Завантажити Page Promoter Bar для Firefoх. Встановити SEO-плагін, налаштування Page Promoter

  1. Як завантажити Page Promoter Bar і встановити його
  2. Налаштування Page Promoter Bar

SEO-bar для браузера Firefox

В одній зі своїх статей я розбирав особливості плагіна для Google Chrome - Rds bar . Взагалі, цей плагін можна ставити і на Оперу, і на Firefox. Але для останнього браузера мені більше подобається використовувати SEO-плагін Page Promoter Bar від компанії Netpromoter, на мій погляд, він більш зручний саме для Фаерфокса.

Взагалі, поки версія Firefox була менше 4.0, дане доповнення було одним з найпопулярніших SEO-розширень для цього браузера . Але з тих пір як браузер від Mozilla став дуже часто оновлюватися, розширення Page Promoter перестало в ньому функціонувати.

На щастя, десь восени 2011 року відбулося оновлення плагіна Page Promoter Bar, і тепер він сумісний з усіма версіями Firefox.

Слово «бар» ( «bar») має на увазі те, що тепер над (або під) рядком URL-адреси в браузері буде відображатися панель цього плагіна.

Як завантажити Page Promoter Bar і встановити його

Насправді, як такого процесу завантаження немає, він сумісний з установкою. Тобто дане розширення буде встановлено онлайн прямо з сайту. Потрібно просто перейти за цією адресою (використовуючи Firefox): http://www.pagepromoter.ru/downfirefox.html і клацнути «Встановити»:

установка

Якщо вискочить подібне повідомлення, то натиснути «Дозволити»:

Дозвіл на установку Page Promoter Bar в Firefox

Якщо все пройшло успішно, то можна зайти в список доповнень (CTRL + SHIFT + A) і включити цей SEO-плагін для браузера Mozilla (він вимкнений). Тепер під адресним рядком буде виводитися панелька, подібна до цієї:

Панель Bar'а для Firefox

Налаштування Page Promoter Bar

Тут ми бачимо деякі SEO показники відкритої сторінки (в даному прикладі - http://ya.ru), серед них:

Також є кілька вкладок:

Виберіть для SEO-аналізу

  1. Популярність - кількість зовнішніх посилань за даними Google.com на домен (а не на сторінку)
  2. Каталоги - наявність або відсутність сайту в каталогах Яндекс, Dmoz, Rambler і Mail.ru. При наявності сайту в каталозі вказується категорія цього каталогу, в якій сайт розміщений. Виявляється, сайт Ya.ru знаходиться в розділі «Будинок> Кулінарія» каталогу Dmoz Бути може, це помилка пошуку за каталогом. Взагалі, всі розділи у вкладках клікабельні, можна клікнути і подивитися більш детальну інформацію
  3. Інформаційні послуги - тут можна подивитися, які сторінки, що переглядається сайту знаходяться в індексах Гугла і Яндекса, а також подивитися кеш відкритої сторінки в даних пошукових системах (тобто остання збережена в індекс копія цієї сторінки). Всі сторінки в Rambler - вже не актуально. Посилання зі словом - досить незвичайна опція, дозволяє за допомогою Яндекса знайти посилання на відкритий сайт, текстом (анкором) якої буде введене вами слово - посилає в Яндекс запит виду anchor # link = "site.ru *» [слово]. Whois - перегляд даних доменаx через whois-сервіс . Статистика посилань - дана функція SEO-плагіна Page Promoter Bar дозволяє дізнатися число і характеристики посилань на відкритій сторінці:

    Аналіз посилань одній зі сторінок

    Далі можна дізнатися HTTP заголовки відповіді сервера по адресою відкритого URL :

    Заголовки відповіді сервера

    Ну і наостанок, можна переглянути файл Robots.txt для відкритого сайту.

Це ще не все, на що здатний цей SEO-плагін. В налаштуваннях (кнопка в правому верхньому куті) Page Promoter можна виставити опцію підсвічувати шматки коду, ув'язнені в теги <noindex> :

Налаштування Page Promoter Bar в Firefox

А також «попросити» плагін аналізувати результати пошукової видачі і відображати підписи до кнопок (маються на увазі підписи до вкладок, розібраним вище).

Також є розширені настройки - треба клікнути на однойменний пункт меню (див. Картинку вище). В даному розділі в принципі все зрозуміло:

Загальні налаштування

В параметрах аналізу видачі можна налаштувати опції, які будуть застосовуватися для сайтів в пошуковій видачі:

Параметри аналізу видачі в Page Promoter Bar

Взагалі, опцію «Кількість проіндексованих на Rambler» сторінок можна прибрати, тому що все одно в аналізі видачі буде показуватися 0 - адже Рамблер тепер не має свого індексу (зате Рамблер ТОП100 до сих пір актуальне).

Самі результати видачі виглядають так:

Аналіз пошукової видачі

На зображенні видно, що за допомогою цього SEO-плагіна можна прямо з пошукової видачі дізнатися ТИЦ ресурсу, PR домену і конкретної сторінки у видачі; кількість зовнішніх посилань за версією Google; число сторінок в індексах Яндекса і Гугла відповідно. Ну і число сторінок в індексі Рамблера

На даному прикладі помітно, що «G посилань" не визначено, таке буває. Якщо тепер клацнути на червоний хрестик, то Гугл попросить ввести капчу (символи з картинки), щоб перевірити - людина ви або програма, автоматично посилає запити Гуглу. Таке часто (а точніше, дуже часто) буває з Яндексом. Так що якщо ви любите користуватися SEO-плагінами для браузерів - будьте готові, що Яндекс з Google будуть час від часу просити довести, що ви - людина.

Варто ще додати, що аналіз пошукової видачі уповільнює завантаження сторінки сайту , Що може завдавати кой-які незручності. Тим не менше, використання Page Promoter Bar має все ж більше плюсів, ніж мінусів. На мій погляд, це одна з кращих SEO-доповнень для Firefox. А якими плагінами користуєтеся ви?

А якими плагінами користуєтеся ви?