Xenu - безкоштовний SEO аудит сайту і мертвих посилань

  1. Перевірка на мертві посилання
  2. Про що ще може розповісти Xenu
  3. посилання:

У цьому записі хочу розповісти про Xenu - безкоштовною і простий програмою за допомогою якої можна провести досить хороший аудит сайту.

Я познайомився з цією програмою коли хотів проаналізувати сайт на наявність мертвих посилань і позбутися від них. Але на мій подив виявив що Xenu видає куди більше корисної інформації.

Перевірка на мертві посилання

Для довідки: мертві посилання - це ті посилання які ведуть на неіснуючі сторінки або сайти, тобто не несуть будь-якої користі.

Чому важливо видаляти з сайту мертві посилання?

Уявіть що Ви зайшли на якийсь сайт, де описуються плюси будь-якого онлайн сервісу, вам опис сподобалося, ви перейнялися, витратили час на читання великого тексту, подивилися табличку порівнянь і вирішили таки скористатися цим сервісом, натискаєте на посилання і бачите повідомлення про тому, що сайт вже два роки як не працює. Яке буде Ваше враження? Звичайно негативний. Саме виходячи з цих міркувань пошукачі не люблять коли на сайті присутня велика кількість мертвих посилань, це говорить про те, що сайт містить не актуальну інформацію та люди перейшли з пошуку google на цей сайт залишаться незадоволені якістю пошуку.

Для виявлення мертвих посилань в Worpdress можна встановити плагін Broken Link Checker , Який періодично опитує всі посилання на сайті і оповіщає вас про результати перевірки. Але що якщо Ваш сайт дуже великий і посилань тисячі? Тоді плагін може створювати занадто велике навантаження на хостинг, поки перевірить всі посилання. Ось тут-то і може стати в нагоді безкоштовна програма Xenu, як альтернативне рішення.

Але як я говорив Xenu розповість вам не тільки про мертвих посиланнях, вона розповість про куди більше.

Про що ще може розповісти Xenu

Суть роботи самої програми досить проста - ви їй даєте посилання на сторінку сайту (краще всього на головну), вона шукає на цій сторінці всі посилання (як на внутрішні сторінки, так і на зовнішні) і відвідує всі ці посилання. Якщо сторінка внутрішня - то знову збираються всі посилання зі сторінки і кожна відвідується, і так до тих пір, поки Xenu не пройде по всіх посиланнях які є на вашому сайті.

Можна налаштовувати які сторінки відвідувати, які не відвідувати, кількість потоків, тип сторінок та інше. Після закінчення роботи можна подивитися красивий html-звіт. Але мені більше подобається аналізувати ту інформацію, яка відображається у вікні програми.

Але мені більше подобається аналізувати ту інформацію, яка відображається у вікні програми

У головному вікні програми виводитися список всіх знайдених посилань і інформація про них у вигляді таблиці, яка складається з наступних стовпців (перерахую найбільш цікаві):

  • Address - власне знайдені URL, якщо відсортувати за алфавітом, то можна побачити які є витікаючі посилання (нема на ваш домен), оцінити їх кількість, оцінити внутрішню структуру вашого сайту, скільки скільки сторінок, файлів в тій чи іншій категорії. Подвійний клік відкриває сторінку в браузері.
  • Status - в цьому стовпці можна дізнатися статус завантаження сторінки: ok - сторінка завантажилася (зелений колір), червоний колір - якась помилка (timeout, 404 та інше). сортуючи по цьому стовпцю можна знайти мертві посилання. Правий клік мишкою - "url properties" щоб дізнатися на якій сторінці перебувати ця мертва посилання. Якщо багато сторінок на вашому сайті віддають timeout, то можливо ваш хостинг або сайт занадто повільні і не можуть в стільки потоків віддавати сторінки, зменшите кількість потоків, якщо це спостерігається при менш ніж 5-ть потоків - терміново міняйте хостинг або сервер на хостингу. Я до речі коли змінив сервер - проблема відразу ж пропала, сторінки стали завантажуватися швидше, в панелі вебмайстрів статистика індексації покращилася, а значить пошуковик почав мене більше любити =)
  • Type - тип сторінки \ контенту: це може бути просто html сторінка, може бути зображення (jpeg, png), js скрипти, css-файли, архіви та інше.
  • Size - розмір сторінки. Сортуючи по цьому стовпцю Ви можете виявити аномально великі сторінки або файли. Можна наприклад знайти великі зображення і стиснути їх більш оптимальним чином - економія простору на хостингу і збільшення швидкості завантаження.
  • Title - title посилання (якщо виходить на зовнішній сайт), сторінки (якщо посилання внутрішня), зображення. Пам'ятайте що гугл не любить коли на одному сайті або сторінці кілька однакових title? Якщо значення "redir" - значить це посилання з перенаправленням, таким чином можна виявити всі посилання з перенаправленням.
  • Level - рівень вкладеності сторінки. Пам'ятайте про те, що чим більша вкладеність - тим гірше (для індексації, для доступності користувачеві, вартості посилання)? Можна подивитися які сторінки мають занадто великий рівень вкладеності і подумати над структурою сайту, рекомендують тримати сторінки сайту не далі 3-го рівня вкладеності. Якщо раптом Ви виявите що деякі посилання мають явно завищений рівень вкладеності, то це говорить, що на неї потрапили через редіректи: 1 редирект - +1 вкладеність.
  • Out Links - кількість посилань на сторінці (як на внутрішні сторінки, так і на зовнішні). Правий клік мишкою - "url properties" покаже які саме посилання виявлені на сторінці. Сортуючи по цьому стовпцю можна виявити сторінки з явно завищеними кількість посилань, та й в цілому можна оцінити якість перелинковки.
  • In Links - кількість внутрішніх вхідних посилань на цю сторінку. Завдяки цьому стовпцю можна побачити на які сторінки передається найбільше ваги. Правий клік мишкою - "url properties" покаже які саме сторінки посилаються.
  • Duration - час завантаження сторінки. Тут можна виявити повільні сторінки. Повільними вони можуть бути через обсяг, подгрузки файлів з повільних зовнішніх сайтів або через велике навантаження на базу даних.

З контекстного меню до кожного посилання можна відразу перейти на html-валідатор сторінки, alexa, кеш гугла або подивитися на попередні стану сторінки через archive.org.

Мій висновок: Xenu є простим і досить потужним \ інформативним інструментом при аудиті сайту, який обов'язково потрібно брати на озброєння.

До речі у мене є запис в якому я збираю список dofollow блогів , Буває потрібно перевірити є той чи інший блог dofollow, а вихідних посилань на блозі знайти не можу, тут Xenu теж приходить на допомогу - пару хвилин всі посилання блогу як на долоні.

посилання:

  • Офіційний сайт Xenu
  • Netpeak Spider - безкоштовна і зручна програма-аналог для внутрішнього аудиту сайту. Список аналізованих параметрів: URL, Глибина, наявність rel = "canonical", код відповіді сервера, Title, Description, Keywords, заборона індексації в robots.txt, MetaRobots, кількість редиректів зі сторінки, кількість H1, кількість вихідних і вхідних посилань, розрахунок внутрішнього PageRank, Дублі по Title / Description / Keywords.

Сподобалося? =) Поділися з друзями:

Чому важливо видаляти з сайту мертві посилання?
Яке буде Ваше враження?
Але що якщо Ваш сайт дуже великий і посилань тисячі?
Пам'ятайте що гугл не любить коли на одному сайті або сторінці кілька однакових title?
Пам'ятайте про те, що чим більша вкладеність - тим гірше (для індексації, для доступності користувачеві, вартості посилання)?
Сподобалося?