Статті - Навіщо потрібно пошукове просування сайтів?

  1. Принцип роботи пошукових систем

Bеб-дизайн, виготовлення сайту - це лише перший крок на шляху до успіху. Навіть найцікавіший контент і привабливий дизайн сторінки будуть марні, якщо користувач їх не побачить. Дійсно, в Інтернеті існує безліч ресурсів зі схожою тематикою, але одні відвідуються великим числом користувачів, а інші залишаються в невідомості. Звичайно, існують різні шляхи розкрутки: контекстна реклама, банери на тематичних форумах і так далі, але поки найефективнішим методом залишається пошукове просування сайту.

Розкрутка сайту дозволяє вирішувати такі завдання як:

  • Збільшення продажів товару або послуги
  • Формування лояльності до бренду
  • Донесення до цільової аудиторії необхідної інформації
  • Висвітлення новин компанії, підготовка аудиторії до PR акції
  • Безліч інших менш тривіальних завдань.

Пошукове просування сайту - це сукупність методів, що дозволяють підняти позицію сайту в різних пошукових системах по певних запитах. Цей вид інтернет-реклами є невід'ємною частиною інтернет-маркетингу - науки про те, як успішно рекламувати і продавати товари та послуги в Інтернеті. Просування сайту - це особлива реклама, ненав'язлива і не дратує.
Вона привертає тільки зацікавлену в вашої продукції або послуги аудиторію і зовсім не видно всім іншим. Цей вид інтернет-реклами набирає обертів популярності, оскільки просувати сайт можна і своїми силами (без додаткових капіталовкладень). А крім того, на ринку достатньо фахівців, які за порівняно невеликі гроші нададуть широкий спектр послуг з оптимізації і просуванню ваших веб-сторінок.

Принцип роботи пошукових систем

Ми не будемо детально розглядати як працюють пошукові системи, досить сказати що для їх роботи потрібні сотні тисяч серверів, величезні приміщення і велика команда співробітників підтримки. Для роботи пошукових систем застосовуються самі передові технології. Особливо в цьому плані відрізняється Google, думаю що штучний інтелект вперше розроблять саме в цій компанії.

Основні етапи роботи пошукової системи: Основні етапи роботи пошукової системи:

  • Збір інформації (індексація) - спеціальна програма-робот подорожує по сайтам і зберігає всю знайдену інформацію в базі. Робот переходить за посиланнями між сайтами, тому якщо на ваш сайт немає посилань, то робот до вас потрапити не може і вашого сайту не буде в результатах пошуку.
  • Збереження і впорядкування інформації - далі інформація стискається і зберігається за спеціальним алгоритмом так, щоб можна було швидко вибрати всі документи містять певне слово.
  • Пошук інформації в базі - коли людина вводить питання, пошукова система розбиває його на окремі слова і використовуючи алгоритм підбирає найбільш підходящі документи, що містять ці слова
  • Ранжування результатів пошуку - зазвичай результатів дуже багато (ви навряд чи зможете знайти питання, по якому буде менше сотні результатів) і потрібно їх впорядкувати за ступенем відповідності запиту (це називається релевантність)

Таким чином, щоб наш сайт був показаний людині серед перших результатів, сторінка нашого сайту з відповіддю на питання повинна бути визнана пошуковою системою найбільш релевантною. На релевантність впливає дуже багато чинників (сотні) з популярних можна привести ці:

  • Щільність слів з питання користувача на сторінці сайту
  • Розташування цих слів (на початку / середині / кінці сторінки)
  • Відповідність тематики сайту питання
  • Кількість посилань з інших сайтів на цю сторінку
  • Регіон сайту і регіон користувача задає питання
  • та ін.

Наприклад, в пошуковій системі Яндекс використовується більше 800 чинників ранжирування. Розуміння принципів ранжування дозволяє з великою ймовірністю виводити сайт на перші місця.

Сподіваюся після прочитання цієї статті вам стало зрозуміліше, що включає в себе робота по просуванню сайту. Найголовніше, що мені хотілося б донести, що сайтом потрібно займатися постійно. Акуратний і розвивається сайт обов'язково займе своє місце на перших сторінках пошукових систем. А скільки ж це буде коштувати якщо за просування компанії беруть від 10 тис і більше, але ж кидати просування не можна, тоді ваш сайт скотитися до самого кінця пошукача.

Намагайтеся більше уваги приділяти якості і зручності для користувача, щоб люди поверталися на ваш сайт і тоді не доведеться імітувати свою популярність. Класичне просування сайтів, орієнтоване на те, щоб здаватися хорошим сайтом, відходить у минуле. Пошуковики навчилися визначати якість сайту з поведінки користувачів, тому простий закупівлею посилань вже складно чогось досягти і навіть можна все зіпсувати.

Публікуйте свіжу корисну інформацію для своїх клієнтів, спілкуйтеся з ними в соціальних мережах, надавайте якісний сервіс і послуги, використовуйте прийоми маркетингу.

Якщо у вас залишилися питання, або ви захотіли самостійно освоїти цю ніш у, приходьте до нас на курс Сео просування .