Xiaomi Mi 5s. Як Mi5, тільки краще

  1. Технічні характеристики
  2. ціни
  3. Комплект поставки
  4. Зовнішній вигляд, ергономіка
  5. Сканер відбитків пальців і кнопки управління
  6. дисплей
  7. Операційна система і оболонка
  8. апаратна платформа
  9. Комунікації і мультимедіа
  10. автономність
  11. камери
  12. Підсумки
  13. Що сподобалось:
  14. Що не сподобалося:
  15. ПОСИЛАННЯ по темі

Останній флагман Xiaomi Mi5 вийшов в квітні 2016 року, після чого китайський виробник активно зайнявся розвитком недорогих смартфонів лінійки Redmi

Останній флагман Xiaomi Mi5 вийшов в квітні 2016 року, після чого китайський виробник активно зайнявся розвитком недорогих смартфонів лінійки Redmi. Там у нього, здається, все вийшло, а ось позиції на ринку топових Android-пристроїв завдяки старанням конкурентів були втрачені. Той же китайський OnePlus встиг випустити не тільки свій третій за рахунком флагман, але і його оновлену модель на останньому чипі Qualcomm Snapdragon 821. І відповідь Xiaomi не змусив себе довго чекати - були представлені Xiaomi Mi 5s і Mi 5s Plus. Про перший з них сьогодні з вами детально і поговоримо.

Текст може містити і напевно містить граматичні, орфографічні, пунктуаційні та інші види помилок, включаючи смислові. Я всіляко прошу читачів вказувати на ці помилки і виправляти мене за допомогою особистих повідомлень.

Технічні характеристики

екран:

5,15-дюймовий IPS дисплей з FullHD (1920 x 1080) дозволом, захисне скло невідомого походження

Матеріали корпусу:

задник з металу з мінімальними пластиковими розділювачами-антенами

Кольори:

сріблястий (матовий), темно-сірий (блискучий), золотий (блискучий) і рожево-золотий (матовий)

процесор:

чотирьохядерний Qualcomm Snapdragon 821 (64 біт, архітектура Kryo, 14 нм техпроцес); два ядра працюють на частоті 2,15 ГГц, два інших на 2 ГГц)

графіка:

Adreno 530 (624 МГц)

Операційна система:

MIUI 8 на базі Android 6 Marshmallow

Оперативна пам'ять:

3/4 ГБ (LPDDR4)

Пам'ять користувача:

64/128 ГБ (UFS 2.0), без можливості установки карти пам'яті

камери:

12 МП (діафрагма f / 2.0), сенсор Sony IMX378 (1 / 2,3 "), фазовий автофокус, подвійний світлодіодний спалах, запис 4к відео (30 к / с); фронтальна камера 4 МП UltraPixel, діафрагма f / 2.0, запис FullHD відео

Підтримка мереж:

GSM / EDGE (850/900/1800 / 1900MHz), WCDMA (850/900/1900 / 2100MHz), CDMA 800, FDD-LTE (850/900/1800/2100 / 2600MHz), TDD-LTE (1900/2300 / 2500 / 2600MHz, слот для двох nanoSIM, радіомодуль один

Бездротові технології:

Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac (двохдіапазонний: 2.4 і 5 ГГц), Bluetooth 4.2 (LE), GPS / GLONASS / BEIDOU, підтримка A-GPS, NFC

датчики:

сканер відбитків пальців, акселерометр, гіроскоп, датчик Холла, цифровий компас, барометр, електронний компас, відстані і освітленості

додатково:

USB 2.0 Type-C порт, швидка зарядка за технологією Quick Charge 3.0, індикаторний світлодіод

акумулятор:

3200 мА * год, незнімний

Комплект поставки:

блок живлення, USB-кабель, скріпка для вилучення лотка, інструкція

розміри:

145.6 x 70.3 x 8.25 мм

вага:

145 грам

Ціна:

МОЛОДША МОДЕЛЬ СТАРШАЯ МОДЕЛЬ

ціни

Xiaomi Mi5S 32Gb


Xiaomi Mi5S 64Gb


Xiaomi Mi5S 128Gb


Комплект поставки

Якщо кому-то, звичайно, важливий зовнішній вигляд коробки, то тут Xiaomi останнім часом сильно підтяглася. Xiaomi Mi 5s поставляється в коробці з білого щільного картону без зайвих написів. Усередині сам смартфон, акуратно покладений в пластикову ванночку. Під нею вже традиційно для цього китайського виробника комплект з USB-кабелю і блоку живлення. Обидва поміщені в картонна коробка, збоку до якого прикріплена скріпка для вилучення SIM-лотка. Кабель абсолютно стандартний, але на вигляд здається міцним.

Зовнішній вигляд, ергономіка

За презентаційним Рендер і фотографій було зрозуміло, що Mi 5s своєю формою сильно нагадує попередника Mi5. В руках же смартфон відчувається зовсім по-іншому. В першу чергу за рахунок металевої кришки і іншого сканера відбитків пальців на передній панелі.

Топовий смартфон тепер не ковзає по столу. За рахунок скляного задника Gorilla Glass 4 з непоганим олеофобним покриттям Xiaomi Mi 5 починав рухатися по будь-хоч мінімально нерівній поверхні, з Mi 5s ж такого зовсім немає.

Зі сканером відбитків пальців зовсім інша історія. У Mi5 він був вбудований в маленьку фізичну кнопку, за яку постійно чіплявся палець. Тут же кнопка сенсорна і втоплена в корпус, чому майже непомітна при використанні. Про решту нюансах дактилоскопічного датчика розповім трохи нижче.

Про решту нюансах дактилоскопічного датчика розповім трохи нижче

Xiaomi на своєму офіційному сайті не вказує, з якого саме металу зроблений задник Mi 5s, але в його відмінній якості сумніватися не доводиться. Я використовував смартфон без будь-яких чохлів тиждень з невеликим - носив у кишені (без дрібниці і ключів), клав на дерев'яні і скляні поверхні. Тобто, ставився, можна сказати, не особливо бережно. У підсумку на корпусі не єдиної подряпини або потертості. На камері (яка не виступає, ура!) Теж, тому що її прикриває скло з сапфіровим напиленням, яке складно подряпати. Єдине нарікання - відполірований до блиску кант по всьому металевого корпусу трохи буде затирається. Він не такий «ніжний», як в старенькому iPhone 5s, але першими подряпини з'являться саме на ньому.

В руці (чоловіча середнього розміру) смартфон з 5,15-дюймовим екраном передбачувано сидить ідеально за рахунок невеликих розмірів і пристойного ваги. Здавалося б, 16 грам різниці у вазі з Mi5 не повинні були вплинути на відчуття, але таки вплинули - смартфон важкий. Та ще й рогач, навіть занадто. Через сильно скошеної з боків задньої кришки Xiaomi Mi 5s перші дні два постійно намагається вислизнути, але потім просто звикаєш тримати пристрій міцніше в долоні і більше ніяких проблем.

З металу зроблена не тільки задня кришка, а й лоток для двох nanoSIM, а також кнопки живлення і регулювання звуку. У них чіткий хід з відчутним тактильним відгуком, але в корпусі вони трохи бовтаються. Це у мене ніяких суперечливих почуттів не викликало - в моєму iPhone 6 відразу після покупки вони точно так же «ходили» і мене все влаштовувало.

З незвичного і, вважаю, неправильного - розташування стандартного роз'єму для навушників. Так, спасибі, що він є у флагмані 2016 року, але перебувати він повинен внизу. Саме таке розміщення дозволяє діставати смартфон з кишені і відразу ним користуватися. Якщо він вгорі, проблеми є. По-перше, смартфон завжди доводиться перевертати після того, як дістаєш з кишені. По-друге, за корпусом постійно буде бовтатися кабель від навушників. З нижнім торцем все стандартно і навіть красиво - роз'єм Type-C і дві симетричних решітки. Одна для динаміка, друга для розмовного мікрофона.

Сканер відбитків пальців і кнопки управління

Ось з розташуванням сканера відбитків пальців все склалося. Він прямо під екраном, тому смартфон можна розблокувати навіть коли він лежить на столі на задній кришці. Тут використовується ультразвуковий 3D-датчик Snapdragon Sense ID. Налаштовується він традиційно через «Налаштування», можна внести відбитки з декількох пальців. Але ось працює він поки що не ідеально.

Зовсім інша річ у прошивці (до мене приїхав Mi 5s з кастомной MIUI 8 від продавця), то чи в ньому самому, але спрацьовує він не завжди з першого разу. Точність зчитування - одне з трьох дотиків. Після повторного внесення відбитків пальців ситуація змінюється в кращу сторону, але не сильно. Хоча не можу не відзначити те, що сканер зчитує відбитки навіть в тому випадку, якщо пальці мокрі.

Судячи з опису на офіційному сайті Qualcomm Snapdragon Sense ID при зчитуванні відбитка пальця враховується не тільки папілярний візерунок, а й глибину канавок, висоту різних фрагментів шкіри і навіть розташування пір. Ось тільки на Android сканер в основному використовується для розблокування смартфона і тільки. Сторонні додатки з Google Play досі так не навчилися з ним адекватно працювати.

Сканер вписаний в досить велику сенсорну кнопку «Додому», поруч з якою розташувалися сенсорні кнопки «Назад» і «Меню». У них є слабка підсвічування у вигляді точок, яку днем ​​практично не видно. Кнопки дуже чутливі - під час перегляду фільму раз у раз потрапляєш ненавмисно краєм долоні і смартфон відкриває меню запущених додатків. Бути може, це справа звички, але в моєму Xiaomi Redmi Note 3 Pro такої проблеми не було.

дисплей

З екраном в Mi 5s Xiaomi не стали нічого вигадувати. Це хороші новини, тому що в Mi5 він був близький до ідеального по передачі кольору. Тут встановлена ​​IPS-матриця з нестандартною діагоналлю 5,15 дюймів і роздільною здатністю FullHD.

Само собою ні про яку пикселизации й мови немає. Контрастність висока (1500: 1), кольори не перенасичені, і навіть при погляді з різних кутів здаються правдоподібними. В налаштуваннях дисплея можна вибрати кілька режимів роботи дисплея, але саме «Стандартний» буде відповідати стандарту sRGB. Максимальна яскравість - 600 ніт (кд / м²). Це дуже яскравий екран, який відмінно видно навіть під прямими сонячними променями. Мінімальна яскравість комфортна для читання вночі Є тут і «Режим читання», при якому починають переважати теплі відтінки. На ділі ж екран світиться якимось зеленим кольором. У Google Play є програми з подібною функціональністю, але з більш комфортною для очей налаштуванням колірної температури екрана для читання.

У Mi5 екран був прикритий склом Gorilla Glass 4, а ось у випадку з Mi 5s такою інформацією виробник не ділиться. За відчуттями це відмінне захисне скло з непоганим, але не кращим олеофобним покриттям. Приємно порадувала практично безпомилкова робота датчика освітлення.

Одним словом, екран в Xiaomi Mi 5s - це одна з кращих на даний момент IPS-матриць. Головний же недолік криється не в характеристиках дисплея, а в його оформленні. По контуру екрану - величезні чорні смуги, які, на мою думку, соромно залишати в сучасному флагманський смартфон. Так, помітні вони тільки на смартфонах з передньою панеллю білого кольору. Для наочності - знімок смартфона середнього класу Moto Z Play і Xiaomi Mi 5s.

Операційна система і оболонка

Як і будь-який інший смартфон компанії Xiaomi, Mi 5s працює на прошивці MIUI, під якою майже непомітно захований Android 6.0.1. До мене гаджет приїхав зі встановленою MIUI 8, яка була встановлена ​​продавцем (може бути, їм і локалізована).

Звідси безліч проблем - неповна русифікація меню і налаштувань, відсутність OTA-оновлення прошивки або навпаки наявність OTA-оновлення, які з легкістю повернуть в інтерфейс ОС китайську локалізацію. Добре, що в Xiaomi швиденько пожвавішали і буквально недавно випустили глобальну прошивку MIUI 8. Вона ж Global Stable. Так, тут у нас ще одна проблема - процес переходу на «нормальну» прошивку. Він не простий, як мені показує мій досвід з такими смартфонами, як Redmi Note 3 Pro і Redmi Note 2, так що перед оновленням я дуже раджу вивчити теми на офіційному форумі MIUI або відповідний тред на 4PDA .

Сама ж MIUI 8 на Xiaomi Mi 5s практично не відрізняється від тієї, яка встановлена, скажімо, на Redmi Note 4. У порівнянні з MIUI 7 система сильно посвіжішало зовні, шторка повідомлень тепер оформлена акуратно і навіть витончено, а в налаштуваннях є додаткові режими. Наприклад, якщо ви часто користуєтеся смартфоном однією рукою в незручній позі (наприклад, в забитому транспорті), вам може знадобиться режим управління однією рукою. Він активується по свайпа від центральної кнопки до правої і зворотним рухом вимикається. Сучасним і зручним здається встановлений софт. Благо «китайщини» я в цій прошивці не виявив. Калькулятор, компас, годинник, файловий менеджер з функцією очищення пам'яті - все виглядає не гірше, ніж в моєму улюбленому стоковому Android 6.

апаратна платформа

Компанія Xiaomi завжди намагалася йти в ногу з часом, тому після анонса Qualcomm своєї нової системи-на-чіпі Snapdragon 821 в червні 2016 року і був випущений Xiaomi Mi 5s. У підсумку він став одним з перших смартфонів на цьому чіпсеті, але явно далеко не найкращим. Потрібно ще ближче подивитися на OnePlus 3T, але поки що мої враження від Snapdragon 821 в Mi 5s неоднозначні.

Snapdragon 821 - це на даний момент найпотужніший мобільний 64-бітний чіпсет на архітектурі Kryo з чотирма ядрами. Два з них працюють на частоті 2,15 ГГц, два інших - на 2 ГГц. Графічний прискорювач - Adreno 530 з робочою частотою 624 МГц. З продуктивністю операційної системи ніяких проблем - все працює плавно, не гальмує і не смикається. У Mi5, здається, все було не так гладко з плавністю роботи системи, але навряд чи 10% приросту продуктивності на користь Snapdragon 821 в порівнянні Після 820 им цьому посприяли. Швидше за все MIUI була трохи оптимізована, від чого здається, що смартфон працює дуже спритно.

Швидше за все MIUI була трохи оптимізована, від чого здається, що смартфон працює дуже спритно

Не дивно, що з продуктивністю в іграх (нехай і не дуже ресурсномістких, це ж Android) немає ніяких проблем. Останній Asphalt Екстрім, Modern Combat 5 і World of Tanks: Blitz працюють на максимальних налаштуваннях графіки без лагів. Навіть в сценах з великою кількістю графічних елементів і ефектів (наприклад, в масових танкових битвах).

Під навантаженням задня кришка смартфона нагрівається до 40-42 градусів за Цельсієм, так що можна сміливо продовжувати грати. Якби не троттлінг. Ще при багаторазової прогоні Mi 5s в Antutu Benchmark я помітив, що кількість балів може варіюватися в межах 10-15 тисяч. Це не кращим чином позначається на FPS при тривалій грі в той же мобільний WOT, чому значення може просаджувати з середніх 60 до 20-25. Бути може, оновлення прошивки до Global Stable цю проблему вирішить.

Результати Antutu Xiaomi Mi 5s в порівнянні з іншими смартфонами:

Xiaomi Mi 5s 136 341 Xiaomi Mi 5 133 453 OnePlus 3 140 079 LG G5 135 592 Samsung Galaxy S7 Edge 133 284

В інших синтетичних тестах Mi 5s набирає непогані результати, але все ж програє топового Samsung Galaxy S7.

У моєму Xiaomi Mi 5s 3 ГБ ОЗУ і 64 ГБ (після першого запуску системи є 57 ГБ). На ринку є ще друга модель на 4 ГБ ОЗУ і 128 ГБ вбудованої пам'яті. Ще одна відмінність «преміум-моделі» - можливість дисплея розпізнавати силу натискання. І якщо останнє, як мені здається, абсолютно марна фіча з причини відсутності оптимізованого софта в Google Play Store, то збільшений обсяг оперативної пам'яті MIUI ніколи не завадить. Після завантаження в смартфоні є близько 1,5 ГБ ОЗУ. У пам'яті можна зберігати з десяток працюючих простеньких додатків. Якщо більше, смартфон почне їх вивантажувати з пам'яті і при поверненні в програму перезавантажувати її. MIUI дозволяє захищати додатки від раптової вивантаження з пам'яті, так що якщо ви звикли тримати в пам'яті безліч програм, зверніть увагу на модель з 4 ГБ ОЗУ.

Комунікації і мультимедіа

До телефонної частини у мене немає жодної претензії. Голосовий динамік нехай і не такий дзвінкий і глибокий по звуку, як в сучасних смартфонах Moto, але зі своїм завданням справляється на відмінно. Динамік на нижньому торці може похвалитися досить чистим звуком, але грає він з середньою гучністю. Якість звуку в навушниках я не візьмуся оцінювати через те, що для цього у мене немає ні обладнання, але відповідного слуху. Скажу тільки, що після настройки еквалайзера і оптимізації звуку в «Налаштуваннях» під мої навушники Xiaomi Hybrid смартфон видав гучний і якісний звук.

Якістю роботи Wi-Fi і системи навігації (GPS + A-GPS) я залишився задоволений. У першому випадку смартфон показав відмінні результати, правда, мова йде про маленьку квартиру на другому поверсі в «сталінці» з перешкодою у вигляді однієї дерев'яних дверей. Навіть в тих же домашніх умовах супутники навігації Mi 5s знаходить буквально за 20 секунд і зв'язок тримає відмінно.


автономність

З флагманами (особливо китайськими) завжди так. Якщо вже й береш топове пристрій на самому актуальною системі-на-чіпі, значить, на тривалий час автономної роботи можна не розраховувати. Так, в Snapdragon 821 підвищили енергоефективність. Так, ємність акумулятора Xiaomi Mi 5s зросла на 200 мАг в порівнянні з Mi5 - 3200 мАг замість 3000. При всьому цьому Mi 5s - середній по автономності смартфон.

У змішаному режимі використання з твіттером, соціальними мережами та онлайн-музикою при 80-90% яскравості екрану пристрій показує п'ять-п'ять з половиною годин роботи екрану. В PCMark Mi 5s протримався близько 8 годин. При цьому варто враховувати, що досить серйозно на автономність смартфона може впливати нестабільна прошивка, яка була встановлена ​​продавцем в Китаї. З виходом стабільної міжнародної версії все може ще незначно покращитися.

З виходом стабільної міжнародної версії все може ще незначно покращитися

Важливий момент - підтримка поширеного стандарту швидкої зарядки Quick Charge 3.0. У комплекті з телефоном йде адаптер живлення з вихідними струмами 5 В / 2,5 А, 9 В / 2 А і 12 В / 1,5 А. З ним Xiaomi Mi 5s з нуля до 100 відсотків заряджається в середньому за півтори години.

камери

Камера - напевно, найголовніше нововведення в Xiaomi Mi 5s в порівнянні з попереднім флагманом Mi5. Тут встановлений сенсор Sony IMX378, такий же, як в топовому по камерах Google Pixel / Pixel XL, якщо вірити рейтингу DxO Mark .

Сенсор великого розміру 1 / 2,3 ", апература F / 2.0, 12 мегапікселів, є подвійний спалах і гібридний автофокус, HDR-режим, можливість знімати 4К відео, але кудись пропала 4х-осьова оптична стабілізація. Я не є експертом в мобільній фотографії, але за моїми відчуттями якість знімків пристойно зросла в порівнянні з таким в Mi5. За якістю фотографій камера трохи не дотягує до сучасних Android-флагманів А-брендів і тримається молодцем в будь-яких умовах освітлення. Хотів би відзначити серйозний приріст в якості при зйомці в умовах недостатньої освітленості, чого сильно не вистачало Mi5.

Приклади знімків при штучному слабкому освітленні:


Приклади роботи HDR:


Повнорозмірні знімки можна скачати по цієї засланні.

Вбудований додаток камери традиційно для MIUI - просте і зручне. Свайпом відкривається меню з додатковими режимами зйомки: нічний режим, HDR, таймер, панорама і інші.

Xiaomi Mi 5s вміє знімати 4К-відео (3840 на 2160 пікселів) при 30 кадрах в секунду. Є режим сповільненої зйомки при такій же кількості кадрів в секунду і Timelapse. Нижче порівняння зйомки 4К-відео Xiaomi Mi 5s і Samsung Galaxy S7 Edge від TechTablets.com.

Фронтальна камера в смартфоні на 4 мегапікселя з апертурою F / 2.0. У камери дуже широкий кут охоплення і непогана різкість по всьому кадру.

Підсумки

Xiaomi Mi 5s - це однозначно мажорних оновлення последнего флагмана китайської компании. Важливо, що в ньому тепер значно менше компромісів в порівнянні з топовими Android-флагманами, але при цьому по ряду характеристик (камера, збірка, зовнішній вигляд, рамки навколо екрану, продуктивність в іграх) він все ще поступається, наприклад, OnePlus 3 . Це найбільш вдала покупка для тих, хто шукає максимально недорогий флагман на топовом чипі і при цьому готовий миритися з деякими нерівностями прошивки MIUI.

Що сподобалось:

- зовнішній вигляд

- екран

- продуктивність

- якість знімків основний і фронтальної камер

- підтримка швидкої зарядки

- великий обсяг вбудованої пам'яті

Що не сподобалося:

- складності з прошивкою MIUI

- троттлінг

- відсутність оптичної стабілізації

ПОСИЛАННЯ по темі


Де купити?

За Надання на огляд смартфон спасибі інтернет-магазину Gearbest. На момент написання статті ціна Xiaomi Mi 5s за версію з 64 ГБ пам'яті користувача стартує з позначки в 320 доларів , А версія на 4/128 ГБ обійдеться від $ 395 .

Дізнатися актуальну ЦІНУ

Дякую за увагу!