ТОП-7 помилок при просуванні турфірми в соціальних мережах / Статті на Profi.Travel
- Помилка № 1. Робота не на ту аудиторію
- Помилка № 2. Просування тільки в одній соцмережі
- Які ж соцмережі турагентства використовують найчастіше?
- Помилка № 3. Занадто мало або занадто багато контенту
- Помилка № 4. Поганий контент
- Помилка № 5. Відсутність єдиного стилю
- Помилка № 6. Ігнорування користувачів
- Помилка № 7. Використання тільки старих перевірених соцмереж
Які соцмережі найбільш ефективні для продажу турів, коли потрібно розміщувати пости, які фішки спрацюють в «ВКонтакте», але «проваляться» в Facebook і Instagram - експерти розповіли про найчастіших помилках турагентів.
Сьогодні соцмережі стали найпопулярнішим методом просування для турфірм - такий висновок можна зробити за підсумками недавнього опитування Profi.Travel .
Однак далеко не всі турпрофі навчилися правильно користуватися цим інструментом, що призводить до втрати потенційних клієнтів. Про найчастіших помилках турфірм нам розповіли бізнес-тренери.
Пошук аудиторії специфіка соцмереж частота публікацій зміст постів
оформлення групи Взаємодія з аудиторією нові соцмережі
Помилка № 1. Робота не на ту аудиторію
Перш ніж приступати до просування своєї компанії в соцмережах, варто задуматися - а де саме «живуть» ваші клієнти? Типові користувачі різних мереж відрізняються один від одного віком, статтю, положенням в суспільстві і достатком.
Наприклад, якщо ми говоримо про Facebook, то необхідно враховувати, що цей сайт обходить за популярністю «ВКонтакте» тільки в Москві, а в провінції - навпаки, йому поступається. Тому Антон Краснобабцев, тренер-консультант з менеджменту і комунікацій, керуючий партнер Key Solutions, радить робити головну ставку на FB тільки тим, чиєю цільовою аудиторією є жителі столиці та зарубіжні користувачі.
Андрій Левицький, фахівець з просування в соціальних мережах для турагентств:
Просування «ВКонтакте» підійде для будь-якого населеного пункту, будь це маленьке містечко або мегаполіс. Instagram також універсальна соціальна мережа, оскільки зараз перебуває в тренді. У свою чергу, «Однокласники» підійдуть тим, хто збирається працювати з більш вікової цільовою аудиторією, а Facebook - тим, хто хоче достукатися до самого «смачного» клієнта - чиновників, бізнесменів і так далі.
Детально про аудиторію в різних соціальних мережах:
«ВКонтакте»: середній вік аудиторії 20-30 років. Вважається, що середня платоспроможність не найвища, однак серед величезної кількості користувачів можна знайти практично будь-яку цільову аудиторію з різним достатком. Сайт популярний як в маленьких містах, так і в великих.
«Однокласники»: основна аудиторія - з регіонів, причому 70% - це жінки. Кожен третій користувач мережі старше 45 років, однак останні дослідження говорять, що близько чверті активних користувачів мережі - це молоді люди 25-35 років. Тут буде успішним просування послуг і товарів економ-сегмента.
Facebook: вік основної частини відвідувачів коливається в діапазоні 25-45 років, економічно активні з серйозним соціальним статусом і достатком не нижче середнього. На відміну від мереж, представлених вище, Facebook має вихід на міжнародну аудиторію.
Instagram: основна аудиторія Instagram - це молодь, причому 75% - жіночої статі. Мережа з'явилася відносно недавно, але вже зараз вона зібрала досить велику і платоспроможну аудиторію.
Помилка № 2. Просування тільки в одній соцмережі
Багато користувачів зареєстровані відразу на декількох сайтах, а тому експерти радять не обмежуватися тільки одним порталом - так буде більше шансів достукатися до «потрібних» клієнтів. Особливо актуальний такий підхід для турфірм, які не спеціалізуються на вузькому сегменті ринку, а працюють з різними пропозиціями. Робота через кілька каналів дозволить просувати «свій» турпродукт на «свою» цільову групу, не поєднуючи на одному паблік рекламу бюджетних автобусних турів і елітні подорожі на Мальдіви.
Які ж соцмережі турагентства використовують найчастіше?
як показав опитування Profi.Travel , Безумовним лідером є «ВКонтакте», проте на другому місці, відсунувши Facebook і Instagram, йдуть «Однокласники». І, хоча багато з упередженням ставляться до цієї мережі, бізнес-тренери рекомендують її освоювати. По-перше, сьогодні попит знизився в сторону більш бюджетного відпочинку, а в «Однокласниках» якраз велика частина аудиторії з економ-сегмента. По-друге, за словами Олександра Шнайдерман, спрощені настройки роблять соцмережа легкої для освоєння. Крім цього, фахівець відзначає, що можливостей для використання безкоштовної або малобюджетной реклами тут помітно більше, ніж, наприклад, на Facebook.
Помилка № 3. Занадто мало або занадто багато контенту
Якщо турфірма розміщує один пост в пару днів або навпаки публікує 20 записів на добу, її навряд чи чекає успіх. У першому випадку передплатники групи просто забудуть про неї, а в другому - одпишуть від безперервного потоку інформації. Експерти рекомендує дотримуватися золотої середини, при цьому в кожній мережі вона своя.
Майя Богданова, журналіст, контент-технолог, гендиректор піар-агентства «Діскавері центр»:
У Facebook потрібно робити хоча б 1 пост в день: при більш рідкісних оновлення ви просто втратите в стрічці у читачів - через особливості алгоритму її формування. Якщо ми говоримо про «ВКонтакте», то тут «хорошим тоном» є п'ять-сім-десять і більше постів в день, в іншому випадку група швидко зникне на тлі інших. Якщо ми беремо, наприклад, LiveJournal, то тут буде достатньо і однієї записи протягом кількох днів.
Важлива не тільки частота розміщення нових записів, а й час публікації, від якого буде залежати, чи зверне потенційний клієнт на ваш пост.
У який час краще всього розміщувати пости в соціальних мережах? *
Facebook: Найкращим часом вважається період з 13:00 до 15:00. Користувачі найбільш активні в понеділок, четвер і п'ятницю.
«ВКонтакте»: Статистика показує, що аудиторія найбільш активна з 13:00 до 16:00 і з 20:00 до 22:00. При цьому вечірній пік активності в два рази перевищує післяобідній. Абсолютна більшість лайків і коментарів доводиться на понеділок і воскресіння, а репости - на будні.
«Однокласники»: Найактивніше користувачі в п'ятницю і вихідні, причому читати новини, ставити лайки-репости воліють рано вранці.
Instagram: Ефективним часом для публікації вважаються 12.00, 15.00 і 22.00 за часовим поясом, в якому живе ваша аудиторія. При цьому багато користувачів переглядає пости, тільки прокинувшись, тому фотографії, викладені в 4-5 години ночі, виявляються найбільш помітними в досить порожній стрічці ранкових новин.
* У різних дослідженнях наводиться різна статистика по активності користувачів в соцмережах. Ми вказуємо найбільш поширені показники.
Враховуйте, що всі групи прагнуть розміщувати пости саме в зазначені годину-пік, в результаті новинні стрічки поповнюються лавиноподібно, і ваші записи можуть загубитися серед інших. Тому експерти радять методом проб і помилок шукати найбільш виграшне час саме для вашої аудиторії: викладати пости в різний час доби і стежити за відгуком.
Помилка № 4. Поганий контент
Щоб зацікавити потенційних клієнтів, необхідно не просто видавати їм добірки гарячих турів. Цю помилку допускають багато тургентства, і в результаті їх групи не дають ніякої віддачі.
Олександр Шнайдерман, бізнес-тренер і автор проекту «Партизанський маркетинг в туризмі»:
Агентства часто плутають поняття «сайт-вітрина турів» та «соціальна мережа». В соціальну мережу люди в першу чергу приходять не за інформацією, а за спілкуванням. Крім рекламних текстів під загальною назвою «КУПИ-КУПИ», агенти повинні готувати і різні тематичні матеріали про країни і подорожах, які дозволять учаснику спільноти заявити про себе.
Експерт радить створити контент-план, щоб заздалегідь визначитися, які публікації потрібно підготувати, які розіграші провести. Виберете три-п'ять видів постів, які зроблять співтовариство більш різноманітним, а головне цікавим і актуальним для туриста: наприклад, робота з запереченнями, поради покупцям, картинки / розваги та ін.
Важливий нюанс: візуальний формат записів повинен бути для кожної мережі свій.
Антон Краснобабцев, тренер-консультант з менеджменту і комунікацій, керуючий партнер Key Solutions:
Наприклад, Facebook ефективно просуває довгі текстові пости, «ВКонтакте» - графічну рекламу, Instagram - фото, і так з усіма іншими соціальними мережами.
Помилка № 5. Відсутність єдиного стилю
Щоб остаточно сформувати образ успішного турагентства, необхідно весь візуальний ряд сторінки в соцмережі привести до одноманітності. Для оформлення аватарки, меню групи «ВКонтакте» або фото профілю на Facebook потрібно використовувати зображення у фірмових кольорах, обов'язково з логотипом компанії. Всі записи на стіні теж повинні бути оформлені в єдиному стилі. Наприклад, в Instagram експерти радять використовувати один і той же фільтр для всіх фото, а при накладенні на картинку тексту, завжди брати один і той же шрифт. Ще один тренд в Instagram - вибрати два або три основних кольори-маркера, і ними відзначати публікації різної тематики: якщо рекламуєте тур, поставте текст на сіру плашку, якщо пишете корисний пост - на зелену, якщо відповідаєте на актуальні питання - на червону. В результаті відвідувач сторінки миттєво розбереться в навігації.
Важлива рада:
Обов'язково проставляйте логотип компанії на публікуються зображення і відео. Такий прийом дозволить не тільки надати оформленню однаковість і підвищити впізнаваність бренду, але і захистить від плагіату контенту. Детальніше про методи захисту від інтернет-злодійства читайте тут >>>
Помилка № 6. Ігнорування користувачів
Ще одна помилка, яку турагентства часто допускають у своїй роботі, - це недостатня увага до коментарів передплатників, питань, а тим більше заявками. Дуже важливо оперативно надавати клієнту потрібну йому інформацію, ділитися з ним корисними посиланнями, щоб переконати в ваших професійних якостях, і звичайно ж, оперативно підбирати тури.
Важливо, щоб турист міг знайти на вашій сторінці всі контакти турфірми: мова йде не тільки про телефон, адресу та електронну пошту, але і про посилання на офіційний сайт агентства і профілі в інших соціальних мережах, а також на особисті сторінки менеджерів.
Як швидше розкрутити свою спільноту в соцмережі?
- Проводьте конкурси репоста з туристичними призами і обов'язковою умовою вступу в групу;
- Придумайте розіграші, вікторини, флеш-моби та інший інтерактив - обов'язково з призами;
- Не витрачайте час на заповнення кожної сторінки окремо, використовуйте крос-постинг своїх записів з однієї соцмережі в іншу;
- Обмінюйтеся крос-посиланнями з іншими групами, подібними за цільовою аудиторією;
- Купівля платної реклами в новинних стрічках або в інших групах.
Помилка № 7. Використання тільки старих перевірених соцмереж
Закріпившись в декількох основних соцмережах, турагенти досить рідко звертають увагу на нові. А їх з кожним днем стає все більше. Експерти пропонують звернути увагу на такі, що швидко розвиваються проекти, як Periscope, а також мобільні месенджери - Viber, WhatsApp, Telegram.
Андрій Левицький, фахівець з просування в соціальних мережах для турагентств:
У Instagram і Periscope величезні перспективи. При правильній стратегії розвитку в Instagram можна отримувати якісні моментальні заявки, а Periscope дає можливість зарекомендувати себе як експерта і побудувати «двокрокового продажу». Всього лише треба зібрати свою цільову аудиторію і ділитися досвідом. На мій погляд, кожен поважаючий себе турагентство повинно бути присутнім в цих соціальних мережах.
Втім, фахівці радять не забувати і про старожилів ринку, які не так популярні серед масової аудиторії, зате дуже затребувані в деяких вузьких сегментах споживачів.
Майя Богданова, журналіст, контент-технолог, гендиректор піар-агентства «Діскавері центр»:
Турагенти можуть спробувати використовувати в своїй роботі Livejournal, «Сноб» і Twitter.
У Livejournal базується аудиторія від 30 і старше, яка цікавиться найрізноманітнішими темами і відрізняється непоганою платоспроможністю. Писати можна про що завгодно, головне, робити це змістовно і красиво. Вступайте в співтовариства по близькій вам тематиці, організуйте флешмоби, конкурси, голосування та інший інтерактив - все це допоможе залучити цільову аудиторію.
У Twitter основна аудиторія - це молодь з різним достатком. Найважливіше - навчитися вміщати думка в 140 знаків і працювати з актуальними хештегом, при правильному використанні яких ваша пропозиція побачать тисячі людей.
На порталі «Сноб» - одна з найбільш ласих аудиторій для лакшери-пропозицій. Щоб домогтися тут успіху, потрібно по можливості писати не рекламно і цікаво.
Читайте по темі
ТОП-7 секретів, як змусити e-mail розсилку приносити гроші
У який час краще всього розміщувати пости в соціальних мережах?
Як швидше розкрутити свою спільноту в соцмережі?