Стратегія просування мобільного додатка: 7 методик для початківців
На сервісі Google Play розміщуються мобільні додатки для пристроїв з ОС Android. Ця оболонка найпоширеніша, а, отже, потенційна аудиторія користувачів велика, завоювавши яку можна отримати хороші вигоди.
етапи створення
З чого почати розробку мобільних додатків? Головне - це задумка, вона повинна бути новою. креативна ідея для мобільного додатка - це запорука успіху. Не обов'язково вибирати популярні категорії. Так, в іграх самим затребуваним напрямом були аркади, але пошук покемонів ввів нову популярну категорію «доповнена реальність».
На етапі розробки вже пора замислюватися про подальше просуванні. Якщо ви плануєте просувати його на всесвітньому ринку задумайтеся про локалізацію додатка. Необхідно використання англійської або функції вибору мови.
Далі, розміщуючи додаток на сервісі, слід дотримуватися правил ранжирування (врахувати рекомендації по ASO для додатків ). Кращі показники будуть, якщо використовувати ключові слова. Для оптимального опису додатка в Гугл Плей використовуйте можливості короткої форми і розширеної. Скорочений варіант містить 80 символів. Зацікавте користувача, оскільки не кожен зайде в повний опис.
Логотип - це те, на що звертають особливу увагу користувачі. До його оформлення існують свої вимоги:
- Він повинен бути унікальним і незабутнім.
- Чи не містити надто деталізованої інформації. На екрані мобільного її не буде видно, а сам значок буде виглядати незрозумілим.
- Для оформлення задійте 2 основних кольори.
Детальніше про те як створити іконку програми читайте в нашій статті .
Ефективність методів просування мобільного додатка
Для успіху програми необхідний високий рейтинг. Найбільше на цей показник впливають кількість завантажень і відгуки.
Методи просування:
- Контекстна реклама в Google ефективна тим, що охоплює широку цільову аудиторію. Однак варто розраховувати, що ефект вона приносить не швидкий, зате тривалий і стабільний.
- Інтерес до додатка підвищують огляди. Для цього ви можете замовити платний варіант у просунутих блогерів або написати лист-звернення. У повідомленні постарайтеся донести інформацію лаконічно і коротко, вказавши основні відмінності, переваги та посилання. Не забудьте подякувати за приділену на прочитання час. Оптимальна довжина «послання» до 1000 знаків, понад повідомлення ризикує залишитися непрочитаних.
- Використання зовнішніх посилань для просування поза магазином. Посилання при цьому краще оформляти з описом програми, а не просто із зазначенням «скачати тут». Фішка: для відстеження переходів по посиланнях і проведення аналітики важливо підключити Google Analytic або подібний сервіс. Тоді ви побачите, які джерела приносять більше аудиторії і можна зробити на них сильний акцент.
- Просування в соціальних мережах актуально для ігор. Для офісних і бізнес варіантів ефект майже не відчутний. Це пов'язано з тим, що часто люди приходять в соціальні мережі відпочивати і розважатися, а не працювати.
- Сервіси платній установки, де ви вносите плату за кількість завантажень. Ця стратегія просування мобільного додатка актуальна на початковому етапі, оскільки дозволяє набрати первісний рейтинг.
- Збільшення кількості відгуків можливо за плату. Також ви можете додати пункт в самому додатку, де при високій оцінці користувачеві запропонують перейти для написання відгуку в маркеті.
- Створення додатків-сателітів. Це ті, що безпосередньо з вашим не конкурують і можуть містити посилання або інформацію. Завдяки такому способу ви отримуєте додаткову аудиторію. Особливість цього методу полягає в тому, що при цьому також потрібно просувати додаток-сателіт.
Також дізнайтеся додаткові інструменти, як рекламувати додаток .
Просування добре проводити, маючи хоча б невеликий бюджет, так як ці методи приносять швидкий результат. Однак безкоштовні способи теж ефективні, але вимагають більше часу на реалізацію.