Лента новостей

Кредит под залог недвижимости
Необходимость в займе финансовых средств может возникнуть как у частного лица, так и предприятия. Сегодня кредитование не является особенной проблемой и, например, получить кредит под залог недвижимости

Недвижимость
Наша великая Родина богата прекрасными населенными пунктами и городами с удивительной архитектурой и комфортными условиями жизни. Конечно, очень привлекательна в этом плане Новосибирск, который расположен

Недвижимость новая рига
Хотите почувствовать себя королями? Хотя нет, так наверное могут жить только боги недвижимость новая рига. Элитный поселок с замечательной архитектурой, открытым спа, бассейнами, фонтанами. Все находиться

Инвестиции в недвижимость Европы: тенденции 2017 года
Для инвесторов: обзор ключевых рынков европейской недвижимости в 2017 году. Недвижимость в Германии Доля недвижимости Германии в ВВП страны сегодня составляет 9,8%. Недвижимость в Германии отличалась

Дешевая Польская недвижимость
Если по какой-то причине мы решили продать квартиру, безусловно, мы хотим, чтобы это сделать как можно скорее и по лучшей цене. Тем не менее, для этого можно, мы должны быть готовы. Ничто не остановит

«Недвижимость» / Госкорпорации отказано в эффективности
По результатам проверки Счетной палатой деятельности Фонда содействия реформированию жилищно-коммунального хозяйства ( Фонд ЖКХ), площадь аварийного жилья в стране выросла на 1,6 млн. квадратных метров

Лизинг недвижимости
Обычно компании берут аванс - 10-20 % со ставкой удорожания 6-8 %, иногда 10-12% в год на срок от 2 до 10 лет, предлагая различные варианты графиков лизинговых платежей. занимаются примерно десяток компаний

Специалист по недвижимости
Наша компания стремиться дать широкие возможности, удобство в работе без лишних трат всем участникам рынка недвижимости Крыма. Аренда квартир, комнат, коттеджей, продажа в Санкт-Петербурге Гильдия риэлторов

Коммерческие помещения | Жилье, недвижимость > Коммерческие помещения | Киев | SLANET
class="top_line"> id="topnav"> class="subcolumns" id="logonav"> id="nav demo" class="hlist"> id="topnav"> id="header_tab"> id="content"> class="c75l"> class="c25r"> class="subcolumns"> class="c75l">

Юрист по недвижимости
При осуществлении такой юридически сложной и трудоемкой сделки, как покупка или продажа квартиры или участка земли, достаточно часто возникает необходимость обращения за специализированной юридической

Трансформація SEO за останні три роки очима SEO-компанії

 1. Технічний аудит сайтів
 2. А що зараз
 3. внутрішні чинники
 4. А що зараз
 5. Зовнішні чинники
 6. А що зараз
 7. комерційні фактори
 8. А що зараз
 9. поведінкові чинники
 10. А що зараз
 11. висновок

SEO-компанія оглядає головні зміни та тренди SEO за останні три роки: що було актуально раніше, і з чого зараз складається робота SEO-фахівця.

Технічний аудит сайтів
внутрішні чинники
Зовнішні чинники
комерційні фактори
поведінкові чинники
висновок

Сучасне SEO переживає трансформацію, приходять нові прийоми просування. Якісний контент і UX-дизайн сайтів як і раніше високо цінуються Яндексом і Google, але деякі SEO-техніки вже пішли в минуле. Як змінювалася робота фахівців з просування на протязі декількох років? Розглянемо ключові зміни в пошуковому просуванні на практиці.

Розглянемо ключові зміни в пошуковому просуванні на практиці

Технічний аудит сайтів

Технічний аудит - це те, з чого зазвичай починають роботу над сайтом SEO-фахівці. Буквально три роки тому технічного аудиту приділялася багато часу і уваги. Перевірялося буквально все: дублі, посилання, структура, карта сайту, редіректи, теги і багато іншого. Стандартний чек-лист займав кілька сторінок.

А що зараз

Весь список робіт з технічного аудиту сайту зараз можна умовно розділити на дві частини: важливі і менш важливі роботи. Перші включають в себе:

 • настройку головного дзеркала з урахуванням тенденції переходу на https;
 • перевірку регіональності в Яндексі;
 • створення турбо-сторінок;
 • наявність мобільної версії або адаптивної верстки;
 • відсутність дублів.

Такі складові як валідність верстки, приховування блоків технічної інформації і т.п. Зараз менш важливі. Сайти в цілому стали якіснішими. Грубі технічні помилки зустрічаються все рідше і рідше, тому багато технічні фактори вже майже не впливають на позиції ресурсу у видачі.

внутрішні чинники

Ще в 2014-2015 роках присутність ключових слів в заголовку і тілі документа вважалося невід'ємною складовою успішного просування. Основний фокус при розробці SEO-стратегії і складанні семантичного ядра належав среднечастотним і низькочастотних запитах. Для просування комерційних запитів використовувалися короткі, структуровані тексти.

А що зараз

Ключові слова в текстах і заголовках все ще важливі, але набагато більшого значення набуває релевантність, потрапляння в Интент запиту. Пошукові системи прагнуть до того, щоб надавати результати, які відповідають намірам користувачів.

Голосовий пошук змінив структуру запитів. Вони стали довшими. З'явилося більше розмовних і просторічних слів в запитах. Сучасне SEO змушене підлаштовуватися під цю тенденцію, намагаючись дати максимально повну відповідь на запит, щоб охопити в тому числі і довгі фрази в розмовному стилі.

В рамках текстової оптимізації для інформаційних запитів переважає тренд на довгі грунтовні огляди. Для комерційних запитів при просуванні інтернет-магазинів переважає інша тенденція - зменшення обсягів тексту або повна його відсутність.

Онучі тексту після лістингу - застарілий формат

Міні-текст перед лістингом з входженням ключа - новий тренд

Оптимізований текст на сторінці - застарілий формат

Текст на сторінці нема тексту - новий тренд

В останньому випадку акцент текстової оптимізації зміщений на користь іншого контенту: списку товарів, фільтра, додаткових цінностей та іншого. Для сайтів послуг в текстовій оптимізації майже нічого не змінилося.

Зовнішні чинники

Незважаючи на заяви пошукових систем, що покупні посилання втратили значимість і їх використання загрожує санкціями, ще кілька років тому Посилальне просування працювало. Для масової покупки посилань з бірж оцінювався ряд параметрів сайтів-донорів:

 • кількість посилань, що ведуть на сайт донора;
 • число вихідних посилань з сайту донора;
 • трафік у сайту донора.

Ці параметри дозволяли зрозуміти, чи створений сайт тільки для продажу посилань, чи є він живим і привабливим для користувачів. Якщо вхідних посилань було багато, вихідних - мало, в місяць на сайт заходило більше тисячі відвідувачів, такий сайт вважався придатним для покупки посилань з нього.

Також враховувалися сторінкові метрики:

 • наявність контенту на сторінці;
 • невелика кількість вихідних посилань;
 • індексація сторінки пошуковими системами і дата її занесення в кеш Яндекса і Google не більше 40 днів.

А що зараз

Фактично в Яндексі вже можна просуватися без посилань. Для успішного просування в Google посилання все ще необхідні. Але важливо не стільки кількість, скільки якість. Лінкбомбінг більше не працює. Необхідна грамотно складена посилальна стратегія, яка включає в себе:

 • оцінку типу ресурсу, наприклад, можна ставити посилання з «живих» форумів, використовувати природні джерела - сайти відгуків і т.д.
 • оцінку якості майданчика з точки зору її популярності і модерується;
 • підбір якісних сайтів для купівлі вічних посилань. Для оцінки донорів використовуються ті ж параметри, що і кілька років тому.

комерційні фактори

Оптимізація комерційних чинників ще 3-4 роки тому робилася за стандартним чек-листу. SEO-фахівці оцінювали асортимент інтернет-магазину, форми зворотного зв'язку, сторінки контактів, наявність онлайн-консультанта і груп у соціальних мережах, розділи з акціями і спецпропозиціями, варіанти доставки, адаптацію під мобільні пристрої і ще ряд параметрів. Стандартного чек-листа було досить для перевірки та оптимізації комерційного ресурсу.

А що зараз

Робота над комерційними факторами включає кілька етапів. Спочатку сайт перевіряється по чек-листу, а потім ведеться робота по двох напрямках:

 • аналіз успішних конкурентів;
 • аудит змісту.

Для аналізу конкурентів знімається ТОП-10 видачі за ключовими словами з семантичного ядра сайту, який просувається. Далі ресурси конкурентів детально розбираються по пунктам чек-листа. Так виникає розуміння, що необхідно впровадити. Наприклад, якщо у всіх конкурентів в ТОПі вказано за два номери телефону, значить просувний ресурс теж повинен мати два номери.

Також в рамках аналізу конкурентів необхідно оцінити дизайн, юзабіліті сайтів з ТОПу, звернути увагу на описи товарів і послуг, посилання на сторінках.

Аудит змісту здійснюється в рамках окремих сторінок. Вибравши 2-3 просуваються частотних запиту з конкретної сторінки, ми вивчаємо ТОП видачі за цими ключовими словами. Аналізувати слід тільки сайти такого ж типу, як наш ресурс. Наприклад, якщо ми просуваємо інтернет-магазин, то і порівнювати ресурс будемо тільки з магазинами. Далі складається таблиця, в якій виписується кожна деталь, знайдена на сторінках сайтів конкурентів. У підсумку виходить довгий список, пункти якого перевіряються по кожному конкуренту.

Аудит змісту головної сторінки

Ті деталі, які повторюються найчастіше у конкурентів, необхідно впровадити і на наш ресурс для його успішного просування.

поведінкові чинники

Поведінкові чинники в 2015 році відігравали важливу роль в просуванні. Всі хотіли їх поліпшити, але працювали над ними поверхово, чіткого алгоритму дій з розгорнутою аналітикою і постаналітікой не існувало.

А що зараз

Вплив поведінкових факторів неухильно зростає. Всі інші фактори (технічні, комерційні, текстові) SEO-фахівці підглядають один у одного і намагаються зробити аналогічно. Оцінити поведінкові фактори, грунтуючись на сайтах в ТОПі, неможливо. Тому робота по поліпшенню поведінкових метрик зараз особливо важлива в рамках успішного просування сайту. Ось що аналізують фахівці, працюючи над поведінковими чинниками:

 • CTR запиту в пошуковику по відношенню до сторінці сайту, що просувається;
 • CTR всіх запитів, що ведуть на просувається сторінку (середній CTR сторінки);
 • середній CTR сайту в пошуковій системі;
 • список запитів, які ведуть на сайт (скільки їх в цілому, скільки знає пошукова система в рамках нашої тематики);
 • список і число запитів, що ведуть на сторінку;
 • середня позиція запитів, що ведуть на сайт і сторінку;
 • довгі кліки з пошукової системи за запитом, в результаті яких користувач провів більше 1 хвилини або більше 3 хвилин на сайті або сторінці;
 • показники відмов.

Якщо раніше як такої механіки по роботі з усіма цими показниками не було, зараз вона з'явилася. В результаті аналізу SEO-фахівець може будувати гіпотези, перевіряти їх та вносити зміни на сайт.

висновок

SEO на наших очах зазнає суттєвих змін. Методи, які ще пару років тому успішно застосовувалися в просуванні ресурсів, зараз втратили своє значення. Їм на зміну прийшли нові тренди і стратегії. Важливо не тільки знати про них, але і використовувати в своїй роботі, щоб бути на крок попереду конкурентів.

Артур Латипов, керівник інтернет-агентства SEO Інтелект

Як змінювалася робота фахівців з просування на протязі декількох років?