У чому різниця між брендовими і незалежними візажистами
У 2017 році терміни «головний візажист бренду» і «популярний незалежний візажист» звучать однаково переконливо: на світські заходи Олену Кригін запрошують нарівні з ведучим візажистом Chanel Ернестом Мунтаніолем, а головний візажист Make Up For Ever Анна Меркушева проводить майстер-клас разом з незалежним майстром Тімою Лео. Інстаграм-акаунти двох типів візажистів буває складно відрізнити: наприклад, кількість знімків селебріті в особистому акаунті Ольги Романової так само велика, як і список зіркових клієнтів ведучого візажиста Estée Lauder Олени МОТІНОВА. Проте самі візажисти запевняють: між їхніми посадами проходить чітка межа.
Косметика
Якщо на бейджі візажиста блищать знайомі букви - зрозуміло, якого бренду буде хайлайтер на спинці вашого носа. Компанія постачає свого майстра всім необхідним і новим - і це викликає довіру, навіть якщо вам незнайоме ім'я самого візажиста, доводить дослідження BoF.
У 2017 році бренди шукають не візажистів з ім'ям, а тих, хто «має креативним поглядом на косметику бренду і знає, як її реалізувати». За інформацією видання, це запорука лояльного ставлення покупців. Кейсів фрілансерів люди довіряють з іншої причини: здається, що кожен олівець і спонж тут з'явився не через споріднення з брендом, а за кращі властивості. Але це не зовсім так.
Ніка Кисляк, незалежний візажист. Стала популярною після репоста від Пет Макграт:
Приємний момент в роботі незалежного візажиста - косметика, яку надсилають в подарунок найрізноманітніші бренди. Це ще й велика економія. Я дружу майже з усіма брендами, кошти від яких використовую в роботі. Чи не дружу, мабуть, тільки з тими, яких немає в Росії. Моя реакція на подарунки буває різною. Є звичайна ввічливість, коли я дякую за подарунок в соцмережах, а є моє експертну думку. Я не пишу хвалебні відгуки про продукти, які мені не сподобалися. Довго тестую і даю чесну оцінку - для мене це важливо.
Анна Меркушева, головний візажист Make Up For Ever в Росії:
Я майже завжди користуюся засобами Make Up For Ever - тому що все потрібне вже у мене під рукою, і я точно знаю, що вони мене не підведуть. Так, і мені приємно чути, як моделі і клієнти дізнаються свої улюблені баночки на моєму робочому столі.
Скажу чесно, що сама користуюся продуктами Make Up For Ever. Моє улюблене тональний засіб - Water Blend, не через бренду, а тому що воно не відчувається на шкірі. Кожен день наношу водостійкий гелевий пігмент для брів Aqua Brow. Постійно користуюся кремовими рум'янами і хайлайтер з палетки Pro Sculpting.
Ольга Фокс, незалежний візажист, ніколи не працювала в складі бренду:
Я намагаюся дружити з брендами - це дає можливість поспілкуватися з цікавими людьми, завести нові знайомства, спробувати новинки перед стартом їх офіційного продажу, побувати на закритих презентаціях, полюбити і залишити в своїй або робочої косметичці продукти, які чомусь пропустила на полицях. Але в соціальних мережах я розповідаю тільки про тих засобах, якими користуюся. До того ж я не беру косметику брендів, які мені не підходять ні для роботи, ні для себе.
Катерина Пономарьова, провідний візажист MAC в Росії і СНД:
Так, я користуюся косметикою MAC не тільки в роботі. Улюблені кошти, які я сама із задоволенням наношу, - туш Upward Lash для обсягу і довжини вій, матова пудра Studio Fix і кремовий коректор Mineralize Concealer. Люблю мій бренд за його стиль, який легко відрізнити від інших, за артистичний характер, за те, що він створює косметику зі змістом. Чи не щоб ви були схожі на когось ще, а щоб висловили свою індивідуальність.
Тіма Лео, незалежний візажист, в минулому - головний візажист Inglot:
Коли ти працював з однією і тією ж косметикою три роки, починаєш прагнути до різноманітності.
Незважаючи на це, в моєму робочому наборі з Inglot залишаються: величезна палітра тіней, Duraline - засіб для їх розведення, основа для макіяжу очей, пігменти і кисті, які я дуже люблю. Я правда вважаю, що косметика Inglot відмінної якості.
просування
Фахівці піар-відділів бренду беруть на себе кількість згадок про провідних візажистів в пресі, а також створюють і виконують плани публікацій, відповідають на електронні листи, домовляються з блогерами. Що стосується незалежних візажистів, то для них ключовим способом просування залишається особистий аккаунт в інстаграме. Що ж виявляється ефективніше і з чого починати молодим визажистам?
Ніка Кисляк, незалежний візажист:
Якщо візажист ще не дуже відомий і йому робить пропозицію компанія з ім'ям, то варто погоджуватися. Це допоможе тут же відкрити нові горизонти. Найчастіше початківцям визажистам не пропонує очолити марку - якийсь свій досвід обов'язково повинен бути.
Потрібно розвиватися, вчитися у кращих і сформулювати в своїх думках, чого ти хочеш по-справжньому, що зробить тебе щасливим в професії. Важливо зрозуміти, хто вони - ваші передплатники. Хто завгодно, лише б побільше? А далі побудувати певну стратегію - в цьому може допомогти найнятий коуч.
Для аккаунта візажиста дуже важливі привабливі, що запам'ятовуються знімки. Для мене дуже важливі щирість, легкість, натхнення, пошук себе. Необхідно самому ставити собі завдання. Коли Пет Макграт в перший раз виклала мою роботу, це було повним сюрпризом! Ми просто зустрілися з фотографом Олександрою Лерой і зробили б'юті-зйомку для себе. Ми не думали про чиємусь думці, все було на одному диханні - і це вистрілила!
Напевно, головний плюс просування в відомому бренді - це статус. Твоє ім'я нібито поміщають в красиву рамочку. Стабільний дохід. Колосальний досвід. Продуманий піар - і ось ти стаєш більш відомою. Освоюєш нові навички, тому що не тільки робиш макіяж, але і виступаєш, пишеш коментарі, статті, проводиш навчання, клієнтські дні, розробляєш нову гаму засобів.
У Росії з брендових майстрів стежу тільки за аккаунтом Каті Пономарьової з MAC Вона часто викладає огляди новинок, цікаві прийоми в макіяжі. Все-таки ніхто так добре не знає марку, як її головний візажист.
Анна Меркушева, головний візажист Make Up For Ever в Росії:
Так вийшло, що я відразу прийшла на позицію головного візажиста. І хочу вам сказати: це, мабуть, ще складніше, ніж поступово рухатися по кар'єрних сходах. Мене ніхто в Москві не знав, і команда не сприймала серйозно, так що довелося швидко доводити свій професіоналізм, налагоджувати нові робочі контакти.
Мене запросили в бренд після закінчення академії Make Up For Ever в Парижі. До навчання я вже працювала візажистом - поїхала в Париж, щоб струсити уяву, розширити знання. Рішення стало доленосним: мої роботи відзначили і бренд мною зацікавився. Коли я повернулася в Санкт-Петербург, мені подзвонили з московського офісу Make Up For Ever. Через два тижні я переїхала в Москву і приступила до роботи.
Я б порадила молодим визажистам просувати себе і в рамках бренду, і в інстаграме. Одне іншому не заважає. Мені здається, що робота в бренд - це відмінний, важливий досвід. По-перше, це можливість об'єктивно подивитися на роботу з іншого боку. По-друге, зрозуміти, як спілкуватися з майбутніми клієнтами. По-третє, дізнатися більше про продукти, навчитися їх використовувати. По-четверте, бренд завжди проводить тренінги для учасників команди, і у початківців візажистів з'являється можливість набити руку, отримати грамотну пораду, відточити техніку.
Головному візажиста бренду потрібно бути комунікабельним, викликати прихильність до себе людей. Спілкування - одна з основних обов'язків. Ви не повинні боятися сцени, аудиторії і камери. Коли я тільки прийшла, це були мої найслабші боку - раніше моя робота була скоріше на бекстейдже.
Нарешті, важливі щира любов до бренду і пристрасть до професії. А то як ви збираєтеся закохувати в бренд інших людей? Ще для мене в цій історії дуже важливо не брехати людям. Якщо я не вірю в продукт, навряд чи зможу його продати.
Ольга Фокс, незалежний візажист, ніколи не працювала в складі бренду:
Звичайно, в рамках бренду починати роботу простіше. Буде можливість пройти додаткове навчання і тренінги, швидше побороти сором'язливість, приділити більше часу роботі з клієнтами. У той же час вакансій візажистів в брендах не так багато! Починаючим фахівцям доводиться більше консультувати клієнтів, ніж їх фарбувати.
Є корисні курси, на яких ви в деталях дізнаєтеся, як просувати себе самому в інстаграме. Я б порадила записатися хоча б на один з них, а потім періодично оновлювати свої знання.
Про підписки - я намагаюся стежити за всіма головними візажистами брендів, як російськими, так і зарубіжними. Але тільки якщо вони ведуть свої акаунти як робочі, не особисті. У мене немає часу на їх особисте життя - природу, котиків, дітей. Соціальні мережі - це в першу чергу робочий інструмент.
Катерина Пономарьова, провідний візажист MAC в Росії і СНД:
Починати кар'єру і просувати себе, на мій погляд, варто в рамках бренду. Хороший старт для знайомства з самою різною і новою косметикою. Чи зможете з кожним днем покращувати техніку макіяжу, будете бачити перспективу зростання. Наприклад, мою кар'єру в MAC можна розділити на чотири ступені. 10 років тому я влаштувалася в бренд візажистом. Пам'ятаю, тоді майстри MAC здавалися мені феями. Потім я стала тренером бренду. На третьому щаблі отримала звання національного візажиста, на четвертій - провідного візажиста в Росії і СНД.
Щоб стати головним візажистом бренду, ви повинні бути комунікабельні та стресостійкість. Працьовиті, безумовно. Важливо мати привабливий зовнішній вигляд, тонке відчуття смаку. У вас повинен бути характер тренера і вміння спілкуватися з представниками індустрії краси та моди. Будьте готові до великої кількості відряджень. Головний візажист бренду повинен бути блискучим оратором, вміти триматися на публіці.
Тіма Лео, незалежний візажист, в минулому - головний візажист Inglot:
Вибираючи бренд або самостійну роботу, візажист повинен чітко знати, чого він сам хоче. Робота в рамках бренду - це офіційне працевлаштування з конкретним окладом, знижками, подарунками. Щоб просуватися в рамках компанії, візажист повинен не тільки бути блискучим професіоналом, але і підходити бренду по стилю і естетиці. В окремих випадках на успіх в рамках бренду впливає популярність майстра - наприклад, в сфері комерційних і модних зйомок, в соціальних мережах.
Просування незалежного візажиста - це складний шлях пошуку заробітку, клієнтів і власної команди. Для створення вашого першого портфоліо і майбутніх проектів вона точно знадобиться. Але гордість за те, що цей шлях ти пройшов сам, - серйозний плюс.
масштаби свободи
Якщо головному візажиста бренду і незалежного майстру одночасно наснилися брови кобальтового кольору, кому буде легше втілити цю ідею на зйомці? Якщо ви вирішили, що відповідь на питання криється в назві посад, то майстри брендів готові з цим посперечатися. головний візажист Make Up For Ever Анна Меркушева розмальовує очі моделей в дусі ескізів Кандинського, а ведучий візажист MAC Катерина Пономарьова експериментує з цукровими кульками на губах і рожевим пігментом замість тонального крему.
Масштаби свободи візажиста можна розглядати і в контексті завантаженості графіка. Незалежні майстри впевнені, що у них він буває не менш напруженим, ніж у брендових колег.
Ніка Кисляк, незалежний візажист:
Плюси роботи незалежних візажистів - ви йдете у відпустку, ні з ким не рахуючись, будуєте розклад, чи не думаєте про корпоративне дрес-коді. Але треба розповісти і про мінуси. Коли ви вже знайшли себе і ваше ім'я відоме, у вас достатньо роботи і є сформована репутація, бути вільним прекрасно. До цього моменту все не так райдужно. Доведеться набивати шишки, стукати в усі двері, братися за будь-які проекти, багато працювати безкоштовно, налагоджувати зв'язки, обростати контактами.
Самий явний мінус незалежності - нестабільний заробіток. Вся твоя кар'єра тільки на тобі, потрібно докладати постійних зусиль, продумувати, як розпіарити себе. Початковий етап вимагає великих вкладень часу і грошей - на навчання, покупку хороших кистей і косметики. Всім цим потрібно займатися, якщо дійсно любиш свою справу. Адже немає жодної професії, в якій все дається легко, візажист - не виняток. Але це того варте.
Якщо ти провідний візажист марки, то, хочеш ти того чи ні, ти повинен відображати її концепцію і філософію. Це не завжди збігається з твоїм баченням, ідеями, потребами. Хоча бувають і винятки, коли бренд підбирає собі відбувся візажиста з певним творчим почерком, який ідеально збігається з маркою за настроєм.
Анна Меркушева, головний візажист Make Up For Ever в Росії:
Я ніяк не обмежена в творчості. Тому що працюю саме в професійному, а не класичному люксовому бренд. Напевно, там я б себе відчувала більш скуто. У мого бренду є всі необхідні продукти для реалізації моїх творчих задумів. Крім того, Make Up For Ever завжди підтримує і розвиває різне бачення у своїх візажистів. Усередині міжнародної команди ми всі дуже різні.
Більш вільний графік незалежних візажистів компенсується мінусами. По-перше, потрібно мати величезну самоорганізацією і дисципліною. По-друге, бути готовим до нестабільності в плані замовлень. Бренд дає нові проекти і відкриває нові двері, дає можливість працювати з кращими з кращих. Наприклад, в минулому році ми з дівчатами провели автограф-сесію групи Icona Pop на нашому стенді під час фестивалю «Ластівка», зробили гарну зйомку для російського Vogue.
Ольга Фокс, незалежний візажист, ніколи не працювала в складі бренду:
Мій графік більш гнучкий - немає тієї обов'язкової роботи, від якої я не можу відмовитися, хоча це, звичайно, теорія. На практиці не хочеться втрачати можливість зайнятися улюбленою роботою. Іноді справ так багато, що забуваєш залишити собі хоча б половину вихідного дня.
Я вважаю, що все залежить від бренду і від самого візажиста. Різні марки мають різні «межі дозволеного», до того ж ніхто не відміняв зйомки і клієнтів у вільний час, коли візажист може відірватися.
Не має значення, працюєш ти на марку чи ні, - втілити дозрілу ідею можна як на роботі, так і на творчій зйомці. Головне - періодично вносити в життя різноманітність: пробувати нові продукти, техніки, змінювати порядок дій. Так у вас буде можливість розвиватися, дивитися на роботу свіжим поглядом. Будь-візажист повинен вміти робити все - від класики і мінімалізму до креативу і жорсткого трешу.
Я б зараз з великим задоволенням попрацювала на бренд. Мені цікаво висловити свої думки в рамках певної концепції.
Катерина Пономарьова, провідний візажист MAC в Росії і СНД:
У бренді MAC творчі ідеї вітаються, і я їх в втілюю в повній мірі. Я ціную мою роботу за можливість розробляти нові макіяжі і передавати досвід, що нагромадився іншим визажистам.
Безумовно, плюси незалежної роботи - це можливість розпоряджатися особистим часом і власний вибір клієнтів. Мінуси - вам потрібна постійна активність і свій власний піар. Є над чим подумати.
Бренд дає особливу свободу, нові і дуже важливі враження. Я на все життя запам'ятала роботу на відкритті Олімпійських ігор в Ріо-де-Жанейро, на чемпіонаті світу з водних видів спорту з нашої легендарної командою з синхронного плавання. Зрозуміло, роботу на міжнародних тижнях моди по всьому світу.
Тіма Лео, незалежний візажист, в минулому - головний візажист Inglot:
До роботи на бренд я був фрілансером - тепер я повернувся до цього. У мене знову з'явився вільний час для відпочинку і творчості, яке я сам контролюю і до якого я звик.
Плюси незалежності: твоє вільний час і час роботи залежить тільки від твого рішення. Друге - ти можеш працювати офіційно з будь-якою косметикою, рекламуючи різні бренди.
У кожного бренду косметики є імідж і філософія образу дівчини бренду. Відповідно, ваш макіяж не повинен суперечити цій концепції. Наприклад, якщо бренд робить ставку на чисту сяючу шкіру або елегантний макіяж, то арт-візажиста буде некомфортно.
Головне враження, яке мені подарувала робота в бренд, - я побачив Росію від Калінінграда до Владивостока! Самостійно я б навряд чи таке здійснив. У Inglot до того ж був дуже дружний колектив - як велика сім'я.
Як покинути пост головного візажиста бренду і залишитися з ним в хороших відносинах? Залежить від умов, при яких було закінчено співпрацю. Хороші відносини - це обопільне продовження роботи, але без офіційного трудової угоди. Діалог в рамках взаємовигідного співробітництва.
Що ж виявляється ефективніше і з чого починати молодим визажистам?Хто завгодно, лише б побільше?
А то як ви збираєтеся закохувати в бренд інших людей?
Як покинути пост головного візажиста бренду і залишитися з ним в хороших відносинах?