Теми для wordpress - що краще, безкоштовний або платний шаблон WP?
Вітаю вас шановні читачі! Вивчивши цю статтю від початку і до кінця, ви будете чітко знати, що таке теми для WordPress, яких видів вони бувають і як правильно їх вибирати. А також, я розповім вам кілька перевірених веб-ресурсів, де їх можна скачати або купити не побоюючись за якість.
Під темою в Вордпресс мається на увазі повністю готове оформлення сайту (обкладинка), заточене під певний вид веб-ресурсу (новинний портал, блог, сайт візитка і т.д.), деякі веб-майстри називають їх шаблонами, але мені більше подобається перший варіант. Якщо подивитися на тему з технічного боку, то виглядає вона ось так:
На скріншоті вміст моєї преміум теми Sahifa. Як бачите, ця папка містить системні файли написані на мові програмування PHP, файли стилів, зображення, інші папки та скрипти. Всі шаблони в WordPress зберігаються в спеціально відведеній директорії wp-content / themes /.
А тепер найголовніше питання, навіщо потрібні платні шаблони для WordPress, якщо на просторах інтернету можна скачати величезна кількість безкоштовних? Вперше я зіткнувся з цим питанням, коли дізнався що таке WordPress і почав створювати свої перші web-ресурси на даному движку.
Взявши за основу свій багаторічний досвід у створення сайтів, блогів та інтернет-магазинів на движку Вордпресс, я розповім вам про всі плюси, мінуси і переваги, як платних так і безкоштовних шаблонів. Прочитавши цю невелику статтю від початку і до кінця, ви прийдете до чіткого, логічного висновку, що використання платних обкладинок набагато надійніше, зручніше і вигідніше.
Отже, давайте розбиратися. Якщо в пошук Яндекса вбити запит - «теми для WordPress», то можна побачити 17 млн відповідей. Чимало, правда?
Це говорить про те, що даний запит дуже популярний і якщо захотіти, то без особливих зусиль можна знайти і скачати величезна кількість безкоштовних варіантів на будь-якому смак і колір. Вам не здається дивним, чому програмісти створюють безкоштовні теми і роздає їх по всьому інтернету безоплатно? Особисто мені на думку відразу приходить російське народний вислів - «Безкоштовний сир буває тільки в мишоловці».
А зараз, дозвольте, я приведу вам списки плюсів і мінусів платних і безкоштовних шаблонів. А висновки ви робіть самі.
Безкоштовні теми:
плюси:
особисто я знаю тільки один єдиний плюс, це безкоштовність
мінуси:
погана якість, багато помилок у верстці і коді
можуть містити вшиті віруси, шкідливі коди і скрипти
Не оновлювати
повністю голий функціонал, потрібно встановлювати дуже багато плагінів, щоб його розширити, а це додаткове навантаження
в більшості випадків містять приховані, вшиті посилання розробника, які дуже погано впливають на просування молодого web-ресурсу
неунікальний дизайн
погана сумісність з поновлення WordPress
щоб підігнати тему під себе, потрібно копирсатися в коді або наймати фахівця
неадаптівний зовнішній вигляд (некоректно відображається на телефоні і планшеті)
в більшості випадків на іноземній мові
немає технічної підтримки
дуже низька унікальність сайту, безкоштовні обкладинки вже використовують кілька сотень тисяч користувачів по всьому світу
погана seo-оптимізація
відсутня інструкція по налаштуванню
Як бачите, у безкоштовного варіанту, мінусів набагато більше, ніж плюсів. Якщо все ж це вас не зупиняє, то завантажуйте їх тільки на офіційному сайті WordPress. Тепер давайте подивимося як йдуть справи у платного варіанту.
Платні теми:
плюси:
професійна і якісна верстка
100% повністю чистий код, без вірусів і шкідливих скриптів
висока унікальність дизайну
розширений функціонал і багато додаткових налаштувань, тобто абсолютно всі, навіть місце куди вставляти рекламу
адаптивний зовнішній вигляд (коректно відображається на всіх мобільних пристроях)
є технічна підтримка
грамотна оптимізації під ПС
всього один раз купивши тему для WordPress, ви можете створювати скільки завгодно сайтів
простота налаштувань, з якими впорається навіть 5-ти річна дитина
постійно оновлюються і поліпшуються розробниками
відмінна сумісність з оновленнями Вордпресс
легко підігнати шаблон під себе (можна в два кліка поміняти кольорову схему, шрифти, варіант верстки, зображення в шапці і т.д.)
можна підібрати спеціалізацію під блог, новинний сайт, інформаційний портал і т.д.
завжди присутні креативні, новомодні фішки в функціоналі і дизайні
є інструкція по налаштуванню
мінуси:
потрібно купувати, середня вартість 15-100 $
якщо купите шаблон в іноземній інтернет-магазині, то потрібно буде його переводити, це питання вирішується легко, напишіть мені через форму зворотного зв'язку, я дам вам контакти перевіреної людини у якого я завжди замовляю переклад
Я ще давно для себе прийняв рішення купити один раз преміум тему для WordPress, щоб взагалі не паритися з технічними параметрами і зміною зовнішнього вигляду і за весь час жодного разу не пошкодував про витрачені гроші. Мій шаблон постійно оновлюється, що я навіть не встигаю випробувати все нові функції і фішки, за що дуже вдячний розробникам. До речі, ось так виглядає меню настройки моєї теми:
Безумовно, WordPress дуже доступний і простий в використання движок, але іноді виникають такі ситуації, коли щось потрібно зробити під себе, для цього потрібно трохи порозбирали і поколупатися в коді. Одним з великих переваг платного варіанту, це те, що більшість всіх популярних правок робиться в два кліка за рахунок розширеного функціоналу і додаткового меню налаштувань.
Зараз я розповім вам про 2-х найпопулярніших і перевірених компаніях, які більше 10 років займаються розробкою і продажем преміум шаблонів для Вордпресс і інших CMS. Їхніми клієнтами є багато вебмастера і інтернет-студії, я теж купую у них. Отже, представляю вашій увазі дві великих інтернет-майданчики:
TemplateMonster - популярний в інтернеті супермаркет шаблонів і готових рішень, для швидкого і простого створення сайту будь-якої спеціалізації. На даний момент в їх каталозі міститься понад 45 000 готових тем. Компанія працює з 2002 року і є офіційним партнером розробників WordPress, Drupal, Joomla, WooCommerce багатьох інших платформ управління сайтами. За час існування компанії її клієнтами стали понад 1 450 000 людей. Безкоштовні шаблони від Монстра можна скачати - тут .
Themeforest - одна з найбільших англомовних інтернет-майданчиків в світі з продажу шаблонів, тим і плагінів для систем управління сайтами. Є одним з найбільш популярних по відвідуваності сайтів в світі, зайнявши в 2015 році 181-е місце в рейтингу Alexa Internet. В каталозі налічується більше 200 000 готових обкладинок для всіх популярних движків. Працює на інтернет-ринку більше 10 років і є офіційним партнером розробників WordPress, Joomla, Drupal та багатьох інших CMS.
Підіб'ємо підсумок, моя думка таке, якщо ви плануєте створити серйозний інтернет-проект (сайт, блог), розвивати його, а в майбутньому ще й заробляти на ньому, тоді задумайтеся над покупкою якісної, платній преміум теми для WordPress. Ви повинні розуміти, що будь-який бізнес потребує вкладень. Якщо ж ви хочете створити web-ресурс з метою «помотросіть і кинути», тоді безкоштовні шаблони саме те. Який з варіантів вибрати, вирішувати вам. На цьому у мене все.
А що ви думаєте з цього приводу? Яким варіантом користуєтеся у себе на сайті?
PS Скоро опублікую багато цікавого і корисного матеріалу! Щоб гарантовано отримати цей матеріал - підпишись на оновлення блогу і отримуй його прямо на свій E-mail. Підписатися на оновлення блогу прямо зараз.
З повагою, Іван Маслов !
А тепер найголовніше питання, навіщо потрібні платні шаблони для WordPress, якщо на просторах інтернету можна скачати величезна кількість безкоштовних?Чимало, правда?
Вам не здається дивним, чому програмісти створюють безкоштовні теми і роздає їх по всьому інтернету безоплатно?
А що ви думаєте з цього приводу?
Яким варіантом користуєтеся у себе на сайті?