Внутрішня SEO оптимізація сайту 2018 у Google

  1. Аналіз, який просувається, тематики і сайтів конкурентів
  2. Завдання SEO-оптимізатора на початковому етапі
  3. Створення SEO-ядра сайту, заповнення мета тегів
  4. SEO ядро ​​потрібно для:
  5. Створення унікального контенту, написання SEO текстів
  6. Дублі сторінок і як з ними боротися
  7. Карти сайту html і xml
  8. Перелінковка сторінок сайту
  9. Мікродані і мікроформати: мікророзмітки Schema.org і Open Graph
  10. Оптимізація вихідного коду і Pagespeed
  11. Юзабіліті і поведінкові чинники
  12. Інструменти для веб-майстрів: Google Webmaster Tools і Яндекс Вебмайстер
  13. висновки

Внутрішня SEO оптимізація сайту - це комплекс дій, згідно з вимогами пошукових систем, які потрібно провести на сайті для поліпшення його позицій в пошуковій видачі.

Внутрішня SEO оптимізація сайту

У даній статті ми постараємося висвітлити основні методи внутрішньої SEO оптимізації сайту в 2018 році.

Перед початком просування сайту потрібно провести його SEO оптимізацію . Без цього ефект від зовнішнього просування ( закупівлі зворотних посилань ) Буде на порядки менше.

Не має особливого значення робите ви оптимізацію сайту для США, Європи, Росії чи України, під пошукову систему Google або Яндекс, процес буде ідентичний. Звичайно є деякі відміну в роботах над різними сайтами, але ця різниця в роботах більшою мірою визначає тематика сайту і його структура (інтернет магазин, сайт візитка, корпоративний сайт і т.п.).

Як самостійно зробити SEO оптимізацію сайту і перевірити його відповідність вимогам пошукових систем Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Аналіз, який просувається, тематики і сайтів конкурентів

Аналіз, який просувається, тематики і сайтів конкурентів

Після надання клієнтом всіх доступів від сайту SEO-оптимізатор починає аналіз товарів і послуг сайту, аналіз сайтів конкурентів, а також складає список робіт, які необхідно провести в першу чергу.

Завдання SEO-оптимізатора на початковому етапі

  • На основі пошукової видачі і інструментів Serpstat провести аналіз видимості сайту по ВЧ, СЧ і НЧ запитам.
  • Провести аналіз топ-10 сайтів конкурентів в пошуковій видачі Google для розуміння які фрази варто просувати.
  • Провести аналіз зовнішніх посилань топ-10 сайтів конкурентів для розуміння конкуренції з тих чи інших запитам.
  • Провести аналіз поточного движка сайту (CMS) щоб упевнитися, що він відповідає всім необхідним технічним вимогам.

Після перегляду сайтів лідерів ринку SEO-фахівець створює список необхідного функціоналу, який повинен бути присутнім на просувати сайті, пропонує додатковий функціонал для поліпшення поведінкових факторів сайту. На цьому етапі стає зрозумілим є сенс залишатися на поточному движку сайту або відразу варто переходити на новий. Багато CMS не дозволяють якісно реалізувати фільтра (специфікації) на товари, генерувати необхідні URL і мета теги на сторінках і т.п .. Якщо почати оптимізацію сайту, не впевнившись в наявності необхідних технічних можливостей движка, то через 3-4 місяці можна потрапити в тупик. Виходом з якого буде або наддорогі доопрацювання CMS або перехід на новий движок з повторним проведенням робіт по SEO.

Створення SEO-ядра сайту, заповнення мета тегів

Створення SEO-ядра сайту, заповнення мета тегів

На підставі статистики пошукових запитів, Serpstat, Yandex Wordstat, інструменту для підбору ключових слів Google Adwords і аналізу сайтів конкурентів SEO-оптимізатор збирає, розподіляє по групах (кластерах) і створює семантичне ядро. SEO-ядро сайту - це розподіл просуваються фраз по сторінках сайту.

SEO ядро ​​потрібно для:

  • розуміння які фрази потрібно просувати
  • заповнення мета тегів
  • створення Н-тегів (заголовки H1-H3)
  • додавання підписи до картинок (теги alt)
  • написання текстів на просуваються сторінках
  • створення якісної перелинковки сайту

Як самостійно заповнити meta title, description і keywords читайте в статті Правильне заповнення мета тегів на сайті .

Створення унікального контенту, написання SEO текстів

Створення унікального контенту, написання SEO текстів

Весь контент на сайті повинен бути унікальним. Найпростіший метод створення такого - рерайт інформації з сайтів конкурентів і інших сайтів в мережі. Важливо відзначити, що не можна розміщувати свій контент на інших сайтах (каталогах, рекламних майданчиках, соц. Мережах і т.п.), тому що пошукова система може порахувати розміщений текст унікальним, а текст на вашому сайті немає. Чи не рекомендуємо розміщувати на своєму сайті контент з чужих сайтів. Алгоритм Google Panda може оштрафувати сайт шляхом застосування санкцій, у вигляді зниження позицій, за неунікальний контент. Унікальність контенту повинна бути вище 80%.

Якщо ви виявили на своєму сайті неунікальний контент, то потрібно вибрати і застосувати один з наступних варіантів:

  • Зробити контент унікальним.
  • Закрити від індексації сторінки з дублюючим контентом.
  • Розмістити тег rel canonical для вказівки пошуковим системам канонічних сторінок.

Як самостійно написати текст читайте в статті Як правильно написати SEO оптимізований текст на сайт .

Дублі сторінок і як з ними боротися

Дублі сторінок і як з ними боротися

Майже всі движки сайтів створюють сторінки, на які можна потрапити вводячи різні шляхи - це дублі сторінок. Найбільш популярними дублями головної сторінки є:

  • http://yoursite.com/index.php
  • http://yoursite.com/index.html

Щоб зрозуміти чи є такі дублі на вашому сайті - просто впишіть в адресний рядок, після назви сайту, наступне: "index.php" або "index.html". Якщо у зазначеній сайт автоматично НЕ переадрессует на головну сторінку або не видасть 404 помилку і сторінка відкриється, значить потрібно видалити такі дублі налаштувавши 301 редирект.

Ще одним варіантом дублювання всіх сторінок на сайті може бути доступність сайту по www і без www:

  • http://yoursite.com
  • http://www.yoursite.com

Рекомендуємо робити редирект з www на без www, тому що пошукові системи люблять короткі URL шляху.

Карти сайту html і xml

Карти сайту html і xml

Для поліпшення і прискорення індексації сайту пошуковими системами вам потрібні карти сайту. Вони повідомляють пошуковій системі весь список сторінок сайту, які потрібно індексувати. Існують 2 види карт сайту:

  • HTML карта сайту - потрібна більше для сайтів зі складною структурою. Посилання на неї найчастіше розміщують вгорі сайту. При натисканні відвідувач переходить на html сторінку з розгорнутою структурою категорій / розділів і т.п.
  • XML карта сайту - потрібна виключно для пошукових систем. Найчастіше розміщується за адресою http://yoursite.com/sitemap.xml. Після створення такої карти потрібно додати її в інструменти для веб-майстрів Google і Яндекс. Це значно прискорить індексацію сторінок сайту пошуковими системами.

Перелінковка сторінок сайту

Перелінковка сторінок сайту

Перелінковка (від англійського слова link) - це зв'язування сторінок сайту посиланнями. Вона потрібна для перерозподілу ваги на сайті і додання просуваються сторінок більшої ваги. Найчастіше посилання ставляться з менш популярних (непродвігаемих) сторінок сайту на більш популярні (обнародувано) сторінки. Перелінковка ділиться на внутрішню і зовнішню:

  • Зовнішня перелинковка - це посилання з вашого сайту на інші сайти.
  • Внутрішня перелінковка - це посилання з одних сторінок вашого сайту на інші сторінки вашого сайту.

Створення правильної перелинковки це досить складний процес. Він залежить від типу сайту, який просувається (інформаційний, інтернет магазин, сайт візитка і т.д.) і конкуренції в тематиці. Ставити посилання на сторінки сайту можна в ручному режимі (якщо на сайті мало сторінок) або в автоматичному, з використанням скриптів (якщо на сайті багато сторінок).

Варто відзначити, що не має сенсу на одній сторінці ставити більш ніж одне посилання на просувається сторінку, тому що пошукачі враховують вагу тільки одного посилання.

Мікродані і мікроформати: мікророзмітки Schema.org і Open Graph

Мікророзмітки дозволяє пошуковим системам краще аналізувати і якісніше виводити інформацію з вашого сайту. За допомогою мікроданних можна робити більш затягають сніппети для користувачів, що значно підвищує кликабельность (CTR) ваших оголошень в пошуковій видачі. Мікророзмітки проставляється у вигляді тегів, які видно в вихідному коді сторінки. Ці теги допомагають пошуковим роботам зрозуміти яка інформація знаходиться на сторінці, про що інформація на сторінці: про товари, послуги, заході, відгуках тощо

Інструмент для перевірки мікророзмітки від Google

Open Graph (OG) розмітка - дозволяє будь-який веб-сторінці стати повноцінним об'єктом в соціальних мережах, а також впливає на результати пошукової видачі і дозволяє змінити текст і картинку, коли ви ділитеся посиланням в месенджерах (Viber, Skype і т.д.). На практиці OG розмітка - це кілька рядків мета тегів, які потрібно впровадити на кожну сторінку сайту. Саме ця інформація визначає як буде виглядати ваша сторінка в месенджерах і соціальних мережах.

Ось основні теги Open Graph, які потрібно використовувати:

  • "og: locale" - мову сайту, для сайтів російською пишемо "ru_RU".
  • "og: type" - тип сторінки (стаття, новина, відео, категорія і т.д.).
  • "og: title" - заголовок сторінки.
  • "og: description" - опис сторінки (виводиться при формуванні превью посилання).
  • "og: url" - посилання на поточну сторінку.
  • "og: image" - посилання на картинку, яка буде відображатися.
  • "og: site_name" - назва сайту.

Оптимізація вихідного коду і Pagespeed

Оптимізація вихідного коду і Pagespeed

Навіть якщо ваш сайт є ідеальним з точки зору краси і зручності використання, володіє всім необхідним функціоналом і контентом, але при цьому гальмує і сторінки вантажаться повільно, то ні користувачам, ні пошуковим системам він не сподобається. Оптимізація вихідного коду важлива як з точки зору швидкості сканування сайту, так і з точки зору швидкості завантаження сторінок. Недавнє дослідження Google показало, що 53% користувачів, ймовірно, залишать сайт, який завантажується довше 3 секунд.

Швидкість завантаження сторінок сайту і рекомендації щодо поліпшення можна отримати за допомогою сервісу від Google:

https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights?hl=ru

Основні рекомендації щодо поліпшення швидкості завантаження сайту:

  • Вибрати якісний і швидкий хостинг.
  • Оптимізувати картинки на сайті (зменшити розмір і якість).
  • Прибрати непотрібні звернення до бази даних.

Юзабіліті і поведінкові чинники

Юзабіліті і поведінкові чинники

Юзабіліті - це зручність використання і зрозумілий для відвідувачів дизайн і інтерфейс сайту. Чим зрозуміліше структура сайту, чим краще розміщені всі блоки і інформація, тим більше буде віддача і вище конверсія відвідувачів в покупців. Над зручністю сайту потрібно постійно працювати, дивитися який функціонал додають конкуренти, намагатися дати відповіді на всі явні і приховані запити відвідувачів. Сайт повинен бути простим і зрозумілим!

Основні показники юзабіліті сайту, над якими варто працювати:

  • Зменшення показників відмови.
  • Збільшення часу перебування на сторінці.
  • Збільшення кількості переглянутих сторінок.

Основні поведінковими фактори, які впливають на ранжирування сайту в пошуковій видачі: час перебування на сайті, кількість переглянутих сторінок.

Останнім часом кількість трафіку з мобільних пристроїв стало перевищувати кількість трафіку з ПК і ноутбуків. Тому ми рекомендуємо створювати сайти з адаптивним дизайном. У мобільних дозволах адаптивного дизайну намагайтеся ще більше спростити меню і перевірити коректність виведення решти функціоналу.

Якщо на сайті інтуїтивний і зрозумілий інтерфейс, прості форми реєстрації та оформлення замовлення або послуги, то продажу такого сайту на порядок вище. Не можна займатися тільки збільшенням цільового трафіку завдяки просуванню сайту і рекламі в Adwords без проведення робіт по поліпшенню юзабіліті.

Інструменти для веб-майстрів: Google Webmaster Tools і Яндекс Вебмайстер

Додавайте свої сайти в Google Webmaster Tools і Яндекс Вебмайстер - ці сервіси допоможуть знайти і виправити безліч помилок на вашому сайті. У тому числі знайти повторювані помилки і додати сторінки з ними в disallow robots.txt. Без використання цих інструментів неможливо якісно провести оптимізацію!

висновки

SEO-оптимізація сайту надзвичайно складний і трудомісткий процес, який складається з великої кількості завдань. Кожна дрібниця може вплинути на позиції сайту в пошуковій видачі. При проведенні оптимізації сайту потрібно використовувати десятки різних програм і сервісів. Ми настійно рекомендуємо провести повну оптимізацію сайту перед початком його просування зовнішніми посиланнями. Ось, власне, і все!

Перед початком просування сайту рекомендуємо ознайомитися зі статтею " План робіт по просуванню сайту ".


Хочете побачити швидке зростання вашого нового сайту в топ пошукових систем?

Тоді замовляйте SEO-оптимізацію сайту зараз!

Com/speed/pagespeed/insights?
Хочете побачити швидке зростання вашого нового сайту в топ пошукових систем?