Випуск №206 SEO-просування піддоменів. Інформаційна розсилка «Практика просування сайтів. Професійне посібник від PromoPult »- PromoPult.ru

SEO-просування піддоменів

Піддомен - це щось середнє між окремим сайтом і розділом основного сайту. Відповідно, йому притаманні деякі особливості, які потрібно враховувати при пошуковому просуванні. Перш ніж створювати піддомени для потреб вашого проекту, варто подумати про доцільність цього рішення: найчастіше більш прийнятною альтернативою може бути створення розділу на вже існуючому сайті. Для чого потрібні піддомени і як правильно просувати їх в зв'язці з основним доменом, читайте в новому випуску нашої розсилки.

Піддомен або категорія сайту?

Піддомен (англ. Subdomain) - це сайт, який є частиною домену вищого рівня, і один із способів організації структури великого проекту. Як приклад такої структуризації контенту можна привести один з найбільших туристичних порталів рунета - tutu.ru. На окремі піддомени тут винесені сервіси бронювання готелів (hotel.tutu.ru), авіаквитків (avia.tutu.ru) і онлайн-покупки турів (tours.tutu.ru). Категорія представляє собою звичайний розділ сайту і є його складовою частиною (tutu.ru/metro/).

Багато власників комерційних проектів, що працюють з широким асортиментом товарів і послуг, в тому числі що мають філії в різних регіонах, задаються питанням: чи варто виносити контент на піддомени або досить створити розділи на основному сайті? Спробуємо розібратися з цією ситуацією і знайти відповідь шляхом порівняння і аналізу фактів. Проілюструємо принципові відмінності піддоменів від категорій у вигляді порівняльної таблиці.

Технічні особливості

піддомен

  • Складність реалізації (створення практично нового сайту з окремою базою даних)

  • Можливість перенесення даних на виділений сервер для оптимізації навантаження на сайт і збільшення швидкості його роботи

  • Необхідність створення власної карти сайту

  • Можливість присвоєння окремого регіону

  • Обмежена кількість (число доменів визначається настройками сервера

  • Простота аналітики (настройка лічильника для всього поддомена)

  • Підтвердження прав в сервісах для вебмастера (Яндекс, Google та ін.)

Розділ на сайті

  • Простота реалізації (створення лише додатковою директорії на сервері)

  • Додає навантаження на загальний сервер

  • Є одним з розділів карти сайту домену

  • Відноситься до регіону сайту

  • Необмежена кількість (може бути скільки завгодно розділів в рамках одного сайту)

  • Ускладненість аналітики (настройка сегментів лічильника для окремої піддиректорії)

  • Відсутність необхідності підтвердження прав в сервісах для вебмастера

Оптимізація під пошукові машини

піддомен

  • Оптимізація сайту «з нуля» (дизайн, унікальний контент, структура, посилальна маса)

  • Передача ваги від домену за рахунок грамотної перелинковки

  • Ризик склейки з основним доменом (афільованість)

  • Додатковий канал залучення з пошуку (мультівидача)

  • Просування в декількох регіонах

Розділ на сайті

  • Оптимізація окремого розділу

  • Спадкування параметрів домену

  • Прискорена індексація сторінок

  • «Безболісне» просування

  • Позитивний вплив на зростання позицій сайту (за даними ключових запитах)

Резюме: з точки зору пошукового просування більше плюсів дає категорія сайту. Вона сприяє поліпшенню видимості у видачі всього сайту при мінімальних зусиллях і витратах ресурсів на оптимізацію. З іншого боку, піддомени дозволяють збільшувати охоплення аудиторії і залучати більшу кількість клієнтів за допомогою виведення в ТОП декількох майданчиків по великій кількості ключових слів, в тому числі ефективно організовувати регіональне просування проекту і спростити проникнення на локальні ринки. Вибір на користь того або іншого способу організації матеріалу залежить виключно від індивідуальних особливостей компанії, її технологічних можливостей і поставлених цілей.

Випадки використання піддоменів

Піддомени, як правило, використовують великі проекти, яким життєво необхідно (в першу чергу, з технічної точки зору) винести величезні обсяги інформації на окремий сайт. Це підвищує зручність управління контентом і спрощує оптимізацію окремого ресурсу під ключові запити. Наведемо ряд прикладів використання піддоменів:

  • надання широкого спектру послуг, об'єднаних одним брендом, або продаж товарів різних категорій (рис. 1);

    Мал. 1. Піддомен для категорії спортивних товарів магазину utinet.ru.
  • холдинг, що включає в себе групу компаній і брендів;

  • безліч концептуально різних сервісів однієї компанії (наприклад, market.yandex.ru);

  • регіональні представництва (наприклад, spb.kassir.ru);

  • поділ на категорії великого порталу (рис. 2).

    Мал. 2. Піддомен для розділу автомобільних оголошень порталу drom.ru.

Повторимося, що доцільність використання піддоменів оцінюється в кожному випадку індивідуально. Також рекомендується проаналізувати успішних конкурентів в ТОПі і їх спосіб організації контенту.

Особливості оптимізації групи «домен + піддомени»

Прийнявши рішення використовувати архітектуру «домен + піддомени», необхідно приділити особливу увагу оптимізації цієї групи, так як тут існують свої нюанси і підводні камені.

Список пошукових запитів. Слід пам'ятати, що для просування поддомена рекомендується використовувати власне ядро ​​запитів, відмінне від ядра основного домену (в рамках просування всієї групи сайтів в одному регіоні). Використання подібних пошукових запитів і однаковою посилальної маси може бути розцінено пошуковою машиною як маніпуляція видачею (висновок в ТОП афілійованих сайтів ), Внаслідок чого послідують санкції у вигляді пессимізації або бана всієї групи. Піддомени, в першу чергу, повинні виконувати роль майданчика, що надає корисний для користувачів контент, не дублюючий змісту основного сайту.

Унікалізація контенту. Сайт на піддомені необхідно наповнити унікальним контентом і, по можливості, скоригувати дизайн, витримавши його при цьому в загальній концепції оформлення основного сайту. Це дозволить уникнути склеювання поддомена і домена як сайтів-аффіліатов.

Регіональність. Використання піддоменів структури для регіональних сайтів доцільно, якщо основного сайту ніяк не вдається привласнити потрібні регіони в панелі вебмастера. Для досягнення високих результатів в регіональному пошуку необхідно також попрацювати над унікалізації контенту сайту на піддомені.

Зовнішня перелинковка. Для взаємного успіху просування і розподілу ваги по всій сітці сайтів (домен + піддомени) потрібно правильно налаштувати їх зовнішню перелинковку і прописати в тексті посилань (анкорах) ключові слова. У більшості випадків перелинковка реалізується за допомогою наскрізної навігації в головному меню і футере. Крім цього можливе розміщення зовнішніх посилань на піддомени в доречних для цього місцях, наприклад, на сторінці про компанію або в розділі доставки, де вказані кілька точок самовивозу.

Нарешті, слід зазначити, що SEO-просування піддоменів - процес досить довгий і кропіткий: потрібен тривалий час на індексацію сторінок і отримання трасту. Перші результати оптимізації можуть бути помітні лише через кілька місяців.


висновки
Пошукове просування групи сайтів, пов'язаних одним доменним ім'ям, - тема складна і вимагає зваженого підходу. При неправильних діях існує ризик потрапити під фільтри пошукових машин і отримати склейку ресурсів. Рекомендуємо в даному випадку, як мінімум, наповнювати піддомени унікальним контентом і оптимізувати їх під окреме ядро ​​запитів, а при необхідності - звернутися за допомогою до SEO-фахівця, що володіє належною кваліфікацією та досвідом.

Семінар «Підвищити продажу - легко! Повне керівництво по підвищенню ефективності всіх каналів продажів сайту »
23 грудня, ведучий: Дмитро Кудінов

Навіть в e-commerce канали продажів діляться на два основних види: онлайн (замовлення через сайт) і оффлайн (замовлення по телефону і іншим каналам, не пов'язаним безпосередньо з сайтом інтернет-магазину). На семінарі ви дізнаєтеся, що потрібно зробити, щоб підвищити ефективність кожного з позначених каналів.

Семінар «Комплексне просування при обмеженому бюджеті»
23 грудня, ведучий: Дмитро Сидорин

Сьогодні дуже гостро стоїть питання обмеження бюджетів на рекламу. Але зовсім відмовитися від реклами неможливо. На семінарі ми розповімо про те, як підготувати маркетинг компанії до можливого скорочення бюджету, які інструменти використовувати для того, щоб зберегти трафік і конверсію, скорочуючи при цьому витрати, і як цими інструментами керувати комплексно.

Семінар «Перетворюємо відвідувача в клієнта за допомогою довідкового агрегатора за 5 кроків»
24 грудня, ведучий: Руслан Байбеков

На семінарі йтиметься переважно про те, як правильно використовувати сервіс SeoPult.ru для досягнення максимальної ефективності в пошуковому просуванні. Ви дізнаєтеся, чим відрізняється простою режим управління SEO від професійного, що таке програма SeoPult + і як правильно налаштовувати SEO-кампанію в ручному режимі.



Мобільні додатки стають популярніші класичного інтернету
Американські аналітики провели дослідження, в результаті якого виявили, що в США більше половини часу використання інтернету доводиться на мобільні додатки і лише 40% - на використання інтернету через звичайні комп'ютери і ноутбуки. Незважаючи на те що дослідження проведено для ринку США, можна очікувати, що незабаром воно стане актуально і для російського ринку, враховуючи наскільки швидко у нас зростає кількість користувачів мобільного інтернету.



Функція зворотного відліку доступна в Google AdWords
Фунція зворотного відліку насамперед спрямована на оголошення, які залучають цільову адуіторію інформацією про розпродажі або сервісах, що мають обмежений термін дії. Так лічильник зворотного відліку здатний не тільки в режимі реального часу показувати кількість днів, що залишилися до закінчення розпродажу, реєстрації і т.д., але і автоматично підлаштовуватися під часовий пояс ту людину, яка бачить дане оголошення.



Facebook відмовляється від використання пошуку Bing
Багато користувачів соціальної мережі помітили, що в ряді своїх сервісів Facebook використовував функціонал пошуковика Bing. Нещодавно представники мережі повідомили, що припинили включати результати видачі Bing у власному пошуку. Пов'язано це з тим, що Facebook став набагато активніше розвивати свій пошуковий сервіс і практично перестав потребувати допомоги Bing.


Піддомен або категорія сайту?