Трансформація SEO за останні три роки очима SEO-компанії
- Технічний аудит сайтів
- А що зараз
- внутрішні чинники
- А що зараз
- Зовнішні чинники
- А що зараз
- комерційні фактори
- А що зараз
- поведінкові чинники
- А що зараз
- висновок
SEO-компанія оглядає головні зміни та тренди SEO за останні три роки: що було актуально раніше, і з чого зараз складається робота SEO-фахівця.
Технічний аудит сайтів
внутрішні чинники
Зовнішні чинники
комерційні фактори
поведінкові чинники
висновок
Сучасне SEO переживає трансформацію, приходять нові прийоми просування. Якісний контент і UX-дизайн сайтів як і раніше високо цінуються Яндексом і Google, але деякі SEO-техніки вже пішли в минуле. Як змінювалася робота фахівців з просування на протязі декількох років? Розглянемо ключові зміни в пошуковому просуванні на практиці.
Технічний аудит сайтів
Технічний аудит - це те, з чого зазвичай починають роботу над сайтом SEO-фахівці. Буквально три роки тому технічного аудиту приділялася багато часу і уваги. Перевірялося буквально все: дублі, посилання, структура, карта сайту, редіректи, теги і багато іншого. Стандартний чек-лист займав кілька сторінок.
А що зараз
Весь список робіт з технічного аудиту сайту зараз можна умовно розділити на дві частини: важливі і менш важливі роботи. Перші включають в себе:
- настройку головного дзеркала з урахуванням тенденції переходу на https;
- перевірку регіональності в Яндексі;
- створення турбо-сторінок;
- наявність мобільної версії або адаптивної верстки;
- відсутність дублів.
Такі складові як валідність верстки, приховування блоків технічної інформації і т.п. Зараз менш важливі. Сайти в цілому стали якіснішими. Грубі технічні помилки зустрічаються все рідше і рідше, тому багато технічні фактори вже майже не впливають на позиції ресурсу у видачі.
внутрішні чинники
Ще в 2014-2015 роках присутність ключових слів в заголовку і тілі документа вважалося невід'ємною складовою успішного просування. Основний фокус при розробці SEO-стратегії і складанні семантичного ядра належав среднечастотним і низькочастотних запитах. Для просування комерційних запитів використовувалися короткі, структуровані тексти.
А що зараз
Ключові слова в текстах і заголовках все ще важливі, але набагато більшого значення набуває релевантність, потрапляння в Интент запиту. Пошукові системи прагнуть до того, щоб надавати результати, які відповідають намірам користувачів.
Голосовий пошук змінив структуру запитів. Вони стали довшими. З'явилося більше розмовних і просторічних слів в запитах. Сучасне SEO змушене підлаштовуватися під цю тенденцію, намагаючись дати максимально повну відповідь на запит, щоб охопити в тому числі і довгі фрази в розмовному стилі.
В рамках текстової оптимізації для інформаційних запитів переважає тренд на довгі грунтовні огляди. Для комерційних запитів при просуванні інтернет-магазинів переважає інша тенденція - зменшення обсягів тексту або повна його відсутність.
Онучі тексту після лістингу - застарілий формат
Міні-текст перед лістингом з входженням ключа - новий тренд
Оптимізований текст на сторінці - застарілий формат
Текст на сторінці нема тексту - новий тренд
В останньому випадку акцент текстової оптимізації зміщений на користь іншого контенту: списку товарів, фільтра, додаткових цінностей та іншого. Для сайтів послуг в текстовій оптимізації майже нічого не змінилося.
Зовнішні чинники
Незважаючи на заяви пошукових систем, що покупні посилання втратили значимість і їх використання загрожує санкціями, ще кілька років тому Посилальне просування працювало. Для масової покупки посилань з бірж оцінювався ряд параметрів сайтів-донорів:
- кількість посилань, що ведуть на сайт донора;
- число вихідних посилань з сайту донора;
- трафік у сайту донора.
Ці параметри дозволяли зрозуміти, чи створений сайт тільки для продажу посилань, чи є він живим і привабливим для користувачів. Якщо вхідних посилань було багато, вихідних - мало, в місяць на сайт заходило більше тисячі відвідувачів, такий сайт вважався придатним для покупки посилань з нього.
Також враховувалися сторінкові метрики:
- наявність контенту на сторінці;
- невелика кількість вихідних посилань;
- індексація сторінки пошуковими системами і дата її занесення в кеш Яндекса і Google не більше 40 днів.
А що зараз
Фактично в Яндексі вже можна просуватися без посилань. Для успішного просування в Google посилання все ще необхідні. Але важливо не стільки кількість, скільки якість. Лінкбомбінг більше не працює. Необхідна грамотно складена посилальна стратегія, яка включає в себе:
- оцінку типу ресурсу, наприклад, можна ставити посилання з «живих» форумів, використовувати природні джерела - сайти відгуків і т.д.
- оцінку якості майданчика з точки зору її популярності і модерується;
- підбір якісних сайтів для купівлі вічних посилань. Для оцінки донорів використовуються ті ж параметри, що і кілька років тому.
комерційні фактори
Оптимізація комерційних чинників ще 3-4 роки тому робилася за стандартним чек-листу. SEO-фахівці оцінювали асортимент інтернет-магазину, форми зворотного зв'язку, сторінки контактів, наявність онлайн-консультанта і груп у соціальних мережах, розділи з акціями і спецпропозиціями, варіанти доставки, адаптацію під мобільні пристрої і ще ряд параметрів. Стандартного чек-листа було досить для перевірки та оптимізації комерційного ресурсу.
А що зараз
Робота над комерційними факторами включає кілька етапів. Спочатку сайт перевіряється по чек-листу, а потім ведеться робота по двох напрямках:
- аналіз успішних конкурентів;
- аудит змісту.
Для аналізу конкурентів знімається ТОП-10 видачі за ключовими словами з семантичного ядра сайту, який просувається. Далі ресурси конкурентів детально розбираються по пунктам чек-листа. Так виникає розуміння, що необхідно впровадити. Наприклад, якщо у всіх конкурентів в ТОПі вказано за два номери телефону, значить просувний ресурс теж повинен мати два номери.
Також в рамках аналізу конкурентів необхідно оцінити дизайн, юзабіліті сайтів з ТОПу, звернути увагу на описи товарів і послуг, посилання на сторінках.
Аудит змісту здійснюється в рамках окремих сторінок. Вибравши 2-3 просуваються частотних запиту з конкретної сторінки, ми вивчаємо ТОП видачі за цими ключовими словами. Аналізувати слід тільки сайти такого ж типу, як наш ресурс. Наприклад, якщо ми просуваємо інтернет-магазин, то і порівнювати ресурс будемо тільки з магазинами. Далі складається таблиця, в якій виписується кожна деталь, знайдена на сторінках сайтів конкурентів. У підсумку виходить довгий список, пункти якого перевіряються по кожному конкуренту.
Аудит змісту головної сторінки
Ті деталі, які повторюються найчастіше у конкурентів, необхідно впровадити і на наш ресурс для його успішного просування.
поведінкові чинники
Поведінкові чинники в 2015 році відігравали важливу роль в просуванні. Всі хотіли їх поліпшити, але працювали над ними поверхово, чіткого алгоритму дій з розгорнутою аналітикою і постаналітікой не існувало.
А що зараз
Вплив поведінкових факторів неухильно зростає. Всі інші фактори (технічні, комерційні, текстові) SEO-фахівці підглядають один у одного і намагаються зробити аналогічно. Оцінити поведінкові фактори, грунтуючись на сайтах в ТОПі, неможливо. Тому робота по поліпшенню поведінкових метрик зараз особливо важлива в рамках успішного просування сайту. Ось що аналізують фахівці, працюючи над поведінковими чинниками:
- CTR запиту в пошуковику по відношенню до сторінці сайту, що просувається;
- CTR всіх запитів, що ведуть на просувається сторінку (середній CTR сторінки);
- середній CTR сайту в пошуковій системі;
- список запитів, які ведуть на сайт (скільки їх в цілому, скільки знає пошукова система в рамках нашої тематики);
- список і число запитів, що ведуть на сторінку;
- середня позиція запитів, що ведуть на сайт і сторінку;
- довгі кліки з пошукової системи за запитом, в результаті яких користувач провів більше 1 хвилини або більше 3 хвилин на сайті або сторінці;
- показники відмов.
Якщо раніше як такої механіки по роботі з усіма цими показниками не було, зараз вона з'явилася. В результаті аналізу SEO-фахівець може будувати гіпотези, перевіряти їх та вносити зміни на сайт.
висновок
SEO на наших очах зазнає суттєвих змін. Методи, які ще пару років тому успішно застосовувалися в просуванні ресурсів, зараз втратили своє значення. Їм на зміну прийшли нові тренди і стратегії. Важливо не тільки знати про них, але і використовувати в своїй роботі, щоб бути на крок попереду конкурентів.
Артур Латипов, керівник інтернет-агентства SEO Інтелект
Як змінювалася робота фахівців з просування на протязі декількох років?