині сайту, то під час зовнішньої - з тим, що зовні сайту. Звичайно, цей термін досить широкий, але зазвичай під ним розуміють роботу зі зовнішньої посилальної масою. Причому як прямий, так і непрямої. Пояснимо: я вже не раз говорив, що на на ранжування сайту в пошукових системах впливає кількість і якість зовнішніх посилань - тут же я розповідав про основні методи їх нарощування. Зверніть увагу на слово "якість" - воно визначається якістю сайту-донора посилання. Посилання з спам-ресурсів не тільки не впливають на ранжування, а й можуть його погіршити! Так що робити прогін по спамерським каталогам і розміщувати посилання на сайтах зі спамом не варто! Підводячи підсумки, перерахуємо ...

З чого складається зовнішня оптимізація сайту:

  1. Нарощування якісної зовнішньої посилальної маси (покупка як простих тематичних посилань, так і тематичних статей з посиланнями).
  2. Просування картинками (пошук за картинками дає суттєвий ефект, якщо картинки містять заповнений alt-тег і посилання на джерело).
  3. Просування за допомогою відео та презентацій (ресурси типу YouTube, SlideShare, групи в соц. Мережах).
  4. Просування через спілкування і розміщення статей в тематичних групах і спільнотах.

В общем-то і все. Дані 4 етапи - це основа. Багато сеошник часто забувають про останні три (а ще частіше - про останні два методу), хоча він дуже ефективний. Детально я про нього ще розповім в окремій статті. НЕ пропустіть. ;)

Класична Інтернет-реклама.

Що таке реклама в Інтернеті, думаю, знають всі. У неї зазвичай входять: банери, тексти рекламних посилань, партнерські програми і посилання, рекламні відео-ролики. Важливо розуміти, що головна мета такої реклами - це залучення прямого трафіку на сайт через ці самі посилання і банери. Саме трафіку - НЕ ваги сайту в пошуковій системі. Як правило, всі види рекламних посилань добре виявляються пошуковими системами і в ранжируванні не враховуються. Про те, як розділити посилання на рекламні та ті, що ранжуються, я писав тут .

Важливе підсумкове примітка: варто розуміти, що ті посилання, що ранжуються пошуковими системами (з етапу зовнішньої оптимізації), в середньому приносять менше прямого трафіку (тобто відвідувачів, прямо перейшли по посиланню), хоча його вони теж приносять, зате збільшують пошуковий трафік і ваші позиції в пошукових системах. А рекламні посилання і банери приносять більше прямого трафіку, зате не враховуються пошуковими системами.

Пошукова реклама.

Досить цікавий вид просування сайтів. З'явився він, на відміну від попередніх трьох, порівняно недавно - близько 10 років тому. Пошукова реклама буває двох видів:

* Контекстна реклама.
* Пряма пошукова реклама.

Розглянемо їх детальніше. Контекстна реклама - це та реклама, яка іноді вилазить на сторінках різних сайтів з підписами Яндекс.Директ або Google.AdSense, що вилазить на переглядаються вами сайтах. Реклама ця досить інтелектуальна: вам показуються в першу чергу ті оголошення, тематикою яких ви цікавилися (шукали щось в пошуковику: він це відстежує). Напевно, багато хто з вас, дорогі читачі, помічали, що пошукавши один раз щось про пилососи, вам потім на половині сайтів в Інтернеті технічної тематики пропонується прикупити пилосос. :) Причому саме тих марок, які вам цікаві. :) Якщо ж ви сидите на нетехнічні, а якомусь гуманітарному сайті, то пропонуватися на ньому вам буде щось з філологічної сфери. Ось це і є інтелектуальна система контекстної реклами. Вона націлена на максимальну конверсію і показується зазвичай рівно там і рівно тим людям, яких ваше оголошення може реально зацікавити. Що ж, скажете ви, хороша система. Однак вона має і свої мінуси. І головний з них - ціна. Платити доведеться регулярно і багато - за кожен клік по посиланню. Притому, якщо не займатися більше ніяким іншим просуванням, то ваші позиції в пошуковій системі рости не будуть або будуть рости досить слабо. З огляду на це, даний вид реклами добре підходить тільки тим, хто хоче швидко отримати високу відвідуваність на свій сайт. Згодом все одно краще переходити на традиційні (перші два) види реклами.

Що стосується прямої пошукової реклами, то це ті оголошення, які показуються в виділених блоках зверху і знизу пошукової видачі. Суть їх роботи аналогічно контекстної реклами, за одним винятком того, що показуватися вони будуть не на сайті близької тематики, а в самій пошуковій системі під час пошукової видачі.

Ось ми і розглянули все, з чого складається SEO-оптимізація сайтів в усій своїй повноті і багатогранності, хоч і без деталей. Що можна сказати в підсумку? Які методи і як застосовувати?

Основні підсумки:

  1. Внутрішню оптимізацію проводити треба завжди на будь-якому сайті!
  2. Зовнішню оптимізацію теж варто проводити: або відразу, або з часом. Спочатку - безкоштовними методами. Потім - платними.
  3. Класичну Інтернет-рекламу і пошукову рекламу має сенс проводити тільки в рамках досягнення мети швидкого виведення сайту на високу відвідуваність і бажано - для сайтів явно комерційного характеру.
  4. Класична Інтернет-реклама слабо корелює зі зовнішньої посилальної масою з зовнішньої оптимізації і може негативно на неї вплинути. Якщо вирішили робити звичайну рекламу, не робіть її багато!

Тепер ви, думаю, маєте достатньо чітке уявлення, з чого складається робота SEO-фахівця з просування сайтів і вже без плутанини в голові будете ставати ґрунтовним фахівцем в цій галузі.

Як завжди, чекаю ваших запитань в коментарях і формі зворотного зв'язку.

З повагою, А.С.

Чи багато треба вивчити, щоб навчитися реально добре володіти інструментами SEO?
Яке місце в SEO займає Інтернет-реклама і пошукова реклама?
З чого (яких областей) складається просування сайту (якою є загальна структура робіт)?
Що більше, а що менше важливо з цих областей, і як вони між собою взаємопов'язані?
Що можна сказати в підсумку?
Які методи і як застосовувати?