Вибрати SEO-агентство в 2016 році без реєстрації скачати безкоштовно
- Вибір агентства через вивчення його сайту
- Корисний, але сухуватий Кокос
- Технічно I-Media
- Ашманов і партнери з великим досвідом
- гордий Артокс
- Незрозумілий Текарт
- Плюсовий Піксель Плюс
- Результати та переможці
Автор: Макс Говорушенко, керівник Under Construction, експерт Askusers.ru . Інтернет-маркетолог, юзабілістов, веб-аналітик. Зайнятий в сфері b2b з 2011 року (енергетика, телекомунікації). Закінчив факультет комерції та маркетингу в СпбГЕУ.
Це історія про шевця без чобіт. Всі люблять повторювати цю фразу, коли у дизайнера виявляється сайт часів 90-х, або в офісі компанії з продажу кондиціонерів влітку пахне сильним потім, так там жарко.
Ми вирішили подивитися, наскільки серйозно великі SEO-компанії відносяться до поведінкових факторів і зручності використання сайту (UX). Клієнтам-то вони розповідають, як це важливо. Ну що ж, давайте ми покажемо таємного відвідувача і подивимося, які інтерфейси вони роблять самим собі. Попросимо шевця пред'явити свої чоботи.
Вибір агентства через вивчення його сайту
умови завдання
У нас нормальний сайт і в принципі з SEO проблем немає. Але давайте уявимо, що нам потрібно знайти нового підрядника по SEO. Ми будемо вибирати компанію не на основі її репутації, відгуків або вартості послуг. Ми оцінимо сайти компаній за звичними нам критеріям юзабіліті. Адже юзабіліті грає ключову роль в поведінці відвідувачів. А поведінкові чинники сьогодні так важливі для SEO.
Важливо: дослідження проведено незалежним експертом, жодна компанія не була попереджена про нього, ніяких преференцій не мав ніхто.
Ще одна умова: ми хочемо замовити таку олдскульний послугу, як просування по ключам. Ми хочемо простого: бачити зростання позицій по нашим улюбленим ключовими словами.
Учасники
Щоб заздалегідь бути впевненими в репутації і авторитетності компаній, виберемо шістку претендентів з єдиного рейтингу SEO-агентств сайту RUWARD:
- кокос ;
- I-Media ;
- Ашманов ;
- ARTOX media ;
- Techart ;
- піксель Плюс .
Щоб зробити аналіз менш суб'єктивним, складемо список критеріїв, за якими ми будемо оцінювати сайти. У дужках вказані гіпотези - на що впливає кожен критерій:
1. Зручність навігації і сайту в цілому (відмови, час на сайті, глибина переглядів).
2. Як багато на сайті актуального і цікавого контенту (час знаходження на сайті).
3. Як добре облінкований сайт, затягує він як хороша книга (глибина перегляду).
4. Релевантність сторінок нашої потреби (показник відмов).
5. Кількість дратівливих елементів (показник відмов).
6. Кількість інтерактивних елементів (час на сайті, активність поведінки).
7. Соціальна активність користувачів (додатковий унікальний контент, час на сайті, відмови).
8. Загальний рівень дизайну (відмови, час на сайті).
Сценарій відвідування простий: ми - співробітники компанії середнього розміру, шукаємо партнера для SEO просування нашого сайту за ключовими словами. На сайти потрапляємо прямими переходами на головну сторінку з рейтингу RUWARD.
Корисний, але сухуватий Кокос
Відоме агентство Кокос відразу зустрічає нас цільовим заголовком - «Розкрутка сайтів по позиціях». Точно в яблучко, панове, саме це нам і потрібно. Трохи напружуючи зір (дрібний курсив) розуміємо, що не помилилися. Коротке речення: «підберемо для вас оптимальні запити» і тут же відбудова від конкурентів - місячна плата не фіксована і перераховується щодня. Про це ж повідомляє банер нижче. Відправляти заявку відразу не хочемо, переходимо на сторінку з описом послуги.
Тут нас чекає розчарування: простирадло тексту і відео. Дивимося відео - 3 хвилини. Для SEO напевно в плюс, але ми занудьгували. Фахівець каже зрозуміло і по справі, але все 3 хвилини зводяться до фрази: «Ви платите за знаходження сайту в топ-10, перевірка йде щодня. Сьогодні сайт в топі - ви оплачуєте цей день, завтра не буде - не сплачуєте ».
Більш тривожний знак: відео не оновлювалося з 2012-го. Можливо, суть послуги за ці роки і не змінилася, але питання до актуальності залишився. І якщо компанія так довго не оновлює сторінку, значить, послуга для неї побічна, другорядна? Але вона була першою на головній сторінці. Дивуємося і вчитуємось в текст нижче.
Текст багато в чому дублює відео, але в якийсь момент логічно ділить послугу на 3 сторінки з описом кожної з частин. Кожна сторінка відкривається в новому вікні, і ось уже ми маємо 4 вкладки з сайтом kokoc.com.
Послуга і пропозиція зрозумілі, короткий підсумок відвідування за обраними критеріями:
Технічно I-Media
I-Media - одне з найбільших агентств з фокусом на perfomance-marketing. Сайт зустрічає більш сучасним оформленням, ніж попередній претендент, і знову - слайдером. Потрібна нам послуга тепер не на першому, а на другому слайді. Втім, знайти її також не склало труднощів.
Побіжно переглянувши головну сторінку, звернули увагу на відгуки клієнтів (нешаблонний заголовок + відразу видно професійна зйомка). Після перегляду відгуків думку про компанії покращився: відео добре поставлені і зняті, клієнти не просто висловлюють свої емоції, а дають відповіді на конкретні питання.
+7 хвилин проведених нами на сайті.
Кількома по потрібного слайду і опиняємося на сторінці послуг з просування. Тут починаються труднощі:
1. горизонтальне меню випадає довгим списком при найменшому, навіть випадковому наведенні на один з пунктів;
2. на слайдері перший слайд такий же, як на головній;
3. дуже багато тексту, причому частина виглядає як контекстні оголошення;
4. структура тексту порушена, блоки йдуть один за одним у довільному порядку.
Нарешті відшукавши в слайдері потрібну послугу (просування за ключовими словами), переходимо на її сторінку. Атрибут _blank не використовується, тому i-media займає в браузері всього одну вкладку. З точки зору відвідувача - зручно (може і для SEO це не так важливо?).
Сторінка конкретної послуги приємно дивує своєю продуманістю і логікою подачі. Ключові місця описані коротко, багато графіки, проста схема з порядком роботи замінює 4 абзацу нудного тексту. Як і в попередньому випадку, нас не підпустили до детального розрахунку цін, але в іншому сайт з завданням впорався.
Ашманов і партнери з великим досвідом
Головна сторінка агентства «Ашманов і партнери» явно не задумана як вхідні. Пробігшись за першим екрану і меню, ми не побачили заповітного «SEO-просування». Компонування шапки викликає думки про слетевшей верстці, виглядає неакуратно. Спустившись нижче, помічаємо «Пошукове просування» в одному з напрямків діяльності компанії. Дрібно, в низці довгого списку.
Сторінка послуги зустрічає нас трьома колонками і довгим пластом тексту. Більше схоже на статтю, ніж продає сторінку. Загальний опис і переваги SEO інтересу не викликають (ми бачили це на сторінках конкурентів, та й прийшли сюди вже з розумінням, чого хочемо від просування).
Використання графіки мінімально, а та, що є, викликає більше запитань, ніж дає відповідей:
Робота включає в себе поведінкові чинники? Впровадження чого?
Немає навіть орієнтовної інформації про ціни і відбудови від конкурентів. У розділі «Вартість» - ніякої конкретики.
гордий Артокс
Digital агентство ARTOX media зустрічає великим «лендінговим» дизайном. Нічого надто незвичайного, але на тлі попередніх учасників виглядає виграшно, і дає надію, що сайт оновлювався протягом останнього року. З першого ж слайда розуміємо, що компанія займається тим, що нам потрібно, і скролл головну до кінця.
«Вода» в цінностях дещо компенсується живими особами команди. Але ось заявлені рейтинги залишають двояке враження: з одного боку компанія явно не лідер своєї галузі, з іншого - не приховує цього. Повертаємося наверх і переходимо на сторінку послуги.
Послуги Артокс виявляються нерелевантні нашого завдання, але варто відзначити підхід компанії: смілива відбудова від конкурентів, пропозиція оплати за фактом проведених робіт. Причому подано ясно, красиво, з виділенням акцентів. Гарне оформлення привертає до докладного вивчення, фіксовані ціни дають привід задуматися, - чи потрібно нам просування саме по ключовим словам?
Незрозумілий Текарт
Маркетингова група Текарт займає 8-е місце в єдиному топі SEO компаній Рунета. На жаль, на їхньому сайті нам не вдалося знайти будь-які згадки про пошуковому просуванні. Посилання на сторінку послуг видає помилку.
битий посилання в навігації? Не треба так:(
Відшукавши сторінку зі списком послуг (чомусь уже на сайті http://research-techart.ru/ ) Бачимо, що нічого схожого на пошукове просування в ньому немає. Залишається або зателефонувати в компанію, або покинути сайт.
Підводити підсумок не має сенсу: сайт однозначно не впорався з поставленим нами завданням.
Плюсовий Піксель Плюс
Заходимо на сайт останнього (в списку) кандидата - інтернет-агентства Піксель Плюс. Перший екран задає тон всьому сайту. Якщо коротко: він хороший. Дійсно хороший. Три напрямки компанії сформульовані одним реченням. Ми відразу розуміємо, куди потрібно рухатися, і ніщо не відволікає від головного.
Продовження головною зроблено за логікою «класичного» Лендінзі, має невеликі огріхи в технічній реалізації, але переконливо щодо утримання. Дизайн не викликає сумнівів, що сайт регулярно оновлюється.
На сторінці послуг зібрана велика кількість різноманітної інформації. Немов фахівці Піксель Плюс промоніторили і зібрали найцікавіші фішки з сайтів конкурентів. Тут і відео з конференцій, і кейси, і відгуки, і презентації. Приємно дивує прозоре ціноутворення. Однак є і важливий мінус - ні слова про просування по ключовим словам. Різні тарифи пропонують різні схеми роботи, але серед них не знайшлося потрібної нам.
Результати та переможці
Результати підраховані, саме час підбити підсумки. Лідером нашого локального рейтингу виявився Піксель Плюс, за ним Кокос і I-Media. На наш погляд, Піксель Плюс заслужив цю перемогу - компанія явно регулярно займається своїм сайтом.
(Ні, цей огляд НЕ замовлений компанією Піксель Плюс).
Звичайно, наш огляд не носив характер повномасштабного дослідження, і його ні в якому разі не варто сприймати як рекомендацію в сторону тієї чи іншої компанії. Нагадаємо, що всі претенденти були обрані з шановного рейтингу і знаходяться там не просто так.
Тим більше, в процесі ми зрозуміли, що просування сайту тільки за ключовими словами - застаріваюча послуга. І за це спасибі маркетологам всіх компаній - нам не один раз показали, що є інші, більш ефективні і сучасні методи.
PS
Подорож Таємного Покупця було проведено за дорученням компанії AskUsers - наші таємні покупці готові виконати будь-яке ваше завдання.
PPS
Чи сподобався вам матеріал в подібному форматі? Чи варто нам провести щось подібне в майбутньому? Які критерії варто було б додати? Чому ми абсолютно неправі за всіма пунктами? Черкніте в коментарі 🙂
І якщо компанія так довго не оновлює сторінку, значить, послуга для неї побічна, другорядна?Може і для SEO це не так важливо?
Впровадження чого?
Гарне оформлення привертає до докладного вивчення, фіксовані ціни дають привід задуматися, - чи потрібно нам просування саме по ключовим словам?
Чи варто нам провести щось подібне в майбутньому?
Які критерії варто було б додати?
Чому ми абсолютно неправі за всіма пунктами?