theRunet »Поради малому бізнесу з просування в Instagram
- єдиний стиль instagram.com/treshstore У кожній великій компанії є свій бренд і єдиний стиль. Це...
- Чи не кількість, а якість
- фотографії
- хештеги
- Не просто просування, а й продажу
- живий аккаунт
єдиний стиль
instagram.com/treshstore
У кожній великій компанії є свій бренд і єдиний стиль. Це не завадить і малому бізнесу, особливо якщо він хоче просуватися в такий візуальної соцмережі, як Instagram.
«Найперше, що варто зробити, - це вибрати стилістику свого інстаграма. Врахувати треба все: формат фото (в рамках, кружочках в прямокутниках і так далі), фон, обробка фото і так далі. Чим точніше виражена стилістика, тим більше пізнаваний стає інстаграм. І навіть коли людина просто гортає інстаграм і раптом натикається на фото, він точно дізнається, що це ви », - каже співзасновник шоурума Tresh Store Алена Кикнадзе.
регулярність
Якщо ви вирішили просувати свій бізнес в соцмережах, не забувайте регулярно публікувати оновлення в ваших акаунтів. Інакше користувачі, які побачать, що ви цілий тиждень нічого не викладали, можуть подумати, що ви у відпустці. А якщо оновлень немає місяць, це за мірками нашого швидкого світу вже схоже на закриття бізнесу.
«Я думаю, що немає ніяких механізмів, які говорили б, скільки фото і як часто потрібно викладати. Головне, щоб пост був цікавим, а хронологія більш-менш плавної. Тобто краще викласти 3 фото через день, ніж всі в понеділок, а потім замовкнути на цілий тиждень », - радить фуд-блогер і автор аккаунта @darkzip Андрій Рудько.
Думки про те, скільки ж все-таки фотографій викладати в день і на тиждень, розходяться. В акаунті шоурума Tresh Store поновлення з'являються раз в 2-3 години, в сервісі по оренді суконь Dress Up Bar вважають, що потрібно публікувати фото від одного до трьох разів на день (чим популярніший аккаунт, тим більше), а в ательє з пошиття сорочок і чоловічих костюмів MTM-Moscow радять обмежитися 3-7 постами в тиждень. Можливо, це залежить від аудиторії - дівчата готові бачити більше одягу в своїй стрічці Instagram, ніж чоловіки.
«Тут все залежить від товару, з яким ви працюєте. Якщо це магазин дизайнерів з великим асортиментом, як у нас, то як раз фото в такий проміжок часу - це добре. Тому що і не набридаєш передплатникам, і в той же час знайомиш з товаром », - пояснює Олена Кикнадзе.
Чи не кількість, а якість
instagram.com/mtm_moscow
Але головне питання не в тому, як часто ви публікуєте фотографії, а наскільки вони якісні і цікаві.
«Якість публікацій - критично важливо, тому якщо немає змоги зробити кілька якісних - краще тоді одну відмінну публікацію, ніж багато, але слабеньких», - говорить директор з розвитку сервісу по оренді суконь Dress Up Bar Анна Бойко.
У зв'язку з цим багато представників малого бізнесу радять вести аккаунт самостійно, а не доручати це найнятому SMM-фахівця.
«Дотримуючись відомій фразі" хочеш зробити добре - зроби сам ", я думаю, що вести корпоративний обліковий запис в будь-якій соціальній мережі, особливо в інстаграм повинен самий зацікавлений у розвитку бізнесу людина в команді. Професійний СММ-щик може освоїти бюджет, може домогтися необхідних кількісних показників, але він не може головного - "вкласти душу" в один з проектів, який він веде. Наша аудиторія відчуває, що аккаунт @mtm_moscow чесний і цікавий, саме тому, на мій погляд, він досить успішний з точки зору продажів і інших характеристик, що визначають його ефективність », - вважає креативний директор та адміністратор Instagram-аккаунта компанії MTM-Moscow Максим Морозов.
З цим же згодна і керівник школи танців та фітнесу Вікторії Блинникова V-Concept :
«Я веду аккаунт сама, тому що тільки я знаю, яку інформацію треба викладати, так як це все пов'язано з фізіологією, спортом, танцями. Просто викладати і поширювати може будь-хто, а писати про це я повинна сама. До того ж, я знімаю дуже багато відео наших тренувань, і мені швидше викласти його самій, ніж перекинути комусь. Те ж саме і з фото. У нашому акаунті на всіх фото ви бачите наших учнів ».
фотографії
Найважливіше в Instagram - це, звичайно, самі фотографії. Вони повинні бути високої якості, благо сьогодні гарні знімки можна зробити практично на будь-який смартфон, не володіючи жодними особливими вміннями. Але це стосується технічної якості самої картинки, а ще ж важливо вміння скласти хорошу композицію. Якщо у вас немає природного чуття, постарайтеся для початку не перевантажувати кадр. Нехай в ньому буде трохи менше зайвих предметів і основне місце займає продукт, який ви представляєте. За це ж причини не використовуйте колажі - вони перевантажують картинку, від чого користувачеві стає складно сконцентруватися на головному.
«Я можу сказати, що якщо ви вирішили (або вже) заробити хоча б 1 рубль на вашому профілі, ви не маєте право на" ниття ", що немає фотоапарата, умінь і гарного фону. Оголосивши себе комерційної одиницею, ви повинні бути краще, якісніше і професійніше звичайних домашніх профілів про кішечок. Шукайте приклади, які досягають вашого серця, копіюйте їх, повторюйте, аналізуйте, що саме сподобалося в фото і як робити щось схоже у себе в профілі. Спробуйте змагатися з собою, роблячи кожен знімок краще колишнього », - радить фотоблогер Андрій Рудько.
хештеги
Багатьох дратує достаток хештегів, але більшість представників бізнес-проектів вважають, що вони необхідні для просування. Проте, потрібно пам'ятати, що справа не в кількості хештегів, а в тому, наскільки точно вони відповідають тематиці. Такі неконкретні поняття, як #love, #summer, #cute, навряд чи приваблять потрібних вам клієнтів. Хештеги повинні точно говорити про те, чим ви займаєтеся - випічкою, фотографією або організацією весіль.
«Так, хештеги дійсно допомагають, тільки не follow for follow, а якісь ближчі до життя і бізнесу, наприклад яневеста, іщураспорядітеля, свадьбавмоскве. Ставити потрібно те, що буде забивати при пошуку цільової клієнт », - каже керівник студії організації весіль МУХА Wedding Марія Семилетова.
Так само вважає і креативний директор ательє MTM-Moscow:
«Інструмент хештегов дуже ефективний на першому етапі формування аккаунта. Однак, я б радив не захоплюватися зайвою кількістю хештегов під фотографіями і відео. Набагато ефективніше придумати оригінальний і "звучний" набір тегів (від 3 до 5), за допомогою якого ви зможете правильно себе позиціонувати серед конкурентів і партнерів », - радить Максим Морозов.
І ще одна порада від професіоналів - ставити хештеги не в першому коментарі, а в другому.
«Хештег допомагають, якщо обрані вірно. Але точно ставити їх потрібно в другому коментарі, а не головне », - каже Андрій Рудько.
На думку співзасновника Tresh Store Олени Кикнадзе, хештеги потрібні не для просування, а для того, щоб допомогти користувачам знайти потрібний їм товар в акаунті компанії:
«Особисто я проти купи хештегов. По-перше це не особливо працює, а по-друге багатьох дратує. Куди цікавіше і правильніше робити свої хештеги до певної тематики і перейшовши по ньому клієнт зможе побачити весь спектр товарів до тієї чи іншої тематики саме у вас. А використовувати хештег для залучення нових клієнтів досить складна історія ».
Деякі проекти практично повністю відмовляються від хештегів.
«Ми проти хештегів, вважаємо, що краще працювати на якість. Виняток - це хештег нашого проекту #dressupbar і всякі смішні хештеги для конкурсів. Послуги ми теж часто поміщаємо під один хештег. Так було з послугою по корекції бровок », - розповідає Анна Бойко.
Не просто просування, а й продажу
Для багатьох невеликих компанія Instagram стає не просто інструментом просування, а основним інструментом продажів. Тому важливо повідомляти в ньому про новини компанії - акції, знижки, новинки і так далі.
«Майже про всі новини сервісу клієнти дізнаються з інстаграма @dressupbar_moscow. Нам вдалося домогтися того, що будь-який наш анонс знаходить відгук і дуже швидко збирає бажаючих », - каже Анна Бойко.
Але важливо пам'ятати, що аккаунт в Instagram - це не односторонній канал передачі інформації. Багато компаній отримують через Instagram питання про продукцію та послуги і навіть замовлення.
«Аккаунт @mtm_moscow - це і повноцінна вітрина нашого ательє, де ми розміщуємо приклади робіт (сорочки, блузки, чоловічі костюми, зшиті по персональним мірками нашими кравцями), і платформа для спілкування з клієнтами та цільовою аудиторією. Наше золоте правило - відповідати на коментарі користувачів протягом двох годин незалежно від часу доби і дня тижня », - ділиться досвідом Максим Морозов.
живий аккаунт
За рахунок фотографій Instagram є найбільш «живий» соцмережею. Її користувачі діляться своїм щоденним життям, тим, що оточує і хвилює їх в даний момент. Якщо ви хочете, щоб аккаунт вашого бізнесу виглядав в Instagram гармонійно, не варто намагатися зробити кожен пост схожим на рекламу глянцевого журналу.
Формат цієї соцмережі дозволяє викладати фотографії не тільки кінцевого продукту, але і процесу роботи, а також ділитися релевантною і корисною вашим передплатникам інформацією. Наприклад, якщо ви займаєтеся кулінарією або випічкою, ви можете поділитися якимись кулінарними секретами - звичайно, якщо вони не є вашими фірмовими.
Креативний директор ательє MTM-Moscow не обмежується інформацією безпосередньо про товар. У цьому акаунті можна знайти художні ілюстрації, короткі оповідання і атмосферні замальовки.
«Мені хотілося створити лайфстайл-аккаунт, який би не просто" продавав ", але і створював правильну атмосферу, популяризував послугу індивідуального пошиття, знайомив би з нею нашу цільову аудиторію. З цією метою в акаунті розміщуються не тільки приклади робіт, але і, наприклад, тематичні ілюстрації талановитих художників (Льоша Курбатов, Даша Бєлова, Оля Квітнева), які ми спеціально замовляємо для різних проектів, короткі статті про стиль і моду і не тільки (важливо відзначити, що всі наші тексти, починаючи від коментарів під фото до статей і оповідань пишемо ми самі - щось я, щось члени нашої команди), спеціалізовані рубрики та конкурси », - говорить Максим Морозов.
До того ж, не варто боятися розповідати про ваші проблеми, які є у кожного малого бізнесу. Але це має бути не ниття, а кейс.
«Я думаю, можна розповідати про проблеми, але не про кожну, а про цікаві, ключових. Особливо круто, якщо буде розповідь і про рішення. Головне - не спровокувати передплатників на хвилю світової і тлумачення ваших дій », - радить Андрій Рудько.