UKRAINA.BUSINESS | Соціальні мережі для вашого бізнесу

  1. Цілі присутності в соціальних мережах
  2. Ведення соціальних мереж
  3. Трохи про платну рекламу в соціальних мережах
  4. І на останок…

Соціальні мережі можна використовувати не тільки для розваги і спілкування з друзями, але і для бізнесу - про це сьогодні відомо практично всім користувачам інтернету. Але кожна компанія може по різному їх використовувати, а значить і отримувати різний результат. Про те, як отримати максимум користі від соціальних мереж для бізнесу читайте далі.

Цілі присутності в соціальних мережах

Для початку кожного бізнесу необхідно зрозуміти для чого йому потрібна активність в соціальних мережах. Від цього буде залежати багато чого - починаючи від вибору тих чи інших мереж, закінчуючи контентом і методами просування.

Соціальні мережі для допомоги існуючим клієнтам

Якщо ваш продукт досить складний, і при його використанні у покупців виникає багато питань - ви можете використовувати соціальні мережі для здійснення технічної підтримки і спілкування зі своїми діючими клієнтами.
В цьому випадку вам не потрібно задіяти будь-які канали залучення трафіку на свої сторінки - достатньо лише поінформувати існуючих клієнтів про наявність сторінки / групи та її можливості.

Соціальні мережі можна використовувати не тільки для розваги і спілкування з друзями, але і для бізнесу - про це сьогодні відомо практично всім користувачам інтернету

Соціальні мережі як інструмент для залучення додаткових продажів

Так само соціальні мережі можна використовувати для стимулювання продажів серед існуючих клієнтів - така собі аналогія e-mail розсилок. Тільки от якщо по 3 листи в день розсилати не надто прийнятно, то три поста в день в соц мережах - в самий раз. У цьому випадку, як і в попередньому залучати додатковий трафік необхідності немає. Так само соціальні мережі можна використовувати для стимулювання продажів серед існуючих клієнтів - така собі аналогія e-mail розсилок

Соціальні мережі як спосіб залучення нових клієнтів

Це найпоширеніша мета. Всі ми хочемо отримувати більше клієнтів і продажів, і соціальні мережі можуть нам в цьому допомогти. Правда тут вже не обійтися без платних методів залучення користувачів - таргетированной реклами або розміщення постів в інших паблік (в залежності від тематики). Ця мета так само має на увазі наявність достатньої інформації про бренд, яка буде зрозуміла і приваблива для користувачів, не знайомих з вашою компанією, наявність посилань на сайт і повної контактної інформації, розміщення постів з привабливими акційними пропозиціями для нових клієнтів і багато іншого.

Використання соціальних мереж для підвищення впізнаваності бренду

Ще однією метою може бути просто підвищення впізнаваності вашої компанії або окремих її продуктів. Як правило, цю мету переслідують великі бренди, у яких вже є певна репутація на ринку і вони хочуть ще міцніше закріпитися у свідомості споживачів. У таких паблік мало закликів до дії та інформації про акції та знижки. Вони спрямовані на інформування людей про свої бренди, а так само створення емоційного зв'язку з ним (розважальний, інформаційний або навчальний брендований контент). В такому випадку так само варто використовувати всілякі наявні методи отримання додаткового трафіку і нарощування числа передплатників.

Звичайно, компанія може використовувати не одну мету. Але намагатися досягти всього і відразу - не найкращий варіант. Для початку виберіть для себе пріоритетні напрямки і розвивайтеся в них, а потім вже підключайте інші. Звичайно, компанія може використовувати не одну мету

Ведення соціальних мереж

Стратегія ведення соціальних мереж залежить від багатьох факторів, опис кожного з яких гідно окремої статті. Але все ж можна виділити кілька ключових аспектів:

  • Найважливіший пункт - публікуйте те, що хочуть бачити ваші читачі, а не те, що хочете написати ви. Цю помилку часто здійснюють як новачки, так і досвідчені. Для того, щоб її уникнути необхідно зрозуміти, хто ваша цільова аудиторія, і що їй цікаво.
  • Для різних соціальних мереж використовуйте різний контент. Відомо, що аудиторія Вконтакте відрізняється від аудиторії Фейсбук, а Інстаграма від Однокласників, тому і контент там варто публікувати різний.
  • Чергуйте продає, інформаційний та розважальний контент - всього повинно бути в міру.
  • Використовуйте принцип трьох «Р» - регулярність, регулярність і ще раз регулярність.

Трохи про платну рекламу в соціальних мережах

Давати рекламу в соціальних мережах можна декількома способами:

  1. Таргетована реклама всередині соціальних мереж;
  2. Розміщення постів в інших громадах;
  3. Контекстна реклама;

Перший і найпоширеніший - це таргетована реклама всередині соціальної мережі.

переваги:

  • Можна вибирати аудиторію для показу оголошень за різними критеріями - стать, вік, гео, інтереси та ін;
  • Дозволяє залучати користувачів як на сторінку спільноти, так і на сторонні сайти;
  • Деякі соц.сети (наприклад Фейсбук) можуть самостійно підбирати аудиторію для показу, схожу на ту, яка вже з вами як то взаємодіє;
  • Досить проста настройка. Скінчено, досконалості немає меж, і нюансів існує багато, але базові речі досить прості і інтуїтивно зрозумілі.

мінуси:

  • Аудиторія, яка бачить вашу рекламу, можливо і є вашою цільовою, але в даний момент не стурбована покупкою саме вашого товару або послуги (як наприклад в контекстної пошукової реклами).

Другий спосіб - це розміщення публікацій в інших соціальних мережах. Тут уже варіантів реалізації набагато більше - можна самостійно підбирати спільноти і безпосередньо зв'язуватися з їх адміністраторами, можна використовувати біржі спільнот - як сторонні, так і всередині певних соціальних мереж (наприклад є внутрішня біржа Вконтакте).

Третій спосіб - контекстна реклама . Скінчено, вона призначена більше для просування сайтів, але не заборонено так само використовувати її і для соціальних мереж. Цей метод можна використовувати в тому випадку, якщо сайту з якихось причин ще немає, але є бажання отримати весь можливий цільовий трафік.

І на останок…

Пам'ятайте, неможливо зробити сторінку в соціальній мережі, розмістити там певну кількість контенту і забути про неї. Якщо ви вже вирішили проявляти себе в соціальних мережах, то будьте готові регулярно виділяти ресурси (як тимчасові так і грошові) - і тільки тоді буде результат. Пам'ятайте, неможливо зробити сторінку в соціальній мережі, розмістити там певну кількість контенту і забути про неї