Вплив розширення домену на ваші результати SEO

  1. Різні типи TLD
  2. Які переваги SEO Чи пропонують різні розширення доменів?
  3. Плюси і мінуси загального домену верхнього рівня
  4. Як вибрати найбільш відповідне розширення домену?
  5. Поради щодо вибору правильного TLD

Якщо ви хочете запустити веб-сайт, ви повинні зареєструвати доменне ім'я з хостинг-провайдером . Доменне ім'я - це унікальна інтернет-адреса, яка складається з імені та розширення (наприклад, .com та .in). Це розширення також називається доменом верхнього рівня (TLD) і є самою правою частиною доменного імені. У цій статті перераховані чинники, що впливають на вибір правильного розширення домену і як він впливає на вашу пошукову оптимізацію (SEO).

Різні типи TLD

Розширення доменів спочатку були введені для полегшення перегляду різних доменів. Шість загальнодоступних доменів верхнього рівня (gTLD) були в подальшому продані. Це призвело до різного розширення домену для різних типів організацій. Найбільш відомим з них є .com. Розширення .com було представлено для веб-сайтів для комерційних цілей.

Окрім загального розширення домену, існує й інший тип TLD: розширення домену з кодом країни або домен верхнього рівня (ccTLD) країни. У період між 1985 і 1990 роками на ринку були продані ccTLD. CcTLD складається з коду країни країни, для якої призначено розширення. У Індії, це розширення .in, у Сполученому Королівстві .co.uk та у Іспанії .es.

З 2001 року були випущені нові gTLD, включаючи .info та .pro. Це було після створення Інтернет-корпорація для призначених імен та номерів (ICANN) ICANN - міжнародна некомерційна організація, створена для того, щоб підтримувати безпеку та стабільність Інтернету.

Список розширень доменів швидко зростав. Є навіть розширення домену, які використовують арабські символи замість звичайних латинських символів. Повний список всіх розширень (з латинськими символами) можна знайти на Орган призначення Інтернет-цільових номерів (IANA) веб-сайт.

Які переваги SEO Чи пропонують різні розширення доменів?

Плюси і мінуси коду країни верхнього рівня домену

Перевага

CcTLD є найсильнішим сигналом, який вказує Google, де походить веб-сайт. Якщо всі інші фактори SEO однакові, веб-сайт "example.com" краще зараховується в Google.com, ніж "example.in" або "example.co.uk".

Недолік

Недоліком ccTLD є те, що потрібно придбати нове розширення для кожної мови. Це може бути досить дорого. Крім того, сканери Google (сканування роботів усіх веб-сайтів) не бачать декілька веб-сайтів як один веб-сайт, оскільки мають різні розширення. Як результат, кожен веб-сайт повинен будувати власні повноваження.

Цей орган є значенням, яке Google призначає веб-сайту. Чим більше повноважень має веб-сайт, тим більше Google залишається на веб-сайті для індексування більш глибоких сторінок. Як наслідок, більш високі повноваження призводять до кращих можливостей досягнення хороших позицій у Google. Однак, це не єдиний фактор, який визначає, які веб-сайти працюють добре. Google використовує більше 200 сигналів для визначення найбільш доречних результатів.

Плюси і мінуси загального домену верхнього рівня

З появою нових імен доменів, таких як .pizza, .amsterdam і .club, веб-сайти можуть краще відрізняти себе. Використовуючи розширення, вони можуть вказати, де знаходиться їх веб-сайт. Є багато припущень про переваги та недоліки SEO нових розширень. Метт Каттс, інженер команди з якості пошуку Google, каже в цьому повідомленні, що нові ДВН не мають кращого шансу зайняти високі позиції в Google, ніж старі TLD або ccTLD. Проте, є кілька практичних прикладів, які змушують багатьох подумати про це по-різному.

Одним з таких прикладів є історія успіху компанії Coffee.club: веб-сайт з новим розширенням домену. Веб-сайт піднявся на першу сторінку результатів пошуку Google в США за один тиждень. У багатьох випадках для отримання першої сторінки в Google США знадобиться багато часу, навіть якщо веб-сайт уже створив повноваження. Для нового веб-сайту без повноважень, як правило, непотрібної роботи для досягнення цього в короткостроковій перспективі.

Доменне ім'я Coffee.club було придбане в листопаді 2014 року та отримано кілька посилань з авторитетних веб-сайтів, які оголосили про продаж. Зворотні посилання мали 80% "coffee.club" як текст, який можна натискати, а не так, як ви очікували б "клуб кави". Через тиждень після запуску веб-сайт вже був на сторінці 1 для терміну "клуб кави". На закінчення, коли gTLD (частково) збігається з ключовим словом, який ви хочете зрівняти в Google, підраховуйте лише посилання з доменним ім'ям у тексті, який можна натиснути. Тому, здається, що "coffee.club" інтерпретується Google як "кавовий клуб". Якщо це так, то TLD з відповідним ключовим словом має перевагу SEO перед традиційним TLD, подібно до .com.

Незважаючи на цю історію успіху, Google також вказує на те, що немає жодної вигоди (або недоліку) у наявності нового gTLD. Google опублікував подібне повідомлення на Блог веб-майстрів . Згідно з цим повідомленням, кожний gTLD має однакову можливість добре класифікувати. За допомогою gTLD можна вказати в консолі пошуку Google, для якої країни призначений веб-сайт. Це можна зробити за допомогою міжнародне націлювання . Зверніть увагу, що коли ви розширюєте свій веб-сайт іншою мовою, не забудьте налаштувати чи вимкнути міжнародне націлювання.

Зверніть увагу, що коли ви розширюєте свій веб-сайт іншою мовою, не забудьте налаштувати чи вимкнути міжнародне націлювання

Як вибрати найбільш відповідне розширення домену?

Який TLD ви повинні вибрати, залежить від ряду факторів. Хочете забити в Google.com? Тоді доцільно вибрати загальний домен .com верхнього рівня. Якщо з іншого боку, ви продаєте тільки продукти в Індії, ви можете вибрати .in розширення. Google розуміє, що ваш веб-сайт призначений для індійського ринку і що ви хочете краще забити в Google.co.in.

При виборі правильного TLD, SEO часто не береться до уваги. Наприклад, є сайти, які купують ccTLD, тому веб-сайт має гарне ім'я і легко запам'ятовується. Як ілюстрація: ви працюєте на компанію з пошкодженням автомобіля, і ви хотіли б створити веб-сайт. Завдяки доменним іменам, які є "autorepair.in" та "autorepair.com", виберіть доменне ім'я 'cargarage.in'. Незважаючи на те, що ваш відвідувач одразу розуміє, про що йдеться на вашому веб-сайті, ви, ймовірно, не дуже добре оцінюєте Google. Це пояснюється тим, що ви вказуєте Google з розширенням .in, що ваш веб-сайт націлений на індійський ринок.

Поради щодо вибору правильного TLD

Таким чином, існує два різних типи TLD, які слід розрізняти:

  • Загальний TLD;
  • Код країни TLD.

Коли ваш веб-сайт орієнтований на певну країну, доцільно вибрати ccTLD цієї країни. У цьому випадку вам може знадобитися придбати новий домен з іншим TLD за будь-якої міжнародної розширення. Таким чином, ccTLD впливає на результати пошуку.

Коли ви вибираєте gTLD, Google не вважає, що це .com, .pizza або .museum. GTLDs мають стільки шансів, щоб добре оцінити і, таким чином, не впливають на пошукову оптимізацію вашого сайту. Незважаючи на це твердження від Google, існують випадки, подібні до тих, що стосуються кави .club, які показують, що посилання з лише доменним ім'ям у тексті, що піддається кліку, враховуються в результатах пошуку Google. Це той випадок, коли gTLD (частково) збігається з ключовим словом, який ви хочете зрівняти.

Що потрібно мати на увазі при використанні gTLD, це повідомлення про це споживачеві. Індійські люди часто шукають "companyname.in" і американську для "companyname.com". Якщо ви обираєте gTLD, переконайтеся, що ви добре спілкуєтесь у своїй комунікації з цільовою аудиторією. Нарешті, зверніть увагу на те, що встановлення міжнародного націлення на потрібну країну.

Які переваги SEO Чи пропонують різні розширення доменів?
Як вибрати найбільш відповідне розширення домену?
Com?