Що вибрати: автономний блог або блог в ЖЖ?

  1. Плюси блогу в ЖЖ:
Відразу після повернення з відпочинку в честь травневих свят, я загорівся бажанням завести собі блог ЖЖ (Живому Журналі). Спочатку хотів просто писати туди свої думки (наприклад, про те, який фільм сьогодні подивився). Потім загорівся бажанням створити спортивний ЖЖ-блог і SEO блог. Перший, просто тому що я сильно цікавлюся спортом, а другий (власне, SEO я теж не мало захоплююся), щоб провести експеримент. Але про нього потім. Сьогодні я хочу поговорити про те, чому я передумав створювати спортивний блог в Живому Журналі і вважав за краще йому автономний блог.

Відразу зазначу, що я не люблю писати про те, чого не знаю чи що ні випробував на своїй шкурі. У цій статті я постараюся допомогти визначитися всім початківцям (і не тільки) блогерам з тим, що краще підійде для них в тому або іншому випадку: автономний блог або ЖЖ !?

Для початку поділюся з Вами причиною, через яку я не став заводити черговий блог в ЖЖ. Чому черговий? Тому що у мене вже було пару блогів в ЖЖ, але створювалися вони для кросспостінг, тобто просування основного блогу чи сайту. Одним я припинив користуватися, тому що припинив роботу просувний сайт (це був мій перший сайт, присвячений кібер-спорту і, зокрема, комп'ютерної гри Counter-Strike 1.6). Другим я перестав користуватися, тому що не бачив ніякої користі від нього. Обидва цих блогу в ЖЖ працюють і по сей день (ось перший і другий ).

Повернемося до причини: я зважив усі ЗА і ПРОТИ блогу в ЖЖ і зрозумів, що він мені ні до чого. Ось хід моїх думок:

Плюси блогу в ЖЖ:

  • Досить просто розкрутити блог в Живому Журналі (завдяки френд-стрічці). Просто додаєте в друзі всіх, хто пише на тугіше тематику, що і Ви.
  • Сторінки Вашого блогу швидко індексуються. Часом навіть швидше, ніж на автономному блозі. Це відбувається завдяки високому рівню довіри до основного домену ЖЖ (а всі блоги створюються на домені третього рівня, наприклад, ritmlife.livejournal.com).
  • Можна заробляти на ЖЖ практично стільки ж, скільки і на автономному блозі. Правда, для цього буде потрібно купити платний аккаунт, щоб посилання з блогу стали індексуватися. До того ж на платному акаунті можна повісити блок Adsense. Але платний аккаунт, вартість якого приблизно 60 рублів на місяць, має і інші переваги над безкоштовним: відсутність реклами по всьому сайту (тобто не тільки користувачі Вашого блогу не бачитимуть рекламу на ньому, але і Ви не будіть бачити рекламу в інших блогах); можливість створити свій унікальний дизайн.
  • Блог легко створити і налаштувати.
  • Можна копіпаст і блогу нічого не буде.

Мінуси блогу в ЖЖ:

  • Чи не більший можливості в плані дизайну блогу.
  • Блог можуть закрити без вашого на те згоди з тих чи інших причин (наприклад, написали щось не так про президента).

Плюси автономного блогу:

  • Відсутність не потрібною реклами.
  • Велика шана до блогу (тому що він на платному хостингу, а не на безкоштовній блог-платформі).
  • Дизайн блогу - повністю на ваш розсуд. Тут немає ніяких кордонів.
  • Більше можливостей для заробітку.

Мінуси автономного блогу:

  • Хостинг зазвичай коштує дорожче, ніж платний аккаунт в ЖЖ.
  • Ви не є частиною ЖЖ-спільноти.
  • Вам потрібно вміти самому встановлювати CMS (систему управління сайтом) на сервер, «натягувати» шаблон і т.д. (Хоча, це не так складно, як здається на перший погляд). Ну або наймати програміста.
  • Потрібно писати тільки унікальні статті, інакше можна потрапити під фільтри Google і Яндекс .

І так, зваживши всі плюси і мінуси автономного блогу і блогу в ЖЖ, я вирішив, що краще заведу автономний блог. Встановити і налаштувати CMS я можу за пару годин. Потім залишиться тільки писати і писати.

Але якщо Ви початківець блогер, то Вам варто відповісти для себе на наступні питання:

  • Ви будете просто викладати свої думки в блог або ж хочете чогось більшого?
  • Ви хочете заробляти на своєму блозі?
  • Або ж Вашого основного блогу потрібна підтримка?

Якщо Ви плануєте писати в блог просто про те, що думаєте (докладніше про те, про що можна писати в блог тут ), То для цих цілей краще заведіть блог на платформі ЖЖ . І навіть платний аккаунт тут ні до чого. Якщо Вас бентежить реклама на сайті, то просто встановіть плагін Adblock Plus, який блокуватиме всю рекламу в Мережі. Якщо Ви пишіть цікаві пости, то користувачі будуть читати Ваш блок, незважаючи на рекламу в ньому.

Якщо Ви плануєте заробляти на своєму блозі, і заробляти пристойно, то рекомендую Вам створити блог на платному хостингу, тобто автономний блог. Тут кордону в плані заробітку Ви встановлюєте собі самі.

Якщо у Вас вже є блог, але він не користується популярністю, то, як варіантом для його просування, можна завести блог в ЖЖ, підключити для нього кросспостінг через Piston Poster або плагін для вашої CMS. Але на цьому ще не все. Далі Вам доведеться додавати в друзі на сайті LiveJournal тих користувачів, які близькі Вам за духом. Так Ви зможете залучити цільовий трафік на свій основний блог. Чесно скажу, я цим не користувався. Я створював блог в ЖЖ, щоб прискорити індексацію основного блога. І все!

Сподіваюся, ця стаття допоможе Вам визначитися з тим, де краще заводити блог: на платному хостингу (автономний) або в Живому Журналі.

Наостанок, хочу додати, що я все-таки заведу найближчим часом в ЖЖ блог на SEO тематику. Просто заради експерименту. Щоб перевірити, чи працюють методи просування автономних блогів для безкоштовних блог-платформ чи ні. А за одне і перевірю, чого можна додати з таким блогом. Можливо, вийде і монетизувати в майбутньому.

Як би там не було, про результати я обов'язково напишу в свій блог, який Ви зараз читаєте.


Залиш коментар, натисни «Мені подобається» ( «Like») і «Зберегти», а я напишу для тебе ще що-небудь цікаве :)

Чому черговий?
Ви хочете заробляти на своєму блозі?
Або ж Вашого основного блогу потрібна підтримка?