Лента новостей

Кредит под залог недвижимости
Необходимость в займе финансовых средств может возникнуть как у частного лица, так и предприятия. Сегодня кредитование не является особенной проблемой и, например, получить кредит под залог недвижимости

Недвижимость
Наша великая Родина богата прекрасными населенными пунктами и городами с удивительной архитектурой и комфортными условиями жизни. Конечно, очень привлекательна в этом плане Новосибирск, который расположен

Недвижимость новая рига
Хотите почувствовать себя королями? Хотя нет, так наверное могут жить только боги недвижимость новая рига. Элитный поселок с замечательной архитектурой, открытым спа, бассейнами, фонтанами. Все находиться

Инвестиции в недвижимость Европы: тенденции 2017 года
Для инвесторов: обзор ключевых рынков европейской недвижимости в 2017 году. Недвижимость в Германии Доля недвижимости Германии в ВВП страны сегодня составляет 9,8%. Недвижимость в Германии отличалась

Дешевая Польская недвижимость
Если по какой-то причине мы решили продать квартиру, безусловно, мы хотим, чтобы это сделать как можно скорее и по лучшей цене. Тем не менее, для этого можно, мы должны быть готовы. Ничто не остановит

«Недвижимость» / Госкорпорации отказано в эффективности
По результатам проверки Счетной палатой деятельности Фонда содействия реформированию жилищно-коммунального хозяйства ( Фонд ЖКХ), площадь аварийного жилья в стране выросла на 1,6 млн. квадратных метров

Лизинг недвижимости
Обычно компании берут аванс - 10-20 % со ставкой удорожания 6-8 %, иногда 10-12% в год на срок от 2 до 10 лет, предлагая различные варианты графиков лизинговых платежей. занимаются примерно десяток компаний

Специалист по недвижимости
Наша компания стремиться дать широкие возможности, удобство в работе без лишних трат всем участникам рынка недвижимости Крыма. Аренда квартир, комнат, коттеджей, продажа в Санкт-Петербурге Гильдия риэлторов

Коммерческие помещения | Жилье, недвижимость > Коммерческие помещения | Киев | SLANET
class="top_line"> id="topnav"> class="subcolumns" id="logonav"> id="nav demo" class="hlist"> id="topnav"> id="header_tab"> id="content"> class="c75l"> class="c25r"> class="subcolumns"> class="c75l">

Юрист по недвижимости
При осуществлении такой юридически сложной и трудоемкой сделки, как покупка или продажа квартиры или участка земли, достаточно часто возникает необходимость обращения за специализированной юридической

Структура сайту - ідеальна, для SEO, для людей

 1. Типи структури сайту
 2. Як подивитися структуру сайту
 3. Правильна структура сайту
 4. Структура великих сайтів - інтернет-магазину, каталогу
 5. Проектування структури сайту
 6. Як змінити структуру сайту

Доброго часу доби, дорогі читачі блога SEO-дилетантів . Сьогоднішня стаття буде присвячена організації структури сайту.
Я розповім, про ідеальну правильну структуру веб-ресурсу, про реальну, як на більшості сайтів інтернету, спробую розібратися, як змінити вже існуючу структуру, а чи треба її взагалі міняти, що робити, щоб пошукова система правильно розуміла структуру сайту.
Доброго часу доби, дорогі читачі  блога SEO-дилетантів
Варто відразу обмовитися, що структура сайту підрозділяється на внутрішню і зовнішню. Так само поділяють структуру сайту і структуру сторінки. В ідеальному сайті все повинно бути взаємопов'язане і доповнювати один одного. В реальності не все так однозначно. Давайте розбиратися по порядку.

Типи структури сайту

Для початку варто визначитися з базовими поняттями, що мається на увазі під внутрішньою структурою сайту.

У різних статтях інших авторів ви можете прочитати про те, що у сайтів є різні структури - лінійна, ієрархія, ще якась, це і правильно і не зовсім так. В даному випадку йдеться про те, як це бачить користувач. Як організована навігаційна ланцюжок на сайті.

Насправді ж, якщо говорити про внутрішню структуру сайту, то кожен сайт в своїй основі являє собою папку, точно таку ж, як у кожного з нас на комп'ютері.

Папка - це контейнер, в який ми можемо покласти все, що завгодно і в будь-якому порядку, в якому нам подобається. У ньому ми можемо створювати інші папки і розкладати документи по підпапках.

Як подивитися структуру сайту

Саме так бачать наш сайт індексуючі роботи пошукових систем. У Яндекс.Вебмайстер є спеціальний розділ Структура сайту.
Саме так бачать наш сайт індексуючі роботи пошукових систем

Правильна структура сайту

Коли інтернет-сайти були статичні, проблем з розумінням внутрішньої структури сайтів не виникало. Тому що зовнішня структура була повторенням внутрішньої. Для кінцевого користувача проявлялося це в URL адресах.

www.mysite.ru/ index.html
www.mysite.ru/ o-kompanii.html
www.mysite.ru/ uslugi /
www.mysite.ru/ uslugi / prodaga.html
www.mysite.ru/ uslugi / dostavka.html
www.mysite.ru/ kontakty.html

Не складно здогадатися, що в контейнері нашого сайту знаходяться

  Сторінки:
 1. Головна (index.html)
 2. Про компанію
 3. Контакти
  Тека:
 1. послуги
  Всередині папки сторінки
  1. продаж
  2. доставка

Але з появою систем управління контентом все змішалося в домі Облонських. Як таких сторінок не стало, їх не існує в фізичному вигляді, вони створюються на льоту, віртуально, через це на багатьох сайтах стало складно розібратися, де і що. А в гонитві за 3 кліком розробники не в змозі запропонувати навігацію, а відразу пхають все на головну.

Структура великих сайтів - інтернет-магазину, каталогу

Може воно і правильно, щоб користувачам було зручно. Але на ділі це створює нагромадження з посилань. Може воно і правильно, щоб користувачам було зручно

А адже логічніше було б інформацію про компанію та покупцям зробити розділом. Так, у кінцевій сторінки збільшиться рівень вкладеності на один клік, але така структура більш логічна і зрозуміла, як пошуковому роботу, так і користувачеві.

Ось як з цим впоралася інша велика компанія.

Залишивши в підвалі сайту всього одне посилання на розділ, в самому розділі створили додаткову систему навігації ланцюжок Залишивши в підвалі сайту всього одне посилання на розділ, в самому розділі створили додаткову систему навігації ланцюжок.

Я не кажу, що другий варіант єдино вірний, немає. Я вважаю, що все індивідуально. Якщо на сайті налічується більше 3-х сторінок, які можна об'єднати однією темою, то краще створювати розділ, який об'єднає ці сторінки.

На жаль, по суті своїй CMS не вміють створювати вкладеність контенту.
Наприклад, якщо переглянути інтернет-магазини, то всюди категорії товарів знаходяться в одній директорії сайту, як правило, це папка з назвою групи товарів, наприклад / computer, а товари в інший, наприклад, папка / products або / goods.
Чому так?

Вся справа в тому, що CMS працює з базою даних, яка представляє з себе набір таблиць. Є таблиця категорій, де міститься інформація про категорії - computer, hardware і т.п., а інформація про товар міститься в іншій таблиці - goods. Через те, що для формування сторінки категорії дані беруться з однієї таблиці, а для формування сторінки з товаром з іншої таблиці, з технічної точки зору дуже складно присвоїти різних таблицях один шлях URL.

В ідеальному сайті з точки зору архітектури кожна кінцева сторінка з продуктом повинна мати наступну структуру

www.mysite.ru/catalog/computers/notebooks/brand/art-123.html

Але з точки зору юзабіліті - це зло, тому що кінцева сторінка має 6-ий рівень вкладеності, а користувача не можна змушувати так багато клікати мишкою, він же втомитися може і піти на інший сайт, де все відразу на головній знаходиться. Смішно адже, але така реальність. Як же бути?

Проектування структури сайту

Знову ж таки, якщо говорити про ідеальний сайті, то структура повинна бути такою, а ось для розробників робота збільшиться, доведеться напружувати мозок. Програмісту потрібно подружити різні таблиці, дизайнеру продумати таку навігацію, щоб користувач зміг дістатися до кінцевої сторінки в 2-3 кліка, навіть якщо її вкладеність буде більше.

Це всього лише питання правильної організації навігаційного меню. Адже нам ніхто не забороняє розділи каталогу відразу розміщувати на головній, в такому випадку ми вже позбавляємося від 1-3 кліків.

Але кому хочеться робити зайву роботу? Ось так і живемо. Знаходимо оптимальне рішення при мінімумі витрат.

І користувачеві зручно і пошуковий робот як-небудь розбереться, не дивлячись на те, що Google з Яндексом прямо говорять - навігація повинна бути прозорою, логічною і зрозумілою.

Як би ми не хотіли, але організувати правильну структуру URL може тільки грамотний програміст, якому ще треба довести, що це важливо з точки зору SEO. На жаль, ті програмісти, яких я зустрічала, ніколи не задумаються, а як воно повинно бути не тільки з точки зору логіки програмного коду, але і з точки зору скануючого робота. Саме тому з появою CMS стало так складно розуміння структури сайту.

Відсутність правильно сформованих URL створює порушення внутрішньої структури сайту і вносить плутанину в розуміння зовнішньої структури, як професіоналом, так і користувачем.

Що робити?

Варіант перший. Якщо ресурс старий, добре індексується, на сторінках є PR, який страшно втратити, то краще нічого не робити і залишити все, як є.

Як змінити структуру сайту

Варіант другий. Якщо ви перфекціоніст і у вас руки чешуться зробити так, як треба, або ви вважаєте, що це головна причина, чому ваш сайт правильно не індексується пошуковим роботом, то рішення завжди можна знайти.

В основі побудова правильних URL лежить функція mod_rewrite, яка використовується в файлі .htaccess. З її допомогою можна створювати правила для URL. Не знаєте що таке файл .htaccess? Детальніше про файл .htaccess .

Попереджаю, я не програміст. Мої знання обмежуються рівно на стільки, на скільки я ділюся інформацією. Якщо вам потрібно налаштувати іншу CMS, шукайте відповіді в пошуку. Я даю загальну інформацію для розуміння проблеми

Давайте розглянемо на прикладі WordPress, як можна правильно організувати URL.

Рішення перевірено на WordPress 4.4.2.

В адмін панелі WordPress в налаштування постійних посилань, вибираємо пункт Довільно, в поле вставляємо:

/%category%/%postname%.html

Таким чином ми вказали, що сторінка з постом повинна мати вигляд
Таким чином ми вказали, що сторінка з постом повинна мати вигляд

www.mysite.ru/webmaster/struktura-site.html

Але WordPress влаштований так, що сама сторінка з рубрикою відкривається за адресою

www.mysite.ru/category/webmaster/

Те, від чого намагалися позбутися, знову заважає правильно організувати структуру сайту.
Але це не страшно. Відкриваємо файл .htaccess і додаємо в нього наступний код:


RedirectMatch 301 /category/(.*) http://mysite.ru/$1

Не забуваємо змінити mysite на адресу свого блогу.
Ось як вийшло у мене.
Не забуваємо змінити mysite на адресу свого блогу
Але є кілька АЛЕ!

Перше. На сторінках сайту посилання на рубрику все одно генерується виду:

www.mysite.ru/category/webmaster/

Кардинально ми нічого не поміняли, але, для користувачів в адресному рядку формується більш привабливий URL, а для пошукових роботів ми повідомили, що постійна адреса сторінки без папки / category /.

Друге. Не можна одну статтю відносити до різних рубриках. Кожній статті в URL буде присвоєна одна рубрика, та, яка буде першою за алфавітом.

Отже, тепер ми розуміємо, що таке структура сайту, який вона повинна бути і навіть вже знаємо, як це все організувати на динамічному сайті на прикладі WordPress.
У наступній статті я продовжу тему внутрішньої і зовнішньої структури сайту, але розмова буде не про технічну сторону питання, а про правильну навігації по сайту, про інструменти, за допомогою яких ми можемо організувати навігацію для користувачів без шкоди для пошукових роботів.

А поки я пишу нову статтю, можна почитати по темі:
Оптимізація WordPress. структура сайту
Правила юзабіліті сайту або як створити ідеальний сайт
Вибір CMS для сайту з точки зору SEO
Як правильно налаштувати URL адреса сайту в файлі .htaccess

Чому так?
Як же бути?
Але кому хочеться робити зайву роботу?
Що робити?
Htaccess?