Все про те, як вивести сайт в топ Яндекса і Гугла самостійно.

  1. Кращі з кращих: як формується сторінка видачі в Google і Яндексі?
  2. Знайди мене, якщо зможеш: в чому відмінність просування в Google від Яндекса
  3. Трохи загальних рекомендацій, які допоможуть вам успішно вивести свій сайт в топ-10
  4. Почала почав: домени, URL і веб-майстри на всі руки
  5. Ключові слова, явки, паролі і СЯ сайту
  6. Посилання потрібні, посилання важливі

Є проблеми з ранжируванням, проект не росте, хочете перевірити роботу своїх фахівців з просування? Замовте професійний аудит в семантиці

Замовте професійний аудит в семантиці

Пам'ятайте, як вчителі в школі визначали собі улюбленців? Фізик виділяв веселих, а біологічка ставила п'ятірки тільки наполегливою і мовчазним. Це було щось на зразок природного відбору за місце серед кращих. Тільки без вбивств.

До чого я це? А до того, що якщо замінити вчителів на відомі пошукові системи Google і Яндекс, а клас підлітків - на мільйони сайтів, які прагнуть потрапити в першу сторінку видачі, то все стане простим і зрозумілим.

Щоб бути кращим серед однокласників, треба знати важелі управління педагогами, а щоб швидко просунути свій сайт в топ видачі, треба розуміти, як вона формується, від чого залежить і бути трохи чаклуном.

У цій статті я розповім кілька базових речей про те, як самостійно вивести сайт в топ-10 за запитом, просунути окрему сторінку або статтю свого ресурсу. Магічних заклять не обіцяю, а ось корисні знання - будь ласка.

Кращі з кращих: як формується сторінка видачі в Google і Яндексі?

Залежно від своєї релевантності того чи іншого запиту сайти розташовуються в певній послідовності на сторінці видачі.

Якісь хлопці стають максимально популярними за рахунок місця в «гарячій десятці», а якісь перебираються в самі глибини, де їх ніхто не бачить і не знає, крім творця, звичайно ж.

SERP Гугла і Яндекса абсолютно несхожі. Якщо ви намбер уан в одному пошуковику, то у другому ви можете проводити свої дні на задвірках.

Чому ж світ так несправедливий? Вся справа в тому, що ПС використовують різні алгоритми ранжування і по-своєму визначають релевантність сторінок.

А ваш сайт повинен задовольнити очікування та побажання кожного з них, щоб бути популярними всюди.

Спробуємо розібратися, як Google і Яндекс індексують сайти, на що вони звертаються окрему увагу, а чого не помічають.

Знайди мене, якщо зможеш: в чому відмінність просування в Google від Яндекса

Зупинимося на найбільш яскравих моментах, які відрізняють специфіку виведення сайту в топ в різних ПС.

  • регулярність оновлень

частота апдейтів (Оновлень видачі) є ключовим поняттям в роботі пошукових систем. В Гуглі все відбувається досить динамічно, завдяки запровадженим алгоритму «Caffeine».

Яндекс більш повільний, тому видачу змінює тільки після певних апдейтів. Хоча останнім часом за рахунок збільшення потужностей використовуваного обладнання апдейти відбуваються мало не кожні три дні.

виділяють:

  • текстові;
  • посилальні.
  • Регіональна прив'язка

Для прикріплення сайту до певного регіону Google надає набагато менше можливостей, ніж Яндекс. Зробити прив'язку до конкретної країни не займе багато часу, а ось більш точна геопривязку сайту до конкретного регіону здійснюється трьома способами, кожен з яких має свої нюанси і труднощі.

Яндекс, навпаки, більш уважний до таких дрібниць. Стати найпопулярнішим за запитом «продаж куниць в Воронежі» досить просто. Однак, якщо захочете продавати пухнастих пустунів по всій Росії, то вийти в топ буде важче.

  • унікальний контент

Запам'ятайте кілька важливих речей:

  • Не нехтуйте правилами російської орфографії і пунктуаціі.Пішіте без помилок.
  • Не женіться за прямими входженнями. Створюйте читаються і корисні тексти для людей.
  • Створюйте унікальне. Причому не тільки в технічному плані, приділяйте більше уваги інформаційній складовій, зробіть свої комерційні пропозиції несхожими на ті, які розміщують конкуренти. Цікава форма подачі стане безсумнівним плюсом.

За неякісний контент, до речі, карають обидві ПС. В Гуглі можна потрапити під фільтр «Панда», а в Яндексі - під «АГС». Однак в першому випадку для цього необхідно розмістити неунікальний контент практично на всіх сторінках, а от у другому під санкції можна потрапити навіть за неякісний рерайт або використання синонімайзер.

  • Просування по низькочастотних запитах

Наявність хорошого і унікального тексту забезпечує в Яндексі практично автоматичне просування по НЧ. Тільки не забудьте їх вписати.

Заволодіти трафіком Гугла, не використовуючи посилання, практично неможливо. Якісний контент в цьому випадку - ще не все. Такі сторінки система з великою ймовірністю відправить на додаткову індексацію, що позбавить вас переходів по ним.

Вони повинні бути якісними з авторитетних ресурсів. Нарощувати їх масу треба поступово, побоюючись посилального вибуху і попадання під фільтр. Чи не хочете писати чолобитні Платону Щукін в Яндекс до запитання? Тоді не хитруєте. Ви ж хороша людина.

Трохи загальних рекомендацій, які допоможуть вам успішно вивести свій сайт в топ-10

Розглянемо загальні моменти, яким доведеться приділити особливу увагу, якщо ви вирішите штурмувати верхівки рейтингів ПС.

Почала почав: домени, URL і веб-майстри на всі руки

  • Хороший сайт - доступний сайт. Якщо він новий, то не полінуйтеся відкрити його для індексу. Часто буває, що ні знята в адмінці галочка тягне за собою серйозні проблеми.
  • Розкажіть про себе пошуковикам. Якщо сторінок у вашого ресурсу багато, то скористайтеся аддурілку, а якщо мало - запустити переобход сторінок в веб-майстрів Google і Яндекс.
  • Обов'язково перевірте, як працюють сторінки ресурсу, чи всі посилання доступні. В іншому випадку це завадить індексації.
  • Скільки мандрівників б не замерзло в льодах Антарктиди, якби у них була точна і детальна карта. Складіть хорошу карту сайту. Як це зробити читайте тут . Можете слідувати класиці і сконструювати її в HTML, а можете скористатися Google Sitemap, як бунтар. Тим більше пошуковики її теж люблять.
  • Старі майданчики - надійні майданчики. ПС люблять сайти, які встигли пожити і накопичити певний досвід. Якщо купуєте доменне ім'я, то дізнайтеся про нього все, скориставшись Whois-сервіс.
  • Боїтеся сюрпризів з минулого, наприклад у вигляді фільтрів ПС? Використовуйте нові сайти, тільки пам'ятайте, що їх індексація потребує великої кількості часу. Малюкові треба підрости.
  • І Гугл і Яндекс люблять швидких. Якщо сторінки вашого сайту завантажуються повільно, то приготуйтеся до втрати рейтингу. Завантаження сторінки більше 7 секунд знищить ваші мрії на потрапляння топ.
  • Приділіть увагу Top-level domain. Розшифруємо зрозуміліше. Пошуковики люблять старі сайти, старі посилання і доменні зони високого рівня. Чим вони старші і авторитетніше, тим краще.
  • Динамічні URL і IP - погано. Роботи їх не люблять і погано індексують, що заважає вам вивести сайт в топ як Яндекса, так і Гугла

Ключові слова, явки, паролі і СЯ сайту

Починати треба з визначення семантичного ядра. Що це таке? Це пошукові запити, які дозволять вам з'ясувати, яким чином ваші потенційні відвідувачі вас шукають. Від вас буде потрібно зібрати варіанти запитів, які сформують тематику вашого ресурсу і допоможуть вам продати свій товар або послугу.

Хочете продавати куниць? Продавайте. Однак розповідати, як їх годувати, скільки разів на рік вони линяють, коли спаровуються і що за характер у цих хлопців, краще в блозі на своєму сайті, залучаючи тематичний трафік. Якщо ви продаєте, то розповідайте про те, чому варто купити куниць саме у вас, а не у конкурента.

Доведеться попітніти, щоб все зробити правильно. Підбирати ключі необхідно не тільки в вордстат. Не забудьте подивитися, як там просуваються конкуренти за допомогою Keys.so, SpyWords або Key Collector, до речі, як це зробити ми більш детально розповідаємо тут .

Зверніть увагу на синоніми і словоформи, не втрачайте можливості зібрати більше трафіку.

Зібрати і згрупувати запити - ціле мистецтво, тому його поціновувачам ми теж присвятили окрему статтю.

або скористайтеся нашим інструментом , Створеним з турботою про вас, зрозуміло.

Що робити, коли ключі зібрані? Правильно їх вставити!

  • У <title> і <description>

Хороші метатеги - це оптимізовані метатеги. Особливо тайтл. Він являє собою назву документа і виводиться в якості заголовка сторінки. Пам'ятайте, що він не повинен бути довгим, щоб пошуковики змогли повністю його прочитати. Саме тому важливі запити необхідно вставляти ближче до початку. Дескріпшн теж бере участь в текстовому ранжируванні значно впливає на позиції сайту у видачі. Оптимізуйте і його, тільки без фанатизму - стережіться переспама.

Те, що в оптимізованому тексті повинні бути ключі - очевидна істина. Важливо інше - їх грамотний розподіл. Якщо щільність запитів маленька, то вони не працюють так, як хотілося б. Якщо велика - це зовсім погано. Пошукової робот обуриться таким переспамом і відправить вас в бан. Намагайтеся дотримуватися золотої середини: помірно, використовуйте наступні ключові слова, але і не стискаючи з розведенням красивими мовними зворотами. Яку небезпеку несе в собі така вода і як запобігти затопленню свого тексту, я вже писала ось тут.

  • У підзаголовки

Як каже мій знайомий сеошник: «Ключі в H1 і H2 - мед для пошукових систем». У такому положенні вони дійсно добре зчитуються. Але не варто переборщувати - вставляйте ключові запити виходячи з логіки і гуманного ставлення до читача, не допускайте переспама.

Роботи не можуть бачити круті картинки, які ви виставляєте на своєму сайті, але вони можуть прочитати все, що укладено в тег <alt>. Старанно заповніть ці описи, не забувши вставити ключ, тільки без фанатизму.

Посилання потрібні, посилання важливі

  • Взаємні посилання, як взаємна любов - завжди чудово. Однак проявіть вибірковість. Добре вивчіть сайти для обміну. Вони повинні мати подібну тематику і відмінні показники. Погодьтеся, торгуючи куницями, нерозумно посилатися на сайт з ремонту автомобілів.
  • Приділіть увагу їхньому віку. Тут такий же принцип, як і з вином або коньяком: старше - краще.
  • Реєструйтеся в якісних каталогах, з високим PR. Посилання звідти добре вплинуть на ваш рейтинг. Наприклад, якщо на ваш сайт з медичною тематикою посилається сайт охорони здоров'я РФ - це набагато крутіше, якби це зробило 100 ресурсів, на яких розповідається про здоров'я жінок за 60.
  • Посилальна маса повинна бути природною і різноманітною. Добре, якщо на вас будуть посилатися блоги, форуми, різні засоби масової інформації. Нарощуйте масу поступово. Мільйон посилань за короткий проміжок часу забезпечать вам контрольний вибух і потрапляння під фільтр.

Контент - всьому голова, навіть якщо у вас її немає

  • Намагайтеся створювати свої тексти. Пишіть їх самостійно, не крадіть у конкурентів, але орієнтуйтеся на них. Ви завжди можете крутіше. А якщо не зможете, то найміть хороших копірайтерів, їм сам Бог велів.
  • Оновлюйте все розміщене на сторінках. Нехай нові статті з'являються регулярно.
  • Приділяйте увагу віком ваших текстів. Пошуковики приділяють більше увагу юним Старичков можна оновлювати, якщо вони такі дорогі вам.
  • Ніяких невидимок! Пошукові боти все бачать (прямо як ваша мама, коли шапку за кутом знімаєте), їм не потрібно докладати великих зусиль, щоб виявити прихований від них, але видимий користувачам, контент. Отримайте бан в покарання, а воно вам треба?
  • Маскуватися теж не варто. Ви ж не на сафарі, де вас зможуть з'їсти леви. Якщо створюєте одну сторінку для пошукових систем, а другу (з іншим наповненням) - для користувачів, знайте, що за подібну чорну магію вас обов'язково покарають.
  • Копіювати погано. Подобаються свої тексти настільки, що одні й ті ж розміщуєте на різних сторінках? Готуйтеся до зниження рейтингу. Штрафів в цьому випадку може не бути, бо створення дзеркал не тільки сторінок, але і статей цілком легально. Але падати вниз все одно боляче.

Як вивести в топ Яндекс або Google окрему сторінку або статтю: завантажуємося знаннями максимально

Підсумуємо все, про що встигли поговорити:

  • Якщо вашою метою є просування певної сторінки, то уважно поставтеся до її оптимізації: вона повинна бути активною і робочої, швидко завантажуватися, містити в собі добре прописані мета-теги, мати якісні посилання, що ведуть на неї.
  • Велику увагу необхідно приділити контенту, він повинен відрізнятися якістю та унікальністю. Грамотна перелінковка теж значно допоможе вам зібрати трафік. Як її налаштувати, ми розповідаємо тут.
  • Якщо збираєтеся просувати окремі статті, то ретельно опрацювати текст, грамотно його оформите: вставте списки, розбийте на абзаци, оптимізуйте заголовки і підзаголовки, пропишіть альти до картинок, звіртеся з топом.
  • Пам'ятайте про тих, хто буде читати, написане вами. Так ви зможете мислити з пошуковими системами в правильному напрямку. Не забувайте расшарівать статтю в соціальних мережах і на сторонніх ресурсах.

На завершення скажу, що виведення свого сайту в топ Яндекса або Гугла - дуже складне і серйозне заняття. Все про що ми поговорили в цій статті дасть вам початкові уявлення про цій нелегкій справі, тому, якщо ви все ще мрієте мрією підкорення верхніх рядків сторінок видачі пошукових систем, то читайте наші статті, утворювати і прокачивайте свої навички або зверніться за допомогою до фахівців, які допоможуть вам не наробити смертельних помилок ще на самому початку свого шляху.

Кращі з кращих: як формується сторінка видачі в Google і Яндексі?
До чого я це?
Кращі з кращих: як формується сторінка видачі в Google і Яндексі?
Чому ж світ так несправедливий?
Чи не хочете писати чолобитні Платону Щукін в Яндекс до запитання?
Боїтеся сюрпризів з минулого, наприклад у вигляді фільтрів ПС?
Що це таке?
Хочете продавати куниць?
Що робити, коли ключі зібрані?
Отримайте бан в покарання, а воно вам треба?