Ваші сторінки довго відповідають роботу Яндекса

  1. Лист щастя від Яндекса
  2. Перші перевірки швидкості сторінок
  3. Аналіз пошукової видачі Яндекса і Гугла
  4. Запит «холодець зі свинячої рульки»
  5. Запит «пасха з сиру без яєць»
  6. Запит «котлети з курячого фаршу»
  7. Відповідь представника хостера на проблему часу відгуку
  8. Відповідь спеціаліста і мої підсумкові висновки

Всім привіт Всім привіт! Ми вже за останні місяці звикли отримувати різні новини про змінені позиціях, падінні трафіку на Яндексі. Але ось різних «листів щастя» якось не приходило. Але на жаль, змінивши до невпізнання свою органічну видачу, російський пошуковик став надсилати повідомлення критичного характеру про неважливою швидкості сайту. Буквально вчора і я отримав таку «цидулку» на адресу кулінарного порталу. Ну що ж, давайте розбиратися!

Лист щастя від Яндекса

Вчора 6 квітня на аккаунт вебмастера Яндекса для кулінарного порталу прийшло таке повідомлення:

Як бачимо, Яндекс мене повідомив, що кулінарний портал має середній час відповіді на звернення робота більше 3-х секунд. Причому, це не просто там якась новина «типу, будьте уважні ...». Повідомлення прямо пов'язане з однойменної помилкою, яка з'явилася в розділі «критична»:

А це вже хреново, скажу я Вам. Будь-то це «можлива проблема» або «рекомендація», на неї можна було б не звертати увагу. Адже за такі «огріхи» позиції в пошуковій видачі не втрачаються.

Звичайно, це не проблема з категорії фатальних, але ігнорувати її не вийти. Тому я вирішив відразу розібратися, в чому справа.

до меню ↑

Перші перевірки швидкості сторінок

Взявши на озброєння спеціальний інструмент яндексовского вебмастера, я став методично оцінювати час відгуку на різних сторінках. Ось цей інструмент:

Робота з ним гранично проста: вставляємо адресу аналізованої сторінки в поле «опитуваний url» - вибираємо «основний робот Яндекса» - натискаємо кнопку перевірки - отримуємо результат.

Результати порталу виявилися не дуже райдужними. Разбежка часу відповіді вийшла від 110 мс до 300 мс. Причому одна і та ж сторінка могла показати спочатку 287 мс, потім 202 мс, а потім 254 мс. Тобто різниця була не тільки по самому обсягом контенту, а ще й залежала і від роботи хостера.

Ну, про наш хостера ми ще поговоримо, але спочатку я вирішив зайнятися перевіркою швидкостей у наших конкурентів. Причому як зазвичай взяв дані органічної видачі як у Яндекса, так і у Гугла. Тим більше, їх видачі серйозно відрізняються по-крайней мере по темі кулінарії (про це докладно я давав аналіз в статті про моїх висновках ранжирування Яндекса ).

до меню ↑

Аналіз пошукової видачі Яндекса і Гугла

Як завжди в такому випадку, я взяв ряд кулінарних рецептурних запитів і оцінив по ним топ-10 в пошукових системах Я і G. Оскільки мобільні видачі виявилися практично однаковими з десктопними, в цій статті я обмежуся саме серпами для користувачів PC і ноутбуків.

Для подальшої аналітики я збирав такі дані по запитам за допомогою вищезгаданого інструменту:

  • адреса сторінки сайту в топі;
  • час відгуку роботом в мс;
  • обсяг тексту сторінки;
  • тип сервера.

Тут я покажу 3 пошукових запиту, а потім зроблю свої висновки побаченого.

до меню ↑

Запит «холодець зі свинячої рульки»

Отже, починаємо з даних по топу Яндекса:

З огляду на, що за даними Гугла для одного з умов потрапляння в топ, хороші сторінки не повинні перевищувати час в районі 300 мс (критерій кращого сайту - 200 мс), від видачі Яндекса волосся у мене встали дибки, та ще й рівненько в ряд!

Адже на 2-м, 5-м і 6-м місцях по дуже конкурентному запиту знаходяться сайти з часом відгуку позамежних величин. Ау, Яндекс, кому і навіщо ти листи надсилаєш, якщо твоя видача частково містить аутсайдерів за швидкістю? Причому не внизу топа, а в верху і його середині?

Тепер давайте по цьому запиту подивимося топову десятку в Гуглі:

Тут теж є сайти з шаленими часом відгуку. Але всі вони сидять внизу «турнірній таблиці». А все решта не перевищують заповітних трьох сотень.

Правда тут я виявив зовсім інший «косяк» Гугла. На другій позиції на час перевірки (4 години ранку 7 квітня 2018 року - не спиться ж людям ...) розташувався сайт, доступ до якого був закритий:

) розташувався сайт, доступ до якого був закритий:

Але саме «сумне» полягає в тому, що цей же сайт ще і нульову позицію зайняв:

Але саме «сумне» полягає в тому, що цей же сайт ще і нульову позицію зайняв:

В результаті велика частина «першого» екрану видачі займають відповіді (посилання на сайт), які не дадуть контент відвідувачу. Так, буває і таке.

Тепер оцінимо видачу по інший пошуковій фразі.

до меню ↑

Запит «пасха з сиру без яєць»

Це вже сезонний запит, який вистрілює акурат на пасхальному тижні. А вона відбувається прямо зараз - з наступаючими святами, шановні читачі !!!). І в цьому випадку він дуже конкурентний. Подивимося, що з нього пропонує Яндекс:

Ситуація схожа з попереднім запитом - у видачі є сайт з великим часом відгуку (я б сказав - величезним), і кілька з прикордонним.

Подивимося, що ж нам пропонує Google:

Подивимося, що ж нам пропонує Google:

А тут вже практично все до ідеального йде - у видачі немає сайтів, на відміну від Яндекса, з великим часом відгуку. Ліпота!

І подивимося ще один запросік, теж мають велику конкуренцію у видачі.

до меню ↑

Запит «котлети з курячого фаршу»

Отже, Яндекс нам пропонує такий варіант першого топ-10:

І бачимо картину першого запиту - тут вже в топ-3 відразу два великовагових за «критеріями» Яндекса ресурсу (зауважу, далеко не кулінарних). І потім в самому кінці ще один большезагруз знаходиться.

А ось у Гугла інша картина:

А ось у Гугла інша картина:

Тут спостерігаємо ще один майже ідеальний варіант, видача містить сайти з часом відгуку не перевищують 315 мс. Немає скажених «вантажівок» а ля Яндекс. Ні, до речі, будь-яких порталів «про все» (привіт з попереднього поста!). Зате у видачі по кожному запиту є ролики з Ютуб!

І таку аналогічну картину я спостерігав ще по 7-ми запитами! В Яндексі якось страшненько, в Гуглі майже ідеально з місцями з точки зору часу відгуку.

до меню ↑

Відповідь представника хостера на проблему часу відгуку

Зрозуміло, крім аналізу пошукової видачі для отримання інформації по темі «а як там у конкурентів?», Я почав перейматися написанням запиту своєму хостера (Евробайт). Сам хостинг у них відмінний (поки використовую віртуальний VIP), хлопці реально працюють, я ними дуже задоволений. Але ось відповідь їх мене розчарував (картинка клікабельні !!!):

Я спробував отримати відповідь на незрозумілі скачки часу відгуку роботом одних і тих же сторінок. Адже по суті такі розбігу йдуть через самого хостингу. А так як поки мій портал не перебуває на віртуальному сервері, такі разбежки можливі.

Але представник хостингу вирішив дати просто відписку - звертайся до Яндексу!

до меню ↑

Відповідь спеціаліста і мої підсумкові висновки

Дивлячись на всі ці результати мого аналізу і на відповідь хостингу, я вирішив звернутися до реального фахівця, Володимиру. Він давній читач мого seo-блогу і мій один з учнів, що пройшов мій топовий коучинг з розвитку і просуванню інфосайт. Але найголовніше - він справжній адмін, знає всі премудрості теми серверів (і не тільки).

Вранці я зміг з ним сьогодні щільно поспілкуватися поштою. В результаті отримав багато корисної інформації. Ось деякі уривки його відповідей:

Ось деякі уривки його відповідей:

Думаю, відповіді Володимира дають досить ясну картину з відгуками зокрема і зі швидкістю сайту в цілому.

Від себе додам наступні важливі висновки:

  1. Яндекс, копіюючи роботу Гугла по прискоренню відповідей з видачі, поки не на фінішному шляху з цього питання. Йому ще треба підправити свій алгоритм.
  2. Повідомлення від Яндекса серйозне і забивати на нього не потрібно. Швидкість завантаження сторінки (час відгуку туди ж) - важливий фактор ранжування.
  3. Нормальним часом відповіді сервера можна вважати 300 мс, хорошим - 200 мс. А ідеал лежить в районі 100 мс. Поки вистачає 300 мс, але це поки до літа!
  4. Якщо сайт величезний, або в найближчі перспективи він може стати таким, власник ресурсу повинен перейти на виділений сервер.
  5. Щоб поліпшити швидкість завантаження сторінок, мало знайти хорошого хостера і адекватних НЕ буйних сусідів по серверу. Потрібні і відповідні роботи по самому сайту (стиснення скриптів, стилів, стиснення картинок, заміна «важких» елементів дизайну на більш «легкі», свіжі версії коду php і багато іншого).

Так, тепер реально видно, що швидке завантаження сайту - це не його крутизна і перевага, а необхідність виживання! Інакше попруть з топа. Плюс не забуваємо, що погана швидкість в мінус впливає на поведінкові фактори. А саме через них вже 2 місяці багато інфосайт втратили вагон органічного трафіку з Яндекса!

І так, остання порада - ЗАВЖДИ довіряйте професіоналам. Треба поліпшити дизайн - йдемо до готового або починаючому профі. Треба прискорити сайт - спец допоможе. Потрібні знання - бери тільки найкращі тренінги та коучинг від дійсно знають вчителів!

адже справжній професіонал - це гарантія успіху в будь-якій справі! Я цю аксіому запам'ятав на все життя і поки вона мене не підводила!

З повагою, Ваш Максим Довженко

Ау, Яндекс, кому і навіщо ти листи надсилаєш, якщо твоя видача частково містить аутсайдерів за швидкістю?
Причому не внизу топа, а в верху і його середині?