Загальні правила SEO оптимізації на Joomla

  1. До читача
  2. Про SEO
  3. Загальні правила SEO оптимізації застосовні на Joomla
  4. Кожна стаття вашого сайту повинна мати унікальну назву (заголовок)
  5. Кожна стаття вашого сайту повинна мати високу унікальність
  6. Дайте кожній статті короткий опис
  7. Як створити description статті Joomla
  8. Мета тег Description
  9. Що буде якщо не заповнити поле Description для статті Joomla
  10. Мета тег Keywords
  11. Унікальність заголовка статті в Інтернет
  12. Правильно використовуйте теги h1, h2-h6
  13. підсумки статті
  14. Інші статті розділу: Пошукова оптимізація Joomla

class = "eliadunit">

До читача

Якщо Ви пишете статті для себе і для вузького кола своїх друзів в цьому випадку, вам не потрібно, щоб пошукові машини знаходили ваш сайт, і тим більше не важливі ні трафік відвідувань сайту, ні позиції статей в пошуковій видачі. При такому підході до матеріалу сайту, вам не потрібно думати оп оптимізації і ця стаття не для вас. Якщо ж ви хочете, щоб ваші статті читало якомога більше людей, то вам потрібно подбати, щоб їх знаходили пошукові роботи. Причому не просто знаходили, а правильно аналізували вміст сайту відповідно до пошуковими запитами.

Про SEO

Набір всіх прийомів і методів, що застосовуються до змісту сайту і всьому сайту, як інформаційної одиниці і називають пошуковою оптимізацією, search engine optimizer (SEO).

Не можна ставитися до пошукової оптимізації, як одноразовим робіт, які дозволять «підкинути» ваш сайт в пошуковій видачі. Оптимізацією сайту потрібно займатися постійно з перших днів створення сайту. Створюючи зміст свого сайту, ви повинні домагатися, щоб пошукові машини бачили зміст вашого сайту і вважали за краще його іншим аналогічним статтям Інтернет.

Пошукові машини аналізують вміст сайту відповідно до спеціальних алгоритмами. Хотілося б відзначити, що пошукових машин в Інтернет не одна і не дві, і кожна машина працює за своїми «правилами» і догодити всім машинам відразу не вдасться. Але все-таки є кілька правил, виконання яких допоможе будь-якому пошуковику «краще бачити» ваш сайт.

Загальні правила SEO оптимізації застосовні на Joomla

Загальні правила SEO оптимізації на Joomla не відрізняється від SEO інших систем. Відрізняються тільки SEO інструменти Joomla. В адміністративній частині Joomla є спеціальні вкладки, заповнивши які ви, по -умолчанію, створите теги, які дозволять пошуковим системам не тільки бачити ваші статті, а й вважати їх кращими в пошуковій видачі і визначати відповідність змісту ваших статей відповідно до пошуковими запитами Інтернет.

Примітка: У статті мова піде про сайт Joomla, без спеціальних SEO розширень.

Кожна стаття вашого сайту повинна мати унікальну назву (заголовок)

Тема або назва статті повинен бути унікальним, перш за все, всередині сайту. Пошуковики бачать заголовок статті в тегах: <title> </ title>. У заголовку повинна бути закладена не тільки основна думка статті, а й ця думка повинна стати ключовою фразою статті для пошукової видачі. Ця ключова фраза повинна складатися з 2-3-4 слів. Ця ж фраза повинна логічно і лексично грамотно, повторюватися в тексті 3-4 рази, виключаючи повторення цієї фрази в тегах підзаголовків (h2-h6). Чим довше текст статті, тим більше повторень ключової фрази можливо. Важливо не захоплюватися повторенням ключової фрази в тексті. Сучасні алгоритми пошукових систем дуже «не люблять» зайвої оптимізації і можуть прибрати статтю з пошукової видачі. Розумно помістити ключову фразу на початку, в середині і в кінці статті.

Кожна стаття вашого сайту повинна мати високу унікальність

Унікальність статті в Інтернет повинна бути більше 90%. Якщо ви використовуєте на своєму сайті сторонній матеріал, наприклад довідники, унікальність якого не може бути високою, то сховайте цей матеріал від пошукачів за допомогою інструменту Joomla, що дозволяє змінювати мета-тег Robots для окремого елемента. За допомогою цієї функції ви можете окрему статтю або цілий розділ «заховати» від пошукачів за допомогою тегів: noindexі nofollowв різних комбінаціях. Index (сторінка повинна бути проіндексована), Noindex (сторінка не індексується), Follow (на сторінці відслідковуються гіперпосилання), Nofollow (гіперпосилання закриті).

Прийнято вважати, що noindex працює для Яндекс, а nofollow працює для Google. Але це не завжди так, та й заборона індексації не завжди працює, тому прагнете, щоб розміщувати на сайті тільки унікальні статті або копірайт або рерайт.

Дайте кожній статті короткий опис

Короткий опис або description статті залишається важливим елементом оптимізації. В Joomla опис статті ви можете зробити без додаткових розширень.

Як створити description статті Joomla

При створенні статті у вкладці «Метадані», «Менеджера статей: Створити статтю», є спеціальне поле Description. Тут ви можете задати опис статті. Довжина опису, здавна, рекомендована в 160-180 знаків з пробілами. В опис статті Обов'язково вкажіть ключову фразу.

Мета тег Description

Це тег використовується при створенні превью (короткого опису) статті. Description використовується пошуковими системами для індексації, а також при створенні анотації статті в пошуковій видачі по запиту. Якщо тег Description відсутній, пошуковики в анотації статті видають перший рядок документа або перший уривок, який містить ключові слова. Пошуковики бачать мета тег Description, як <meta name = "description" content = "Анотація" />.

Більшість пошукових систем використовують description joomla, як анотацію статті в списку пошукової видачі. Зазначу, що Googleі Яндекс по різному показують анотацію статті в списку пошукової видачі (дивись фото).

Зазначу, що Googleі Яндекс по різному показують анотацію статті в списку пошукової видачі (дивись фото)

Яндекс в пошуковій видачі, точно видає вказаний вами Description статті в Joomla. Google за основу бере Title (заголовок) статті. Шукає в тексті першу фразу, частіше не одну, з вхідним заголовком і показує її у видачі.

Що буде якщо не заповнити поле Description для статті Joomla

Якщо ви не заповните поле Description, то опис статті візьметься із загальних налаштувань сайту. Зазначу, що в Joomla функція «Детальніше» (тег <hr id = "system-readmore" />) формує превью статті, але не формує мета тег Description. Якщо ви не заповните форму Description Joomla, в тег <meta name = "description" content = "" /> потрапить опис сайту вказане в «Налаштування». Тому, краще заповнити поле Description, у вкладці «Метадані» при створенні / редагуванні статті.

class = "eliadunit">

class = eliadunit>

Це ж ставитися до поля Keywords в метадані Joomla, розташованому поруч з полем Description.

Мета тег Keywords

Цей мета тег пошуковики використовують для визначення релевантності статті (відповідність статті пошуковим запитом). У Keywords потрібно вказувати тільки слова входять до статті. Рекомендовано вказати не більше 10 слів в поле Keywords. В Joomla слова в поле Keywords вказуються через кому, краще в нижньому регістрі. Пошуковики шукають ключові слова статті в мета тезі <meta name = "keywords" content = "слово, слово1, слово 2" />

Примітка. Нагадую, що мова йде про сайті без спеціальних SEO розширень. Будь SEO плагін може перевизначити в свою сторону, metaтегі на які він налаштований.

Ще про опис статті. В Joomla є функція, показувати вступної текст чи ні. Якщо ви оберете показати вступної текст в статті, то тим самим створите дубль частини змісту. Вступ до статті буде відображатися в блогах сайту і в показі окремої статті одночасно, а це не добре. Тому краще приховувати вступної текст від основного змісту статті.

Унікальність заголовка статті в Інтернет

Трохи вище я говорив про унікальність заголовка статті всередині сайту. А як бути з унікальністю заголовка статті всередині всього Інтернет. Для цього є спеціальні рішення.

Щоб заголовок вашої статті був унікальний, в Joomla є внутрішній інструмент, який знаходиться в загальних налаштуваннях сайту і носить назву «Налаштування SEO».

Щоб заголовок вашої статті був унікальний, в Joomla є внутрішній інструмент, який знаходиться в загальних налаштуваннях сайту і носить назву «Налаштування SEO»

Тут ви бачите пункт «Включати назву сайту в заголовок сторінки». Якщо ви включите цю функцію, то після назви статті, через дефіс буде слідувати назва сайту. Це зробить назву статті унікальною не тільки на сайті, але в Інтернет.

У цьому питанні прийнято йти далі. Є думка, що пошукові системи «люблять» ось такі заголовки (title) статей. Назва статті | Назва сайту | Ваш домен. Між усіма назвами і вертикальної рисою обов'язковий пробіл. Тут важливо пам'ятати, що рекомендована довжина заголовка не повинна перевищувати 60-70 знаків. Рекомендовано, тому що я знаю приклади прекрасної індексації сайтів зі статями, в яких норма заголовки в 200 знаків.

Зробити заголовок такого виду, можна за допомогою розширень Joomla, типу SEF (ЧПУ - людині зрозумілий URL). Кращі SEF розширення Joomla це ArtioJoomSEF і Sh404.

Правильно використовуйте теги h1, h2-h6

Не допускайте використання в статтях більше одного тега H1. На відкритій сторінці сайту тег H1 повинен бути тільки один, в назві статті.

Саму статтю правильно розділяйте тегами h2-h6. Тема h6 всередині h5, h5 всередині h4, h4 всередині h3, h3 всередині h2.

Тема h6 всередині h5, h5 всередині h4, h4 всередині h3, h3 всередині h2

Розумно використовуйте виділення <strong> всередині тексту. Не перетворюйте текст в суцільні чорні плями.

підсумки статті

Підіб'ємо кілька підсумків статті. Щоб пошукові машини краще знаходили ваші статті сайту Joomla, не забувайте виконувати наступні загальні правила SEO оптимізації на Joomla при публікації кожної статті.

  • Публікуйте тільки унікальний контент;
  • Давайте статті унікальний заголовок в межах сайту. Чи не дублюйте вміст всередині сайту;
  • Створіть унікальний заголовок статті внутрішнім інструментом Joomla «Налаштування SEO» або за допомогою сторонніх SEF розширень;
  • Створіть опис (description) статті при її створенні. Укладетеся для опису в 160-170 знаків з пробілами;
  • Задайте ключові слова до статті (keywords). Щільність кожного ключового слова в тексті 1-5%, щільність всіх ключових слів від 5%;
  • У заголовок статті включите ключову фразу статті для пошукових систем. Повторіть цю фразу без змін 2-4 рази в тексті, рівномірно разнеся її по тексту;
  • Обов'язково вкажіть ключову фразу без змін в опис (description), а слова фрази в keywordsстатьі;
  • Приховуєте вступної текст, з відкритою сторінки статті;
  • Використовуйте поділ тексту статті за допомогою підзаголовків h2-h6;
  • Не допускайте використання більш одного тега H1 на сторінці з матеріалом.

Ці прості загальні правила SEO оптимізації на Joomla повинні стати базовими, в загальній оптимізації сайту.

© Joomla-abc.ru

Інші статті розділу: Пошукова оптимізація Joomla

class = "eliadunit">