Збираємо хороше семантичне ядро для Яндекс Директ
- Зберемо семантичне ядро для Яндекс Директа (для пошукових кампанії і РСЯ) Звідки будемо брати ключові...
- Що таке базові маски ключових слів?
- Розширюйте семантичне ядро транслітерацією
- Використовуйте синоніми при зборі семантики
- Де я шукаю маски ключів і як розширюю семантичне ядро?
- Семантика для Яндекс Директа відрізняється в пошуковій кампанії і кампанії для РСЯ
- Семантичне ядро для пошукових рекламних кампаній Діректа
- Для чого потрібна угруповання ключових слів?
- Я роблю семантичне ядро на гарячі і теплі ключі для пошукової реклами Директа
Зберемо семантичне ядро для Яндекс Директа (для пошукових кампанії і РСЯ)
Звідки будемо брати ключові слова? Яким має бути семантичне ядро? Що з ним робити? Куди пхати, як розділяти, що відправимо в пошукову рекламну кампанію, а що в РСЯ . Про все це нижче.
Основи збору семантичного ядра для Діректа
Перед збором семантики усвідомимо пару моментів (для тих, хто не знав), що для крутий і прибутковою рекламної кампанії важливий охоплення. Охоплення цільового, чистого трафіку, зрозуміло. Для цього ми зберемо якомога більше базових масок ключів, пропарсім в Кейколлекторе (КК) і додамо деякі фрази зі спеціальних баз з ключовими словами - нижче розповім докладніше. Таким чином, у нас буде досить повне семантичне ядро. Повніше, ніж у 80% рекламодавців 🙂
Що таке базові маски ключових слів?
Це одне або два слова, які описують тематику (нішу) і на яких будується семантичне ядро для Яндекс Директ. Наприклад, в Оренду спецтехніки - «послуги спецтехніки», «оренда спецтехніки» - базові маски, просто «спецтехніка» - немає. Можете взяти «спецтехніку» за базову маску і пропарсіть, але сміття буде багато, потрібних ключових слів мало. Так само і в інших сферах, в Обробці квартир - «ремонт квартир» - так, «квартира» - немає.
Розширюйте семантичне ядро транслітерацією
Транслітерація - пишемо по-російськи латиницею, наприклад. Якщо, звичайно, тематика передбачає такі ключові слова. Наприклад, купити айфон - купити iphone, яндекс директ - yandex direct. Чи не застосовуйте транслітерацію на рівному місці, наприклад - ремонт квартир - remont kvartir. Толку ніякого не буде, такі запити не вводять в пошуковик, така семантика буде порожній. Далі, пропарсів все в КК, побачите частотність і приберете порожні запити, зробите «робоче» семантичне ядро для Діректа.
Використовуйте синоніми при зборі семантики
Іноді ми не беремо за базову маску одиночне слово. Наприклад, автомобіль, в тематиці ремонт автомобіля. З'явиться стільки сміття, що будемо втомлюватися мінусувати сміття. В такому випадку краще попрацювати з синонімами (ремонт, відремонтувати, ремонтувати і тд.), Ніж створювати семантичне ядро через високочастотні, сміттєві однословнікі.
Де я шукаю маски ключів і як розширюю семантичне ядро?
Спочатку пишу з голови. І де небудь на п'ятій масці (десь тут фантазія часто закінчується), користуюся наступною схемою:
1. Збираємо маски з Wordstat. Йду до вордстат і вбиваю туди те, що написав з голови. Після цього в вордстат відкривається права колонка (малюнок №1). У правій колонці вордстата показуються запити, які люди ще вводили і шукали разом з базовими масками, які я придумав спочатку. За такою схемою, іноді я залипати в вордстат на годину, переходячи по правим колонок. Всі маски ключів з вордстата я додаю в Yandex Wordstat Assistant (малюнок №2) (YWA - розширення для Хрому, Яндекса, Опери). YWA швидко формує список з базових масок і виділяє вже додані фрази при перемиканні по колонках вордстата. Простіше кажучи, через YWA можна швидко накидати список масок з вордстата, що не покинувши браузера.
У правій колонці вордстата теж можна знайти базові маски
Пробігаю по правим колонок і збираю маски в YWA
2. Переглядаємо пошуковики. Перебираю маски ключів на видачу в пошукових системах. Вбиваю фрази в пошуковики та дивлюся діскріпшени (малюнок №3) і дивлюся Яндекс і Google картинки (малюнок №4) (там часто знаходжу багато нового).
Дивимося видачу в Яндексі і Google
Переглядаємо картинки в Яндекс і Google картинкам
3. SpyWords. Далі, сформований список масок (за бажанням) відправляємо в SpyWords (SW). Якщо користуєтеся Кейколлектором (якщо немає - дивно), то можна з нього Спарс видачу SW. SW додасть масок ключів і синонімів. Буде багато сміття, Парс SW в окрему групу, заберете потрібні маски, а групу видаліть потім.
4. Парс в Кейколлекторе. Тепер беру все маски ключів і заливаю в Кейколлектор. Найчастіше, 1 маску ключів розміщую в окрему групу. 1 маска = 1 група (рисунок №5). Так звик і такий підхід не раз виручав. Якщо раптом з якоїсь однієї масці Спарс пару тисяч шлаку, можна легко видалити шлакову групу. А якщо парсити все маски в одну групу, буде весело. Або ще раз все парсити, або сидіти і судорожно вичищати сміття.
Ось так виглядає вже пропарсенное і очищене семантичне ядро
5. Пропарсілі маски в КК. Парс підказки. Я рекомендую збирати підказки в окрему групу (тому що багато сміття) і з досвіду - вибирайте підказки Yandex і Mail.ru. Якщо дуже хочеться - ще Google, але в окрему групу його, там ще більше сміття, ніж в підказках Яндекса і Майл.ру.
6. Чистимо ключі. На цьому етапі чищу ключові слова від сміття. Про чищення, мінусаціі слів написав тут .
7. добиратися ключі з баз. Потім йдемо і добираємо фрази зі спеціальних баз. Найпопулярніші (на кшталт) - База Пастухова, MOAB, Букварікс. Рекомендую використовувати Букварікс. На скільки знаю, в Букваріксе менше «сміття» і поки ще безкоштовний. Зробіть для них окрему групу в КК і Парс, потім отмінусуете непотрібні ключі.
Все, семантичне ядро зібрано і очищено. Залишилося разгруппировать.
Семантика для Яндекс Директа відрізняється в пошуковій кампанії і кампанії для РСЯ
Семантичне ядро для РСЯ
На даному етапі (поки нічого не Розгрупувати), зручніше зробити семантику для РСЯ. Фільтруєте в КК базову частоту більше 50 запитів і забираєте ключові слова для настройки РСЯ. Семантику з частотністю менше 50 в місяць немає сенсу брати в РСЯ. Трафіку з таких ключових слів ви навряд чи отримаєте. Раніше я фільтрував ключі для РСЯ ще за кількістю слів (3 і менше). Забив, коли побачив, що і 4-5 словники конвертах.
Семантичне ядро для пошукових рекламних кампаній Діректа
Тут я беру семантику (вже очищену від сміття), видаляю порожні ключові слова, з нульовою частотністю і роблю угруповання. Угруповання ключових слів - другий за важливістю момент в семантиці для Діректа, після збору масок ключів.
Для чого потрібна угруповання ключових слів?
Угруповання ключових слів стала більш актуальною в Ю Я з приходом статусу «Мало показів», коли все низькочастотні групи ключових перестали брати участь в аукціоні. І тому зараз угруповання семантики важлива ще тим, що просто потрібно зберегти охоплення в Ю Я. Угруповання ключових слів ми робимо для більшої ефективності рекламних кампаній. Щоб зробити ціну кліка трохи нижче, через гарний CTR. У звичайно підсумку, щоб отримувати більше дзвінків, замовлень при тому ж бюджеті (зрозуміло, що не один Директ впливає на ціну заявки).
Найпоширеніша угруповання ключів - розподіл семантичного ядра на гарячі, теплі, холодні ключові слова.
По факту - холодні ключі, це зазвичай околоцелевие і конверти вони трохи гірше, ніж ніяк. Щоб там не говорили продавці шашликів (або септиків?) Хто в темі, той розуміє про що я 🙂 У кого конверт - молодці.
Я роблю семантичне ядро на гарячі і теплі ключі для пошукової реклами Директа
«Горячесть» ключів для кожної тематики своя.
Гарячі ключові слова:
У товарах - це приставки «купити», «ціна», «доставка», які то точні характеристики товару, приналежність товару до якого то гео. Наприклад «цеглина Конфіденційність», «цеглина купити» і тд.
У послугах - «замовити», «замовлення», «під ключ», так само приналежність до гео. Наприклад, «замовити портрет а4 олівець», «ремонт квартири під ключ» і тд.
Теплі ключові слова - це слова, в яких немає явного наміру придбати, замовити товари (послуги), але це слова з нашої тематики і дуже ймовірно, що по ним будуть конверсії. Наприклад, «силікатна цегла», «кладка цегли», «портрет олівець» і тд. Зрозуміло, що ключові слова ми коригуємо мінус словами і часто «теплі ключові слова» конвертують не гірше «гарячих».
Я б сказав, що це умовний поділ. Щоб на Розгрупувати семантику потім релевантні оголошення написати і аналізувати простіше, коли кожна група оголошень підписана і ми знаємо які там ключі всередині.
Цієї інформації достатньо, щоб зібрати гарний семантичне ядро для Діректа (за умови, що Excel і Кейколлектор у вас є).
Читати інші статті по темі - ТУТ
Пишіть в коменти або за контактами, якщо якісь моменти незрозумілі.
Що таке базові маски ключових слів?Яким має бути семантичне ядро?
Що з ним робити?
Де я шукаю маски ключів і як розширюю семантичне ядро?
Для чого потрібна угруповання ключових слів?
Або септиків?