Без внутрішньої оптимізації займатися просуванням сайту безглуздо. По-перше, пошукові системи Яндекс і Google розрізняють сайти, які створені для людей, і ресурси, розроблені виключно для заробітку. По-друге, набагато простіше і дешевше реалізувати внутрішнє SEO: оптимізувати код, контент, метатеги і структуру сайту - на початковому етапі, ніж робити це, через тривалий час після запуску. В іншому випадку доведеться викидати гроші на вітер, просуваючи сайт посиланнями та статтями, чекаючи позицій в топі і збільшення трафіку.
Внутрішня оптимізація - це певний комплекс робіт над внутрішніми факторами, для того щоб сайт став релевантними запитами, за якими він просувається.
Чек-лист внутрішньої оптимізації:
Розглянемо основні етапи внутрішньої пошукової оптимізації сайту.
Title - це основний метатег, який враховується при ранжируванні пошуковими системами. Тому необхідно скласти його правильно.
Важливі фактори при складанні Title:
Ось як виглядає Title в коді сторінки:
Description - це мета-тег, який не враховується при ранжируванні пошуковими системами, але містить опис просуває сторінки і впливає на показники СТR. Можна також прописати ключові фрази, але це з малою вірогідністю вплине на ранжування сайту в пошукових системах.
Метатег Keywords - необов'язковий, і ймовірність його впливу на ранжування дуже мала. Тому його можна прописувати, а можна і не прописувати.
Тег H1 ранжируется пошуковими системами і впливає на релевантність сторінки. Прописують його один раз, а також використовують для структурування контенту.
Прописавши тег Аlt для картинок (альтернативний текст) можна отримати додатковий трафік з пошуку по зображеннях Google і Яндекс.
Карта сайту сприяє швидкій індексації сторінок сайту, особливо нових. Тому необхідно створити або відредагувати її та внести сторінки, які просуваються. Кожна з карт - Sitemap.html і Sitemap.xml - має ряд певних переваг. Так для карти сайту формату xml прописані пріоритети і дати, а html-карта швидше індексується пошуковою системою Google.
У свою чергу в файлі robots.txt містяться також рекомендації пошуковим системам з приводу індексації сторінок сайту. Його можна скласти в блокноті самому або використовувати генератор.
Необхідно не тільки оптимізувати тексти для пошукових систем, але і робити їх зрозумілими для користувачів. Всі вони повинні бути унікальними, так як сайти з оригінальним текстом ранжуються в пошуку вище. Якщо контент на сайті залишає бажати кращого, доведеться його переписувати, роблячи грамотним і корисним для відвідувачів.
Основною складовою внутрішнього SEO є оптимізація структури сайту.
Перелінковка - це зв'язування сторінок сайту гіперпосиланнями. Вона важлива для внутрішньої оптимізації ресурсу. Це один з основних способів просування. Внутрішню перелинковку використовують для розподілу ваги ключових слів по сайту за допомогою посилань. Вона дозволяє підвищити позиції сайту в Яндекс і Google, а також збільшує статичну вагу внутрішніх сторінок.
Швидкість завантаження сторінки є фактором, який впливає на ранжування. Якщо все сторінки сайту оптимізовані, але повільно вантажаться, краще збільшити швидкість завантаження. Для цього необхідно зменшити розмір або дозвіл картинок, підібрати інший хостинг, оптимізувати контент.
Юзабіліті і дизайн сайту безпосередньо впливають на збільшення конверсії, позначаються на поведінкових факторах. Простий і зручний у використанні ресурс з хорошою структурою завжди буде приносити більше трафіку, збільшувати лояльність покупців. Відвідувач швидко може знайти потрібну інформацію або товар і здійснити цільове дію: зробити замовлення, купити товар, забронювати послугу.
За допомогою мікророзмітки можна позначити контент сторінки для пошукових систем, що в свою чергу впливає на CTR, покращує сніппети в пошуковій видачі.
Приклад використання мікророзмітки в сніпеті може виглядати так:
Перераховані вище аспекти дозволяють зробити висновок про те, що внутрішня оптимізація сайту дуже важлива для його просування, хоча забирає багато сил, ресурсів і значну частину часу. І все ж, ці вкладення обов'язково окупляться: сайт з хорошим внутрішнім SEO легше просувати за допомогою посилань, а результат не змусить себе довго чекати.
Хочете вивести ваш сайт в ТОП? Замовляйте просування вже зараз!
Хочете вивести ваш сайт в ТОП?Copyleft © 2017 . www.info-center.od.ua Информационный центр - Всегда в центре событий