Все, що ви хотіли знати про SEO-просування

  1. А тепер про те, що таке SEO
  2. Тепер докладніше про те: коли, для кого і навіщо
  3. Для кого SEO - must-have інструмент збільшення продажів
  4. Навіщо сайту потрібні перші позиції у видачі
  5. Коли починати просувати сайт
  6. Коли я побачу результати
  7. На який результат я можу розраховувати
  8. ризики
  9. Стежити. Оцінювати. покращувати
  10. Підведемо підсумки

Більше мільярда. Ще в 2015 році кількість сайтів в Інтернеті перевалило за цю нечувану цифру. У 2016 році число округлилося ще на півтори сотні тисяч. Кожну хвилину у Всесвітній Мережі з'являється по два сайти. Чому тоді їх стало найбільше на 150,000 за рік? Тому що видаляються старі і занедбані сайти теж в масштабних обсягах.

І в таких реаліях комерційні проекти відіграють одну з провідних ролей. Щодня на просторах Інтернету з'являються десятки нових магазинів, сервісів, інформаційних порталів. Їх мета - отримати трафік (живих людей, які зайшли на сайт) і прибуток. Для інформаційних порталів прибуток - це реклама. Вони отримують свої суми за те, що крутять контекстні і тизерну оголошення на сторінках сайту, розміщують посилання, замовні матеріали, Статейного рекламу. Інтернет-магазини, сервіси та інші комерційні проекти отримують свій дохід від замовлень. І всі вони хочуть заробляти більше. Цей показник для них буде залежати від того, наскільки якісно оптимізований комерційний сайт для пошукових систем Google і Яндекс (для СНД).

А тепер про те, що таке SEO

З появою Інтернету підприємці шукали можливості потрапити в каталоги і рекламні оголошення на різних сайтах, щоб залучити клієнтів. Тільки в 1997 році з появою Google пошук в Інтернеті став більш структурованим.

З тих пір почали зароджуватися перші ідеї SEO. Search engine optimization - пошукова оптимізація, що дозволяє вибитися в ТОП пошуку Google і Яндекс по ключових запитах. Звучить начебто зрозуміло, але можна детальніше.

Наприклад, у нас є магазин чайників. І він вже займає перше місце за запитом «магазин чайників». Але так само він хоче займати лідируюче місце за запитом «купити чайник».

На першому скрині сайт займає своє чесно оптимізоване перше місце. На другому ж скрині праворуч цей сайт навіть не на третьому. І на 20 ви його не знайдете. Як бачите, один і той же сайт за різними запитами може бути на абсолютно різних позиціях. Десь він може займати перше місце, а десь - не потрапляти і на другу сторінку видачі. І щоб по кожному із запитів вибити сайт в ТОП пошукової системи, треба виконати чималу роботу під назвою SEO. Так що якщо коротко, то сео - комплекс заходів націлених на те, щоб сайт зайняв лідируючі позиції в пошуковій видачі по цільових запитах. Це допомога пошуковим системам знайти ваш сайт по конкретним словами і фразами. Звучить як не найскладніша задача, але в ній так багато різних змінних, що відразу і не розібратися.

Тепер докладніше про те: коли, для кого і навіщо

Як вже говорилося вище - в Інтернеті мільярд сайтів. З них мінімум 35% - це комерційні проекти. Щоб такий сайт став успішним і рентабельним його необхідно просувати. Пошукові системи розумні і навчаються механізми. Вони ділять всі сайти по:

  • регіонах;
  • тематиці;
  • мови;
  • протоколу (безпечний і не безпечний).

І т.д. - всі ці параметри дуже важливо враховувати при seo-просуванні.

Для кого SEO - must-have інструмент збільшення продажів

Для всіх, хто хоче примножити свій прибуток в Інтернеті. Коли ви створюєте інтернет-магазин, сервіс з написання дипломних робіт, заводите свою сторінку-візитку практиканта-адвоката і в будь-яких інших випадках інтернет-комерції, ви очікуєте, що ресурс буде працювати. Але в більшості випадків, без кваліфікованої оптимізації сайтів, такого проекту судилося бути похованим під сотнями сотень конкурентів.

Навіщо сайту потрібні перші позиції у видачі

За статистикою, далі другої сторінки пошукової видачі користувач не гортає. Якщо ваш сайт за цільовим запитом (наприклад, для магазину чайників це буде: «Купити чайник») далі 20 позиції, то ймовірність того, що на нього зайде цільової користувач нижче 5%. Якщо ви хочете отримувати щоденний цільовий трафік на сайті, тоді потрібно підняти позиції сайту хоча б в ТОП-20. А в ідеалі - ТОП-3. Це забезпечить щоденний приплив зацікавленої у ваших послугах і пропозиції аудиторії.

Коли починати просувати сайт

Якомога раніше. В ідеалі - на етапі розробки сайту. Як би дивно це не звучало, але просувати сайт можна навіть якщо він тільки на стадії проектування. У цей період закладається важлива база для подальшої оптимізації.
Чим молодше сайт, тим простіше і ефективніше проходить оптимізація. Для старих многостранічніков (сайтів з 1000 і більше сторінок) просування може затягнутися і зажадати деякої реорганізації.
У будь-якому випадку - seo-просування завжди буде актуальною послугою для комерційних проектів. Від того, коли ви задумаєтеся над необхідністю даної послуги буде залежати те, наскільки швидко ваш проект займе лідируючі позиції, почне приносити трафік і прибуток.

Коли я побачу результати

Багато сео-студії обіцяють результат уже в перший місяць оптимізації. А на третій - обіцяні топові позиції. Однак таку умову спрогнозувати конкретно неможливо. Коли питання кається Google і Яндекса в роботу вступає багато чинників:

  • параметри сайту (вік, кількість сторінок, тематика, конкуренти, мультіязичка);
  • регіони просування;
  • пошукова система (Google і / або Яндекс);
  • контент (наповненість сайту);
  • кількість людей, які будуть працювати над просуванням;
  • позиції сайту на початок оптимізації.

І інші поведінкові фактори, як і різні нововведення пошукових систем. Тому конкретну точну дату, коли станеться диво і сайт займе потрібні позиції - назвати складно. Але перші результати ви побачите вже в перший місяць оптимізації.

На який результат я можу розраховувати

SEO-просування допоможе збільшити:

  • трафік - кількість відвідувачів сайту;
  • конверсію (показник рентабельності, наприклад кількість замовлень, дзвінків, переглядів - всього, що буде для вас бути головним у роботі сайту);
  • повторні замовлення, реєстрацію та інше;
  • впізнаваність і авторитет бренду.

Погодьтеся, це дуже вселяється список плюсів, щоб від нього відмовлятися.

ризики

Їх тут всього два:

  1. Чи не отримати результат = втратити гроші і час.
  2. Загнати ресурс під фільтр.

Останній - це виключення сайту з пошукової видачі Google і Яндекс. Тобто користувачі за запитами більше не знайдуть ваш ресурс. Але не панікуйте - ця проблема вирішувана і після усунення причини фільтра знімається бан з ресурсу.
Для того щоб уникнути всіх цих ризиків, слід замовляти послуги з SEO-просуванню у досвідчених фахівців з кейсами і прикладами своїх результатів.

Стежити. Оцінювати. покращувати

СЕО-оптимізатори в своїй роботі використовують безліч сервісів і програм для оцінки показників сайту. Їм це життєво необхідно, щоб відстежити ефективність роботи по просуванню і в слідстві скорегувати подальшу стратегію виведення сайту в ТОП. Тому, звертаючись за допомогою до фрілансерам або в веб-студії, обов'язково цікавтеся, якими сервісами для аналізу вони користуються і як ті працюють.
Обов'язковими повинні бути:

  • Google Analytics, Яндекс.Метрика (для СНД);
  • Сервіси для відстеження позицій сайту (прим. Allpositions, Seolib, Topvisor і т.д.);
  • Програми для аналізу технічного стану сайту (Screaming Frog, NetPeak і т.д.);
  • Сервіси для відстеження посилальної маси сайту (Ahrefs, Яндекс і Google Wemaster і т.д.).

На сьогодні їх дуже багато і у кожної програми і сервісу є свої особливості. Але зупинятися на цьому зараз ми не будемо. Для вас головне знати, що за позиціями і станом сайту стежитимуть і надавати звіти. Що це не на словах обіцяно, а є реальна можливість контролювати і оцінювати ефективність оптимізації.

Підведемо підсумки

SEO-просування - це реальна можливість допомогти користувачам знайти ваш сайт в Гуглі і Яндексі. Причому ви самі вибираєте, який трафік хочете залучати. І без цієї послуги обігнати конкурентів не вдасться. Взяти лідерів пошукової видачі: над їх сайтом щодня працює команда оптимізаторів. Вони підхоплюють нововведення, аналізують позиції, трафік, поведінкові, найменше коливання у видачі змушує приймати нову тактику і повертати лідируючі місця. Тому, за три місяці домогтися результатів у просуванні сайту - реально. Але гарантій утримати позиції на досягнутому рівні без щоденної підтримки ніхто не дасть. Для цього необхідно завжди стежити, аналізувати і створювати умови для розвитку і поліпшення позицій в пошуковій видачі.

Чому тоді їх стало найбільше на 150,000 за рік?